Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (120. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
28.184
Cevap
201
Favori
1.718.799
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 118119120121122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fatpo

bu sıralar ikinci el biraz uçmuş mu ne?? 6 ay önce toyota 2005 hb 23000-24.000 tl iken şimdi 26.000-27000 diyorlar yahu?? ben geçen yıl aldım 19000 tl ya almeramı. hocam şayet yakıt çok önemliyse 1.3 motor olanı tercih et bence. ama C segmenti araç alacağım diyorsan tabii ki almera derim. siz iki günde karar veriyorsunuz, ben 10 dk da karar vermiştim aslında honda civic, ford focus düşünüyordum fakat bunların 2004 modeli 23000-24000 tl lardayken almerayı 19000 tl ya almamak bana saçma gelmişti. hemde 2006 model. hiç unutmam plazaya honda civic e bakmaya gitmiştim. bi baktım gümüş almera ordan babalar gibi bana bak diyor akşama patladı gitti bu forumuda buldum tamaaam

hayırlı olsun, darısı başımıza.
    ben de bir tane buldum, 2004, 79binde, tertemiz, ilk sahibinden, servis bakımlı, değişen boya yok, 16.750ye anlaştım.
    bugüne kadar benzinli kullanılması da avantaj.
    bütçemizi çok aşırı sarsar ise lpg taktırırım ki bu forumda gördüğüm kadarıyla lpg uyumu konusunda da bi sıkıntı yok.
    çok agresif kullanan ve çok kilometre yapacak biri değilim, ankarayı bilenler bilir oran şehrindeki evimden çankayada işime gidip gelicem, bir de hafta sonu ne kadar gezilirse işte.
    çok zor işmiş bu, ama almeraya içim ısındı, özellikle ikinci eli konusunda söylenenlere kulağımı kapattım yoksa araba alamicaz :)

• Merhabalar, 1,8 luxury kullanıcısıyım.

Öncelikle bu aracın orjinal lastik ebatlarını bilen var mı aranız da acaba? 1,5 almeralar ile aynı mıdır ? ebatları.

uygun lastik fiyatları nelerdir ? diye daha önce sormuştum,maalesef kimseden bir cevap gelmemişti.

Benim aracımda 195-65 15 lastikleri var orjinal olduğunu düşündüğüm nissan çelik jantlarıyla beraber.
    Ama formlar daben hiç 15 jant okumadım hep 16 jant ebatlardan bahsediliyordu.
    Ben de bu aracın orjinal lastik ebatlarını nissana bir mail ile sordum onlarda bana 195-60-15 cevabını verdiler
    şimd hep kafam karıştı açıkcası.Bu konuda bilgisi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim.

Not: 15 ile 16 jant lastik fiyatları arasında da bayağı bir fiyat farkı var yeni öğrendim .15 olamlar çok daha ucuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erten34 -- 24 Mart 2011; 10:06:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erten34

Merhabalar, 1,8 luxury kullanıcısıyım.

Öncelikle bu aracın orjinal lastik ebatlarını bilen var mı aranız da acaba? 1,5 almeralar ile aynı mıdır ? ebatları.

uygun lastik fiyatları nelerdir ? diye daha önce sormuştum,maalesef kimseden bir cevap gelmemişti.

Benim aracımda 195-65 15 lastikleri var orjinal olduğunu düşündüğüm nissan çelik jantlarıyla beraber.
    Ama formlar daben hiç 15 jant okumadım hep 16 jant ebatlardan bahsediliyordu.
    Ben de bu aracın orjinal lastik ebatlarını nissana bir mail ile sordum onlarda bana 195-60-15 cevabını verdiler
    şimd hep kafam karıştı açıkcası.Bu konuda bilgisi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim.

Not: 15 ile 16 jant lastik fiyatları arasında da bayağı bir fiyat farkı var yeni öğrendim .15 olamlar çok daha ucuz

Aracınızın orijinal lastik ebatları 195/60R15 dir..

