Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (1401. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
28.184
Cevap
201
Favori
1.718.781
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13991400140114021403
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ampül nasıl etkileyebiliyor hocam, açıklamanız mümkünmüdür?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba arkadaslar,

2005 model almera tekna 1.5 sahibiyim. 2018 mayis ayinda aldim ve yaz aylarinda herhangi bir sorun yoktu. Erzurum'da yasiyorum ve havalarin sogumasiyla aracimda bazi sorunlar ortaya cikti.

1) Motoru ilk calistirdigimda tek marsta sorunsuz calisiyor ancak rolantideyken kendiliginden gaz veriyor gibi rolanti saati 3500 devire kadar cikip tekrar 1500 devirlere geri iniyor. Bu durum motor tamamen isininca ortadan kalkiyor.

2) Hareket edince arac tekleyip silkelemeye basliyor ve bu durum da arac tamamen isininca (12-15 dk) ortadan kalkiyor.

Aracim LPG li ama lpg yi iptal ettirdik benzindeyken de ayni sorunlar devam ediyor. Motor kelebegini temizletin desiler yaptik ama soru duzelmedi.

Bu sorunlari daha once yasayan yada bilen arkadaslar varsa yardimci olur musunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: DntRx

Ampül nasıl etkileyebiliyor hocam, açıklamanız mümkünmüdür?
    Aracın Özelliği bu.

Fren ampülü veya ön far lambası yanmayınca araç 120km hızı geçmiyor. İsterseniz deneyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: as.tek

merhaba arkadaslar,

2005 model almera tekna 1.5 sahibiyim. 2018 mayis ayinda aldim ve yaz aylarinda herhangi bir sorun yoktu. Erzurum'da yasiyorum ve havalarin sogumasiyla aracimda bazi sorunlar ortaya cikti.

1) Motoru ilk calistirdigimda tek marsta sorunsuz calisiyor ancak rolantideyken kendiliginden gaz veriyor gibi rolanti saati 3500 devire kadar cikip tekrar 1500 devirlere geri iniyor. Bu durum motor tamamen isininca ortadan kalkiyor.

2) Hareket edince arac tekleyip silkelemeye basliyor ve bu durum da arac tamamen isininca (12-15 dk) ortadan kalkiyor.

Aracim LPG li ama lpg yi iptal ettirdik benzindeyken de ayni sorunlar devam ediyor. Motor kelebegini temizletin desiler yaptik ama soru duzelmedi.

Bu sorunlari daha once yasayan yada bilen arkadaslar varsa yardimci olur musunuz?
    Sadece Nissan Almera Türkiye face book sayfamıza yazarsanız cevap verebilirim.

Forum.donanimhaber adminlere kızdığım için detaylı bilgi paylaşmıyorum.

• ARISOYSOFT kullanıcısına yanıt
    Bence güzel bir ozellik. Sinir 90 filan olsa daha mantıklı. Piyasada tek far gezen o kadar çok araba varki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DntRx -- 20 Aralık 2018; 16:15:16 >
  • Arkadaslar merhaba suan aracimda castrol 10 40 var degisim zamani geldi 5 30 tam sentetik koymak istiyorum yag kaçaklarıni en sonki yag degisiminde yaptırmıştım aracim 130000 de .asil sormak istedigim mobil 1 mi motul mu koyayim

• mrt_yzc M kullanıcısına yanıt
    Hocam aracınız lpgli ise 5w40 da koyabilirsiniz.

Illa 5w 30 diyorsanız motul x clean fe, mobil 1 esp serisi olmalı. Iki yagda gayet kaliteli. Fiyati uygun olan, uretim tarihi en yakin olani tercih edebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DntRx -- 22 Aralık 2018; 20:58:14 >
  • Merhaba

Artık 2006 1.5 tekna almera aracımın süspansiyonlarını artık değiştirmek istiyorum çünkü resmen 0 haldeler. zaten çok sert oluyor deniyor bu araba için süspansiyonlar, başka arabanınkini falan takıp bir şekilde mümkün olduğunca hafif bir çözüme ulaşma yolu yok mudur ön ve arka çift için ne düşünürsünüz;?

teşekkürler.
  • Arkadaşlar maalesef bizim farlar çok aydınlatmıyor. xenon taktım fayda etmedi.

Kronik bir problem var.Far tasları karardığı için mercekler tam yansıtma yapamıyor.

İnternette DEPO marka farlar var fakat çok pahalı. Hem orjinal de değil. https://urun.n11.com/oem-yedek-parca/nissan-almera-2002-2006-far-lambasi-on-far-P273166439

Far taslarını Ankara da yenileyen yer tavsiye edermisiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: evvela

Arkadaşlar maalesef bizim farlar çok aydınlatmıyor. xenon taktım fayda etmedi.

Kronik bir problem var.Far tasları karardığı için mercekler tam yansıtma yapamıyor.

İnternette DEPO marka farlar var fakat çok pahalı. Hem orjinal de değil. https://urun.n11.com/oem-yedek-parca/nissan-almera-2002-2006-far-lambasi-on-far-P273166439

Far taslarını Ankara da yenileyen yer tavsiye edermisiniz.
    Ankarada başkent far stop tamiri yapan hanifi usta var.

Mercek tasları ile alâkalı muhtemel sorun.

• izmirde 3 ve ikinci sanayide nissan özel servisler var.

Aracın lastikler, boğaz kelebeği temizliği maf sensör temizliği falan, yakıt alınan lpg istasyon bile etkiler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ispirizm -- 21 Ocak 2019; 22:26:22 >
  • Sağ ol ispirizim .

