Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (119. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
28.184
Cevap
201
Favori
1.718.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 117118119120121
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • valla ben geçen reklamlarda yeni gördüm. 5 senedir var hemi bilgilendirmen için teşekkür ederim.
  • Merhabalar
    2001 almera 1,8 otomatik vites aracıma lastik almak istiyorum.
    Öncelikle bu aracın orjinal lastik ebatlarını bilen var mı aranız da acaba? 1,5 almeralar ile aynı mıdır ? ebatları.

uygun lastik fiyatları nelerdir ? Fiyat konusunda yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erten34

Merhabalar
    2001 almera 1,8 otomatik vites aracıma lastik almak istiyorum.
    Öncelikle bu aracın orjinal lastik ebatlarını bilen var mı aranız da acaba? 1,5 almeralar ile aynı mıdır ? ebatları.

uygun lastik fiyatları nelerdir ? Fiyat konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

Ebatlari ogren, sonra mutlaka Bostanci Levent Lastikten satin al, hem cok uygun, hemde cok yeni lastik bulursun, gidip depoda beklemis 2 yasinda sifir lastik alma. Googgle a leventlastik yaz, telefonu var. Ben piyasadan buldugum en ucuz fiyattan %20 daha ucuza buldum orada ayni lastigi.
  • arkadaşlar fiyat performans artı donanımına bakarak kesinlikle arabam bu demiştim,
    ancak yazdığınız yakıt ortalamaları bana çok geldi
    lpg ile bile 25 kuruş öyle mi!
    vaoovv
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozkanduzgun

arkadaşlar fiyat performans artı donanımına bakarak kesinlikle arabam bu demiştim,
    vaoovv

LPG nin 2.26 tl olduğu benzinin 4.20 tl olduğu yerde ve soğuk havada benzin-lpg ortak hesaba dahil 25 krş tan daha az yakan C segmentginde bir araç söyler misin?
  • hocam haklısın tabi ki, ben bu ara grande punto 1.3multijet ile almera arasında kaldım.
    yani kıyaslamamı C segmentinde bir araçla yapmadım.
    yakıt yüzünden vageçtiğimiz alfa 147 hayalinden sonra dış görünüş olarak da beni en çok etkileyen araç almera olmuştu.
    ama yakıt konusu biraz önemli bizim için bu nedenle puntoya kaydık.
    anlattıklarınızdan çıkardığım sonuç yakıt dışında bizi yoracak bir araç değil, özellikle performans aramayan biri olduğumu evden işe işten eve gelip gideceğimi düşünürsek sanırım bize uygun bir araç ne dersiniz?
    örneğin şu:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-nissan-bakilmaya-deger-45247373/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi insancapekinsanca -- 23 Mart 2011; 10:21:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: snr_silencer

quote:

Orijinalden alıntı: sakrucu

HAVA AKIŞMETRESİ ARIZALI OLAN ARKADAŞLARA DUYURULUR; SERİ NUMARASININ SONU ...094 OLAN BOCSH MARKA 340 TL. FAKAT SONU ..005 OLAN 230 TL. SERVİSTEKİ FORMEN ARKADAŞIMA SORDUM UYARMI DİYE UYMAZ AMA SEN AL BEN HALLEDERİM DEDİ NASIL OLACAK DEDİM. PAHALI OLANDA DİYOT KISMI VAR DİĞERİNDE YOK DİYOT KISMINI BEN EKLERİM 100 TL FAZLA VERME DEDİ. HERŞEYİYLE AYNI PARÇA ARADA 110 TL VAR.

iyiymiş, bunu öğrenmek iyi oldu, fakat biz kendimizde yapabiliriz bu işlemi diye düşünüyorum. Haksız mıyım? altı üstü bir diyor :)

BİZ YAPAMAYIZ GİBİ GELDİ. DENEMEK LAZIM. DİYOT KISMINI NASIL EKLELİYOR BİLMİYORUM

• quote:

Orijinalden alıntı: çirkin ördek yavrusu

quote:

arkadaşlar fiyat performans artı donanımına bakarak kesinlikle arabam bu demiştim,
    vaoovv

LPG nin 2.26 tl olduğu benzinin 4.20 tl olduğu yerde ve soğuk havada benzin-lpg ortak hesaba dahil 25 krş tan daha az yakan C segmentginde bir araç söyler misin?