16 jant 2003 sonrası Almeralarda 195/55R16 olarak kullanılmıştır.

• Arkadaşlar bu almeralar gerçekten yol ve motor sesini çok fazla içeri alıyor. acaba yalıtım amaçlı uygulama yapan varmı içinizde? varsa bize biraz fikir verebilirmi? bir yerde görmüştüm kapı fitillerine anten kablosu sokuyorlar bu da araları kapattığı için sesi bir nebze kestiğini söylüyorlar. birde bagaj kapağı altına ses geçirmeyen sünger yapıştırıyorlar. ön kaputun altına yapıştırıyorlar. bunlar gibi
  • arkadaşlar almera 1.5 tekna için hangi lpg'yi önerirsiniz ve tüm masraflarıyla beraber bana kaça patlar?
    araç için kredi çekiyorum, lpg parasını da kredi olarak çekip peşin almak niyetindeyim,
    ama fiyatlar konusunda bilgim yok, sanırım atiker 1000lira civarında, ancak doğal olarak italyan markalarnı tavsiye edersiniz sanırım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayhankiraz

Arkadaşlar bu almeralar gerçekten yol ve motor sesini çok fazla içeri alıyor. acaba yalıtım amaçlı uygulama yapan varmı içinizde? varsa bize biraz fikir verebilirmi? bir yerde görmüştüm kapı fitillerine anten kablosu sokuyorlar bu da araları kapattığı için sesi bir nebze kestiğini söylüyorlar. birde bagaj kapağı altına ses geçirmeyen sünger yapıştırıyorlar. ön kaputun altına yapıştırıyorlar. bunlar gibi

yorumu olan yokmu arkadaşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozkanduzgun

quote:

Orijinalden alıntı: fatpo

bu sıralar ikinci el biraz uçmuş mu ne?? 6 ay önce toyota 2005 hb 23000-24.000 tl iken şimdi 26.000-27000 diyorlar yahu?? ben geçen yıl aldım 19000 tl ya almeramı. hocam şayet yakıt çok önemliyse 1.3 motor olanı tercih et bence. ama C segmenti araç alacağım diyorsan tabii ki almera derim. siz iki günde karar veriyorsunuz, ben 10 dk da karar vermiştim aslında honda civic, ford focus düşünüyordum fakat bunların 2004 modeli 23000-24000 tl lardayken almerayı 19000 tl ya almamak bana saçma gelmişti. hemde 2006 model. hiç unutmam plazaya honda civic e bakmaya gitmiştim. bi baktım gümüş almera ordan babalar gibi bana bak diyor akşama patladı gitti bu forumuda buldum tamaaam

hayırlı olsun, darısı başımıza.
    ben de bir tane buldum, 2004, 79binde, tertemiz, ilk sahibinden, servis bakımlı, değişen boya yok, 16.750ye anlaştım.
    bugüne kadar benzinli kullanılması da avantaj.
    bütçemizi çok aşırı sarsar ise lpg taktırırım ki bu forumda gördüğüm kadarıyla lpg uyumu konusunda da bi sıkıntı yok.
    çok agresif kullanan ve çok kilometre yapacak biri değilim, ankarayı bilenler bilir oran şehrindeki evimden çankayada işime gidip gelicem, bir de hafta sonu ne kadar gezilirse işte.
    çok zor işmiş bu, ama almeraya içim ısındı, özellikle ikinci eli konusunda söylenenlere kulağımı kapattım yoksa araba alamicaz :)

hocam, zaten çok incelersen cırtığını çıkartır araba maraba hiçbişey alamazsın. bu herkes için geçerli tabi. kaporta sağlamsa çürük değilse, motor üflemiyorsa (en azından aşırı derecede üflemiyorsa) daha nolacak . ufak tefek arızalar herzaman olabilir. benzili olması avantaj tabii ki.

