Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (834. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
28.184
Cevap
201
Favori
1.718.846
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 832833834835836
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Üstad nitrojen lastiğin geç ısınmasına neden olur geç ısındığı için lastiğin ömrü artar aşınma azalır fakat olumsuz yanı frenlemede lastik geç ısınacağından size dezavantaj olarak gecikmeli geri döner araç lastikleri ani basınca uçak gibi maruz kalamaz bu yüzdende yapıları farklı olduğundan çokta tavsiye edilmiyor üreticiler tarafından sürtünmeyi azalttığı içinde güvenli bulunmuyor tabi bu harbi nitroda geçerli çoğu lastikçi harbi nitro basmıyor daha detaylı bilgi istersen yardımcı olurum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sinan3405 kullanıcısına yanıt
    kaç tane oluyo o plastıkten bılgı var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: h.baspinar

işte usta o plastıklerde bosluk var dedı salıncaklarda bısey yok anladıgım kadarıyla olmazsa onuda bı degıstırcez :D

Arıza hangisindeyse onu değiştirin bi sesten bütün ön takım değişir mi?

• h.baspinar H kullanıcısına yanıt
    O plastikler zamanla asiniyor bende degistirmistim 2 adet o plastiklere 12 tl odemistim 2010 yilinda orjinal bulmustum hemde.amatsor takozunuda arkadas 30 tl vermisti bir tanesine orjinalmi bilmiyordum ama.

• bitirgic B kullanıcısına yanıt
    yaa işte adam gibi birisini bulamadım kı arızanın ne oldugunu dogru dürüst tespıt edecek..
  • üstadım negüzel yazmışsın sanki okudukça senden önce bi avrupa turu yapmış gibi hissettim,inşallah ileride gezi notlarını da zevkle okuycaz
    Ön takımdan ses gelince giderim rotçuma sokar kanala bakar kaldırır levyeyle esnetir şunu değiştir der değiştiririm almeramda sekiz buçuk senede ön takım tuk demedi ama başka araçlarımızda bunu yapıyoruz yanlış anlamayın o değişti bu değişecek dediniz bana ters geldi o yüzden yazdım

• estağfurullah ne yanşlıs anlaması pek bılgım yok bu konularda sızın gıbı degerlı arkadaslardan bılgı sahıbı oluyoruz ustanın dedıgı bu olmazsa bı rotcuya gıdıp tamamıyle baktıracagım. cok tşk.ler ilginiz için
  • Arkadaşlar Ankara da usta tavsiyesi istiyorum. Debriyaj balatası değişecek. Sonrasında sıkıntı olmayacak, işinin ehli, bir usta tavsiye edebilirmisiniz? yetkili servis sanırım 900-1000 lira gibi bir fiyata yapıyormuş o da çok pahalı.
  • birde almera debriyaj balatasının oem kodu nedir? balata ile birlikte almam gereken başka parçalar da olacak mı? yardımcı olursanız sevinirim.
    bir önceki sayfada illerdeki servisleri listeleyelim denilmişti özel ve yetkili servis olarak listelense yararlı bir çalışma olabilir.
    2 adet.

• quote:

Orijinalden alıntı: gultekin18

birde almera debriyaj balatasının oem kodu nedir? balata ile birlikte almam gereken başka parçalar da olacak mı? yardımcı olursanız sevinirim.
    bir önceki sayfada illerdeki servisleri listeleyelim denilmişti özel ve yetkili servis olarak listelense yararlı bir çalışma olabilir.

620 3062 00 luk baskı balata orjinali budur.75-80 mobil şanzıman yağı almanız gerekiyor.Volantı mutlaka ama mutlaka taşlatınız yoksa debriyaj pedalında titreme yapar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bitirgic

quote:

Orijinalden alıntı: gultekin18

birde almera debriyaj balatasının oem kodu nedir? balata ile birlikte almam gereken başka parçalar da olacak mı? yardımcı olursanız sevinirim.

