Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
28.184
Cevap
201
Favori
1.718.817
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2000-2001 luxury versıon 11500 u gecmemek sartı ıle satan olursa pm atarsa sevınırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: imbus_civata

2000-2001 luxury versıon 11500 u gecmemek sartı ıle satan olursa pm atarsa sevınırım.

Üstad o fiyata var mı almera? bi yanlış olmasın ben o fiyatın yanından geçeni görmedm açıkçası pek bir bilgim de yok ben de almera bakıyorum bilen arkadaşlar ortalama piyasasını söylerlerse pazarlığımızı ona göre yaparız...
  • 2000-2001 LERE BU HAFTA SONU PAZARDA BAKTIM 15000 TL CİVARI İDİ YÜKSEK RAKAMLAR AMA YAZIN PİYASA ARTAR BUNU HERKEZ BİLİR .
  • BİTİRGİÇ VE REDLOCK TEŞEKKÜR EDERİM İLGİNİZE.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mc_dyy

quote:

Orijinalden alıntı: imbus_civata

2000-2001 luxury versıon 11500 u gecmemek sartı ıle satan olursa pm atarsa sevınırım.

Üstad o fiyata var mı almera? bi yanlış olmasın ben o fiyatın yanından geçeni görmedm açıkçası pek bir bilgim de yok ben de almera bakıyorum bilen arkadaşlar ortalama piyasasını söylerlerse pazarlığımızı ona göre yaparız...

4 tane gordum nette 3u satılmıs 1 tanesı satmaktan vazgecmış.zaten daha fazla 13 bın 14 ısteseler o parayı ona vermem.
  • Üstad nette gördüklerinizin km ve boya hasar vs durumları nasıldı? ben şimdi şüpheye düştüm baktıklarım 14-15 ten aşağı değil daha doğrusu ortalama 15 gibi normalde fiyatları dediğiniz aralıkta mı? yaza girdik diye böyle midir yoksa araç durumlarından kaynaklı fiyatlar mı? Almera kullananlar bu ve araç versiyonları konusunda yardımcı olabilirlerse çok iyi olur örneğin luxury düşünüyorum artı eksisi nedir nette comfort modeli yakıt açısından uygun diğerleri kadar savruk değil falan yazmıştı pek anlam veremedm... Vereceğiniz tüm bilgi ve gözlemler çok yararlı olacak...
  • Arkadaşlar güvenilir nissan çıkma veya orjinal parçaları nerden bulabiliriz? (eskişehir- ankara- istanbul üçgeninde) almera hb. sol arka stop lambam kırık, bide spoiler düşünüyorum..Teşekkürler?
  • quote:

Orijinalden alıntı: terry85

Arkadaşlar güvenilir nissan çıkma veya orjinal parçaları nerden bulabiliriz? (eskişehir- ankara- istanbul üçgeninde) almera hb. sol arka stop lambam kırık, bide spoiler düşünüyorum..Teşekkürler?

spoiler otosport.com.tr'de modellerden seçerek bulabilirsin
  • xcarlink adında bir arac gordum nette yalnız turkıye yetkili satıcısında almeraya uyumlu yok. daha once yurt dısından boyle bir sipariş verip aracına taktıran oldumu acaba.
  • http://www.tuningturkey.com/showthread.php?t=44231
    son haliyle kimse bu araba almera demez heralde
  • Arkadaşlar bugün nissan almeranın cd çalarında sorun çıktı.

CD çalıyordu değiştireyim dedim cd yi çıkartmadı türk usulu bi kaç darbeden sonra cd yi verdi ama şimdi içeri almıyor elle itincede geri vermiyor daha önce başınıza geldimi bu olay yardımcı olurmusunuz ne yapabilirim hayırlı günler.
  • ALMERA GRUBUNA YENİ ÜYE OLDUM 2001 MODEL NİSSAN ALMERAM VAR ÇOK MEMNUNUM.120.000 BAKIMINI YAPTIRICAM İSTANBUL SARIYERE YAKIN YETKİLİ SERVİS HARİÇ UYGUN VE TAKSİT YAPABİLECEK BİYER ARIYOUM YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM ORTALAMA FİYAT NE TUTMALI BİRDE?
  • Merhaba,

Öncelikle bu grubu oluşturan ve bilgilerini paylaşan herkese çok teşekkürler.
    Benim aracım 2006 Almera 1.5 Tekna, 1 yıl önce aldığımda 16.000 km'de idi, şu anda 26.000 km'de.
    Genel olarak aracımdan memnunum. Yakıt tüketimi şehir içi 7,5-8,0 lt/100km civarında.

Benim lastiklerle ilgili bir araştırmam oldu...

Son servise gittiğimde aracımın lastiklerini değiştirmem gerektiğini söylediler. Aslında lastik dişleri gayet iyi durumda fakat üzerindeki lastik 2005 üretimi olduğu için epey eskimiş, hatta bazı yerlerde küçük parça kopmaları olmuş. Sonuçta 195/55/16 lastik aramaya başladım. Bu ebatın sürümü çok olmadığından maalesef çok az bulunuyor. Bulduğum yerlerde de 2008 üretimi ve çok pahalı lastikler bulabildim.

4-5 tane lastikçi bana 195/55/16 yerine 205/55/16 önerdi. Hiçbir sorun olmayacağını, davlumbazlara sürtmeyeceğini ve yakıt tüketiminin de fark edilemeyecek kadar az oranda artacağını söylediler. Lastik fiyatı da %25 mertebesinde ucuzluyordu. Ben de hem yüzbaşıoğlu hem de bostancıoğlu yetkili servise durumu anlattım. Onlar da lastikçileri doğruladılar ve bir çok müşterilerinin 205/55/16 lastik seçtiğini ve hiçbir sorun yaşamadıklarını anlattılar.

