Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
28.184
Cevap
201
Favori
1.718.850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ataymurat001

xcarlink adında bir arac gordum nette yalnız turkıye yetkili satıcısında almeraya uyumlu yok. daha once yurt dısından boyle bir sipariş verip aracına taktıran oldumu acaba.

arkadaslar bu konuda bilgisi olan yok mu acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: steelbird1971

Öncelikle herkese selamlar,

Aracım 2005 Almera 1.5 tekna.

Lastik ebatları konusunda bende çok sıkıntı yaşıyorum ve karar vermekte güçlük çekiyorum.Orjinal lastik ebadı 195/55/16, hem çok pahalı hemde zor bulunuyor.
    Lastik bayiilerine gittiğinizde 205/55/16 lastik tavsiye ediyorlar fakat Nissan yetkili servislere danıştığımızda orjinal lastik ölçülerini
    değiştirmenin araca zarar vereceğini, araç şayet ağır ise arka lastiklerin sürtme yapacağını söylüyor.

205/5/16 olarak lastik kullanan arkadaşlar bu tip problemlerle karşılaştılar mı?

tavsiyeler ve yorumlarınız için şimdiden teşekkürler

lastik konusunu 2 ay falan araştırdım hatta 205/55/16 lastik taktırıp arabayada 5 kişi bindik hafif bir sürtme oldu.195/55/16 çok pahalı ve az modelde olduğu için bende 205/50/16 alıp taktım.Sürtme olmuyor fakat yanak kalınlığı azaldığı için çukurlarda falan dikkat etmek gerekiyor konforda azalıyor.Geniş taban olduğu için virajlarda daha iyi olduğunu söylediler ben fark göremedim ama.195/55/16 nın muadili 205/50/16 dır.
    205/55/16 takarsanız araba biraz daha yükselir ve sürtünme katsayısı değiştiğinden biraz fazla yakar.Bunlar bilimsel veriler(Araştırdığım kadarıyla)Ama bunları ne kadar hissedersiniz orası tartışılır.
    Ucuz lastik takacaksanız 195 tabanlılar arasında pek fark yok ama pahalı lastik alacaksanız hatırı sayılır bir fark oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: R e d L o c k

quote:

Orijinalden alıntı: kadirceki

Arkadaşlar bu sıkıntı hiç başınıza gelmedimi cevap veren olmadıda....

Arkadaşlar bugün nissan almeranın cd çalarında sorun çıktı.

CD çalıyordu değiştireyim dedim cd yi çıkartmadı türk usulu bi kaç darbeden sonra cd yi verdi ama şimdi içeri almıyor elle itincede geri vermiyor radyoye geçiyor cd ye geçmek istediğinizde no disk yazıyor.Daha önce başınıza geldimi bu olay yardımcı olurmusunuz ne yapabilirim hayırlı günler.

Benim başıma gelmedi , CD çalar arızası için bence servise git onlar sana hangi elektronikçide yaptırabileceğini söylebilirler.
    İlk aldığım zaman aracı teslim ederken sanırım böyle bir konu geçmişti, tam hatırlayamıyorum şimdi.

CD çalarımda benzer bir arıza olmuştu.Servise götürdüm onlarda dışarıda yaptırmışlardı.2 sene önce 40 TL vermiştim.Bende CD çalıyor fakat dışarı çıkartmıyordu.

