Şimdi Ara

NİSSAN MICRA CLUB (296. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6.494
Cevap
103
Favori
880.777
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 294295296297298
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İki sigortayıda söküp taktım aynı, olmassa bide akü kutup başını deneyim, akü sökülünce araçta sıfırlanacak ve ayar gerektirecek birşey çıkmaz inşallah🙄

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mşah kullanıcısına yanıt
    Sigortaları ve akü kutup başını söküp takmak işe yaramadı,
    Servis ile görüştüm teyp 1 saat açık kalmalı dediler, kapalı olan zaman saate işlemiyormuş, biraz gezdim geldim arabayı stop etmedim teyp kapanmadın diye bekliyorum saat dolsun bakalım😬 inşallah işe yarar 🙏

NİSSAN MICRA CLUB

İşe yaradı, çözüm radyoyu açıp 1 saat beklemekmiş, 1 saatin sonunda tekrar kod giriş ekranına döndü, kodu girdim oldu, bu arada radyo bazen çalışıyor bazen çalışmıyordu yani elektrik gelip gitme sorunu vardı, kaput altındaki sigorta kutusundaki 15 amperlik audio sigortasını değiştirince o sorunda çözüldü🙏

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi H_B_ -- 11 Eylül 2018; 19:15:55 >

• Hüseyin bey yanıt icin tesekkurler. Aracı otobanda kullandım vites geçişi diye birşey Yok şanzıman sorunsuz geldi bana. Arada kickdown falan yaptım hızlanması 4 kişi vardı araçta fena degil ki evin ikinci aracı olarak şehiriçi kullanılacak uzun yolda diğer aracı kullanırım muhtemelen. Satış masrafı VE experi satıcıya yükledim, lastikleri yeni. Experin raporunda fren süspansiyon VE şase de problem Yok dendi. Araçta yapılması gereken her iki ön kapi tutamaklarindaki ve arka bagaj kapağındaki anahtarsız giriş butonlarını yenilemek. Onları nerden bulabilirim fikriniz var mi?? Ve maaliyeti nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hernan77 H kullanıcısına yanıt
    Benimde bagajın anahtarsız giriş butonu çalışmıyor, kapılarda problem olmadığı için önemsemedim ve araştırmadım, siz bulursanız bizide bilgilendirin lütfen, hayırlısı olsun

• Sayenizde bizde bir bilgiye daha ulaştık, sorunların çözüldüğüne sevindim. İnşallah başka sıkıntı olmaz. Aracına gaz sabitleyici lazımsa takarız . https://www.youtube.com/watch?v=SRxbjOdPpf0
    Anahtarsız giriş butonları Clio ile aynı galiba zaten çoğu parçası ortak.
  • Arkadaşlar tekrar merhaba, micra Teknanin menü tuşuna bastığımda değişen birşey Yok ama sağdaki butona bastığımda gidilecek km vs veriler çıkıyor. 150 tl lik benzin koydum 264 km range gösterdi bunu sıfırlamak mümkün degil mi. 150 tl lik benzin icin 264 km sizce normal gösterim mi? Benzin aldığında yol bilgisayarı kendini sıfırlamıyor mu? Benim menü tuşu problemli mi? Sizce...

Menü tuşu servis km sıfırlama ve ayarlama, ortalamaları resetlemek, doğum günü hatırlatıcıyı ayarlamak için kullanılıyor. OK tuşu bu menüleri seçmek ve ortalama yakıtı sıfırlamak için kullanılıyor. Kalan menzili ortalama tüketime göre hesaplıyor, ortalama yüksek alınan aynı litreye göre menzil düşük, ortalama düşük ise menzil yüksek olur. Menü tuşu kontak açık iken çalışıyor olması lazımdı.
  • çok uğraştım menü tuşu çalışmıyor...Kontagi 1 nci konumda ac kapa yaparak saati ve günü ayarladım ama menü tuşu ile geri gitme vs gibi hamleleri yapamadım.