Aynen bende cevap yazacaktim, is yogunlugundan yazamadim, lafi agzimdan COY kardes almis. C segmentinde LPG de 20 krs yakan araba var da biz mi almadik

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sakrucu

HAVA AKIŞMETRESİ ARIZALI OLAN ARKADAŞLARA DUYURULUR; SERİ NUMARASININ SONU ...094 OLAN BOCSH MARKA 340 TL. FAKAT SONU ..005 OLAN 230 TL. SERVİSTEKİ FORMEN ARKADAŞIMA SORDUM UYARMI DİYE UYMAZ AMA SEN AL BEN HALLEDERİM DEDİ NASIL OLACAK DEDİM. PAHALI OLANDA DİYOT KISMI VAR DİĞERİNDE YOK DİYOT KISMINI BEN EKLERİM 100 TL FAZLA VERME DEDİ. HERŞEYİYLE AYNI PARÇA ARADA 110 TL VAR.

diyotu nereden nasıl kaç liraya bulacağız.servise mahkum mu kalacağız bu konuda.bizim aracın üzerindeki diyot yanmışta olabilir hani ordan al oraya ekle gibi durum söz konusuda olabilir.

ZANNERSEM İYİ BİR ELEKTRİK USTASI BU İŞİ ÇÖZER. BENİM ŞARJ DİNOMUSUNU ARIZALANMIŞTI. YETKİLİ SERVİSTEKİ ARKADAŞIM BENİ NİSSANDAN AYRILMA ELEKTİKÇİYE GÖNDERDİ. DAHA ÖNCE RASTGELE BİR ELEKTRİKÇİYE GİTMİŞTİM. ABARMIYORUM ŞARJ DİNOMOSUNU 45 DAKİKADA SÖKTÜ. BU ARKADAŞ 5 DAKİKADA SÖKTÜ. NİSSANDAN ANLAYANIN HALİ BAŞKA.BEN İZMİRDEYİM İZMİRDE OLAN ARKADAŞLARA ÖNERİRİM

• quote:

quote:

quote:

vaoovv

Aynen bende cevap yazacaktim, is yogunlugundan yazamadim, lafi agzimdan COY kardes almis. C segmentinde LPG de 20 krs yakan araba var da biz mi almadik

tamam girdiniz kanıma
    zaten gaz bekliyodum birilerinden bu araç için:)

arkadaşlar 2005 model 90binde tertemiz bir araç buldum
    19binliraya anlaştık
    atiker sıralı sistem de var
    ilk günden beri servis bakımlı, faturaları yedek anahtarı vs mevcut.
    yarın motor testine soktuktan sonra el sıkışabilirim.
    bu araca dair nelere özellikle dikkkat etmeliyim?
    aylardır onca araba araştırdım, sadece iki gündür araştırdığım aracı alıyorum sanırım,

fiyat nasıl sizce?
    daha düşükleri de var bu aracın fiyat olarak ama, km yüksek, değişen parçaları vs var.

teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi insancapekinsanca -- 23 Mart 2011; 14:39:34 >

• quote:

tamam girdiniz kanıma

19binliraya anlaştık
    aylardır onca araba araştırdım, sadece iki gündür araştırdığım aracı alıyorum sanırım,

fiyat nasıl sizce?
    daha düşükleri de var bu aracın fiyat olarak ama, km yüksek, değişen parçaları vs var.

teşekkürler.