• 1 senendir 205 lastik kullanıyorum hiç bi sorum yaşamadım aksine yol tutuşu daha güzel ve arabada hoş duruyo;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi terry85 -- 28 Mayıs 2010; 23:58:13 >
  • MERHABALAR KULÜP ÜYELERİ BEN KULÜBE MERSİNDEN KATILIYORUM.
    BENDE 2001 MODEL ALMERA LUXURY VAR.
    SORULARIMA YANIT BULMAK VE SORULARINIZA CEVAP VERMEK İÇİN BURADAYIM HEPİNİZE İYİ FORUMLAR.
    BU SAYFAYI AÇANADA AYRICA TEŞEKKÜRLER.
  • arkadaşlar merhaba! benim aracım lpg li,aracın ikaz lambalarından sarı ikaz lambası yandı ve halen yanmaya devam ediyor.sarı lamba sanırım motor indikatörü.ne yapabilirim?aracın kitabı yok.internetten araştırdım almera kullanım kitabını bulamadım.cevap verirseniz sevinirim.
  • 205 LASTİK DEDİĞİNİZ GİBİ YOLTUTUŞU ÇOK İYİ OLUYOR AMA BU DEFA GENİŞ OLDUĞUNDAN FAZLA YAKIT TÜKETİYOR. BEN 5 AY ÖNCE KORE MALI HANKOK MARKA TAKTIRDIM SEYİR ESNASINDA TIK SES ÇIKARMIYOR VE YAKITTA DA %20 TASARRUF SAĞLATTI ESKİ LASTİĞE GÖRE.SAYGILARLA.
  • quote:

Lastik ebatları konusunda bende çok sıkıntı yaşıyorum ve karar vermekte güçlük çekiyorum.Orjinal lastik ebadı 195/55/16, hem çok pahalı hemde zor bulunuyor.
    Lastik bayiilerine gittiğinizde 205/55/16 lastik tavsiye ediyorlar fakat Nissan yetkili servislere danıştığımızda orjinal lastik ölçülerini
    değiştirmenin araca zarar vereceğini, araç şayet ağır ise arka lastiklerin sürtme yapacağını söylüyor.

205/5/16 olarak lastik kullanan arkadaşlar bu tip problemlerle karşılaştılar mı?

Sana ve Samizika 'ye ...

Sakın 205 almayın. Yük artınca sürtme yapıyor. Japonlar 205 daha iyi olsaydı ebatı 205 yapardı, mutlaka orjinal 195*55*16 alın

• arkdaşlar imzadaki aracımda sanırım bobinlerin değişmesi gerekiyo maliyeti hakkında fikri olan var mı ve servis dısında biyerde değiştirsem orjinal dısında hangi marka ateşleme bobini tavsiye edersiniz..teşekkürler.
  • Orijinal parça fiyatı 189x4

Çiıkma stop içinde Bostancı sanayiye bakınız..
  • Ben de aux girişini açmaya uğraşıyorum ve inatla xcarlink almamakta direniyorum.İthalatçısı Bursa'da,ben Antalya'dayım,Rem elektronik bu cihazı satıyor ve Almera için olanı ellerinde var.Biraz daha bekle şu girişi açma işini becerebilirsem 100 Eu vermeye gerek kalmayacak.Sonuca ulaşırsam burada paylaşacağım.
  • Ben de lastik alırken sorun yaşadım,195/55/16 lastik çok talep olduğu için fiyat yüksek,ben Dunlop marka 205/55/16 aldım fakat lastik üretimi türkiye olduğu için üzerindeki bitik 5 yıllık Dunloplar daha iyi yol tutuyordu,yakıt tüketimine gelince 195 e göre az da olsa tüketimi arttırıyor.Şu anda bende şehir içi 8.0 Lt civarında.
  • Tamamıyla kendi el emeğim olan ekran çerçevesi için görüşlerinizi bekliyorum.

NISSAN ALMERA KLÜBÜ
  • 2

NISSAN ALMERA KLÜBÜ
  • 3
  • 3

NISSAN ALMERA KLÜBÜ
  • quote:

Orijinalden alıntı: celtic_frost

quote:

Sana ve Samizika 'ye ...

Sakın 205 almayın. Yük artınca sürtme yapıyor. Japonlar 205 daha iyi olsaydı ebatı 205 yapardı, mutlaka orjinal 195*55*16 alın

Arkadaşlar;

4 gün önce karar verip 205/55/r16 lastiklerimi aldım. Alır almaz şehir dışı yola çıktım. araçta 5 kişi ve ağzına kadar dolu bir bagajla 500 km yol yaptım. En ufak bir sürtme olmadı, sadece amortisörler limitine kadar oturduğu için çok konforlu seyahat edemedik. Bunun da lastiklerle ilgisi olmadığını düşünüyorum.