• arkadaşlar nissan note konusuna yazdım ancak o konuya gelen giden yok,
    pazartesi gün 2. el 2012 model nissan note aldım torpido kapağındaki açma kapama mandalının iki yanından çıkan tırnaklar kırılmış tamir edilmiş ancak düzgün çalışmıyor. bildiğiniz yerlerde bu mekanizmayı nereden temin edebilirim, (not servise sormadım, çünkü servislerin kazık olduğunu biliyorum)
  • engin_er_26 kullanıcısına yanıt
    Tek çare çıkmacılar.
  • Selam arkadaşlar 2004 1.2 tekna aracın var aracım 120bin km de benzinli lpg yok

Aracın sorunu sabah ilk çalıştırmada patirtili çalışıyo çiğ benzin kokusu gelio soğukken o halde binince haliyle tekleme yapıyo ısınınca problem yok fistik gibi çalışıyo sessiz çalıştığını anlamazsınız yani o derece

Bu yüzden motor ışığı yakio araç kış aylarında havalar ısındı yazın kendi kendine ışık sondu kış gelio ama yine yakacak sabahları hava serinledi yine patırtılı çalışmalar başladı ışık yanması an meselesi

Neden olabilir sorun anlayan da yok burada ateşleme sistemi kontrol edildi sıkıntı bulunamadı kac usta gezdim bi çare bulamadılar

Böyle sorun yaşayan veya tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim

• Araç manüel vites Ustasını bulamadım akışına bıraktım geçtiğimiz kış yazın böyle oldu düzeldi araç ışık söndü soğuk da sıkıntı başlıyo var bi problem ama bulunamadi
    Izmir de yaşıyorum micradan anlayan ii bi usta lazım tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Veysel3542 -- 15 Eylül 2018; 3:23:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: engin_er_26

arkadaşlar nissan note konusuna yazdım ancak o konuya gelen giden yok,
    pazartesi gün 2. el 2012 model nissan note aldım torpido kapağındaki açma kapama mandalının iki yanından çıkan tırnaklar kırılmış tamir edilmiş ancak düzgün çalışmıyor. bildiğiniz yerlerde bu mekanizmayı nereden temin edebilirim, (not servise sormadım, çünkü servislerin kazık olduğunu biliyorum)
    Ondan bulursan 2 tane al bana da lazım hocam...

• Selam arkadaşlar 2004 1.2 tekna aracın var aracım 120bin km de benzinli lpg yok

Aracın sorunu sabah ilk çalıştırmada patirtili çalışıyo çiğ benzin kokusu gelio soğukken o halde binince haliyle tekleme yapıyo ısınınca problem yok fistik gibi çalışıyo sessiz çalıştığını anlamazsınız yani o derece

Bu yüzden motor ışığı yakio araç kış aylarında havalar ısındı yazın kendi kendine ışık sondu kış gelio ama yine yakacak sabahları hava serinledi yine patırtılı çalışmalar başladı ışık yanması an meselesi

Neden olabilir sorun anlayan da yok burada ateşleme sistemi kontrol edildi sıkıntı bulunamadı kac usta gezdim bi çare bulamadılar

Böyle sorun yaşayan veya tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: Veysel3542

Araç manüel vites Ustasını bulamadım akışına bıraktım geçtiğimiz kış yazın böyle oldu düzeldi araç ışık söndü soğuk da sıkıntı başlıyo var bi problem ama bulunamadi
    Izmir de yaşıyorum micradan anlayan ii bi usta lazım tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar
    anlattığınıza göre araç tekleme yapıyor, ve çiy yakıt (yanmamış) olarak attığından benzin kokusu geliyor. üzerinde benzinli motor var diyorsunuz, bujileri ve buji kablolarını kontrol ettirin, benzinli motorlara bakan herhangi bir usta bunu yapabilir illaki nissana bakan birisi şart değil. mesela renault motor tamircilerine gösterebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: philosopherx

Ondan bulursan 2 tane al bana da lazım hocam...

Alıntıları Göster
    sahibinden.com da çıkma parça satanlar var siz de araştırın bende araştırayım bulursak birbirimize haber veririz.
  • İyi günler arkadaşlar 2015 micra mın 45bin bakımını yaptıracağım. Garantisi bitmiş.Kendim yapabilir miyim? Parçalar için önerisi olan var mı? İlk defa kendim bakım yapmayı düşünüyorum. Dikkat etmem gereken neler var?

@engin_er_26 selam kardeşim cevabın için teşekkürler bunu vs hepsine bakıldı ama sorun devam edio

Kardesim bujiler vs değişti soğukken tekleme var ısınınca araba bi problem yok

• 
Sayfa: önceki 294295296297298
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.