Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (183. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
28.185
Cevap
201
Favori
1.719.495
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 181182183184185
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bu araba nasıldır ciddi alıcıyım yardım edermisiniz ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-nissan-guclu-temiz-aile-arabasi-54767712/detay/
  • benim yorumum ilandaki araç için: gerçekten çok temiz duruyor yıl model baz alındıgında km de gayet normal. benim düşüncem sadece sıkı pazarlık istedigi yönünde olacak. geri kalanı motor/ kaporta ustasının eline bakar.(kontrol)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ruoja

arkadaşlar bu araba nasıldır ciddi alıcıyım yardım edermisiniz ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-nissan-guclu-temiz-aile-arabasi-54767712/detay/

araç diri ve temiz duruyor, ama tabiki en iyisini usta anlar arkadaşın dediği gibi pazarlıkla güzel bi sonuç olur insallah almera tercihinde mantıklı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forbidden_man -- 22 Temmuz 2011; 16:54:55 >

• selam dostlar.forumdan 3 gündür uzağım.güzel paylaşımlarınız olmuş.ankara istanbul izmir seferi yaptım.otobanda en sol şeritten yanınızdan füme renkli roket sesli bir almera bir anlık görünüp kaybolmuşsa işte o bendim.açık hava filtresi taktım gitmeden.sesten başka pek değişen birşey olmadı.boruları sol alt sis lambasını çıkartıp oraya yerleştirdim.gelir gelmez hemen iptal ettim.yolculuk esnasında hiçbir problem yaşamadım,ancak debriyaj balatalarını değiştirmem yaklaştığı sinyalleri veriyordu.herkese iyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volverin33 -- 22 Temmuz 2011; 18:44:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: meceki

quote:

Orijinalden alıntı: murazi

quote:

arkadaşlar herkese iyi akşamlar bugün bir nissan almera tekna araç için pazarlık yapıp anlaştık.aracı perşembe günü teslim alacağım yanlız iyi mi yaptım kötü mü bilemiyorum yardımcı olursanız sevinirim.araç 2004 model 76000 km de boya ve değişen çıkmadı yetkili servis bakımlı kısaca içi dışı tertemiz fiyat:17500 olarak anlaştık.araç benim çok hoşuma gitti.3-5 senede satmayı düşünmüyorum.arkadaşlar arasında araç konusunda 2 eli çok zayıf ve parçaların pahalı olduğu hakkında yorumlar yapıldı satmayı düşünmüyorum ama olurda sıkışık bir durum anında elden kolay çıkarabilirmiyim.acaba hatamı ettim en yetkili ağız bence sizlersiniz bilgi verirseniz çok sevinirim.birde fiyatı sizce uygunmudur.vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkürler

Hayırlı olsun.Kazasız sürüşler.Fiyat çok uygun.2004 model bir toyota alsan eksik donanıma rağmen 25000 tlyi verecektin.Japon kalitesinin adı NİSSAN dır dostum.Pişman olmayacaksınSanayinin yolunu unutmaya hazır ol.(7 yıldır almera luxury ve tekn kullanan biri olarak nacizane fikrimdir.)

teşekkürler ederim inanın bilmeden de olsa çok akıllıca bir iş yaptığımın farkına vardım.2 gün sonra nissanımla aranızda olmak dileği ile iyi akşamlar kazasız sürüşler

hayırlı olsun hocam. Allah kazasız belasız yolculuklar nasip etsin inşallah

• quote:

Orijinalden alıntı: fatpo

quote:

quote:

quote:

arkadaşlar herkese iyi akşamlar bugün bir nissan almera tekna araç için pazarlık yapıp anlaştık.aracı perşembe günü teslim alacağım yanlız iyi mi yaptım kötü mü bilemiyorum yardımcı olursanız sevinirim.araç 2004 model 76000 km de boya ve değişen çıkmadı yetkili servis bakımlı kısaca içi dışı tertemiz fiyat:17500 olarak anlaştık.araç benim çok hoşuma gitti.3-5 senede satmayı düşünmüyorum.arkadaşlar arasında araç konusunda 2 eli çok zayıf ve parçaların pahalı olduğu hakkında yorumlar yapıldı satmayı düşünmüyorum ama olurda sıkışık bir durum anında elden kolay çıkarabilirmiyim.acaba hatamı ettim en yetkili ağız bence sizlersiniz bilgi verirseniz çok sevinirim.birde fiyatı sizce uygunmudur.vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkürler

Hayırlı olsun.Kazasız sürüşler.Fiyat çok uygun.2004 model bir toyota alsan eksik donanıma rağmen 25000 tlyi verecektin.Japon kalitesinin adı NİSSAN dır dostum.Pişman olmayacaksınSanayinin yolunu unutmaya hazır ol.(7 yıldır almera luxury ve tekn kullanan biri olarak nacizane fikrimdir.)

teşekkürler ederim inanın bilmeden de olsa çok akıllıca bir iş yaptığımın farkına vardım.2 gün sonra nissanımla aranızda olmak dileği ile iyi akşamlar kazasız sürüşler

amin cümlemize inşallah... ve nihayet almeramı bugün almış bulunmaktayım arkadaşlar her aldığım arabayı test etmeye çıktığım gibi yine ankara çevreyolunda ilk test sürüşümü yaptım. beni oldukça tatmin etti.sürüşü ve yola tutunması gayet güzeldi.gönül rahatlığya 185 km gördüm daha gidiyordu ama yanımda ki arkadaş izin vermedi.iyi ki almışım yanlız arkadaşlar bana iki konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.arabamın radyo anteni ve arka silecek kolu kırılmış bunları ankara da nereden temin edebilirim yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: m_alpay

Arkadaslar merhaba; aracımın kısa farlarına aracı aldıgım hafta space marka 8000 kelvin xenon taktırdım aynı sekilde sislerede daha ucuz bi markanın xenonlarını taktırdım ozellikle köy yayla yollarında sislerin yan tarafları aydınlatması acısından mukemmel diyebilirim keza kısa farlardanda cok memnunum rengi dısında hafif mavimsi oldugundan goz yorabiliyor haftaici 6000 kelvin ile degistircem. Neyse benim sorunum uzun farlar daha once kullandıgım 2006 vectradan sonra inanılmaz kotu kısa farlar es deger ancak uzun farlar inanılmaz fark ediyor vectranın uzun far performansı mukemmel otesiydi uzun farı yaktınmı onunde arac duramaz hemen sag seride gecerdi benim sizden ricam uzun fara ne yapmalıyım role baglatıp farmı guclendirmeliyim nedir ne yapmalıyım bu konuda acil onerilerinize ihtiyacım var. Birde bende emniyet kemeri ısıgı yanmıyor acaba sorunmu var yoksa hicbirindemi yanmıyor? Bu arada ben bugun detaylı paylasım sozu vermistim ancak yurtdısından ticari misafirlerimiz vardı dolayısıyla vakit bulamadım ama en kısa zamanda paylasıcam. Yarın sabah yaklasık 1000 kmlik bi yolculuk yapacam almeramla donunce sonucları paylasırım. Selamlar.

H7 merceğe takılmış; 8000K çakma xenon kitiyle yolu görebiliyorsanız, sizde kartal gözü olması gerekir.

Bunun yanında Almera'nın kocaman H7 uzun reflektörleri size yetersiz geliyorsa; daha önce bi-xenon kullanmış olmalısınız. Veya gözleriniz bozuk.

Sislere 8000k çakma xenon takıp, yakarak yolda karşımdan gelen zihniyeti kınıyorum.(Yine polemik yaratmayın. Bu zevk işi değildir. Özgürlük başkasının haklarına zarar vermeye başladığı yerde biter.). Ve ben de toplam 10.500-lumen(7 halojen ampul) gücündeki uzunlarımı hiç acımadan yakıyorum. Hatta 0.2sn'lik periyotlarla selektör yapınca "Hella Bi-xenon Mercek" daha acı verici oluyor. Ama malesef hak ediyorlar.