205/55/r16 takıp sürtme yaşayan arkadaşların araçları ile benim aracımın (2006 1.5 tekna sedan) çamurluk-kasa detayları farklı olabilir mi acaba?

Bir de şunu belirtmek isterim;
    Gerek özel gerekse yetkili servis olarak en az 12-13 servis'e ve bir okadar da lastikçiye bu durumu danıştım. İnanın her kafadan farklı bir ses çıkıyor.
    Servislerin %70'i 205/55/r16 ile hiçbir sorun yaşamayacağımı, sadece fark edemeyeceğim bir yakıt artışı olacağını söylediler. Geri kalan %30'luk kısım da lastik ebadının kesinlikle değiştirilmemesi gerektiğini savundular.

Yani hangi konu olursa olsun karar vermeden önce çok iyi araştırma yapmak gerek. Herkes iş yapıyor, fakat işini bilerek, severek yapan kişi sayısı her alanda olduğu gibi servis sektöründe de maalesef çok az. Çok iyi araştırıp içinize sinen bir yüzdeye ulaştığınızda kararınızı verin derim. Ben öyle yaptım.

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Samizika -- 1 Haziran 2010; 9:48:27 >

• selam arkadaşlar,bu siteyi yeni buldum ve hemen üye oldum.gerçekten çok güzel bir paylaşım ortamı ve çok yararlı olduğuna inanıyorum.

benimde 2001 1.5 comfort almeram var.ve gerçekten çok memnum.ayrıca benim sahip olduğum ilk araba.buradan almera sahibi arkadaşlarla görüşüp fikir alıp vermek güzel olacak gibi.herkese iyi günler
  • Ekran çerçevesini çok beğendim.Ekran var mı orada ve varsa eğer nasıl aktif hale gelecek?Yani ne ve nasıl bağlayacaksınız?
  • quote:

Arkadaşlar;

4 gün önce karar verip 205/55/r16 lastiklerimi aldım. Alır almaz şehir dışı yola çıktım. araçta 5 kişi ve ağzına kadar dolu bir bagajla 500 km yol yaptım. En ufak bir sürtme olmadı, sadece amortisörler limitine kadar oturduğu için çok konforlu seyahat edemedik. Bunun da lastiklerle ilgisi olmadığını düşünüyorum.

205/55/r16 takıp sürtme yaşayan arkadaşların araçları ile benim aracımın (2006 1.5 tekna sedan) çamurluk-kasa detayları farklı olabilir mi acaba?

Bir de şunu belirtmek isterim;
    Gerek özel gerekse yetkili servis olarak en az 12-13 servis'e ve bir okadar da lastikçiye bu durumu danıştım. İnanın her kafadan farklı bir ses çıkıyor.
    Servislerin %70'i 205/55/r16 ile hiçbir sorun yaşamayacağımı, sadece fark edemeyeceğim bir yakıt artışı olacağını söylediler. Geri kalan %30'luk kısım da lastik ebadının kesinlikle değiştirilmemesi gerektiğini savundular.

Yani hangi konu olursa olsun karar vermeden önce çok iyi araştırma yapmak gerek. Herkes iş yapıyor, fakat işini bilerek, severek yapan kişi sayısı her alanda olduğu gibi servis sektöründe de maalesef çok az. Çok iyi araştırıp içinize sinen bir yüzdeye ulaştığınızda kararınızı verin derim. Ben öyle yaptım.

Saygılarımla...

Aracımın modeli HB 2006 tekna ben lastikçide denedim lastikleri takıp 5 kişi arabaya bindik.Ön çamurluklarda sorun olmadı arka çamurluklara sürtme yaptı araçların çamurluk içleri aynımıdır bilemiyorum.Yukarıda da belirttiğim gibi sürtme olunca bende 205/50/16 taktırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bitirgic -- 1 Haziran 2010; 16:21:15 >

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.