Hafta sonu arayıp fiyat öğreneyim ...
  • merhaba.
    benimde 2006 model almera teknam var.
    triger zincirinin uzadığının bilgisini aldım.
    nissan triger setinde hangi markayı kullanıyor acaba.
    gümüş nissanı aradığımda psi marka amerikan malı olduğunu 1 yıl garantili olduğunu söyledi fiyatı da 750tl ymiş.

blueprint,dayco yada skf olur mu
  • yamman kullanıcısına yanıt
    Bu direksiyon kaplama 1,5 yıl sonra hızla bozuldu. Şu an rezalet görünüyor. Meğerse gerçek deri değil, deri kaplamaymış. Çin çarptı anlayacağınız.💥 Orta ve uzun vadede tavsiye etmiyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: oğuz*han

quote:

Orijinalden alıntı: yamman

http://cache.donanimhaber.com/ImageThumbnail2.aspx?path=https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/22486/0f6e6e14-11cb-4e27-8ee0-aad1acfe3315.jpg&size=4&bound=3&border=1&resolution=0

Merhaba hocam direksiyona çok iyi oturmuş. Beraberinde gelen ip yetiyor mu acaba?

Alıntıları Göster
    Bu direksiyon kaplama 1,5 yıl sonra hızla bozuldu. Şu an rezalet görünüyor. Meğerse gerçek deri değil, deri kaplamaymış. Çin çarptı anlayacağınız.💥 Orta ve uzun vadede tavsiye etmiyorum

• Merhaba arkadaşlar arabayı kurcalarken elimde tuttuğum hortumun dışarda olduğunu farkettim bu hortum işaretlediğim yere mi takılacak yoksa açıkta mı kalması lazım. Bir de bilgilenme amaçlı işaretlediğim yerin ne işe yaradığını bilen var mı. Araç 2005 tekna
     NISSAN ALMERA KLÜBÜ
     NISSAN ALMERA KLÜBÜ

• Merhaba 2001 Almera araca sahibim, aracın bana açtığı masraf ve problemleri şimdi sıralayamayacağım fakat bir sorunuma çözüm bulmak istiyorum.
    Araçta elektrik kaçağı var fakat ben sonradan farkettim ilk zaman aküyü bitirdi kapılar açılmadı araca binemedim haliyle kaputu açıp aküyü değiştiremedim. Kapıyı kanırtıp uzun bir telle kapı kolunu içeriden açmayı başardım sonra aküyü değiştirdim 4 ay sonra yine aküyü kaçak bitirmiş ben olayı daha yeni anladım, şimdi yine kapılar açılmıyor kumanda işlev görmüyor şoför kapısındaki anahtar deliğide kabloyla elektrikle çalıştığı için onu da açamıyorum hangi mantıkla yapılmışsa artık! Kısacası aracın içine arka kelebek camı kırıp girmeyi düşünüyorum tekrar kapıyı kanırtıp zarar vermek istemiyorum. Başka bir çözümü önerisi olan var mı? Aküyü değiştirmeyip bu sefer takviyeyle şarj etmeye bakacağım, kaçak için de oto elektrikçiye gideceğim fakat arabaya binemiyorum kapılar açılmıyor :) Araba konforlu rahat fakat arabadan nefret ettim yüzüne bakasım gelmiyor. Hortumlar, sensörler, radyatör, hararet vs birsürü sorunlar yaşadım hala daha başka sorunları var. Bana yardımcı olabilecek birisi varsa sevinirim. Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cubukcu -- 29 Ocak 2019; 16:56:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cubukcu

Merhaba 2001 Almera araca sahibim, aracın bana açtığı masraf ve problemleri şimdi sıralayamayacağım fakat bir sorunuma çözüm bulmak istiyorum.
    Araçta elektrik kaçağı var fakat ben sonradan farkettim ilk zaman aküyü bitirdi kapılar açılmadı araca binemedim haliyle kaputu açıp aküyü değiştiremedim. Kapıyı kanırtıp uzun bir telle kapı kolunu içeriden açmayı başardım sonra aküyü değiştirdim 4 ay sonra yine aküyü kaçak bitirmiş ben olayı daha yeni anladım, şimdi yine kapılar açılmıyor kumanda işlev görmüyor şoför kapısındaki anahtar deliğide kabloyla elektrikle çalıştığı için onu da açamıyorum hangi mantıkla yapılmışsa artık! Kısacası aracın içine arka kelebek camı kırıp girmeyi düşünüyorum tekrar kapıyı kanırtıp zarar vermek istemiyorum. Başka bir çözümü önerisi olan var mı? Aküyü değiştirmeyip bu sefer takviyeyle şarj etmeye bakacağım, kaçak için de oto elektrikçiye gideceğim fakat arabaya binemiyorum kapılar açılmıyor :) Araba konforlu rahat fakat arabadan nefret ettim yüzüne bakasım gelmiyor. Hortumlar, sensörler, radyatör, hararet vs birsürü sorunlar yaşadım hala daha başka sorunları var. Bana yardımcı olabilecek birisi varsa sevinirim. Teşekkürler.
    Geçmiş olsun.

Aynı araçtan bende de var. Otomatik kilit tutukluk yapıyor bazen. Anahtarı sağa sol birkaç kez çevirince kapı mekanik olarak açılıyor fakat bunun elektrik sistemi ile bir ilgisi var mı bilmiyorum. Benim kapı anahtar deliğinde herhangi bir kapak farketmedim. Şayet var ise de bir anahtarcı yardımı ile en azından o metal kapak bir şekilde bypass edilebilir. Bu şekilde denemediyseniz bir deneyin derim. İnşallah açılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1461 -- 5 Şubat 2019; 14:54:17 >

• Araba ilk marş verirken gaz vermezsem çalışamadan stop ediyor. Sorun ne olabilir?
  • 
Sayfa: önceki 13991400140114021403
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.