Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (122. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
28.184
Cevap
201
Favori
1.718.756
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 120121122123124
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: snr_silencer

Hocam direksiyon hidrolik yağı ekleme yeri nerede?

sağ önde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hrarslan

slm arkadaşlar bende 2 ay önce almera aldım ve gruba katılayım dedim.
    2000 model almera luxery 1.5 lpg li.
    aracımın yakıtı çok fazla
    arabadan pek anlamam.
    arabayı aldıktan sonra ağır bakımlarını yaptırdım.
    tüp ayarıda bilgisayara bağlandı yapıldı ama hala arabam km de 35 kr yakıyor.
    lpg yi totalden aygazın lpg sini alıyorum farklı yerdende denedim sonuç aynı.
    bu neden kaynaklanır sizin tüketimleriniz km de kaç kr.malatyadayım ve burada yetkili servisi yok sanayide ustaya yaptırıyorum.
    clio vardı bende onda kmde 17,5 kr yakıyordu şimdi bu 2 kat olunca moralim bozuldu.
    birde arkadaşlar benim arabada nissanın orj. jantları var ama üzerinde 195-65-15 lastikler var bu lastikler bu arabaya uuyumlumudur.buradaki 15 jant boyutu değilmi bizim arabalar orj. 16 jant değilmidir. yakıt tüketimine bi katkısı varmıdır bunun.
    cevaplarınızı merakla bekliyorum

hocam 2004 öncesi almera luxury orijinal lastik ebat 195-65-15 tir. 2004 sonrası 16 inç jant vardır için rahat olsun.

• quote:

japon araçları her türlü LPG ile uyum içinde.prins en iyisi ama sorun yaşayan araçlar yok değil.dediğim gibi adam gibi montaj yapan usta seç.işkembeden sallayan ağzı laf üretenlerden uzak dur.kazasız belasız sürüşler.

sağol arkadaşım,
    nissanda satış müdürü bir ablam var, nissanların uzun vadede lpg ile sorun çıkardığını, mümkünse taktırmamı söyledi,
    almeralar farklı olabilir sonuçta forumlarda şikayetçi olan duymadım, o nedenle ben de taktıracağım, hafta sonu arabam elimde insallah.
    ankarada o kadar az ki, sanırım benim gibi piyasa arabasındansa özgün bişey arayanlar için doğru tercih bu araç.

• hocam 2004 öncesi almera luxury orijinal lastik ebat 195-65-15 tir. 2004 sonrası 16 inç jant vardır için rahat olsun.

teşekkürler dostum yani şimdi benim jant 15 inç lastiklerde doğru değilmi.
    Ne bilim arkadaşlar görünce bu jantlar 16 mı 17 mi diye soruyordu biraz büyük duruyor heralde ondandır.
    peki bu ebatta bullanılabilecek en uygun lastik ebatları nelerdir yani 195-55-15 nasıl olur ben çok anlamıyorum ondan soruyorum yakıt tüketimi baya fazla lastiklerinde etkisi varmış dediler
    öncee tüpü ayarlattım.filttrele değişti ağır bakımı felan yaptırdım.
    lastiklerinde zamanı gelmiş gibi duruyor.
    hem kış hemde yaz kullanabileceğim bi lastik türü varmı bildiğiniz
    teşekkürler
  • ha birde arkadaşlar benim lastikler 195-65-15
    araçda 2000 almera luxery
    lastik basıncı kaç olmalı
    benzinlikte kendim bastım havayı orada 36 yazıyordu çok değil mi?
  • s.a arkadaşlar 1.5 almera luxury aracımın lastik ebatları 195/60/15 yakıtı ise şehir içi 22 kuruş civarı.195/55/15 araca sert gelir zaten suspansiyon almeralarda serttir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bakalov -- 30 Mart 2011; 11:44:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hrarslan

ha birde arkadaşlar benim lastikler 195-65-15
    araçda 2000 almera luxery
    lastik basıncı kaç olmalı
    benzinlikte kendim bastım havayı orada 36 yazıyordu çok değil mi?

