Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (604. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
28.185
Cevap
201
Favori
1.718.364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 602603604605606
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2004 model almeram Son 20 gündür devri sıfıra inip tekrar çıkıyor.Sadece benzinde iken yapıyor. lpg de yapmıyor. Yapılan kontroller ; Kompresör basınçı en baştan olmak üzere 150-120-120-120 çıktı. benzin basıncı normal , boğaz kelebeği temiz, akışmetre temiz bujiler temiz filtre temiz hepsi kontrol edildi. Özel servisteki ustanın teşhisi Boğaz kelebeğinden oldu. Başka boğaz kelebeği bulunursa deneyebiliriz demesi ile ayrıldım oradan. Yolda aklıma gelen, boğaz kelebeğinden sorun olsaydı Lpg de iken aynı sorun olurdu. Yani ustanın teşhisi doğru değildi. Ama kendisine söyleyemedim epey uzaklaşmıştım servisten. Bir benzinliğe çektim arabayı açtım kaputu yaktım siğaramı, düşündükçe düşündüm. Daha sonra akışmetre söketini yerinden çıkardım arıza lambam yanarak devir 1000 de durmaya başladı.Takip ederek devrin 700'e inip tekrar çıktığını gördüm. Bu şekilde devam etti. Sonra Katalitiğin ordaki oksijen sensörün soketini çıkartım. Devir sabit kaldı. 10 dk bekledikten sonra soketi tekrar taktım. 20 gündür çözülemeyen sorun 2 soketin çıkartılıp takılması ile çözüldü. Söylediğim Tek şey Allah Allah.... oldu. Üstadlarım siz bu işe ne dersiniz? Herkese saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fursam -- 7 Nisan 2013; 16:41:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ccengiz001

quote:

Orijinalden alıntı: ymantalya

hiçbir sıkıntı olmaz anfi baglamaya fakat aracın orj teyp te RCA çıkışlar yok çevirici almak kaydıyla anfiye giriş yapılabilir fakat onda da ses kaybı olacaktır. diyenlere de kulak asmayın ben yıllarca bu işin içindeyim.
    aracıma kendim montaj yaptım.
    ne tip anfi kullanacaksın.
    aracın kendi hoporleörleri düşük rms kalır. orj olan hoporleri değiştirmen lazım.
    kısaca şöyle diyeyim size.
    nekadar bütceniz var ne dinliyorsunuz istekleriniz nelerdir?
    ben size yardımcı olayım! boşuna gereksiz paralar harcamayınız.

Bu arada dün araca spor helezon uygulaması yaptım
    araç ortalama 3,5 4 cm asagıya indi.
    konfor tabiki gitti sertlik olduğu için.kullandığım ürünler VOGTLAND SPOR YAY/HELEZON 35mm (örnek olarak TIKLA )
    uygulama sonucu aracta kısa surede hızlanma tabiki virajlarda daha iyi hakimiyet,ve kısa surede durma.
    gün icinde aracın fotolarını ekler sizlerle paylasırım.
    muzik sistemi hakkında aklınıza takılan konular var ise sizlere yardımcı olurum.

eyvallah kardeşim bi resimlerde görelim hele birde aydınlatma konusunda bilginiz varsa :) bir iki sualim olacak

kardeşim tşk ederim.. şu an için anfi ve kutu bass eksiğim var orjinal hoporlerin yerine pionner mit tiz takımı koymayı düşünüyorum anfi hakkında bir şey bilmiyorum hangisini almam gerekir.. ayrıca orjinal cd çalar içine cd yi almıyor sanırım tamire ihtiyacı var. ankarada bir yere sordum cd çaların komple iç kısmı değişmesi gerekiyormuş 175.00 tl para istediler..

