Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (1387. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
28.185
Cevap
201
Favori
1.718.313
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13851386138713881389
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2005 model hb almera almayi dusunuyorum. Söylendiği gibi parça sorunu var mı? En kötü yetkili serviste bulunmaz mi parçaları?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • serdar_turhan S kullanıcısına yanıt
    Benim araçta da airbag ışığı son bir aydır yanıp sönüyor. Fakat bahsettiğiniz rahatsız edici ses vb. bir sorun yok bende, forumda anlatılan işlemleri denedim ama airbag ışığını söndüremedim. Airbagciye gitmem lazım ama bulunduğum bölgede airbag ustası yok, servise gidemedim henüz o yüzden o konuyu bilmiyorum. Soruna çözüm bulursanız paylaşırsanız sevinirim.

• Nissan Türkiye sayfasından yazdım şimdi haber bekliyorum ücretsiz değişim için benim araç o kapsama giriyor mu girmiyor mu haber verecekler

• palio1.6 P kullanıcısına yanıt
    Dostum özelden yazdım ama mesaj gitmiyor

Bir aydır kullanıyorum şimdilik memnunum

• palio1.6 P kullanıcısına yanıt
    Parça sorunu yok. Internette bolca var. Serviste de var.

• quote:

Orijinalden alıntı: seaman0641

Benim araçta da airbag ışığı son bir aydır yanıp sönüyor. Fakat bahsettiğiniz rahatsız edici ses vb. bir sorun yok bende, forumda anlatılan işlemleri denedim ama airbag ışığını söndüremedim. Airbagciye gitmem lazım ama bulunduğum bölgede airbag ustası yok, servise gidemedim henüz o yüzden o konuyu bilmiyorum. Soruna çözüm bulursanız paylaşırsanız sevinirim.
    Merhaba servislerin ucretsiz Airbag itici değişimleri devam ediyor.Yalniz hangilerinin degiseceklerini onlar belirliyor galiba. Bugün İstanbul Bahçelievler Kuzey Otomotiv Nissan servisinde Almeramin ön yolcu Airbag i ücretsiz değişimi yapıldı.

• İlginize teşekkürler bende yakın zamanda servise gidip göstereyim o zaman tekrardan teşekkürler...

• Bugün almeramı bakıma soktum.(2005 1.5 tekna) Ağır bakım sayılır.

4 adet NGK LFR6A-11 orjinal buji. 67 tl.

Eneos hyper 5w-40 motor yağı. 112 tl.

Hava,polen,yağ filtreleri noypa marka. 80 tl

V kayışı seti Bando marka. 60 tl

Işçilik. 50 tl

Egzozdan ses geliyordu. 10 tl

Vida, somun vs. 1tl

380 tl'ye ağır bakımlarını yapmış oldum. Ben parçaları toplayıp ustama gidiyorum. Her yönden ekonomik oluyor.

Arabayı alali 3 ay oluyor. Lpg kiti 1300 (akl), maf sensörü ve boğaz kelebeği temizliği 700 tl.

4 tane milestone kış, 4 tane starmaxx yaz lastiği toplam 1600 tl. Eski lastikleri verdim 1200e düşmüş oldu.

Aliexpressten usb sd aux cd changer aldım 130tl. Anten kökü kirikti. Onu 40 tlye aldim. Birde anten güçlendirici siparişi verdim 15 tl. Camlara film çektirdim 120 tl. 3d paspas aldım 70 tl.

Şuan aracım 75bin kmde Allah nasip ederse en az 4 sene binmeyi düşünüyorum.