Ben Kasimda aldim, 2005 model 102 binde, 5 kaportaciya gosterdim, kazasiz dedi hepsi, 2 parca degisik, 4 parca boyali, kasko ve servis degismisler iste. Uzerinde Atiker vardi, 90 binde takilmis. Arabaya simdiye kadar 150 TL masraf yaptim sadece. O da gereksizdi ama neyse. Isin ozu adam 18500 yazmisti nette, sonra 1 ay sonra 17.900 e cekti. Arac basinda saglam bir pazarlikla 17000 e aldim.

Bence 18000 binden fazla verme. Kabul edelim bu aracin 2.eli cok hizli degil. O yuzden sen 18.000 teklif et, geri cekil ve bekle, adam senden daha iyi teklif veren olmadikca satamaz, sonra doner sana kabul ettigini soyler. Acele etme , ben nette cok temiz Almera lar goruyorum, digerlerine de, git bak, teklif ver, pazarlik yap.

19 fazla cunku, yarin oburgun Allah gostermesin acil satmak zorunda kalsan, bu fiyatlara satman cok zor, cok zarar edersin.

• quote:

quote:

tamam girdiniz kanıma

19binliraya anlaştık

fiyat nasıl sizce?

teşekkürler.

Ben Kasimda aldim, 2005 model 102 binde, 5 kaportaciya gosterdim, kazasiz dedi hepsi, 2 parca degisik, 4 parca boyali, kasko ve servis degismisler iste. Uzerinde Atiker vardi, 90 binde takilmis. Arabaya simdiye kadar 150 TL masraf yaptim sadece. O da gereksizdi ama neyse. Isin ozu adam 18500 yazmisti nette, sonra 1 ay sonra 17.900 e cekti. Arac basinda saglam bir pazarlikla 17000 e aldim.

Bence 18000 binden fazla verme. Kabul edelim bu aracin 2.eli cok hizli degil. O yuzden sen 18.000 teklif et, geri cekil ve bekle, adam senden daha iyi teklif veren olmadikca satamaz, sonra doner sana kabul ettigini soyler. Acele etme , ben nette cok temiz Almera lar goruyorum, digerlerine de, git bak, teklif ver, pazarlik yap.

19 fazla cunku, yarin oburgun Allah gostermesin acil satmak zorunda kalsan, bu fiyatlara satman cok zor, cok zarar edersin.

doğru söylüyorsun ben de daha ucularını buldum.
    adam öncelikle 20.000den indi, 19.000 altına vermiyor, ben de biraz tez canlıyım işte.
    hiç bir değişeni olmaması vs beni etkiledi.
    17000 TLye bir kapı değişmişini buldum, tam da istediğim renk, yani siyah,
    lpgsi olması ve işli olmaması canımı sıktı, kötü de bir lpg var üzerinde, onu aldığımda yeni lpg alsam yine masraf ki eskisi belki de mahvetti motoru.
    çok teşekkürler.
    fikirlerinizi bekliyorum, önerilerinizi de..

• quote:

hocam haklısın tabi ki, ben bu ara grande punto 1.3multijet ile almera arasında kaldım.
    yani kıyaslamamı C segmentinde bir araçla yapmadım.
    yakıt yüzünden vageçtiğimiz alfa 147 hayalinden sonra dış görünüş olarak da beni en çok etkileyen araç almera olmuştu.
    ama yakıt konusu biraz önemli bizim için bu nedenle puntoya kaydık.
    anlattıklarınızdan çıkardığım sonuç yakıt dışında bizi yoracak bir araç değil, özellikle performans aramayan biri olduğumu evden işe işten eve gelip gideceğimi düşünürsek sanırım bize uygun bir araç ne dersiniz?
    örneğin şu:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-nissan-bakilmaya-deger-45247373/detay

kardeş sadece yakıt önemli diyorsun ama sen başına dert almaya kararlısın galiba.sonra yakıt derken kesen yanacak hesaba katmıyorsun.sen galiba gençsin birazda tipe bakıyorsun.dizel ibiza,colt ya da fiestalara bak derim.madem şehiriçi ve yakıt önemli kriterse.almera uzun yol C segmentinde en büyük HB araçlardandır.aile spor arabasıdır.