8000k sis farı siste hatta yağmurda ne işe yarar?

İnsan trafikte her zaman öncelikle karşısındakini düşünmeli. Size tavsiyem o hiçbir işe yaramaz çakma xenonları söktürüp, orjinal H11 ampulleri takmanız. İlla ki beyaz olsun diyorsanız; Beyaz halojen takın. Ama beyaz ışık siste, sadece önünüzde perde oluşturmaya yarar. Dumanı delebilen tek renk sarıdır.

Benim için aydınlatma 70. metreden başlar. Aracın dibinde 2 damla ışık görünce aydınlatıyor mu sanıyorsunuz? Bi-xenon mercek modifiyesi yaptırıp, OEM xenon kiti kullanın ki; geceleriniz gündüz olsun.

• araba alırken arabayla beraber bir tane de usta alacaksın. 2005 almera sahibiyim. arabanın sol ön tekerin olduğu yerde ani kalkışta ve ani frende çıt çıt çıt diye ses gelmeye başladı. özel servis ve 3 tane de japoncuya uğradım. birisi motor alt kulağı değişecek dedi. diğeri şanzuman bilyaları dağılmış olabilir dedi. diğer ikisi arabanın her yerine baktı ve bulamadılar. en son ford özel servisinde bir ustaya baktırdım. tekerleğin bağlı olduğu sacın tablasının bu sesi çıkardığını, değiştirmeyip sadece iki pul attığını söyledi ve ses kesildi.
  • benim almera ya 2010 mart ta atiker taktık. 3 ay sonra araba nın debriyajına basınca stop etmeye başladı. dönüşlerde araba stop edince kaza tehlikesi atlattım. sonra usta usta dolaştım. boğaz kelebeğini temizlettim. ustanın biri çıkma boğaz kelebeği satmaya kalktı. yetkili servis 250 tl aldı sorun yine geçmedi. özel servis hava akış metresini değiştir dedi. sonra atikere gittim. usta 3 gün uğraştı. çözemedi. en son atikerin mühendisine gittik. meme uçlarını 2,0 yerine 2,1 taktı. sorun çözüldü. bana daha fazla yakacağını söylediler ama yakıt düştü. 2,14 lük gazla 50 tl ye 275 km şehir dışı, 220 km şehir içi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ruoja

arkadaşlar bu araba nasıldır ciddi alıcıyım yardım edermisiniz ?

Nissan Almera düşünmeniz güzelAncak ilandaki aracın bazı bilgileri yanlış gözüküyor.Almeralar 1.5 veya 1.8 motordur.1.6 motor yok.Garaj arabası ise garaj biraz genişmiş sanki.109 000 km az değilki.Yaşına göre normal kullanılmış bir km.Ben bu fiyata almera luxury lere bak derim.(artıları=alaşım jant+krom kapı kolları+Dört elektrikli cam+kadife kumaş +sis lambası vs vs daha bir sürü farklılık var)

• quote:

Orijinalden alıntı: vipmail123

quote:

Orijinalden alıntı: m_alpay

Arkadaslar merhaba; aracımın kısa farlarına aracı aldıgım hafta space marka 8000 kelvin xenon taktırdım aynı sekilde sislerede daha ucuz bi markanın xenonlarını taktırdım ozellikle köy yayla yollarında sislerin yan tarafları aydınlatması acısından mukemmel diyebilirim keza kısa farlardanda cok memnunum rengi dısında hafif mavimsi oldugundan goz yorabiliyor haftaici 6000 kelvin ile degistircem. Neyse benim sorunum uzun farlar daha once kullandıgım 2006 vectradan sonra inanılmaz kotu kısa farlar es deger ancak uzun farlar inanılmaz fark ediyor vectranın uzun far performansı mukemmel otesiydi uzun farı yaktınmı onunde arac duramaz hemen sag seride gecerdi benim sizden ricam uzun fara ne yapmalıyım role baglatıp farmı guclendirmeliyim nedir ne yapmalıyım bu konuda acil onerilerinize ihtiyacım var. Birde bende emniyet kemeri ısıgı yanmıyor acaba sorunmu var yoksa hicbirindemi yanmıyor? Bu arada ben bugun detaylı paylasım sozu vermistim ancak yurtdısından ticari misafirlerimiz vardı dolayısıyla vakit bulamadım ama en kısa zamanda paylasıcam. Yarın sabah yaklasık 1000 kmlik bi yolculuk yapacam almeramla donunce sonucları paylasırım. Selamlar.

