Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (1358. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
28.184
Cevap
201
Favori
1.718.781
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13561357135813591360
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yesil bi soket takili olan parca ismini bilmiyorum 2005 tekna modeli..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alikartanci

Yesil bi soket takili olan parca ismini bilmiyorum 2005 tekna modeli..

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

Bu parçanın orjinal Nissan markası 48$, yan sanayi 35$ başlıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nerden alabilirim hocam.. araba titreyerek calisiyo

• quote:

Nerden alabilirim hocam.. araba titreyerek calisiyo

Yurtdışından alınabilir. Türkiye de haftasonu olduğu için eş-dost parçacılarıma haber veremedim.

• Yurtdisini ben beceremem turkiyeden bulamazmiyiz cikmacilardan felan ismi ne bu parcanin fisini cekince araba duzeliyo oyle cekik dursa sıkınti olurmu yolda birakirmi bide yardimin icin cok cok tesekkur ederim...

• quote:

Yurtdisini ben beceremem turkiyeden bulamazmiyiz cikmacilardan felan ismi ne bu parcanin fisini cekince araba duzeliyo oyle cekik dursa sıkınti olurmu yolda birakirmi bide yardimin icin cok cok tesekkur ederim...

Emme subap zamanlama kontrol selenoid valfi deniliyor ancak asıl görevi ve ismi yağ kontrol selenoid valfi... yüksek devirlerde kullanmaz ve motoru kompresyona bindirmezseniz sorun olmaz...

Ayrıca bu parçanın çıkmasını tavsiye etmem... sıfır almanız menfaatinize.

Şase no ve motor ne. Şanzıman ne... yazın ben size bulabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARISOYSOFT -- 5 Ağustos 2017; 21:39:16 >
  • Alikartanci A kullanıcısına yanıt
    Siz o resmi siliniz... ben aldım... sadece yazmanız yeterliydi

• quote:

Yurtdisini ben beceremem turkiyeden bulamazmiyiz cikmacilardan felan ismi ne bu parcanin fisini cekince araba duzeliyo oyle cekik dursa sıkınti olurmu yolda birakirmi bide yardimin icin cok cok tesekkur ederim...

Aradığınız parçanın aracınıza uyumlu kodu = 237964M70A

Renault megane scenic modeli soket ve tip benzer... direnç empedansı tutar mı bilmiyorum... deneyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARISOYSOFT -- 5 Ağustos 2017; 23:35:59 >
  • Sildim hocam ins bulabilirsiniz...

• ARISOYSOFT kullanıcısına yanıt
    Sorun çözüldü herif kırmızı folyo kaplatmış stoplara iyimi tamirci bile anlamadı arabamız kimlere emanet. Sokene kadar akla karayı seçtim nasıl yapismissa

• Arisoysoft parcayi buldum aksarayda 600 tl dediler alayimmi biraz pahali geldi bana...

• quote:

Arisoysoft parcayi buldum aksarayda 600 tl dediler alayimmi biraz pahali geldi bana...

Çıkma parçadır büyük ihtimal ve çok fazla... siz bilirsiniz

• Cikma parcaya o para yazik yau corollanin sifiri 160 tl sizde bulamadiniz sanirsam

• quote:

Cikma parcaya o para yazik yau corollanin sifiri 160 tl sizde bulamadiniz sanirsam

Bir çok markanın tip olarak benzeri var. Ancak omaj, soket uyumu ve valfin ucundaki kanallar bizim araca uyumlu mu bilmiyorum.

Çünkü o parça hiç arıza yapmadı ve bu sebepten sökmedim.

Eğer corolla aracın ki uyumlu diyorsanız ve soket ile ucundaki kanallar aynı genişlikteyse uyum sağlar. Bunu deneyeceksiniz. Yada dediğimi alacaksınız.

• Aracımı bugün istediğim fiyata satmış bulunmaktayım.Kuruş masrafsız.
    Arayanın haddi hesabı yoktu.Çoğuna bakarız hayırlısı şu an müsait değilim dedim.Çok öncedende satabilirdim.
    İnşallah gönlümde Dizel Nissan Quasqai var.Olmazsa sorunlu almera alıp yeniden canlandırmak olabilir.
    Şimdilik birkaç gün kiralık araç ile idare edeceğim.
    Almera bana çok kızgın olmalı ki satar satmaz acil paradan çok araca ihtiyaç doğdu.
    Birçok alıcıya detaylı bilgilendirme yolladım araçla ilgili.
    Broadway,Toros,Palio,Era,İ10,i20,Seymbol,Clio gibi araçlara nasıl daha fazla para vererek çoluk çocuğu
    güven içinde araca bindiriyorlar şaşıp kalıyorum.Neyse ilanım aşağıdaki gibidir.Buradan ayrılmak yok aranızdayım.