• arkadaşlar ankarada BRC mocanotogaz ile konustum, aracın lpg'ye uyumunun çok iyi olduğunu söyledi, güzel de fiyat verdi, yarın ekspertizde araba temiz çıkarsa pazartesi devrini alıp hemen lpg taktıracağım.
    sizin önereceğiniz bir marka var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozkanduzgun

arkadaşlar ankarada BRC mocanotogaz ile konustum, aracın lpg'ye uyumunun çok iyi olduğunu söyledi, güzel de fiyat verdi, yarın ekspertizde araba temiz çıkarsa pazartesi devrini alıp hemen lpg taktıracağım.
    sizin önereceğiniz bir marka var mı?

motor arıza lambasını zırt pırt yakmayacaksa ikide bir şamandıra derdiyle uğraştırmayacaksa taktır derim.kaliteye değilde adam gibi montaj yapanı ve kalibrasyon ayarlarını yapanı bul derim.bu da sadece ana bayiide oluyor.onurphl atiker taktırmış.vipmail lpg markasını bilmiyorum.ancak her iki kardeşimizin arabası yakıtta cimri.demek ki lpg kitleri almeraya uyuyor.bende zavolli var.oldukçada kaliteli marka.sorun yok.ancak keşke atiker olsaydı diyorum zaman zaman.malzemesi bol ve ucuz servisi çok olduğu için.BRC kaliteli markadır.en sağlamı forumda kim hangi kiti kullanıyor sorun yaşayıp yaşamadığını bilip ona göre karar vermek en doğrusu.

• Arkadaşlar arka kapının fitilleri çıkmış üst taraftan. Ne yapmamı önerirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: sakrucu
    quote:

...DİYOT KISMI VAR DİĞERİNDE YOK DİYOT KISMINI BEN EKLERİM 100 TL FAZLA VERME DEDİ. HERŞEYİYLE AYNI PARÇA ARADA 110 TL VAR.

BİZ YAPAMAYIZ GİBİ GELDİ. DENEMEK LAZIM. DİYOT KISMINI NASIL EKLELİYOR BİLMİYORUM

Aracın direkt beyni ile alakalı olan bir parçayı kurcalamayın. Aracın beyninden olursanız, çok ağlarsınız...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soğutucu -- 26 Mart 2011; 18:04:55 >
  • Arkadaşlar selam ;

10 gün önce 2004 almera tekna 1.5 HB (89 bin km ) aldım. 16 bin tl ye...

trafik sigortasını 280 tl kaskosunu 1.450 tl ye yaptırdım.

Servis 90 bin bakımı için 500-600 tl istedi :s

Özel servis 180 tl istedi.. :)

aracın donanımı vs çok güzel... kartal oto pazarında dolaştık 5-6 saat boyunca opel baktık km si 100 bini devirmiş 2004-2006 araçlara 19 bin aşağı isteyen yoktu.. bende nette görmüştüm almerayı araştırdım tipi vs çok hoşuma gitti.. 2 hafta önce göztepe den bir galeriden aldım.

Herkes kazasız belasız güsel sürüşler dilerim...
  • Benzer bir sorun yaşamıştım, servis 300 TL'ye yakın, işçilik dahil fiyat vermişlerdi, internetten parçayı sipariş ettim, özel serviste taktırdım200 TL'ye hallettim, takım taklavatın olsan kendin bile takarsın, usta efendi 2 anahtar ile işi halletti,

quote:

Orijinalden alıntı: snr_silencer

quote:

HAVA AKIŞMETRESİ ARIZALI OLAN ARKADAŞLARA DUYURULUR; SERİ NUMARASININ SONU ...094 OLAN BOCSH MARKA 340 TL. FAKAT SONU ..005 OLAN 230 TL. SERVİSTEKİ FORMEN ARKADAŞIMA SORDUM UYARMI DİYE UYMAZ AMA SEN AL BEN HALLEDERİM DEDİ NASIL OLACAK DEDİM. PAHALI OLANDA DİYOT KISMI VAR DİĞERİNDE YOK DİYOT KISMINI BEN EKLERİM 100 TL FAZLA VERME DEDİ. HERŞEYİYLE AYNI PARÇA ARADA 110 TL VAR.