Herkese iyi günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DntRx -- 5 Mayıs 2018; 12:8:35 >

• Sa arkadaşlar. Aracim Nissan Almera 1.5 luxury 2001 model. Bugun rot balansa girdim on takimlara baktirdim çok şükür bir problem yok ama usta viraj demiri olmadigini söyledi. Ya sökülmüş yada bunda yok dedi. Şaşırdım daha once baska bir usta da söylemişti. Amortisörlere de baktirdim iyi. Benim merak ettigim kasistlerde bozuk yolda cok rahatsiz ediyor. Bunu aza indirmenin bir yolu varmi ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu kapilarin yanindaki siyah bantlar sökülmeye baslamis. Bunlari yenileme imkanim varmidir  NISSAN ALMERA KLÜBÜ

• Bugün Almera baktık 140 binde LPG li hb tekna modeli sağ-sol çamurluklar değişik sağ kapı boyalı 25 diyor pazarlık var dedi bakan arkadaş motoru güzel dedi peki bu fiyata bu devirde Almera almak nasıldır arkadaşın birisi uzun süreli kullanacaksan al diyor birisi dünyanın binbir türlü hali var parçaları pahalı diyor( ki haklı bir tampon 500 TL arka stop 200 TL ) arada kaldım ne yapsam kullananlar bilir dedim bir yorum yapın akıl verin arkadaşlar alınır mı bu devirde böyle araç Nissan olmazsa da Albea Accent falan alacağım bu fiyata anca

• quote:

Orijinalden alıntı: emre6720

Sa arkadaşlar. Aracim Nissan Almera 1.5 luxury 2001 model. Bugun rot balansa girdim on takimlara baktirdim çok şükür bir problem yok ama usta viraj demiri olmadigini söyledi. Ya sökülmüş yada bunda yok dedi. Şaşırdım daha once baska bir usta da söylemişti. Amortisörlere de baktirdim iyi. Benim merak ettigim kasistlerde bozuk yolda cok rahatsiz ediyor. Bunu aza indirmenin bir yolu varmi ?
    All işte bir akıllı usta işi daha... Yavvv şu Türkiye de japon mühendislerin tasarımını görmezden gelip kendi akılları ile iş yapıyorlar.

Tüm arabalarda Viraj demiri vardır. Olmaması imkansız.

Ama demir kazadan sonra ustası bulamadığı için çıkardı. Yada başka bir nedenden çıkarıldı.

Çukur ve kasiyer amortisör. Salıncak ve z-rottan dolayı hissettirir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Bu kapilarin yanindaki siyah bantlar sökülmeye baslamis. Bunlari yenileme imkanim varmidir
    Onlar folyo. Orjinal inde öyle bişey yok. Sıcak hava tabancası veya saç kurutma makinesi ile ısı tut. Komple sök. Sonra git 10-15tl aynı boyda ama biraz geniş folyo al. Bu genişliği kabaca 4e böl. Kapılara uygula. Fazla miktarını kes.

• quote:

Orijinalden alıntı: sinekvalesi20

Bugün Almera baktık 140 binde LPG li hb tekna modeli sağ-sol çamurluklar değişik sağ kapı boyalı 25 diyor pazarlık var dedi bakan arkadaş motoru güzel dedi peki bu fiyata bu devirde Almera almak nasıldır arkadaşın birisi uzun süreli kullanacaksan al diyor birisi dünyanın binbir türlü hali var parçaları pahalı diyor( ki haklı bir tampon 500 TL arka stop 200 TL ) arada kaldım ne yapsam kullananlar bilir dedim bir yorum yapın akıl verin arkadaşlar alınır mı bu devirde böyle araç Nissan olmazsa da Albea Accent falan alacağım bu fiyata anca
    500tl tampon almera için normal. Çünkü çok sağlam. BAna arkadan vurdular. Tampon da sadece çatlak oluştu. Arkadan vuran pert. Aracı 17.000tl... 12.000 masraf çıktı.

Parçası pahalı diyenler Matematik hesabı bilmeyenler.

Hiç F/P nedir? Biliyorlar mı? Bunu sorun önce?

Tofaş tamponu 100tl deniyor. Ayağınla az bastır. Kırılıyor. İyi de bu tampon beni arkadan gelecek kazaya karşı korumayacaksa tampon niye takılıyor. Bildiğin tabut. Ama insanlarımız nedense tabuta erken girmeye meraklı.