ARACIM
    Benzinli+Lpgli Triger zincirlidir. Triger kayışı gibi değişim masrafı yoktur,Ömürlüktür.
    Buna rağmen çok sessiz çalışmaktadır.
    2000 TL değerinde Zavolli Sıralı Sistem Lpg mevcuttur.Ruhsata işlidir.Lpg tankı bagajda yer kaplamamaktadır.
    Bakımları her zaman aksatılmadan 7500 km'de orjinal ürünlerle yapılmıştır.
    Bu yüzden Motor Performans Değeri %92'dir.
    Yakıt olarak;
    Şehir içi 19-25 krş arası, şehirdışı 14-20 krş arası kullanıma-yüke bağlı olarak yakmaktadır.
    MOTOR,ŞANZUMAN,YÜRÜYEN tamamen sorunsuz Atmosferik Manuel Japon aracıdır.
    Muayenesi Temmuz 2018'dir.Yedek anahtarı,stepnesi ve kullanma kılavuzu mevcuttur.
    Araç kaputuna ve dört kapıya tarafımdan gemici bandıyla ses yalıtımı uygulanmıştır.
    Kaputta, tavanda,ön taraf sağ-sol kapı ve ön sağ-sol çamurluklarda parmak ucu kadarda olsa boya yoktur.
    Ekspertiz raporu fotosu eklidir.
    Diğer boyanan arka kısım sürtmeden kaynaklı temizlik boyalarıdır.Kasko maalesef sürtmeye bile çarpma yazmaktadır.
    Aracımın KM'si orjinal ve 140 binde ağır bakımları, 148 binde yıllık bakımları yapılmıştır.
    İstediğiniz yere ve ustaya gösterebilirsiniz.
    2006+Lpg+130/170 bin km aralığındaki Tekna modeli fiyatlarına bakarak ve 2326 TL hasar kaydı göz önüne alarak;
    Bir alıcı gibi kendimle empati kurarak en uygun fiyatını yazdım.Takas,vade vs olmaz. Pazarlık payı vardır,sünnettir.
    Pazarlık araç başında olur. Telefonda pazarlık olmaz.Kaliteyi ucuza almak isteyen buyursun.
    Satma sebebim ev almak,düğün yapmak vs.değildir.Nissan Qashqai almak içindir.
    2006 ALMERALARDA MEVCUT OLAN DONANIMLAR
    Dijital Elektronik Klima, Deri Direksiyon Simidi ve Vites Topuzu, Hıza Duyarlı Hidrolik Direksiyon,Direksiyondan Kumandalı Siemens Müzik Sistemi,6 Hoparlör, Yükseklik ve Derinlik Ayarlı Direksiyon,Yükseklik Ayarlı Koltuk,İsofix,Yol Bilgisayarı,Ön-Arka Sis Farları, Manuel Katlanabilir Yan Aynalar, Ön-Arka Kol Dayama ,Koyu Renk Isıtmalı Arka Cam, Gece-Gündüz Durumuna Göre Manuel Ayarlanabilir Karartmalı Dikiz Aynası, Kapı İçlerinde Cep,Sürücü Bardak Tutacağı,Çocuk Kilidi, 60/40 Katlanabilen Arka Koltuklar, Sürücü tarafından Kontrol Edilebilen Elektrikli Aynalar ve Camlar,Yükseklik Ayarlı Halojen Far, Krom Kaplı İç-Dış Kapı Kolları, Kapı Üzeri Koruma Çıta, İç Havalandırma ve Ön-Arka Cam Buğu Önleme Sistemi, UV Camlar,Işıklı Makyaj Aynası,Gözlük Saklama Kabı mevcuttur.
    2006 ALMERA TEKNA HAKKINDA GENEL BİLGİLENDİRME(Tanıtım Amaçlıdır)
    Almerayı incelemeden kaliteyi ucuza aldım demeyin.Zamanı ve parası değerli olanın alacağı araçtır.
    Türkiye'de GX,SR,Comfort,Luxury,Visia,Tekna modelleri vardır.
    Full donanım olan 2004 ve sonrası Tekna modelidir.
    İç malzeme kalitesi guzeldir. Ozellikle on konsolun ust kaplamasi bircok C sınıfından ustundur. Sararma,solma olmaz kolay kolay.
    Sert plastik değil yumuşak kaliteli plastiktir.Alt kısmı yerden yüksektir ve Yuksek bir araca gore cok basarili yol tutusu vardır
    (spor suspansiyonları var).
    Takla atma riski mazdadan sonra en düşük araçlardandır. Amortisör duruş şekli ^ şeklindedir.
    Kronik sorunları hiç yoktur.
    Almeralarda dizel araçlardan çok daha sağlam marş motoru,şarj dinamosu mevcuttur.
    Tüm lastik boyu suyun içine girip rahatlıkla yoluna devam eder. Yan yatmamışsa ECU hiçbir şekilde su almayacak yerdedir.
    Çok güzel yeterli bir ses sistemi mevcuttur ve 6 hoparlör vardır.
    Görüntüsü radikal bir tasarımdır. HB olanlarda sırtı eğimlidir. Uzun yolda yüksek hızlarda yere yapışır.
    Almera araçlar 24 Saat hiç durmadan çalışır vaziyette sürücü değiştirilerek yapılan testte motoru sağlam çıkan tek araçtır.
    Mükemmele yakın bir güvenlik donanımına sahiptir. Amortisör duruş şeklinden ve aerodinamik yapısından dolayı ESP olmasada