H7 merceğe takılmış; 8000K çakma xenon kitiyle yolu görebiliyorsanız, sizde kartal gözü olması gerekir.

Bunun yanında Almera'nın kocaman H7 uzun reflektörleri size yetersiz geliyorsa; daha önce bi-xenon kullanmış olmalısınız. Veya gözleriniz bozuk.

Sislere 8000k çakma xenon takıp, yakarak yolda karşımdan gelen zihniyeti kınıyorum.(Yine polemik yaratmayın. Bu zevk işi değildir. Özgürlük başkasının haklarına zarar vermeye başladığı yerde biter.). Ve ben de toplam 10.500-lumen(7 halojen ampul) gücündeki uzunlarımı hiç acımadan yakıyorum. Hatta 0.2sn'lik periyotlarla selektör yapınca "Hella Bi-xenon Mercek" daha acı verici oluyor. Ama malesef hak ediyorlar.

8000k sis farı siste hatta yağmurda ne işe yarar?

İnsan trafikte her zaman öncelikle karşısındakini düşünmeli. Size tavsiyem o hiçbir işe yaramaz çakma xenonları söktürüp, orjinal H11 ampulleri takmanız. İlla ki beyaz olsun diyorsanız; Beyaz halojen takın. Ama beyaz ışık siste, sadece önünüzde perde oluşturmaya yarar. Dumanı delebilen tek renk sarıdır.

Benim için aydınlatma 70. metreden başlar. Aracın dibinde 2 damla ışık görünce aydınlatıyor mu sanıyorsunuz? Bi-xenon mercek modifiyesi yaptırıp, OEM xenon kiti kullanın ki; geceleriniz gündüz olsun.

Bir oncelikle bu tavrınızdan ve üslubunuzdan dolayı uzuldugumu belirtmek isterim. Cakma xenon dediginiz olay istanbulda en buyuk vw servisinin mercekli araclara garanti kapsamında taktıgı ince balast mukemmel bi urundur. Ben herzaman 4300 kelvinden yanayım ancak bu uygulamayı yapan arkadasımın zoruyla 8000 taktırdım ancak memnun olmadıgımdan dolayı degistircem. Sislere gelirsek sisli ve cok yogun yagıs alan bi bolgede degilim sis farına ihtiyac bile duymuyorum heleki trafikte hic yakmam sadece koy yollarında giderken dar ve ormanlık alan oldugu icin her an onume hayvan cıkabiliyor sis farı bu durumda yan tarafları aydıattıgından cok isime yarıyor. Onun dısında uzun farlar cok yetersiz evet ben korum o zaman 8000 kelvinle onumu goruyorum ancak sizin degiminizle projektorlerle onumu goremiyorum. Ayarları bozulmustur diye tuttum ayar yaptırdım ancak ayarları duzgunmus. Sirket aracım albeanın bile uzunları cok daha iyi ben lumen falan anlamam gozumun gordugune kanaat getiririm. Uzunlar yetersiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: çirkin ördek yavrusu

selam dostlar.forumdan 3 gündür uzağım.güzel paylaşımlarınız olmuş.ankara istanbul izmir seferi yaptım.otobanda en sol şeritten yanınızdan füme renkli roket sesli bir almera bir anlık görünüp kaybolmuşsa işte o bendim.açık hava filtresi taktım gitmeden.sesten başka pek değişen birşey olmadı.boruları sol alt sis lambasını çıkartıp oraya yerleştirdim.gelir gelmez hemen iptal ettim.yolculuk esnasında hiçbir problem yaşamadım,ancak debriyaj balatalarını değiştirmem yaklaştığı sinyalleri veriyordu.herkese iyi forumlar.

sefer bitti yuvaya dönüş yapıldı:) hoşgeldin.

