Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (831. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
28.184
Cevap
201
Favori
1.718.914
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 829830831832833
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet araç genel olarak hoşuma gidiyor. Zaten ben de bir japon merakı vardır genelde. Temiz bir tane bulduğumda alacağım. Tekrar yardımların ve iyi dileklerin için sağol.
  • İbiza klubude boyle hareketli olsa keske.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _mrtcngz_

Evet araç genel olarak hoşuma gidiyor. Zaten ben de bir japon merakı vardır genelde. Temiz bir tane bulduğumda alacağım. Tekrar yardımların ve iyi dileklerin için sağol.

ne demek her zaman yardıma hazırız...bende Gaziliyim bu arada selamlar :)
  • Elinize sağlık.
    Bitüself ve sprey pütür genelde paslanmazlık için değil mi? Arasına folyolu kendinden yapışkanlı süngerimsi bir malzeme var kalınlığı da 1 cm filan galiba, ondan yerleştirsek nasıl olur? Montaj esnasında zorlanılır mı kalınlaştığından?
    Kaputun resimlerini çektiniz mi?
  • sinan3405 kullanıcısına yanıt
    Yorumlar için teşekkürler. Soru işaretleri kalktı kafamdan sayenizde
  • awensis A kullanıcısına yanıt
    Gazili olmak ayrıcalıktır hocam Selamlar..
  • _mrtcngz_ _ kullanıcısına yanıt
    Onemli degil kardesim ama dedigim gibi 1-2 lira fazla olsun dusuk km temiz sorunsuz arac alman dilegiyle acele etmeden anlayan bir ustaya gerekirse servise gostererek al.

• quote:

Orijinalden alıntı: expert_mcse

Haftasonu sadece sol ön çamurluk ve motor kaputunun altını yaptım.

Resimlerini de ekliyorum. sağ çamurluk ile ön döşeme altına da uygulayacağım. Bunları yapmadan ses ile ilgili yorum yapamıyorum.

Fikir edinmiş olursunuz arkadaşlar , uygulama gayet basit.

bitüself ve bütür uygulanacak alanlar güzelce temizlenmelidir.
    alt kısma bitüself uyguluyoruz daha iyi yapışması için fön makinesi kullanılabilir.
    çamurlukta temiz olmalı unutmayın , ben iç kısmına, bitüself e bakacak kısmınada pütür attım.
    bitüself işleminden sonra davlunmazı yerine takıyoruz.
    çamurluk içine komple sprey pütür uyguluyoruz hem havlunmaz yüzeyine hemde pitüself üzerine..
    En son ben kuruduktan sonra vernikledim pislik tutmasın diye..

NISSAN ALMERA KLÜBÜ NISSAN ALMERA KLÜBÜ NISSAN ALMERA KLÜBÜ NISSAN ALMERA KLÜBÜ NISSAN ALMERA KLÜBÜ NISSAN ALMERA KLÜBÜ NISSAN ALMERA KLÜBÜ

çok güzel olmuş eline sağlık dostum..güzel uygulama olmuş..yorum yapmanı sabırsızlıkla bekliyorum

• Jackdaniels_35 kullanıcısına yanıt
    Bitüself ülkemizde genel su yalıtımı için kullanılmaktadır. Fakat araçlarda ses ve su yalıtımı için kullanılıyor.

Özellikle ses yalıtımı için motor kaput altı , kapı içleri , çamurluk davlunmaz kısmı ile döşeme altında kullanılıyor.

Sprey pütür ses izolasyonu sağlamakla beraber pası da engeller, mükemmel ses emicidir.

Ürün kalınlığı yaklaşık 1,5 cm dir. folyo ile yapışkan kısım arasında bitüm kimyasalı vardır , zifte benzer fakat kokusuzdur.

Kaput resmini gece olduğu için çekmedim. Çekip koyacağım ama...
    Bulduğum zaman bosch car service'te expertize sokup alacağım. Yetkili servise göstermek söz konusu bile olamaz çünkü expertiz ücreti 1000 tl imiş
    Bu servisler ucmus, 1000 tl ye neler yapit neler araca. 1000 tl lik bakim yaptirsan alacagin araca 3-4 yil yag bakimi haric ustaya gitmez arac.

Aynen hocam yetkili servis gözüme görünmesin İyi bir nissan ustası bulmaya bakıyor iş.
  • Açıklaman için teşekkürler, bitüself ve sprey pütür yeterli öyleyse.

Ben expertiz için yetkili servis yerine dyno moss gibi özel yerlere yaptırmayı tercih ederim. Elektirik, elektronik, kaporta vs. gibi bütün haritayı çıkarıyorlar, hatta kullandığım arabayı bile götürmek isterim alt takım, ön düzen gibi sorunları çok iyi yakalıyorlar. Yetkili servisten arabanın geçmişini ve km bilgisini sorgulamak mantıklı.

Yetkili serviste 1000 lira olmasının sebebi sanırım yanlış verilen bilginin geri dönüşünde tazminat riskinin yüksek olması, çünki yetkili servisler sürekli randevulu, sürekli telaş içinde çalışıp bir an önce aracı teslim etme çabasında olduğundan yeterli özen gösterilmediğini düşünüyom.
  • quote:

Aynen hocam yetkili servis gözüme görünmesin İyi bir nissan ustası bulmaya bakıyor iş.

Bir yanlışlık olmasın 3-4 ay önce full kontrol karşılığında kağıt veriyordu 250 TL idi sözlü olanıda 100 TL idi.1.000 TL çok büyük para
  • Nissan servislerde expertiz 100 tl arkadaşlar. hatta tüm marka yetkili servislerde 100 tl diye biliyorum.

Kartal da bosch car servise gittim birkaç bakım için , bir daha işim olmaz...
  • bitirgic B kullanıcısına yanıt
    Hocam daha dün sordum telefonda ankara'daki bir yetkili servise. Hatta 1000 tl mi diye bir daha sordum. Evet dedi. Daha da konuşmadık.
  • quote:

Bulunduğumuz yerdeki özel servisleri listelesek hatta ustalardan meraklı olanları on-line dahil etsek ne iyi olurdu. Ben İzmir'de 3. sanayi sitesinde karser servise götürüyorum ve memnunum.
    Bunun yanında cam ve kapı fitilleri için de usta arıyorum, bilen varsa paylaşırsa sevinirim.
  • expert_mcse kullanıcısına yanıt
    Olması gereken o zaten ama ben duyduğumu yazdım.
  • Jackdaniels_35 kullanıcısına yanıt
    Evet iyi olurdu. Ankara'da nissan'ın sitesinde 3 tane yetkili servis görünüyor zaten. Biri biz expertiz yapmıyoruz dedi. Diğeri de 1000 tl dedi. 3.ye sormadım zaten.
    Ne denir ki kardeşim bunlara , allah gözlerini doyursun .

mekanik , elektronik ve boya-kaporta kontrolü 1000 tl olur mu yuhhhh diyorum.

Allaha şükür maltepe gülsuyu girişteki yetkili Nissan da tanıdık vardı oraya götürüp baktırdık alırken içim rahat aldım , adamların söylediği her şey doğruydu.
  • 
Sayfa: önceki 829830831832833
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.