LÜTFEN NİSSAN ALMERA KULLANMAMIŞ ARKADAŞLARINIZA YORUM YAPMAMALARINI SÖYLEYİN. O PARÇA PAHALI DİYEN ARKADAŞA DA SELAM SÖYLEYİN.

ARABA YORUMLAMAK YERİNE EL ARABASI SÜRSÜN.

BUNU 7.NCİ SENESİNE GİRECEK BİR ALMERA KULLANICISI YAZIYOR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARISOYSOFT -- 6 Mayıs 2018; 18:26:12 >

• Alacağım araçta tampon sorunlu büyük ihtimal arka tampon çatlak ve far kırık büyük ihtimalle tampon tırnağı kırık ve değişmesi gerekecek yani böyle bir Almera almak bu saydığım özelliklerde 25 bin TL ye ne kadar mantıklı olur motoru iyi deniyor ama niyetine tam girersem eksper yaptıracağım ama kafamı karıştıranlar var ve parçaların biraz pahalı olması korkutuyor ama c segment bu paraya anca bu arabayı bulabildim birde hic japon arabasi kullanmadım hantal derken adamı sinir etmez herhalde isiktan ilk kalkışlar falan

• ARISOYSOFT kullanıcısına yanıt
    Eyvallah ustad bu dedigin seyler ne tam olarak bilmiyorum ama ön takima iyi dedi. Bu saydiklarin da saglamdir o zaman degil mi ? Viraj demiri olmadigindan olabilir mi eger cikarmislarsa taktirma imkani varmi tekrar ?

• Ortalama LPG ve benzin lt ne acaba almerada 100 km de bizim Çanakkale şehir için ortalama hız 17-20 km

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinekvalesi20 -- 6 Mayıs 2018; 21:2:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinekvalesi20

Alacağım araçta tampon sorunlu büyük ihtimal arka tampon çatlak ve far kırık büyük ihtimalle tampon tırnağı kırık ve değişmesi gerekecek yani böyle bir Almera almak bu saydığım özelliklerde 25 bin TL ye ne kadar mantıklı olur motoru iyi deniyor ama niyetine tam girersem eksper yaptıracağım ama kafamı karıştıranlar var ve parçaların biraz pahalı olması korkutuyor ama c segment bu paraya anca bu arabayı bulabildim birde hic japon arabasi kullanmadım hantal derken adamı sinir etmez herhalde isiktan ilk kalkışlar falan
    Aracı görmediğim için bişey diyemiyecem. Beni ziyarete gelen arkadaşların arabamın çekişi ne şahit oldular. Işıkta kalkışı mı yoksa Mesafe verip de hemen yakalamamdan mı bahsedeyim.

Ama alacağınız araç yorgun ve ağır bakım gerekiyorsa 25.000 etmez. 18.000-20.000 seviyesi uygun olur.

Bu her araç için geçerli.

Şimdi 15 yaşındaki araca Sıfır araç muamelesi yapılmaz.

Boya-Kaporta iyi. Motor %90 aşağı değilse ve Ağır hasarı yok. Podye ve direklere işlem yoksa

O araç alınır. Ben öyle aldım. Memnunum...

Bazıları boyalı araç almazlar. Sonra sanayi ile akraba.

Ne demişler... Dışı seni... içi beni yakar

• sinekvalesi20 S kullanıcısına yanıt
    Uzun yolda 27 kurus falan yakiyor benim araba. Bir depoyla yaklasik 350 km yol gidiyor 32 litre gazla. Sehir ici de kullanima göre degisir tabiki

• quote:

Eyvallah ustad bu dedigin seyler ne tam olarak bilmiyorum ama ön takima iyi dedi. Bu saydiklarin da saglamdir o zaman degil mi ? Viraj demiri olmadigindan olabilir mi eger cikarmislarsa taktirma imkani varmi tekrar ?
    Viraj lastiği kelepçe vida delikleri zarar görmemiş her türlü takılır.

Viraj demiri. 2 adet Viraj lastiği ve Kelepçesi. 2 adet Z-Rot. İle çözülür

• 
Sayfa: önceki 13851386138713881389
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.