620 3062 00 luk baskı balata orjinali budur.75-80 mobil şanzıman yağı almanız gerekiyor.Volantı mutlaka ama mutlaka taşlatınız yoksa debriyaj pedalında titreme yapar.

teşekkürler, yağı da yanında sipariş edeyim o zaman
  • quote:

Orijinalden alıntı: optiarc

Bugün işlemlere hız verdim biraz. Sabah direksiyon kontrollerini mahmetmemin ardından dışarı çıktım. Parçayı çıkma olarak buldum aldım. Kendi çapında gayet temiz olsa da, her çıkma parça gibi sepetlerin içinde dışı diğer parçalara sürtünmekten dolayı aracımdaki kadar çiziksiz kalamamıştı. Ama içinin kondüsyonunun iyi olduğundan emindim çünkü benden başka kimse dakikada 20 kere basmaz tuş takımına. Nitekim eve geldim dış kabını ve üstteki tuşlarını eski parçamdakilerle değiştirdim. Araca taktım. Özlemişim tıkır tıkır çalışan tuşları. Güzel oldu. Maliyet 50TL.

Soyulan sağ iç kapı kolunun yerine yenisini epey aradım ve zor da olsa buldum. Zor oldu çünkü her yerde parlak nikelajlı eski Almera'ların kapı kollarından vardı. 2004 sonrası bulunmuyor kolay kolay. Bunu da bir araçtan sapasağlam bütün halinde çıkarılmış bir arka kapıdan söktürdüm. Dolayısıyla bu da çiziksiz vs temiz bir parça. Ön hoparlörler değişirken takılacak. Maliyet 50TL.

Ülkede kısa süre içinde polen filtresi kıtlığı yaşanacağı için 3 adet "98 Civic filtresi" aldım. Maliyet 30TL. Üstelik karbonlu filtre diye geçen gri bir filtre.

Bir adet Focus vites topuzu sipariş ettim. Deliği Almera'nın demirinden biraz küçük ama tipini çok sevdim. Bir şekilde uyduracağız artık. Ayrıca Almera'ya takılan topuz titreşim sonucu ses yapmayacak bir topuz olmalıydı ki bu topuz da bu amaca hizmet edecek gibi. Maliyet 50TL.

Müzik sistemini gösterdim. Muhtemelen ana ünitede sıkıntı yok. Ön hoparlörlerin patlak olması sistem çıkışlarını zorluyor. Sesin tamamını arkaya verdim o andan sonra herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Müzik sistemi konusunda önümde iki alternatif var. Ya orjinal sisteme USB kiti takılacak, ya da orjinalini tamamen sökeceğim ve yerine güzel bir ünite alacağım. O da muhtemelen Pioneer olacak.

İki yöntemde de direksiyon kontrolleri kusursuz çalışmalı. Parça aramaya giderken yol boyunca fark ettim ki, direksiyon kontrolleri benim vazgeçilmezim olmuş. Elim defalarca kontrolün boş yerine gitti. Müzik sistemini değiştirsem bile kontroller çalışmalı.

USB kiti takarsam maliyet 160-170TL olacak. Direksiyon kontrolleri sıkıntısız çalışacak. Aracın orjinalliği hiç bozulmayacak. Yalnız orjinal üniteye artık çok güvenmiyorum ve de CD çalar düzgün çalışmıyor. CD dinleyecek olsam yine ortada kalacağım. Anahtarın uzaktan kumandasının çekim mesafesi azalacak.(Bunun diğer yöntemde de başıma geleceğini düşünüyorum.)

Pioneer teyp alırsam sadece teybin maliyeti 200TL olacak. Orjinal CD-çaları söktürüp, onun yerine taktıracağım. Konsol görünümü orjinallikten çıkacak. CD dinleyebileceğim, USB'den mp3 dinlemek de Çin malı USB kitine göre daha kullanışlı olacak. Ses çıkışı daha güçlü ve kaliteli olacak. Lakin direksiyon kontrollerinden vazgeçmeyeceğim için yurtdışından 190-200TL'ye direksiyon kontrol kiti almak durumunda kalacağım. En can sıkıcı, gereksiz maliyet de bu. Bir de araç dışından görünür olması, hırsızlar için ek bir cazibe oluşturacak.