• quote:

19binliraya anlaştık

elektrik-elektronik,mekanik,kaporta ekspertizine bak.büyük kaza yoksa alınabilecek en güzel araba.
  • yok son olarak almeraya karar kıldık
    aylık yapacağımız km'yi göz önüne alınca yakıt bizi çok zorlamayacak,
    yukarda yazdığım gibi bir araç da buldum ama pahalı dendi, araştırıyorum.
  • quote:

dostum bu arada hangi şehirde aldın aracı?
    ankarada ilanlara bakıyorum istanbula göre çok daha pahalı çünkü..

• quote:

sayın hocam ben almerayı alırken 1000 lira fazla verdim.gözümede gelmedi.neticede özellikle aradığım aktif-pasif güvenlik sistemi mükemmel olmasada mükemmele en yakın araçlardan sayılır almera.focusu 2000 lira ucuza aldım 4000 lira masraf yaptım.1000 lira ucuza aldığı bir araca 4000 lira masraf yaparsa daha çok üzülür.en mantıklısı sıkı bir araştırmadan sonra pazarlık yaparak içine sinip almasıdır.

• Ben Istanbuldan aldım aracı. Ben de ÇÖY kardeş ile aynı fikirdeyim. Yeri gelir 1000 lira fazla verirsin temiz araca. Ama normal fiyat uzerınden 1000 lira fazla verirsin. Ama zaten adam o bin lira fazlanın 1500 lira fazlasını istiyorsa alma diyorum ben.

Sen sadece acele etme, merak etme çoğu Almera sahibi arabasına iyi bakar, çünkü aracını sever.

2005 LPG li bir Almera 17000 eder. Temizi de 18000 bin eder. Ben sadece bundan fazlasını vermemeni tavsiye ediyorum.
  • bu sıralar ikinci el biraz uçmuş mu ne?? 6 ay önce toyota 2005 hb 23000-24.000 tl iken şimdi 26.000-27000 diyorlar yahu?? ben geçen yıl aldım 19000 tl ya almeramı. hocam şayet yakıt çok önemliyse 1.3 motor olanı tercih et bence. ama C segmenti araç alacağım diyorsan tabii ki almera derim. siz iki günde karar veriyorsunuz, ben 10 dk da karar vermiştim aslında honda civic, ford focus düşünüyordum fakat bunların 2004 modeli 23000-24000 tl lardayken almerayı 19000 tl ya almamak bana saçma gelmişti. hemde 2006 model. hiç unutmam plazaya honda civic e bakmaya gitmiştim. bi baktım gümüş almera ordan babalar gibi bana bak diyor akşama patladı gitti bu forumuda buldum tamaaam

• quote:

ford,corolla,astra,stilo,golf,uno,almera kullanmış biri olarak yazıyorum.
    almera oturaklı,ağırbaşlı,dürüst,efendi,sözü özü bir delikanlı arabadır.uzaktan duruşu esrarengiz radikal tasarımlı yol canavarıdır.50 metre kala vahşi kükreyen bir aslan gibi gelişi vardır.bakışları bir mıknatıs gibi kendine çeker.C segmentinde HB sınıfında en uzun ve sportif aile arabasıdır.almera bir tutkudur.bir aşktır.bağımlılık yapar.damarlarına bir kere enjekte olduğu zaman,ömür boyu unutamazsın.yokluğunu hep hissedersin.
    230 km hızla giderken 6.vites yok mu diye bağırıyordu bana.110 km hızla 10 takla attığım virajda 140 ile rahatlıkla geçtim.

yahu ne güzel anlatmışsın ÇÖY hocam

• 
Sayfa: önceki 117118119120121
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.