''ancak debriyaj balatalarını değiştirmem yaklaştığı sinyalleri veriyordu'' bu konuda sorum olucak,debriyaj balatalarının değişmesi gerektiğini nasıl anlarız ? benim debriyajda üstten kavrıyor,değişme zamanı gelmiş mi dersin? değiştirsek fiyat kaça mal olur? saygılar.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fatpo

quote:

quote:

quote:

amin cümlemize inşallah... ve nihayet almeramı bugün almış bulunmaktayım arkadaşlar her aldığım arabayı test etmeye çıktığım gibi yine ankara çevreyolunda ilk test sürüşümü yaptım. beni oldukça tatmin etti.sürüşü ve yola tutunması gayet güzeldi.gönül rahatlığya 185 km gördüm daha gidiyordu ama yanımda ki arkadaş izin vermedi.iyi ki almışım yanlız arkadaşlar bana iki konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.arabamın radyo anteni ve arka silecek kolu kırılmış bunları ankara da nereden temin edebilirim yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

hayırlı olsun,kazasız belasız sürüşler inşallah.

• quote:

Orijinalden alıntı: forbidden_man

quote:

selam dostlar.forumdan 3 gündür uzağım.güzel paylaşımlarınız olmuş.ankara istanbul izmir seferi yaptım.otobanda en sol şeritten yanınızdan füme renkli roket sesli bir almera bir anlık görünüp kaybolmuşsa işte o bendim.açık hava filtresi taktım gitmeden.sesten başka pek değişen birşey olmadı.boruları sol alt sis lambasını çıkartıp oraya yerleştirdim.gelir gelmez hemen iptal ettim.yolculuk esnasında hiçbir problem yaşamadım,ancak debriyaj balatalarını değiştirmem yaklaştığı sinyalleri veriyordu.herkese iyi forumlar.

''ancak debriyaj balatalarını değiştirmem yaklaştığı sinyalleri veriyordu'' bu konuda sorum olucak,debriyaj balatalarının değişmesi gerektiğini nasıl anlarız ? benim debriyajda üstten kavrıyor,değişme zamanı gelmiş mi dersin? değiştirsek fiyat kaça mal olur? saygılar.

bu konuda onurphl ve vipmail123'ün büyük emekleri var.ayrıca sitemizin ilk başında yer almaktadır bu konu.üstten kavramaya başlamışsa zaten seninkide yaklaşıyor demektir.
    valeo ya da aisen debriyaj seti vs diğer işlemler 400-500 tl gözden çıkarmalısın.
    debriyaj setini değiştirmek isteyen arkadaşlara nacizane tavsiyem arka krank keçe değişimini silikonlattırarak değiştirmeleri.ayrıca motor kulaklarını kontrol ettirmeleri ve mutlaka değişim gerekiyorsa lastik geçirtmeli olanlardan almaları daha sonrası az masrafla halledebilmeleri için.bu arada volanı sadece pislikten pastan ince tornalatmaları.
    ayrıca ustalık ucuz diye bilmeyen birine indirtme şanzumanı.anlayan ustaya teslim et aracını.
    ben serviste orjinal ustalara(!!!???) yaptırdığım işlemlerin çoğunu kendim hallettim.stopları baştan savma takmış.içine su girip buharlaşıyordu.söktüm yuvalar silikonlanmamış oradan su kaçırıyormuş.silikonlayıp kendim taktım.
    tamponların tırnağı kenardan atıyordu.hem ön hem arka tamponu söktüm,sökmeside çok basit fazla ustalık gerekmiyor zaten.braker tırnaklarını akıllı vidayla silikonladım.silikon kuruduktan sonra vidaları çıkardım.tamponu yerleştirip en sonunda alt kısmına sanayiden yaptırdığım iki tane saç monte ettim.eskisinden çok daha sağlam.mümkün değil diyen ustaya kurs vermek ve eserimi göstermek üzere ziyarete gittim.şimdi böyle bir insana şanzumanı nasıl emanet edeceksin? ucuz diye her ustaya gidilmemeli.şanzuman çok önemli çünkü.TIKLA