iyiymiş, bunu öğrenmek iyi oldu, fakat biz kendimizde yapabiliriz bu işlemi diye düşünüyorum. Haksız mıyım? altı üstü bir diyor :)

• Sevgili Kullanıcılar,
    Aşağıdaki konular için yorumlarınızı bekliyorum,

1) 2005 Model Almera Hatchback aracım arkadan hasarlı, sağolsun ustaefendi bagaj amortisörlerini ters takmış, amortisörler 1 senede mort oldu, bagaj kapağı kafamıza düşüyor, bizim araçlara uyan muadil farklı bir araç markası paylaşabilir misiniz ?

2) Sağ ön farda lekelenme var, değiştirmek istiyorum, ikinci el fiyatları nasıldır ? ankarada tavsiye edeceğiniz parçacı var mı ?

İyi Akşamlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: çirkin ördek yavrusu

quote:

Orijinalden alıntı: w_ashburn

Yakıt mevzu ortadayken benimde bir sorum olacak 50 lira yani ortalama 12 litre benzinle ne kadar yol yapıyorsunuz ?? 100km/9.3 yazıyor bende. Bunu düşürmek için ne yapacagız yada daha dogrusu bi sorun mu var bende ?
    Benim tahminim mevsimlerden dolayıda biraz yüksek. Genelde devirli kullanırım arabayı 3.000 i geçirmem. Sizin tavsiyeleriniz neler ?

1 litre benzin ile şehiriçi 11km şehirdışı 13km şehirlerarası 15km ortalama değerler diye biliyorum hocam.bilgisayar verilerine aldanma.o anki son 3-5 dakikada bir güncelliyor ortalama olarak kendisini kullandığın devir,km,vites durumuna göre.en doğrusu depoyu fullersin.100 km gidersin tekrar fullersin.ödediğin para,aldığın litre gerçek değerdir.

En Doğrusu her kullanımdan önce yol bilgisayarını sıfırlayarak değerleri izlemek, sıfırlamazsanız o zamana kadar ki değerlerin üzerine koyarak hesaplama yapıyor, örneğin 3 gündür sıfırlamaya yapmadan yol bilgisayarını izliyorsanız aynı yol şartlarında hep üzerine koyar ve göstergenin değişme süresi uzar, en temizi; menzilinizdeki yakıt tüketimini görmek istiyorsanız yola çıkmadan sıfırlamak. Kitapçığında şehirlerarası 5,5 lt diye belirtiyor ama bununda ölçüldüğü bir standart var, belirli bir mesafede aracı boşa atmak da dahil, sanırım 90 km. üzerine çıkarmadan kullanıyorlar ve değerde Almera için 5,5 lt, oluyor, ben en düşük şehirler arası 6,2 yaptım, yolunu bulunca 3000-3500 devir arası, inişlerde de salarak kullanıyorum, şehir içi (Ankara) genelde 7,5 lt civarında, sürüş esnasında 2500 devirden aşağı düşürmemeye çalışıyorum tabi trafiğe, aracın bakımlı olmasına ve mevsime göre değişir... ş