    ESP'li bir araç gibi görevini rahatlıkla yapabilmektedir.EPS yoktur.Ancak araç hızlandıkça direksiyon sertleşir.
    Birçok yeni nesil araçta olmayan SOS beyni vardır. Yani birçok sensör etkisiz hale gelsede yoluna devam eder.
    Geniş bilgi ekranlı yol bilgisayarının olması, düğmelerinin ve ekranın fonksiyonel olması büyük bir avantajdır.
    Şaseleri darbe emicidir, dört taraftan 5 cm kızaklıdır darbe basıncını emmek için, hemen eğilmez, bükülmez. Kaza sonrası
    rahatlıkla şaseler, şase düzeltme cihazında zincirle çekilip düzeltilir ve rot-balans ayarı ilk günkü haline gelir.
    Ecu ve Subaplar piyasada makine mühendislerinin bile hayranlık duyduğu hitachi markadır.
    Nissan servisi toplumda var olan düşüncenin aksine Renault ve Fiat servisi haricinde birçok servisten daha ucuzdur.
    Almeranın kontak anahtarı ile manuel yapılabilen mistik özellikleri mevcuttur.(Neler olduğu asağıdaki sitede mevcuttur.)
    İç ve dış modifiyeye çok uygundur.Modifiye için gereken yerler mevcuttur.
    Abs,Ebd,Bas,İmmolizer,4 hava yastığı vardır.
    Yan hava yastıkları perde hava yastığı görevide görmektedır.
    Aktif Koltuk Başlıkları mevcuttur.
    Sacı son derece sağlam 0.8 mm, paslanma ve çürümeye karşı 12 yıl garantilidir.
    Ön tampon içinde 5x2 cm çelik puntolu travers vardır.
    Dört frende disktir. Arkalar kampana değildir.Yeni nesil araçların çoğunda bile yok bu özellik.
    Almeralar Hidrolik İticili Çelik Subaplar olduğu için subap ayarı gerekmez.Lpg’ye tam uyumludur.
    Çelik subaplar sayesinde subap erime olayı yaşanmaz.Çoğu Lpg'li araçta yok bu özellik.Bilenler bilir.
    Almeralar hem performans hem arazi süspansiyonunun ikisinin bir arada kullanıldığı ender araçlardandır. Altı yüksektir.
    Ön süspansiyon helezon yaylar ve enine bağlantılar ile bağımsız macpherson süspansiyona sahiptir.
    Arka süspansiyon tek parça kiriş köprü süspansiyon'dur. Toyota hilux ve Land Roverdeki gibi çok bağlantılı rijit aks içerir.
    Süspansiyon sistemi ters V şeklindedir.Yüksek hızlarda lastikler açılır ve yere yapışır.
    Sanıldığı gibi yedek parçası pahalı değildir.Corolla,Auris,Clio1-2,Megane1-2 birçok parçası uymaktadır.İkinci elide fena değildir.
    Üzerinde VW,Toyota,Opel,Ford arması olsa 40-50 bin civarı edecek araçlardandır.
    Aynı özellikte, hatta daha düşük donanımlı diğer muadil araçlara iki kat para vermeye gerek yok.Paranız cebinizde kalsın.
    Almera ile aynı fiyata palio,broadway,toros satılıyor.
    Almeralar EURO NCAP testinde 2001-2003 model 17 kriteri aşarak 4 yıldız almıştır.
    2004-2007 modeli güvenlik donanımı artıralarak Volvo gibi çok daha güvenli hale getirilmiştir.
    Almeralar 2007'de üretimi durdurulmuş 2016'da tekrar üretime başlanmıştır.
    Kulaktan dolma ,sadece ikinci elde hızlı diye,kendini oto virtüözü gibi gösteren kişilerin vasıfsız ve asılsız bilgileriyle araç almayınız.
    Ncap testinden sıfır ve 1,2,3 puan almış araçlara 2-10 kat arası para vererek canınızın ve cananlarınızın güvenliğini tehlikeye atmayın.
    Almeralar birçok luks ve tüm serilerinde Linea,Symbol,Era,İndica araçlardan daha güvenlidir.,
    Piyasada sıfır puanlı araçlar iki üç kat paraya peynir ekmek gibi satılıyor.Paranıza acımıyorsanız ailenize acıyın.
    NCAP Puanları.Sadece birkaçını örnek olarak yazıyorum.KARAR SİZİN.
    2015 BMW Z4=3 Y
    1997 Audi A4=2 Y
    1997 Mercedes C=2 Y
    2015 Lancia Ypilson=2 Y
    2012 Jeep Compass=2 Y
    2008 Ford Rancer=2 Y
    2012 Renault Trafic=2 Y
    2006 Chevrolet Aveo=1.5 Y
    2007 Chrysler Voyager=1.5 Y
    2008 Nissan Navara=0.5 Y
    2011 Dacia Duster=3 Y
    2017 Fiat Doblo=3 Y
    2016 Fiat Egea HB=3 Y
    2014 Renault Megane=3 Y
    Almeralar hakkında daha detaylı bilgi almak (nissan-almera.tr.gg) sitesini ziyaret edebilirsiniz.

