Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (1400. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
28.185
Cevap
201
Favori
1.718.714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13981399140014011402
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Firari_3427

Selam aleyküm bir kaç ay önce bende cd changer montajı yaptırdım ali ekspresten almıştım bluetooth, aux ve usb li çok şükür sıkıntısız kullanıyorum ama klasörler arası geçiş yapamıyorum usb ye 9 tane klasör yaptım cd1 cd2 görünüyor ama seçtiğimde şarkıları seçmiyor bir de montajdan sonra saat ayarı bozuldu düzeltiyorum tekrar bozuluyor yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.
    Merhaba. Ben de USB'ye yaptığım klasörlerin içindeki müzikleri dinleyemiyorum. Flash disk'in sadece ana dizinine koyduğum şarkıları dinleyebiliyorum. Çözümünü bilen var mı?
  • Cd01 cd02.. cd99 diye klasör açtım. Ve er klasöre en fazla 99 şarki.

Şuan problem yaşamıyorum.

Saat işini bilemiyorum hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DntRx kullanıcısına yanıt
    Bende öyle yaptım ama klasörler arası geçiş yapamıyorum şarkılar çalıyor sıkıntı yok ama istediğim şarkıyı seçemiyorum.

• BOSCH marka Hava akış / Debimetre / Maf sensörü

415TL... piyasa da 800tl.... serviste 2500TL

http://www.arisoylar.com/bosch-nissan-maf-sensoru

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • DELPHi orjinal marka Krank / Egzantrik sensörü

229TL... piyasa da 500tl.... serviste 1700TL

http://www.arisoylar.com/Nissan_Krank-Egzantrik_sensoru

• Firari_3427 F kullanıcısına yanıt
    Radyo tuşlarından 1 ve 4 klasörler arası geçişi sağlıyor hocam 2 ve 5 ise şarkılar arası geçişi sağlıyor

• Eyvallah hocam deneyip dönüş yaparım.

• Selam aleyküm üstat denedim yol bilgisayarında geçiş yapıyor ama şarkılar görünmüyor.

• Firari_3427 F kullanıcısına yanıt
    Şarkılar görünmez, sadece parça numarası görünür

• Merhaba klimam bozuktu servise götürdüm beyni oksitlenmiş değiştirilmesi lazımmış nereden alabilirim yardımcı olabilirmisniz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cezamgul

Merhaba klimam bozuktu servise götürdüm beyni oksitlenmiş değiştirilmesi lazımmış nereden alabilirim yardımcı olabilirmisniz
    Model kaç

• 2006

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • merhaba. Arkadaşlar bu forumda ne zaman araçla ilgili sorun yaşasam bir çözüm buldum. ilgilenen herkese teşekkür ederim

şu anda arabamda tekleme sorunu var şöyle izah edeyim

- hen benzinde hem lpg de yapıyor
    - araç boştayken gaz yiyor devir 5 6 sesi normal
    ama araç viteste kalkışta yani hareket haindeyken devir 2000 üzerine çıkamıyor aracın sesi normalin dışında boğuk geliyor. gaz versem de yemiyor. geçen bu şekilde motor arıza ışığı yaktı tamircime götürdüm. denedi tekleme arızası işlemiş bilgisayardan sildik dedi sorun ortadan kalkmıştı. dün tekrar olmaya başladı. araba boştayken sesi deviri gücü normal. ama vitesle kalkında 2000 i geçemiyor sanki güvenli moda alıyor kendini 60 ı geçmiyor

araştırdığımda BUJİ - BOBİN - EKSOZ MANİFOLTU vb sorunlar olabilir diyor.
    bilgisi olan varsa konu hakkında yardımcı olabilirmi
  • Arkadaşlar dikdörtgen içine aldığım yer ne işe yarar? Ok ile gösterdiğim yerden fren hidroliğini değiştiriyorum fakat o dikdörtgen bölgeden neyin kontrolü nasıl yapılıyor fikrim yok.

NISSAN ALMERA KLÜBÜ
  • defansagelsenizelan D kullanıcısına yanıt
    Debriyaj hidroliği

• quote:

Orijinalden alıntı: DntRx

Debriyaj hidroliği
    Bilgi için teşekkür ederim hocam. Siz debriyaj hidroliği deyince biraz araştırdım ve tıpkı fren hidroliğindeki gibi Dot4 yağ konulduğunu öğrendim. Bazı araçlarda debriyaj hidroliği ile fren hidroliği aynı kaptan beslenir denmiş. Bizimkinde sanırım farklı kaplar ile besleniyorlar ve şimdiye dek hiç debriyaj hidroliği değiştirmedim. Üstten şırınga ile 100-200 mililitre çekerek dot4 eklemeyi düşünüyorum şimdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defansagelsenizelan -- 17 Aralık 2018; 15:32:38 >
  • defansagelsenizelan D kullanıcısına yanıt
    Ben 2 hafta önce baskı balata değiştirdim. Pedal yumuşacık oldu.

Debriyaj hidroliğinin kolay kolay eskimez herhalde ama çokda detayli bilgim yok açıkçası. Varsa yağ elinde dediğin gibi bir uygulama yapabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: yusufcagri23

Üstad 2005 almerayı bugün cihaza bağladık ve yan sanayi olan maf sensörü arızalıymış, nereden temin edebilirim? Parça kodu BOSCH 0280 218 094, bilgisi olan lütfen bilgi versin. Teşekkürler...
    434TL. Orjinal Bosch marka.

www.arisoylar.com wwb sitemizden inceleyebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: metin_oktay1986

merhaba. Arkadaşlar bu forumda ne zaman araçla ilgili sorun yaşasam bir çözüm buldum. ilgilenen herkese teşekkür ederim

şu anda arabamda tekleme sorunu var şöyle izah edeyim

- hen benzinde hem lpg de yapıyor
    - araç boştayken gaz yiyor devir 5 6 sesi normal
    ama araç viteste kalkışta yani hareket haindeyken devir 2000 üzerine çıkamıyor aracın sesi normalin dışında boğuk geliyor. gaz versem de yemiyor. geçen bu şekilde motor arıza ışığı yaktı tamircime götürdüm. denedi tekleme arızası işlemiş bilgisayardan sildik dedi sorun ortadan kalkmıştı. dün tekrar olmaya başladı. araba boştayken sesi deviri gücü normal. ama vitesle kalkında 2000 i geçemiyor sanki güvenli moda alıyor kendini 60 ı geçmiyor

araştırdığımda BUJİ - BOBİN - EKSOZ MANİFOLTU vb sorunlar olabilir diyor.
    bilgisi olan varsa konu hakkında yardımcı olabilirmi
    Boğaz kelebek sensör ayarı bozulmuş. Adaptasyon gerekiyor olabilir.

Knock sensör arızalı yada soketi sorunlu.

Fren veya park ampüllerindem biri patlak yada led ampül taktığınız için. (bunu kimse bilmez.)

Buji. Bobin. Krank sensörü

Arızalar bunlardan birindedir.

• 
Sayfa: önceki 13981399140014011402
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.