• Neyi ve nasıl sıfırlayacağız arkadaşım malum yeniyiz kusura bakma
    Birde bi kaç sorum olacak izninizle ?
    1- Arka kapının fitili çıkmış yerinden herhangi bi yapıştırıcıyla yapıştırsam bi sakıncası olur mu ?
    2- Frene basarken cok az bi gıcırtı sesi geliyor neden kaynaklı olabilir ?
    3- Bazende debriyajdan ayagımı kaldırırken yada yarım debriyajda bi ses geliyor o neden ?
    Şimdiden teşekkürler
  • Üstadım Hayırlı olsun, kazasız belasız günlerde kullanmanı dilerim, bahsettiğim konu yol bilgisayarının sıfırlanmasıydı (yakıt tüketimini yol bilgisayarından kotrol etmek için) direksiyon üzerindeki kontrol butonlarından "info" yazan, yol bilgisayarının sayfaları arasında geçiş yapar, menzil, o ana kadarki yakıt tüketimi, ortalama hız vb... bunların tamamını yanı anda sıfırlamak için uzun süre (yaklaşık 5n.) infoya basmak gerekiyor, her birini ayrı ayrı sıfırlamak için 2-3 sn. basılı tutmanız yeterli, sadece o sayfaya ait bilgileri sıfırlamış olursunuz,

Selamlar.

quote:

Neyi ve nasıl sıfırlayacağız arkadaşım malum yeniyiz kusura bakma
    1- Arka kapının fitili çıkmış yerinden herhangi bi yapıştırıcıyla yapıştırsam bi sakıncası olur mu ?
    3- Bazende debriyajdan ayagımı kaldırırken yada yarım debriyajda bi ses geliyor o neden ?
    Şimdiden teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: bilopinto

En Doğrusu her kullanımdan önce yol bilgisayarını sıfırlayarak değerleri izlemek, sıfırlamazsanız o zamana kadar ki değerlerin üzerine koyarak hesaplama yapıyor, örneğin 3 gündür sıfırlamaya yapmadan yol bilgisayarını izliyorsanız aynı yol şartlarında hep üzerine koyar ve göstergenin değişme süresi uzar

en doğrusu 3-4 ay sıfırlamadan beklemek benzinde kullanılıyorsa.bmw ve mercedesin bazı modelleri haricinde hiçbir yol bilgisayarı tamamen doğru değeri göstermez.LPG liyse zaten söze gerek yok.%30 kadar düşük hesap etmek gerekir.bu durum almeraya has özellik bir durum değil.bu konuda fazla kafa yormaya gerek yok.
  • quote:

Neyi ve nasıl sıfırlayacağız arkadaşım malum yeniyiz kusura bakma
    Şimdiden teşekkürler

geçmiş olsun kardeş.gıcırtı fren balatalarından veya disklerinden olabilir.debriyajdan ayağını kaldırırken ses gelmesi hayra alamet değil.baskı balata ve bilyalar sıyrılmış olabilir.arka kapı fitilini aksesuarcılardan bulabilirsin.ancak yapıştırmak kesin sonuç vermez.

• quote:

Orijinalden alıntı: expert_mcse

Arkadaşlar selam ;

10 gün önce 2004 almera tekna 1.5 HB (89 bin km ) aldım. 16 bin tl ye...

trafik sigortasını 280 tl kaskosunu 1.450 tl ye yaptırdım.

Servis 90 bin bakımı için 500-600 tl istedi :s

Özel servis 180 tl istedi.. :)

aracın donanımı vs çok güzel... kartal oto pazarında dolaştık 5-6 saat boyunca opel baktık km si 100 bini devirmiş 2004-2006 araçlara 19 bin aşağı isteyen yoktu.. bende nette görmüştüm almerayı araştırdım tipi vs çok hoşuma gitti.. 2 hafta önce göztepe den bir galeriden aldım.

Herkes kazasız belasız güsel sürüşler dilerim...

istanbul bayağı pahalı galiba.almerayı alır almaz mersinde sigortayı 145 tl kaskoyu 677 tl ye yaptırdım.
    bakım olayında hiçbir servise bağımlı kalmayın.yağ ve filtreleri değiştirip gözle kontrol ediyorlar.yağ,yağ filtresi,bujiler,hava filtresi,polen filtresi,kontrol ve işçilik 180 tutmuyor çoğu yerlerde.

• 
Sayfa: önceki 118119120121122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.