• quote:

Orijinalden alıntı: monotros

Selamlar arkadaşlar,
    nissan almera 2006 hatchback için ön sağ-sol far, sağ arka çamurluk davlumbazı ve sağ arka marşpiyel bakaliti (iç) arıyorum. internette farları bir şekilde buluyorum ama sağ arka çamurluk davlumbazını bulamıyorum, hep ön davlumbazlar çıkıyor karşıma. sağ arka marşpiyel bakalitini de bulamıyorum. nerde bulabileceğimi bilen veya elinde bu malzemelerin çıkması olup da satmak isteyen arkadaşlar varsa iletişime geçersek çok sevinirim.
    iyi akşamlar herkese

önerisi olan yok mu arkadaşlar
  • Motor yıkamak isteyen arkadaşlar; bugün aracımın motorunu yıkadım. Yapılan işlemler; sadece bobinlerin bulunduğu kısımları ve lpg beynini poşetlerle kapattım su almasın diye. Başka herhangi bir yeri kapatmadım ve tazyik makinasıyla hiç çekinmeden ulaşabileceğim her kısımları yıkadım . Tabi su sıkmadan önce Özel temizleme ilacı sıktım üstüne köpük sıktım ve tazyik ile yıkadım.
    Not: Yıkamadan önce açık hava filtresini söktüm mecburiyetten dolayı ve orjinal kendi filtresini ve filtre kapağını taktım yıkadım. Yıkama işleminden sonra bir süre basınçlı hava makinasıyla kabataslak su birikintilerini aldık. 1 -2 saat kadar dolaştım güneşin sıcaklığı ve motorun kendi yaydığı sıcaklık ile ıslak bölümler kalmasın diye. Ve son olarak sökmüş olduğum açık filtreyi filtre ilacıyla temizleyim yine filtre yağı ile yağlayıp taktım motora.
    Yıkamadan önceki ve sonrası olan Resimleri paylaşmak istedim buyrun ;

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

• Yıkama anından bir kare :
     NISSAN ALMERA KLÜBÜ
  • 3
     NISSAN ALMERA KLÜBÜ
  • 4
     NISSAN ALMERA KLÜBÜ
  • Arkadaşlar linkteki araçla ilgileniyorum fikirleriniz benim için onemli aracin sase numrasindan sorgulattim ikitane carpma cikti ama hasar bedellerini göremedim...
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-nissan-acil-ihtiyactan-satilik-120497611/detay

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: selcukhilmi

quote:

Orijinalden alıntı: ccengiz001

quote:

hiçbir sıkıntı olmaz anfi baglamaya fakat aracın orj teyp te RCA çıkışlar yok çevirici almak kaydıyla anfiye giriş yapılabilir fakat onda da ses kaybı olacaktır. diyenlere de kulak asmayın ben yıllarca bu işin içindeyim.
    aracıma kendim montaj yaptım.
    ne tip anfi kullanacaksın.
    aracın kendi hoporleörleri düşük rms kalır. orj olan hoporleri değiştirmen lazım.
    kısaca şöyle diyeyim size.
    nekadar bütceniz var ne dinliyorsunuz istekleriniz nelerdir?
    ben size yardımcı olayım! boşuna gereksiz paralar harcamayınız.

Bu arada dün araca spor helezon uygulaması yaptım
    araç ortalama 3,5 4 cm asagıya indi.
    konfor tabiki gitti sertlik olduğu için.kullandığım ürünler VOGTLAND SPOR YAY/HELEZON 35mm (örnek olarak TIKLA )
    uygulama sonucu aracta kısa surede hızlanma tabiki virajlarda daha iyi hakimiyet,ve kısa surede durma.
    gün icinde aracın fotolarını ekler sizlerle paylasırım.
    muzik sistemi hakkında aklınıza takılan konular var ise sizlere yardımcı olurum.

eyvallah kardeşim bi resimlerde görelim hele birde aydınlatma konusunda bilginiz varsa :) bir iki sualim olacak

kardeşim tşk ederim.. şu an için anfi ve kutu bass eksiğim var orjinal hoporlerin yerine pionner mit tiz takımı koymayı düşünüyorum anfi hakkında bir şey bilmiyorum hangisini almam gerekir.. ayrıca orjinal cd çalar içine cd yi almıyor sanırım tamire ihtiyacı var. ankarada bir yere sordum cd çaların komple iç kısmı değişmesi gerekiyormuş 175.00 tl para istediler..