• volverin33 kullanıcısına yanıt
    Necmi abi hayırlı olsun, Allah gönlüne göre versin. Seviliyorsun üstadım...

• Üstadım.... Doğan, Şahin adı altında satılan Gaz tenekelerini yazmayı unutmuşsun....

Bende satmayı düşünüyorum... ama ne zaman bilmiyorum... birde aynı ilde satmayı düşünmüyorum... çarşıda felan denk gelip gözüm takılır, nazar değer veya görüp üzülürüm diye il dışına satacağım... il içinde çok kişi istiyor... düşünmüyorum diye geçiştiriyorum...

Allah gönlüne göre versin...

@volverin33

• arkadaşlar merhaba.
    Antalya da otogaz bakımı yaptırabileceğim yer bilen var mı?
    Aracımda lpg den benzine geçme sıkıntısı var. İlk çalıştırışımdan sonra lpg ye geçen sistem 1-2 dk içinde geri benzine geçiş yapıyor. Birkaç ustaya gösterdim regülatör değişimi dediler fiyatıda 250 tl bana çok geldi!
  • quote:

Orijinalden alıntı: volverin33

Aracımı bugün istediğim fiyata satmış bulunmaktayım.Kuruş masrafsız.
    Arayanın haddi hesabı yoktu.Çoğuna bakarız hayırlısı şu an müsait değilim dedim.Çok öncedende satabilirdim.
    İnşallah gönlümde Dizel Nissan Quasqai var.Olmazsa sorunlu almera alıp yeniden canlandırmak olabilir.
    Şimdilik birkaç gün kiralık araç ile idare edeceğim.
    Almera bana çok kızgın olmalı ki satar satmaz acil paradan çok araca ihtiyaç doğdu.
    Birçok alıcıya detaylı bilgilendirme yolladım araçla ilgili.
    Broadway,Toros,Palio,Era,İ10,i20,Seymbol,Clio gibi araçlara nasıl daha fazla para vererek çoluk çocuğu
    güven içinde araca bindiriyorlar şaşıp kalıyorum.Neyse ilanım aşağıdaki gibidir.Buradan ayrılmak yok aranızdayım.