Netice itibariyle bugün gidip 205/55/16 lastiklerimi alacağım kısmetse...

Selamlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Samizika -- 25 Mayıs 2010; 9:49:17 >

• Tekrar merhaba,

Ben arabamdan (2006 Almera 1.5 tekna sedan) genel olarak memnun olduğumu söylemişitim. Bence tek kusuru amortisör performansının şehir içinde çok düşük olması. Yani biraz bozuk asfaltta yada hafif çukurlu yolda giderken ben çok rahatsız oluyorum. Tabiri caizse "langur lungur" sesler geliyor. (özellikle arkadan)

Ben özel servis'e durumu anlattım, teste çıktık, herşeyin normal olduğunu, aracın standardının bu olduğunu söylediler.
    Amortisörleri daha yumuşak amartisörlerle değiştirmeyi düşündüm, servis, bu sefer yol tutuşunun olumsuz etkileneceğini söyledi.

Ben, lastik değiştirerek, en azından yumuşak ve sessiz lastiği seçerek (ki michelin primacy 205/55/16 alıyorum) bu sorunu nispeten azaltmayı düşünüyorum.

Sizler de amortisör performansı konusunda bana katıyıyor musunuz?

Bu konuda başka bir çözüm önerisi olan var mıdır?

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Samizika -- 25 Mayıs 2010; 9:52:34 >

• 2006 Almera 1.5 tekna (26.000km) için yaptığım özel servis (Güney Oto -İstanbul-Bostancı sanayi sitesi) masrafları;

Motor yağı 60 TL
    Yağ filtresi 20 TL
    Polen filtresi 30 TL
    Arka fren balata takımı 70 TL
    Arka disk torna 40 TL
    İşçilik 70 TL

Değişen tüm parçalar orjinal Nissan parçalarıdır.
    Bilginize...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Samizika

.....
    Ben, lastik değiştirerek, en azından yumuşak ve sessiz lastiği seçerek (ki michelin primacy 205/55/16 alıyorum) bu sorunu nispeten azaltmayı düşünüyorum.
    Sizler de amortisör performansı konusunda bana katıyıyor musunuz?
    .....

Ocak ayından beri Michelin Primacy 205/55/16 kullanıyorum, yol tutuşu daha iyi.
    Amortisör performansına önemli bir etki yaptığını söyleyemem.
    Ancak yakıt tüketimini az birşey yükseltti, 6.5lt/100km oldu.
    Havalar ısındıkça bakalım nereye kadar inecek, orjinal lastiklerle 5.9-6.1 arası gidip geliyordu.
    Saygılar,
  • Öncelikle herkese selamlar,

Aracım 2005 Almera 1.5 tekna.

Lastik ebatları konusunda bende çok sıkıntı yaşıyorum ve karar vermekte güçlük çekiyorum.Orjinal lastik ebadı 195/55/16, hem çok pahalı hemde zor bulunuyor.
    Lastik bayiilerine gittiğinizde 205/55/16 lastik tavsiye ediyorlar fakat Nissan yetkili servislere danıştığımızda orjinal lastik ölçülerini
    değiştirmenin araca zarar vereceğini, araç şayet ağır ise arka lastiklerin sürtme yapacağını söylüyor.

205/5/16 olarak lastik kullanan arkadaşlar bu tip problemlerle karşılaştılar mı?

tavsiyeler ve yorumlarınız için şimdiden teşekkürler
  • Arkadaşlar bu sıkıntı hiç başınıza gelmedimi cevap veren olmadıda....

Arkadaşlar bugün nissan almeranın cd çalarında sorun çıktı.

CD çalıyordu değiştireyim dedim cd yi çıkartmadı türk usulu bi kaç darbeden sonra cd yi verdi ama şimdi içeri almıyor elle itincede geri vermiyor radyoye geçiyor cd ye geçmek istediğinizde no disk yazıyor.Daha önce başınıza geldimi bu olay yardımcı olurmusunuz ne yapabilirim hayırlı günler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadirceki

Arkadaşlar bu sıkıntı hiç başınıza gelmedimi cevap veren olmadıda....

Arkadaşlar bugün nissan almeranın cd çalarında sorun çıktı.

CD çalıyordu değiştireyim dedim cd yi çıkartmadı türk usulu bi kaç darbeden sonra cd yi verdi ama şimdi içeri almıyor elle itincede geri vermiyor radyoye geçiyor cd ye geçmek istediğinizde no disk yazıyor.Daha önce başınıza geldimi bu olay yardımcı olurmusunuz ne yapabilirim hayırlı günler.

Benim başıma gelmedi , CD çalar arızası için bence servise git onlar sana hangi elektronikçide yaptırabileceğini söylebilirler.
    İlk aldığım zaman aracı teslim ederken sanırım böyle bir konu geçmişti, tam hatırlayamıyorum şimdi.
  • Arkadaşlar bu lastik meselesi gerçekten Türkiyede bir problem, 195 ölçüsü avrupada peynir ekmek gibi ama Türkiyede ara ölçü diye adlandırılıyor.
    Ama en fazla 2-3 seneye kadar türkiyede yaygılaşacak, şimdiden tofaş hafif ticarilerde 195 lastileri çıkarmaya başladı.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.