Ön hoparlörler bir değişsin de, ondan sonra netleşir durum.

Kardeşim İstanbuldamısın bu parçaları nerde buldun? tavsiyen var mı? bana direksiyon daki ses açıp kapatma tuşu ve güneşlikteki ayna kapakları gibi ufak tefek parçalar lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: h.baspinar

yok ses daimi süreklı var bozuk yola ne zaman gırsem gelıyor ses :D yaa sorun yaratmıyor ama ses gelınce ıster ıstemez rahatsız edıyo ..amortısoru takuzu falan degıstırmek fazla para degıl ama salıncak komple degısecekse o zmaan cok masraf cıkıyo ıns oyle değildir :D

Sesin fren balatalarından gelme ihtimalini araştır. Balata pimleri aşınıyor ve oraya gres yağı sıkıp dolduruyorlar... Bir müdde hiç ses çıkmıyor.. Buna baktır bence...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bitirgic

Üstad nitrojen lastiğin geç ısınmasına neden olur geç ısındığı için lastiğin ömrü artar aşınma azalır fakat olumsuz yanı frenlemede lastik geç ısınacağından size dezavantaj olarak gecikmeli geri döner araç lastikleri ani basınca uçak gibi maruz kalamaz bu yüzdende yapıları farklı olduğundan çokta tavsiye edilmiyor üreticiler tarafından sürtünmeyi azalttığı içinde güvenli bulunmuyor tabi bu harbi nitroda geçerli çoğu lastikçi harbi nitro basmıyor daha detaylı bilgi istersen yardımcı olurum

Teşekkürler üstad. Normal kullanımda nitrojen ben de düşünmüyorum. Uğraşmaya değer görmüyorum diyebilirim. Ancak gelecek yaz uzunca bir yola çıkmayı başarabilirsem, bu yolculukta nitrojen daha sağlıklı olabilir. Yaz+uzun yol faktörü bir araya gelince lastikler ne kadar serin kalsa o kadar iyi olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: 1ERDEM

Kardeşim İstanbuldamısın bu parçaları nerde buldun? tavsiyen var mı? bana direksiyon daki ses açıp kapatma tuşu ve güneşlikteki ayna kapakları gibi ufak tefek parçalar lazım.

Ankara'dayım. Direksiyonda kontrolü tek parça olarak satılır ve çoğu Nissan parçacısında bulunur. Ses açıp kapatma tuşu olarak tek başına bulamazsın. Bulsan da kendininkine takamazsın. Belki de sorun tuşta değil, kontrollerin devre kartındadır. Bulduğun tuş da boşa gider. Kısaca ses tuşu diye hiç arama.

Güneşlikteki aynanın kapağı biraz zor. Komple sağ güneşlik bulunur belki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: optiarc

quote:

Orijinalden alıntı: 1ERDEM

Ankara'dayım. Direksiyonda kontrolü tek parça olarak satılır ve çoğu Nissan parçacısında bulunur. Ses açıp kapatma tuşu olarak tek başına bulamazsın. Bulsan da kendininkine takamazsın. Belki de sorun tuşta değil, kontrollerin devre kartındadır. Bulduğun tuş da boşa gider. Kısaca ses tuşu diye hiç arama.

Güneşlikteki aynanın kapağı biraz zor. Komple sağ güneşlik bulunur belki.

Ankara'da trafikte Almera görünce mutlu oluyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi monotros -- 29 Mayıs 2014; 23:02:02 >

• ses açıp kapatma tuşu kırık. torpidoda duruyor ses açıp kapanıyor denedim. ikitelli çıkmacıların yolunu tutacam heralde.
  • ses açıp kapanıyor tuş kırık sadece, düşüyor. bi ses açmak içinde o takımı almam ikitelli çıkmacılarına gidiyim ben en iyisi.
  • 
Sayfa: önceki 832833834835836
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.