ARACIM
    Benzinli+Lpgli Triger zincirlidir. Triger kayışı gibi değişim masrafı yoktur,Ömürlüktür.
    Buna rağmen çok sessiz çalışmaktadır.
    2000 TL değerinde Zavolli Sıralı Sistem Lpg mevcuttur.Ruhsata işlidir.Lpg tankı bagajda yer kaplamamaktadır.
    Bakımları her zaman aksatılmadan 7500 km'de orjinal ürünlerle yapılmıştır.
    Bu yüzden Motor Performans Değeri %92'dir.
    Yakıt olarak;
    Şehir içi 19-25 krş arası, şehirdışı 14-20 krş arası kullanıma-yüke bağlı olarak yakmaktadır.
    MOTOR,ŞANZUMAN,YÜRÜYEN tamamen sorunsuz Atmosferik Manuel Japon aracıdır.
    Muayenesi Temmuz 2018'dir.Yedek anahtarı,stepnesi ve kullanma kılavuzu mevcuttur.
    Araç kaputuna ve dört kapıya tarafımdan gemici bandıyla ses yalıtımı uygulanmıştır.
    Kaputta, tavanda,ön taraf sağ-sol kapı ve ön sağ-sol çamurluklarda parmak ucu kadarda olsa boya yoktur.
    Ekspertiz raporu fotosu eklidir.
    Diğer boyanan arka kısım sürtmeden kaynaklı temizlik boyalarıdır.Kasko maalesef sürtmeye bile çarpma yazmaktadır.
    Aracımın KM'si orjinal ve 140 binde ağır bakımları, 148 binde yıllık bakımları yapılmıştır.
    İstediğiniz yere ve ustaya gösterebilirsiniz.
    2006+Lpg+130/170 bin km aralığındaki Tekna modeli fiyatlarına bakarak ve 2326 TL hasar kaydı göz önüne alarak;
    Bir alıcı gibi kendimle empati kurarak en uygun fiyatını yazdım.Takas,vade vs olmaz. Pazarlık payı vardır,sünnettir.
    Pazarlık araç başında olur. Telefonda pazarlık olmaz.Kaliteyi ucuza almak isteyen buyursun.
    Satma sebebim ev almak,düğün yapmak vs.değildir.Nissan Qashqai almak içindir.
    2006 ALMERALARDA MEVCUT OLAN DONANIMLAR
    Dijital Elektronik Klima, Deri Direksiyon Simidi ve Vites Topuzu, Hıza Duyarlı Hidrolik Direksiyon,Direksiyondan Kumandalı Siemens Müzik Sistemi,6 Hoparlör, Yükseklik ve Derinlik Ayarlı Direksiyon,Yükseklik Ayarlı Koltuk,İsofix,Yol Bilgisayarı,Ön-Arka Sis Farları, Manuel Katlanabilir Yan Aynalar, Ön-Arka Kol Dayama ,Koyu Renk Isıtmalı Arka Cam, Gece-Gündüz Durumuna Göre Manuel Ayarlanabilir Karartmalı Dikiz Aynası, Kapı İçlerinde Cep,Sürücü Bardak Tutacağı,Çocuk Kilidi, 60/40 Katlanabilen Arka Koltuklar, Sürücü tarafından Kontrol Edilebilen Elektrikli Aynalar ve Camlar,Yükseklik Ayarlı Halojen Far, Krom Kaplı İç-Dış Kapı Kolları, Kapı Üzeri Koruma Çıta, İç Havalandırma ve Ön-Arka Cam Buğu Önleme Sistemi, UV Camlar,Işıklı Makyaj Aynası,Gözlük Saklama Kabı mevcuttur.
    2006 ALMERA TEKNA HAKKINDA GENEL BİLGİLENDİRME(Tanıtım Amaçlıdır)
    Almerayı incelemeden kaliteyi ucuza aldım demeyin.Zamanı ve parası değerli olanın alacağı araçtır.
    Türkiye'de GX,SR,Comfort,Luxury,Visia,Tekna modelleri vardır.
    Full donanım olan 2004 ve sonrası Tekna modelidir.
    İç malzeme kalitesi guzeldir. Ozellikle on konsolun ust kaplamasi bircok C sınıfından ustundur. Sararma,solma olmaz kolay kolay.
    Sert plastik değil yumuşak kaliteli plastiktir.Alt kısmı yerden yüksektir ve Yuksek bir araca gore cok basarili yol tutusu vardır
    (spor suspansiyonları var).
    Takla atma riski mazdadan sonra en düşük araçlardandır. Amortisör duruş şekli ^ şeklindedir.
    Kronik sorunları hiç yoktur.
    Almeralarda dizel araçlardan çok daha sağlam marş motoru,şarj dinamosu mevcuttur.
    Tüm lastik boyu suyun içine girip rahatlıkla yoluna devam eder. Yan yatmamışsa ECU hiçbir şekilde su almayacak yerdedir.
    Çok güzel yeterli bir ses sistemi mevcuttur ve 6 hoparlör vardır.
    Görüntüsü radikal bir tasarımdır. HB olanlarda sırtı eğimlidir. Uzun yolda yüksek hızlarda yere yapışır.
    Almera araçlar 24 Saat hiç durmadan çalışır vaziyette sürücü değiştirilerek yapılan testte motoru sağlam çıkan tek araçtır.
    Mükemmele yakın bir güvenlik donanımına sahiptir. Amortisör duruş şeklinden ve aerodinamik yapısından dolayı ESP olmasada
    ESP'li bir araç gibi görevini rahatlıkla yapabilmektedir.EPS yoktur.Ancak araç hızlandıkça direksiyon sertleşir.