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: forbidden_man

quote:

bu konuda onurphl ve vipmail123'ün büyük emekleri var.ayrıca sitemizin ilk başında yer almaktadır bu konu.üstten kavramaya başlamışsa zaten seninkide yaklaşıyor demektir.
    valeo ya da aisen debriyaj seti vs diğer işlemler 400-500 tl gözden çıkarmalısın.
    debriyaj setini değiştirmek isteyen arkadaşlara nacizane tavsiyem arka krank keçe değişimini silikonlattırarak değiştirmeleri.ayrıca motor kulaklarını kontrol ettirmeleri ve mutlaka değişim gerekiyorsa lastik geçirtmeli olanlardan almaları daha sonrası az masrafla halledebilmeleri için.bu arada volanı sadece pislikten pastan ince tornalatmaları.
    ayrıca ustalık ucuz diye bilmeyen birine indirtme şanzumanı.anlayan ustaya teslim et aracını.
    ben serviste orjinal ustalara(!!!???) yaptırdığım işlemlerin çoğunu kendim hallettim.stopları baştan savma takmış.içine su girip buharlaşıyordu.söktüm yuvalar silikonlanmamış oradan su kaçırıyormuş.silikonlayıp kendim taktım.
    tamponların tırnağı kenardan atıyordu.hem ön hem arka tamponu söktüm,sökmeside çok basit fazla ustalık gerekmiyor zaten.braker tırnaklarını akıllı vidayla silikonladım.silikon kuruduktan sonra vidaları çıkardım.tamponu yerleştirip en sonunda alt kısmına sanayiden yaptırdığım iki tane saç monte ettim.eskisinden çok daha sağlam.mümkün değil diyen ustaya kurs vermek ve eserimi göstermek üzere ziyarete gittim.şimdi böyle bir insana şanzumanı nasıl emanet edeceksin? ucuz diye her ustaya gidilmemeli.şanzuman çok önemli çünkü.TIKLA

Bilgiler için teşekkürler.

• Arkadaşlar herkese selamlar .Aracımın arka cam resistansı çalışmıyor.Resistansın cama bağlı soketleri kopmuş durumda.Bunun için ne yapmalıyım.bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.Yoksa sıfır cammı taktırmalıyım.
  • Arkadaşlar bi kez Almeramla hız denemesi yapıyım dedim Lpg'de bu hıza ulaştım ama çok kasmadım. Önüme devamlı araçlar çıktı yavaşlamak zorunda kaldım. Belki düz bir yolda Benzin ile daha da fazla çıkılabilir. Ama yine de bu bile yeter Japon Harikasına...

• quote:

Orijinalden alıntı: toni74

Arkadaşlar herkese selamlar .Aracımın arka cam resistansı çalışmıyor.Resistansın cama bağlı soketleri kopmuş durumda.Bunun için ne yapmalıyım.bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.Yoksa sıfır cammı taktırmalıyım.

iki gözüm bizim almera city centerde bunun için yeterli bilgi var.arızalar ve çözümleri başlığı altında.bu arada 07_infazci dostum sendeki almera ne güzelmiş böyle nazar değmesin.aşık oldum valla almerana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: izmirli_öğretmen

Arkadaşlar bi kez Almeramla hız denemesi yapıyım dedim Lpg'de bu hıza ulaştım ama çok kasmadım. Önüme devamlı araçlar çıktı yavaşlamak zorunda kaldım. Belki düz bir yolda Benzin ile daha da fazla çıkılabilir. Ama yine de bu bile yeter Japon Harikasına...