Tekrar slm
    Takilacak mid takimi icin 4adet midusunuyorsunuz ozaman 4kanal anfi.fakat basda istiyorsunuz 5kanal olacak benim size onerim on kapilara mid takimi arka tarafa ise vibe in oval mid basli hariks bir urunu var ben bir arkadsima yaptim ViBE QB69http://www.vibeaudio.co.uk/car/blackdeath-speakers/
    Butce nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ymantalya -- 8 Nisan 2013; 7:39:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

aracın resimleri montaj sonrası halidir.
    aracta
    ön ler 195 / 55 R16
    arka 205 / 55 R16 lastikler vardır.

http://imgim.com/kopyas%C4%B1almera5.jpg
    http://imgim.com/kopyas%C4%B1almera4.jpg
    http://imgim.com/kopyas%C4%B1almera3.jpg
    http://imgim.com/kopyas%C4%B1almera2.jpg
    http://imgim.com/kopyas%C4%B1almera.jpg

dostum sanki arkalardaki yaylar orjinal kalsa daha iyi olacakmıs. Ön taraf ok! ama aracın arka lastik durusu bence hoş olmamıs. Tabi bu benim zevkim :)

• arka tarafın yüksek kalması aracın yüksek olması demektir oda aracın altına aldığı rüzgar fazla olacak oda aracta arka tarafın sallanmasına sebep verir benim aracta yaptıgım uygulama sonucu kalkışlarda arac ok gibi fırlıyor eskiden patinaja giriyordu .spor helezonlara geçme sonucu kayboldu.ben tek olrak arka tekerleri büyüterek 205 yapmak la araç biraz öne doğru agırlık yaptım arka birazcık kalkık oldu okadar.
  • hayırlı olsun dostum. Artık bir almeram yok ama konuyu takip ediyorum hala :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: LorD_KeNNy

hayırlı olsun dostum. Artık bir almeram yok ama konuyu takip ediyorum hala :)

sattın sanırım almeranı. sen yeni bir almera alsana aramızdan çekilme
  • quote:

arka tarafın yüksek kalması aracın yüksek olması demektir oda aracın altına aldığı rüzgar fazla olacak oda aracta arka tarafın sallanmasına sebep verir benim aracta yaptıgım uygulama sonucu kalkışlarda arac ok gibi fırlıyor eskiden patinaja giriyordu .spor helezonlara geçme sonucu kayboldu.ben tek olrak arka tekerleri büyüterek 205 yapmak la araç biraz öne doğru agırlık yaptım arka birazcık kalkık oldu okadar.

sadece 2 konuda söylemek istediklerim var ; arka lastikleri 195-55-16 yapmanızı şiddetle öneriyorum. 205 olması yükseklik katmıyor zaten. sadece arka tarafın yol tutuşu biraz daha iyi olur ancak sert virajlarda denge bozulur lastik yanlara ve içe doğru virajın şekline göre fazla esneme yapar bu da ön ve arka yol tutuşu etkileyecektir. Zaten görünüş bakımından da bozuyor düzeni. Bir diğer önerim ise ön farların üstündeki siyah folyolar fazla abartılı olmuş nerdeyse merceğin yarısını kapatmış vaziyette görünüyor ve aracın ön taraftaki asilliğini biraz daha yitirmesine sebep olmuş. bir operasyonla tekrar düzenleyerek daha ince yapmalısınız. Yukarılarda dün foto koymuştum benim farlar çıkmış ona bakabilirsin tabi benimkinden biraz daha kalınlaştırabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: hasansekerci

arabamın (2001 luxury) yokuşlarda çekiş gücünün düşüklüğü hakkında bir yazı yazmıştım. sorunu çözdüm, anlatayım.

izmirliler bilir,, çeşme -aydın otobanı,, balçovadan limontepeye doğru olan yokuş. yokuşa 4.viteste 80-90 km hızla giriyorum ama motorun devri azaldıkça azalıyor, vitesi 3e almak zorunda kalıyordum. devrini aldırıp tekrar 4e alsam bile araba yine yığılıp kalıyor, gaza ne kadar basarsan bas gaz yemiyor,, devir düşüyordu.

