Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (1388. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
28.184
Cevap
201
Favori
1.718.787
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13861387138813891390
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: emre6720

Uzun yolda 27 kurus falan yakiyor benim araba. Bir depoyla yaklasik 350 km yol gidiyor 32 litre gazla. Sehir ici de kullanima göre degisir tabiki
    20 tl gaz ile 80km ŞEHİR İÇİ... 2.89TL GAZ...

Şehiriçi Km de 25krş yakıyor şuan.

Sizin Şehir dışı 27krş ise şehir içi 30-33 krş yakar. Aracınıza bakım şart. İyi temizlik ile uzun yolda 20-22krş iner.

Yalnız yıllık yaptığınız km yapacağınız bakım ücretinin ne kadarını karşılıyor. Bunu hesaplayın.

1.Maf sensör temizliği veya değişimi.
    2.Boğaz kelebek temizliği ve adaptasyonu.
    3.buji temizliği veya değişimi.
    4.oksijen sensör temizliği veya değişimi.
    5.araç lpg li ise. İç-Dış filtre değişimi. Lpg enjektör temizliği veya değişimi veren gaz ayarı.
    6.hava filtre değişimi.
    7.yağ değişimi (kaliteli marka.castrol fason üretim çoğu. Bunu almayın)
    8.şanzıman yağı değişimi.(eski yağı saklayın)
    9.baskı balata değişimi (duruma göre)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARISOYSOFT -- 7 Mayıs 2018; 11:28:29 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• sinekvalesi20 S kullanıcısına yanıt
    Albea accent alacagina almera al. Kullandigim icin demiyorum tabiki herkes kendi kullandigi arabayı över. Ben arabayı alırken bütçeme gore aldim. Ozelliklerine baktim. Airbag klima abs yol tutuşu vs benim istedigim her ozellik vardi. Dezavantajlarına baktim ozellikle lpg de rampalarda çekisin düşmesi (benim arkadasta hyundai blue var lpg o da ayni) , satarken zor satilmasi, kasistlerde rahatsiz etmesi, uzun yolda iceri lastik sesi almasi, parçaların biraz pahali olmasi ki opel gibi avrupa arabalarin da öyle. Bu avantajlari benim icin dezavantajlarini karsiladigindan tercihim almera oldu. Parcasi pahali olabilir ama bakimlarini yapınca sanayinin yolunu unutursun. Aracin ucuz olmasının sebebi tutulmuyor olmasi yani satışının zor olmasi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Albea accent alacagina almera al. Kullandigim icin demiyorum tabiki herkes kendi kullandigi arabayı över. Ben arabayı alırken bütçeme gore aldim. Ozelliklerine baktim. Airbag klima abs yol tutuşu vs benim istedigim her ozellik vardi. Dezavantajlarına baktim ozellikle lpg de rampalarda çekisin düşmesi (benim arkadasta hyundai blue var lpg o da ayni) , satarken zor satilmasi, kasistlerde rahatsiz etmesi, uzun yolda iceri lastik sesi almasi, parçaların biraz pahali olmasi ki opel gibi avrupa arabalarin da öyle. Bu avantajlari benim icin dezavantajlarini karsiladigindan tercihim almera oldu. Parcasi pahali olabilir ama bakimlarini yapınca sanayinin yolunu unutursun. Aracin ucuz olmasının sebebi tutulmuyor olmasi yani satışının zor olmasi.
    Sen amortisör ler opel ile değiş... sertlik konusunda şikayetin biter. Ayrıca davlumbaz ve alt tabana pütürlü attır. Ses var mı yok mu görürsün.

• ARISOYSOFT kullanıcısına yanıt
    Butun bakimlarini yaptirdim üstad. Gazi 2.95 den hesapladim ama yine fazla yakiyor. Bir de viraj demiri diye arattim ama internete hic bir sonuc bulamadim. Sadece viraj demir lastigi çıkıyor. Nerden temin edebilirim. Bu sekilde kullanima bir zarari varmi. Virajlarda falan hic bir sıkıntı yasamiyorum. Sadece kasistlerde rahatsiz ediyor.

• Tabi bakim demisken sadece 10 bin bakim digerleri agir gelir sanırım 😀 bujileri gecen sene degistirmistim

• quote:

Butun bakimlarini yaptirdim üstad. Gazi 2.95 den hesapladim ama yine fazla yakiyor. Bir de viraj demiri diye arattim ama internete hic bir sonuc bulamadim. Sadece viraj demir lastigi çıkıyor. Nerden temin edebilirim. Bu sekilde kullanima bir zarari varmi. Virajlarda falan hic bir sıkıntı yasamiyorum. Sadece kasistlerde rahatsiz ediyor.
    Sen virajlarda 50-100 ile giriyorsunuz. Gir bakalım bir 170 ile göreyim.

