Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (1390. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28.184
Cevap
201
Favori
1.718.821
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13881389139013911392
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1. Hocam süspansiyon karakteri gereği sert. Bana getzden sonra mersedes gibi gelmişti ama ortlama bir c sınıfından biraz daha sert diyebiliriz. Buda yol tutuşuna katkı sağlıyor.

2. Lpg ayarı yapilmasi lazım. Ayar bozuk. Muhtemelen fakir karışım arızasıdır. Iyi bir usta bulup ayarlatin. Almeranin motoru son derece uyumlu. 5bin km oldu ben kiti taktıralı. Ilk başlarda 2 defa yaktı. En son ayarla 4.5bin kmdir sorunsuz biniyorum.

3. Emniyet kemero uyarısından kasıt kemer takma uyarısı ise almerada böyle bir ozellik yok. Avrupada daha dolu modellerde esp ile birlikte o özellik mevcut. Airbag ariza koltukların altından soketlerin oynamasından dolayı yanabiliyor. Manuel kodlama ile söndürebilirsiniz. Ancak tekrar tekrar yanarsa airbagde problem olabilir.

4.internet, servis, cikmacilar aramaniz lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DntRx -- 6 Haziran 2018; 3:16:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Merhaba

enjektör LPG hortumlarını değiştirmek istiyorum. Lakin benzin enjektör kütüğü hortumlara erişimi engelliyor. Benzin enjektör kütüğünü enjektörleri sökmeden sökmnek istiyorum.

Enjektör kütüğünü enjektöre bağlayan bir kilit mekanizması var . Enjektör kütüğünü de tutan iki adet civata var.
    Tecrübelerinize dayanarak ben bu enjektör kütüğünü nasıl sökerim. İki adet civatayı söksem diğer kilit sekmanını sökmeden bu parçayı yerinden alabilir miyim.

• merhaba aracım yolda giderken birden stop etti bir dahada çalışmadı..beynini kontrol ettiğimde p0335 crankshaft position sensor A hatası verdi blue print 17201 aldım parçacıdan değiştirmeme rağmen yine aynı hatayı vermeye devam ediyor ve araç çalışmıyor..hangi ürünü kullanmalıyım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ajanblue -- 13 Haziran 2018; 23:57:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ajanblue

merhaba aracım yolda giderken birden stop etti bir dahada çalışmadı..beynini kontrol ettiğimde p0335 crankshaft position sensor A hatası verdi blue print 17201 aldım parçacıdan değiştirmeme rağmen yine aynı hatayı vermeye devam ediyor ve araç çalışmıyor..hangi ürünü kullanmalıyım
    Adn17201 hangi serisi?

A mı
    B mi
    C mi

NOT : Sensor kablo içini balata sprey ile temizleyin ve sonra hava tutarak kurutun

Ayrıca ters takılması da aynı hatayı gösterir.

Bunları kontrol edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARISOYSOFT -- 15 Haziran 2018; 0:31:21 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kahraman1285

Arkadaşlar Merhaba

enjektör LPG hortumlarını değiştirmek istiyorum. Lakin benzin enjektör kütüğü hortumlara erişimi engelliyor. Benzin enjektör kütüğünü enjektörleri sökmeden sökmnek istiyorum.

Enjektör kütüğünü enjektöre bağlayan bir kilit mekanizması var . Enjektör kütüğünü de tutan iki adet civata var.
    Tecrübelerinize dayanarak ben bu enjektör kütüğünü nasıl sökerim. İki adet civatayı söksem diğer kilit sekmanını sökmeden bu parçayı yerinden alabilir miyim.

Forumda 5 yıl önce komple adaptasyon ve temizlik hakkında bilgi payaşamıştım.

1325 gibi sayfalardaydı

• ARISOYSOFT kullanıcısına yanıt
    Serisi yazmiyor sadece 17201 yaziyor soketin yanindada blue print ..soket tek yonlu yani ters takilmiyor diye biliyorum ..whatsupiniz varsa resmi size yollamak isterim

• ARISOYSOFT kullanıcısına yanıt
    Serisi yazmiyor sadece 17201 yaziyor soketin yanindada blue print ..soket tek yonlu yani ters takilmiyor diye biliyorum ..whatsupiniz varsa resmi size yollamak isterim

• quote:

Orijinalden alıntı: ARISOYSOFT

Forumda 5 yıl önce komple adaptasyon ve temizlik hakkında bilgi payaşamıştım.