şimdi yaptığım olay motorun devri düşmeye başlayınca gaza yükleniyorum --tabi motor gaz yemiyor--- hızlıca çekip yine basıyorum. bunu 1 veya 2 defa yapınca motor 4. vitesde yokuş yukarı gaz yemeye başlıyor ve hızlanmaya başlıyorum. sanki düz yoldaymışım gibi yokuşta 4.viteste rahatlıkla 100-120 km hıza ulaşıyorum.

umarım yaptığım şey motora zararlı değildir.

Arkadaşım aynı sorun bendede var(2000 luxury).yokuşlarda vites düşürüyorum devir düşüyor düzeltemiyorum.senin bahsettiğin yöntemi deneyecem bakalım bi ara.sonucundan haber veririm.inşallah bendede faydası olur.çünkü yokuşlarda kamyonlarla yarışmaktan bıktım:)

• yok yok almera düşünmüyorum çunkü ya gidip 7-8.000TL lik corsa gibi birşeyler alırım ya da min 2011-2012 model bir araç alırım.
    Acıkcası borclarımı odersem eski bir araç ama borclarımı zamana yayarsam adam gibi cok az kullanılmıs bir araç almak istiyorum.
    Bundan sonra yıllarca milletin kullanımı ile eskimiş, pislenmiş bir araç istemiyorum. mumkun oldugunca yeni mümkün oldugunca iyi bir araç

benim almerada da basıma gelmişti 2 defa cekiş sorunu. arac gitti halde bir anda güçten düşüyor gaz yemiyor ne benzinde ne gazda. 3. vitesten yukarı cok zor cıkıyordu. Durdum stop ettim 1 dk bekledim calistirdim duzeldi baska da sıkıntı cekmedim ayrıca cekisinden de gayet memnundum sadece kalkısta baskı balata nedeniyle biraz sorun olur gibio luyordu ama haricinde cok memnundum. cok da ucuza gitti acıkcası 18.500 falan dı en son 18000 e bıraktım aracı ve 1 saat once devrini verdim.
  • arkadaşlar merhaba,
    geçtiğimiz hafta çiftci bir dedenin hatası sonucu aracım tam ön den hasar aldı.Dede yolda park ettiğim aracımın önüne traktörünü park etmek istemiş.Ancak park alanı yokuş yukarı olduğu için kaçırmış ve arkasındaki tarla gübreleme aleti ile benim araca ön taraftan girmiş.Neyseki vurup kaçmamış,zira kendi aracında 1 tutam çizik yoktu :)
    Neyseki traktörünün trafik sigortası kaydı vs. varda işi halledeceğiz.Siz siz olun küçük yerlerde benim yaptığım hataya düşmeyin,aracınızı yol kenarına park etmeyin.Size de bir yaşlı dedenin kullandığı traktör çarpabilir...
     NISSAN ALMERA KLÜBÜ

• quote:

Orijinalden alıntı: zyozkan

arkadaşlar merhaba,
    geçtiğimiz hafta çiftci bir dedenin hatası sonucu aracım tam ön den hasar aldı.Dede yolda park ettiğim aracımın önüne traktörünü park etmek istemiş.Ancak park alanı yokuş yukarı olduğu için kaçırmış ve arkasındaki tarla gübreleme aleti ile benim araca ön taraftan girmiş.Neyseki vurup kaçmamış,zira kendi aracında 1 tutam çizik yoktu :)
    Neyseki traktörünün trafik sigortası kaydı vs. varda işi halledeceğiz.Siz siz olun küçük yerlerde benim yaptığım hataya düşmeyin,aracınızı yol kenarına park etmeyin.Size de bir yaşlı dedenin kullandığı traktör çarpabilir...
     NISSAN ALMERA KLÜBÜ

Geçmiş olsun.

• @zyozkan geçmiş olsun.
  • 
Sayfa: önceki 602603604605606
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.