• ARISOYSOFT kullanıcısına yanıt
    120 yeter 😀

• Arkadaşlar 10 yıl Almera kullanıp Juke a geçmiş bir arkadaşınız olarak bilmeyenler olabilir. Geçtiğimiz ay servisten arandım ve Airbag problemi ile alakalı olarak Almerayı servise getirmem istendi sattığım için herhangi bir işlem yapmadım. Bilmeyen ve Airbag problemi yaşayan var ise servisten ücretsiz değişim programı hakkında bilgi alsın.
  • Agent_WD40 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler herkes icin mi gecerli ben bakimlari serviste yaptirmiyorum

• quote:

Teşekkürler herkes icin mi gecerli ben bakimlari serviste yaptirmiyorum
    Serviste bakım yaptırma zorunluluğu olduğunu sanmıyorum. Fabrikasyon bir sıkıntı sebebi ile değişiyor sanıyorum. 2004 modeldi benimki bu arada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARISOYSOFT

Sen amortisör ler opel ile değiş... sertlik konusunda şikayetin biter. Ayrıca davlumbaz ve alt tabana pütürlü attır. Ses var mı yok mu görürsün.

Alıntıları Göster
    Üstad arka amortisörlere çözüm bulabildinmi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aturgut

Üstad arka amortisörlere çözüm bulabildinmi?

Alıntıları Göster
    9.ncu modeli deneyecem. Bulacam sonunda. Türkiyede bilindik markaların amortisörlerini deniyorum

• Usta opelin amortisörleri sert oluyormus. Opel kullanan arkadaşım demişti.

• quote:

Orijinalden alıntı: ARISOYSOFT

20 tl gaz ile 80km ŞEHİR İÇİ... 2.89TL GAZ...

Şehiriçi Km de 25krş yakıyor şuan.

Sizin Şehir dışı 27krş ise şehir içi 30-33 krş yakar. Aracınıza bakım şart. İyi temizlik ile uzun yolda 20-22krş iner.

Yalnız yıllık yaptığınız km yapacağınız bakım ücretinin ne kadarını karşılıyor. Bunu hesaplayın.

1.Maf sensör temizliği veya değişimi.
    2.Boğaz kelebek temizliği ve adaptasyonu.
    3.buji temizliği veya değişimi.
    4.oksijen sensör temizliği veya değişimi.
    5.araç lpg li ise. İç-Dış filtre değişimi. Lpg enjektör temizliği veya değişimi veren gaz ayarı.
    6.hava filtre değişimi.
    7.yağ değişimi (kaliteli marka.castrol fason üretim çoğu. Bunu almayın)
    8.şanzıman yağı değişimi.(eski yağı saklayın)
    9.baskı balata değişimi (duruma göre)

Alıntıları Göster
    takipteyim :) arabama 1 haftadır neredeyse binmiyorum desem yeridir.. rahatım cango var yakında logan crv gelicek bakalım satış pazarlama işindeyim aracımı eşim kullanıyor yazı bitirirmiyiz bilmiyorum zincir değişir muhtemel bitmezse

• quote:

Usta opelin amortisörleri sert oluyormus. Opel kullanan arkadaşım demişti.
    Kim diyor sert oluyor. Bende şuan takılı ve yumuşak?

• quote:

Orijinalden alıntı: piyd35

takipteyim :) arabama 1 haftadır neredeyse binmiyorum desem yeridir.. rahatım cango var yakında logan crv gelicek bakalım satış pazarlama işindeyim aracımı eşim kullanıyor yazı bitirirmiyiz bilmiyorum zincir değişir muhtemel bitmezse

Alıntıları Göster
    Yalnız benim komşuya 6 aydır değişmesi lazım deyip. Soma da yolda giderken cortu çekip 3500tl ödemek zorunda kalmada

• Merhabalar ;

Geçenlerde Almera krank pozisyon sensörü ile alakalı problem yaşamıştım çözdüm derken şimdi de yeni bir sıkıntı ile karşılaştım.araba 3. Viteste 3000 devir üstü giderken arabayı sanki biri tutar gibi kasılıyor sonra düzeliyor.sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Opel astra kullanan arkadasim demişti amortisörleri sert diye bilmiyorum tabi. Bir de bizim arabalarin zinciri kac km de değişiyor 140 binde suanda

• quote:

Orijinalden alıntı: darkstyle34

Merhabalar ;

Geçenlerde Almera krank pozisyon sensörü ile alakalı problem yaşamıştım çözdüm derken şimdi de yeni bir sıkıntı ile karşılaştım.araba 3. Viteste 3000 devir üstü giderken arabayı sanki biri tutar gibi kasılıyor sonra düzeliyor.sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Teşekkürler
    Triger zinciri %60 + %40 krank sensörü arızası gibi duruyor

• quote:

Opel astra kullanan arkadasim demişti amortisörleri sert diye bilmiyorum tabi. Bir de bizim arabalarin zinciri kac km de değişiyor 140 binde suanda
    120.000km tavsiye edilen değer

• 
Sayfa: önceki 13861387138813891390
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.