    Birçok yeni nesil araçta olmayan SOS beyni vardır. Yani birçok sensör etkisiz hale gelsede yoluna devam eder.
    Geniş bilgi ekranlı yol bilgisayarının olması, düğmelerinin ve ekranın fonksiyonel olması büyük bir avantajdır.
    Şaseleri darbe emicidir, dört taraftan 5 cm kızaklıdır darbe basıncını emmek için, hemen eğilmez, bükülmez. Kaza sonrası
    rahatlıkla şaseler, şase düzeltme cihazında zincirle çekilip düzeltilir ve rot-balans ayarı ilk günkü haline gelir.
    Ecu ve Subaplar piyasada makine mühendislerinin bile hayranlık duyduğu hitachi markadır.
    Nissan servisi toplumda var olan düşüncenin aksine Renault ve Fiat servisi haricinde birçok servisten daha ucuzdur.
    Almeranın kontak anahtarı ile manuel yapılabilen mistik özellikleri mevcuttur.(Neler olduğu asağıdaki sitede mevcuttur.)
    İç ve dış modifiyeye çok uygundur.Modifiye için gereken yerler mevcuttur.
    Abs,Ebd,Bas,İmmolizer,4 hava yastığı vardır.
    Yan hava yastıkları perde hava yastığı görevide görmektedır.
    Aktif Koltuk Başlıkları mevcuttur.
    Sacı son derece sağlam 0.8 mm, paslanma ve çürümeye karşı 12 yıl garantilidir.
    Ön tampon içinde 5x2 cm çelik puntolu travers vardır.
    Dört frende disktir. Arkalar kampana değildir.Yeni nesil araçların çoğunda bile yok bu özellik.
    Almeralar Hidrolik İticili Çelik Subaplar olduğu için subap ayarı gerekmez.Lpg’ye tam uyumludur.
    Çelik subaplar sayesinde subap erime olayı yaşanmaz.Çoğu Lpg'li araçta yok bu özellik.Bilenler bilir.
    Almeralar hem performans hem arazi süspansiyonunun ikisinin bir arada kullanıldığı ender araçlardandır. Altı yüksektir.
    Ön süspansiyon helezon yaylar ve enine bağlantılar ile bağımsız macpherson süspansiyona sahiptir.
    Arka süspansiyon tek parça kiriş köprü süspansiyon'dur. Toyota hilux ve Land Roverdeki gibi çok bağlantılı rijit aks içerir.
    Süspansiyon sistemi ters V şeklindedir.Yüksek hızlarda lastikler açılır ve yere yapışır.
    Sanıldığı gibi yedek parçası pahalı değildir.Corolla,Auris,Clio1-2,Megane1-2 birçok parçası uymaktadır.İkinci elide fena değildir.
    Üzerinde VW,Toyota,Opel,Ford arması olsa 40-50 bin civarı edecek araçlardandır.
    Aynı özellikte, hatta daha düşük donanımlı diğer muadil araçlara iki kat para vermeye gerek yok.Paranız cebinizde kalsın.
    Almera ile aynı fiyata palio,broadway,toros satılıyor.
    Almeralar EURO NCAP testinde 2001-2003 model 17 kriteri aşarak 4 yıldız almıştır.
    2004-2007 modeli güvenlik donanımı artıralarak Volvo gibi çok daha güvenli hale getirilmiştir.
    Almeralar 2007'de üretimi durdurulmuş 2016'da tekrar üretime başlanmıştır.
    Kulaktan dolma ,sadece ikinci elde hızlı diye,kendini oto virtüözü gibi gösteren kişilerin vasıfsız ve asılsız bilgileriyle araç almayınız.
    Ncap testinden sıfır ve 1,2,3 puan almış araçlara 2-10 kat arası para vererek canınızın ve cananlarınızın güvenliğini tehlikeye atmayın.
    Almeralar birçok luks ve tüm serilerinde Linea,Symbol,Era,İndica araçlardan daha güvenlidir.,
    Piyasada sıfır puanlı araçlar iki üç kat paraya peynir ekmek gibi satılıyor.Paranıza acımıyorsanız ailenize acıyın.
    NCAP Puanları.Sadece birkaçını örnek olarak yazıyorum.KARAR SİZİN.
    2015 BMW Z4=3 Y
    1997 Audi A4=2 Y
    1997 Mercedes C=2 Y
    2015 Lancia Ypilson=2 Y
    2012 Jeep Compass=2 Y
    2008 Ford Rancer=2 Y
    2012 Renault Trafic=2 Y
    2006 Chevrolet Aveo=1.5 Y
    2007 Chrysler Voyager=1.5 Y
    2008 Nissan Navara=0.5 Y
    2011 Dacia Duster=3 Y
    2017 Fiat Doblo=3 Y
    2016 Fiat Egea HB=3 Y
    2014 Renault Megane=3 Y
    Almeralar hakkında daha detaylı bilgi almak (nissan-almera.tr.gg) sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Üstat hayırlı olsun. okuyunca arabamı satmaktan vazgeçtim valla. bu pulsar için ne diyorsun gerçi almera yerine geldi ama ingiliz değil ispanya üretimi. ikinci bir almera olur mu uzun vadede?