fakir fukara karışımı arıza kaydına geçmişsin dostum.lpg markan nedir.ben diyorum 5 vites almeraya az geliyor ama dinleyen kim.
    bugün güneş ışığında taktığım ne olduğu belirsiz hediye bir gözlükle ön camın tamamen bozuk çatlak kırık olduğunu gördüm.gözlük öyleymiş.camdaki problemleri gösteriyormuş.hemen camcıya gittim değiştirdim ön camları.araba çalışırken titriyordu meğer bobin vidalaraından biri kırılmaya yakınmış.sıkayım derken camcıda aldığım anahtarla hemen kırılıverdi.oksijen kaynakçısında çıkartıp yenisini taktım düzeldi.böyle basit bir bilgiyi paylaşıyorum olur ya birilerinin işine yarar.bu arada almera sitemizde yazdığım doğru yanlış bilgilere herhangi bir eleştiri gelmiyor doğru kabul edip yoluma devam ediyorum.
    bu kadar sıcaktan bunalmışken birde hatun sen arabanın iyisini kendine kötüsünü bana almışsın diye kafamı yedi.ikide birde stop olayı yaşıyormuş.bende acemiliğine veriyorum.inşallah şanzuman hatalı üretilmemiştir.oluyor böyle durumlar wv,ford vs göklere çıkartılan araba markalarında.merak ediyorum 2006 model üretilen ford focusların kaç tanesi problemsiz.neyse çok fazla yazmayım.zamana yayayım paylaşımları.

• selamlar arkadaşlar, 3,5 yıldır almera sahibiyim ama malesef aranıza yeni katılıyorum.daha önce katılmayı isterdim,
    arabam 2001 1.6 16v a/t 114hp sedan bordo
    ben 3,5 yıllık bir kullanıcı olarak nissan dan çok memnunum herşeyden önce taş gibi araba yapıyorlar, sanayiye bakımdan bakıma gidiyorum, bakım ları 10000 km de bir yaptırıyorum, birkere bakım harici gittim ondada ,almeram hem benzinde hemde gazda iken sadece durduğunda stop ediyordu, sorun hava akım metresinde çıktı, bende çıkma bir bosh taktırdım şimdilik ,çünkü 150 ye taktılar buda hiçbirşey değil orjinallerinin yanında ,bunun için önemsemedim ama problemim çözüldü, arabamı aldığımda lastik olarak bridgestone turanza er330 almıştım 520 tl ye çok memnunum en ufak bozulma olmadı 3 yılda, camlarına perde yaptırdım, makam arabası gibi oldu bugünde direksiyona maun kaplama yaptırdım,torpidoyuda yaptıracağım nasip olursa, niye yaptırıyorum biliyormusunuz yakışıyor almerayada onun için, zaten satmayıda düşünmüyorum otomatik olması harika eşimde rahat kullanıyor,
    tüp olarakta lovato takılı hiçbir problem yaşamadım,göstergeside düzgün çalışıyor,yanlız ısı ayarını 35 yaptırdım usta daha iyi olacağını söyledi, nissan ve almera sayesinde japonlara olan hayranlığım daha da arttı.arabamı 3,5 yıl önce 14250 ye almıştım şimdi ise 15000 den aşağıya gelmez, değerde kaybetmiş değil, benim aldığımda otomatikler tutulmuyor diyorlardı, şimdi ise aranan araba oldular,
    Herkese şiddetle otomatik ama nissan almera tavsiye ederim saygılar,

ha unutmadan aldığımdan beri 30000 km yaptım çok güçlü bir araba ,yokuşta falan bayılmıyor,biraz devir yükselttimi sanki rokete takıyor. almera satamayanlar konyaya getirsinler konyalılar nissanı çok sever,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KRMKCCK -- 26 Temmuz 2011; 0:53:49 >

• 
Sayfa: önceki 181182183184185
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.