1325 gibi sayfalardaydı

Alıntıları Göster
    Merhaba

Sayin arisoysoft 1320-42 arasi sayfalari baktim konuyla ilgili bir yaziniz yok bu sayfalar 2017 hilina ait sizin gonderiniz bulmak icin arama yapiyorum ama bulamafim. Arama icin anahtar kelimeler ne olmali ?

• İyi aksamlar hayirli bayramlar. 2001 1.6 otomatik sedan almeram var. Sigorta kutusunda hangi sigorta cakmakliga ait acaba?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ajanblue

Ters takılabiliyor. Çünkü ben her ihtimali düşünüyorum ve tecrübemi paylaşıyorum.

Bazı almera araçlarda gördüm.

Soketleri nin tırnak ucu kırık olduğu için ters takılabiliyor.

Aracınızı görmediğime göre bu bir ihtimal.

A B C modellerinin omaj değerleri farklı. Dİş kabına bakarak aynı denilemiyor.

Diğer ihtimal de bozuk olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARISOYSOFT -- 16 Haziran 2018; 9:57:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kahraman1285

Merhaba

Sayin arisoysoft 1320-42 arasi sayfalari baktim konuyla ilgili bir yaziniz yok bu sayfalar 2017 hilina ait sizin gonderiniz bulmak icin arama yapiyorum ama bulamafim. Arama icin anahtar kelimeler ne olmali ?

Alıntıları Göster
    2017 değil 2014-2015 yılına bakınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: ARISOYSOFT

Ters takılabiliyor. Çünkü ben her ihtimali düşünüyorum ve tecrübemi paylaşıyorum.

Bazı almera araçlarda gördüm.

Soketleri nin tırnak ucu kırık olduğu için ters takılabiliyor.

Aracınızı görmediğime göre bu bir ihtimal.

A B C modellerinin omaj değerleri farklı. Dİş kabına bakarak aynı denilemiyor.

Diğer ihtimal de bozuk olabilir.

Alıntıları Göster
    bozuk olup olmadığını nasıl test edebilirim..pm atamıyorum bana pm ile telefonunuzu paylaşabilirmisiniz ?
    bazı ustalar iki tane crank sensörü var diğerini de değiştir dediler..ben yerini bulamadım..yardımcı olabilirmisin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ajanblue -- 16 Haziran 2018; 23:41:58 >

• Nigdeden yarin yola cikiyorum izmire dogru arisoysoft seni gormeden doncem solim bak :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 2006 model Nissan Almera motor yağı

merhaba arkadaşlar
    aracımda şuan 10w 40 motor yağı var başka bir usta ise senin arabaya 5w 40 yağ koyulması gerekli 10w 40 sert çalıştırır dedi (ki yağ değişiminden sonra arabanın sesi arttı biraz).
    kullanan arkadaşlar hangi yağı kullanıyor bir de Motul yağ kullanan var mı

Shell Helix 5w40 sentetik mi
    Motul 5w40 sentetik mi
  • 10w40 bence iki marka arasında shell

• quote:

Orijinalden alıntı: hitcheaker

İyi aksamlar hayirli bayramlar. 2001 1.6 otomatik sedan almeram var. Sigorta kutusunda hangi sigorta cakmakliga ait acaba?
    Mavi renkli olan 15'likler çakmaklığa ait. Hangi maviydi şu an hatırlamıyorum ama tüm mavileri deneyin.
  • herkese merhaba 2006 model nissan almera 1.5 tekna sahibiyim. aracımda isofix malesef yok ama şasede bağlantı yeri var. isofiz aparatını nerden bulabilirim taktıran var mı.
  • serdar_turhan S kullanıcısına yanıt
    Ben eneos hyper 5w40 kullaniyorum. Bizim araca 10w40 uygun olmaz. Benzinli ise 5w30 yeterli. Lpg varsa 5w40 daha uygun.

• 2010 öncesine 10w40

2010 sonrasına 5w40 diyor yağcının biri

Herkes farklı diyor bende çözemedim bu işi Motul sitesinde modele göre sorgulatınca 10w40 veriyor

• Bi defa piyasadaki 10w40larin %95i yarı sentetik. Ayrıca soğuktaki performansı 5w lere göre daha kötü. Maalesef sanayi ustaları hala her arabaya 10w40 koyma derdindeler.

• 
Sayfa: önceki 13881389139013911392
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.