• quote:

Orijinalden alıntı: KOMANDO ASTEĞMEN

arkadaşlar merhaba.
    Antalya da otogaz bakımı yaptırabileceğim yer bilen var mı?
    Aracımda lpg den benzine geçme sıkıntısı var. İlk çalıştırışımdan sonra lpg ye geçen sistem 1-2 dk içinde geri benzine geçiş yapıyor. Birkaç ustaya gösterdim regülatör değişimi dediler fiyatıda 250 tl bana çok geldi!

1.Lpg iç veya Dış filtre dolmuş olabilir. (10-20tl arası.)

2.Lpg kesicisi (lpg tankında ki yada lpg regülatörünün hemen önündeki) arızalı olabilir. (20-35tl arası)

3.Lpg regülatörü (motoru) arızalı olabilir. (Sistem tercihi ve markasına göre fiyat değişir. Örneğin atiker 100tl)

4.lpg beyni (ecu) arızalı olabilir. (Atiker sıfır 300tl. Çıkma 125tl civarında.)

Saydığım işlemlerden 4 numaralı hariç (ayar kablosu gerekir.) kendinizde değişimini de yapabilirsiniz.

Öncelikle sorunu anlamaya çalışın. Aracı çalıştırın. Araç lpg gececeği zaman gaz pedalına biraz fazla basın. Eğer araç stop etmiyor ancak gaz tam istendiği gibi yemiyorsa 1,2,3 nolu madde sorun vardır. Lpg beyni sorun olması çok zayıf (eğer lpg enjektörün birisi arızalı değilse)

Bu sorunu kısa yazarsanız kimse yardım etmez... çünkü aracı görmeden fikir danışılıyor.

Sorunun videosunu yada detaylı arızasının olayı yazılmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARISOYSOFT -- 9 Ağustos 2017; 19:47:11 >

• 
Sayfa: önceki 13561357135813591360
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.