Şimdi Ara

Nissan, köpek sahiplerine özel X-Trail konseptini tanıttı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
1.346
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Nissan, köpek sahiplerine özel X-Trail konseptini tanıttı

Japon otomotiv devi Nissan, 1300’den fazla köpek sahibinin dahil olduğu bir anketin sonucundan yola çıkarak yeni bir X-Trail konsepti hazırladı. Konsept, köpekleriyle sık sık yolculuk eden otomobil sahiplerinin ve evcil hayvanlarının konforu için özel olarak hazırlanmış.

Konsept otomobil, her tür köpeğin rahat bir şekilde yolculuk edebilmesi için özelleştirilmiş 445 litrelik büyük bir bagaja sahip. Sevimli dostlarımızın rahat bir şekilde araca binebilmesi ve araçtan inebilmesi için kullanılan bir tür rampa da bagaja dahil.

Nissan, bu özel konseptiyle bagajda biriken köpek kıllarına da çözüm getirmiş. Özel bir deriyle kaplanmış olan bagaj, dökülen köpek kıllarının yüzeye yapışmasını engelliyor ve hatta kolayca silinerek kılların alınabilmesini mümkün kılıyor. Bu kaplamaya, köpeklerin sivri dişlerinin ve pençelerinin zarar verip veremeyeceği bilinmiyor.

Konseptte, otomobil yolculuklarından hoşlanmayan köpekler de düşünülmüş. Yolculuk sırasında köpeğini kontrol etmek veya sakinleştirmek amacıyla onunla konuşmak isteyen sürücüler, NissanConnect’in ses ve görüntü iletim sistemi üzerinden bunu yapabiliyorlar.

Bagajda yer alan diğer araçlar arasında köpeği yıkamak için kullanılan özel hortum ve kurutucu, dökülmeyen su kabı, akıllı bisküvi dağıtıcısı ve bagaj ısıtıcısı bulunuyor.

Nissan, bu konsepteki parçaların satışı ile ilgili henüz bir açıklama yapmadı.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Köpek sahiplerine özel Nissan X-Trail konsepti

• Bizdeki şirket aracı 20,000'de abuk subuk hatalar verdi. Genel olarak başarılı bir araç ama sorunları var.
  • '445 litrelik devasa bagaj'dan sonrasını okumadım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gavurlara bak hayvanlari bagajda yolculuk yapiyor bizim hayvanlar direksiyon basinda (!)

• quote:

Orijinalden alıntı: entigin

'445 litrelik devasa bagaj'dan sonrasını okumadım

B segmenti yeni aveo sedan sahibiyim ve aracımın 502 litre bagaji var.

• Biz iple baglariz aracin arkasina surundurerek yola cikariz, sonra neden bizi birliklerine almaz bu hain gavurlar diyerek soyleniriz...

• o köpek o bagaja atlayamayıp rampaya ihtiyaç duyuyorsa bi yerde bi sıkıntı var demektir

• nissan köpeğin çimleri, kaldırımları kakalamasına öncelik vermeliydi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhamnet

quote:

Orijinalden alıntı: entigin

'445 litrelik devasa bagaj'dan sonrasını okumadım

B segmenti yeni aveo sedan sahibiyim ve aracımın 502 litre bagaji var.

Sadece litre olarak değerlendirmemek lazım. Suv hacimleri bagaj pandizotuna kadar hesaplanıyor. İnce uzun sedan bagajları büyük olsa da çok kullanışsız oluyor. Yüksek bagajlar her türlü daha avantajlı. Önceki aracımın bagajı 490 litreydi ama bulaşık makinesi vs kolayca taşıyabiliyordum. Aveo'da mümkün mü? Büyük valizleri dikey koyunca 4-5 tane alıyordu. Bebek arabasını dik olarak koyabiliyordum. vs vs

• Nissan köpeğe özel, hiçbir markanın düşünüp yatırım yapmayacağı bir iş çıkarmış bizim forum ahalisi bagaj hesabı peşinde. Bırakında köpeği olan biri değerlendirsin bu konuyu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: H34RTL3SS

o köpek o bagaja atlayamayıp rampaya ihtiyaç duyuyorsa bi yerde bi sıkıntı var demektir

İlk aklıma gelen şey bu oldu. Köpek dediğin atlayarak biner.

• Köpek daha iyi haşat etsin diye de deri seçmişler malzemeyi.
  • köpegin kılları tabana yapışmaz ise arabanın içinde uçuşur. bir de arabaya böyle özel aparat ile binen köpekten hayır mı gelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyazakbil -- 1 Mart 2017; 11:57:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Piêr Dé Sans

Köpek daha iyi haşat etsin diye de deri seçmişler malzemeyi.

• Kedi sahipleri için olan versiyonu da bekliyoruz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yok Teleferik kursaydınız

• Ya git sanayiye portatif bir tel kafes yap olsun bitsin ya ,
  • quote:

Orijinalden alıntı: ukubat

Nissan köpeğe özel, hiçbir markanın düşünüp yatırım yapmayacağı bir iş çıkarmış bizim forum ahalisi bagaj hesabı peşinde. Bırakında köpeği olan biri değerlendirsin bu konuyu.

Hiçbir şey bilmeyip yorum yapmak bizim insanların işidir
  • quote:

Orijinalden alıntı: ukubat

Nissan köpeğe özel, hiçbir markanın düşünüp yatırım yapmayacağı bir iş çıkarmış bizim forum ahalisi bagaj hesabı peşinde. Bırakında köpeği olan biri değerlendirsin bu konuyu.

3 yaşında Golden cins köpeğim var. Gerçi o benim köpeğim değil evladım...

Kızımla beraber gezmediğimiz tatil bölgesi kalmadı. Hiç de sıkıntı çekmedik. Bence Nissan'ın olayı abartı olmuş. O köpek bagajda duracaksa, valizler arka koltukta mı olacak?

Şahsen ilgimi çekmedi. Valizler bagajda, kızım arka koltukta paşa paşa oturuyor. Trafikte camı da açıyorum, millete gülümseye gülümseye takılıyor garibim...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • O ne kadar da konforlu bir bagaj ya adam ben önde oturmak yerine arkada otururum daha rahat

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.