36 psi çok fazla,32 psi ideal gibi tabii ki bu durum aracın yüküne göre de değişiyor.ben önleri 32 psi arkaları 31 psi yapıyorum...
  • Geçen ay 2 günlüğüne Ankaradaydım ve hiç yalan yok 3 saat içinde belki 8 belki 10 almera gördüm.kimi park halinde kimi hareket halinde.eskişehirde bile yolda almera gördüğüm zaman yalnız olmadığımı hatırlıyorum.heralde en fazla 5 tane vardır.Ankadara yaşasam kim bilir ne hissedeceğim?eskişehirde bazen çok çok alternatif bir araç kullanıyormuşum gibi hissediyorum kendimi...:(

direksiyon keçesi bende de kaçırıyor,bagajımda her zaman 1-2lt yağ bulundururum.4/5 ay da bir biraz eklerim..
  • zyozkan okadar üzülme.baya bi almera var eskişehirde.hb olsun sedan olsun.hatta arabayı ilk aldığım zamanlar bigün simge markete girdim cıktım. bi baktım benim arabanın tıpa tıp aynısı(bordo renk) arkama parketmiş.ondan sonrada cok gordum almera.takıntı oldu.tepesi eğik bi araba görsem almeramı diye bakıyom hemen:))
  • 2 gün önce alt kısımdan gelen yağ damlacığı için herhangi bir tamirciye gittim.abi satılık mı,ne kadarsa alalım hemen dedi.hayırdır birader ne oldu dedim.ya daha önce almera vardı.yok yol sesi yok sert süspansiyon yok yakıt yok ikinci el dedik çevrenin sesine kulak verdik satıp megane aldık dedi.almera 3 senede bize bakımları haricinde masraf çıkarmadı ama megane zırt pırt tamir ediyoruz dedi.mutlu olmadım değil.bir kez daha doğru karar verdiğimi düşünüyorum.sürekli diğer kulüpleride takip ediyorum.ne kronik arızalar ne şikayetler var.almera mükemmel araç değil ancak parasına göre mükemmel araç.varsa bildiğiniz aynı paraya aynı donanımda aynı yaşta araç bizde alalım.almera babamızın malı değil ya.sayın zyozkan ve esalm yazılarını okuyunca paylaşayım dedim.kafa ütülemişsem özür dilerim.saygılarımla tüm almeracı dostlarıma.
  • slm almera club üyeleri.. biliyorsunuz bende aracımı alalı 1 ay kadar oldu.. ve toplamda şuana kadar 1800 km yol yaptım.. ayrıca 2 hafta önce brc marka lpg taktırdım.. takan ustadan allah razı olsun.. süper işcilikle benden tam puan aldı.. (bazı arkadaşlarım nasıl takılmış görmek istedi ve çok beğendiler)(malum benzin fiyatları uçtu gidiyor ee bendede arabanın heyecanı pek üzerinden inmiyorum..) Araç antalya trafiğindeki şehiriçi denemelerimde ortalama 25 krş yakıyor.. bu değerlere göre bu aracın yakıt tüketiminin gayet normal olduğu söylenebilir.. uzun yol denememde ve son gazla antalya fethiye yayladan gidiş geliş.. toplamda 425km uzun yol 85 km şehir içiyle toplamda 103 tl lpg tüketimim oldu.. ve beni gayet memnun bıraktı.. tüm almeracılara kazasız, arızasız sürüşler diler paylaşımlarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim..
  • MERHBA ALMERACI DOSTLARIM. 1 AY ONCESINDE 2005 ALMERA 1.5 TEKNA ALDIM.. YALNZ BENI TEK RAHATSIZ EDEN YANI ARACIN SUSPANSIYONLARI. BENCE OLDUKCA SERT. BUNUN COZUM YOLU NEDIR? NE KADARA PATLAR BANA? BAZI ARKADASLAR ONCEKI YORUMLARDA ARACIN YOL TUTUSUNU ETKILEYICEGINIDE SOYLEMSLER.. SIZIN FIKIRLERNIZ NELERDIR. BU SORUNLA KARSILASIP COZUM BULANLAR YADA BILGISI OLAN ARKADASLARIM BENIDE BILGILENDIRIRSENIZ SEVIRIM. SAYGILAR HERKZE. TSKKR EDERIM.
  • quote:

Orijinalden alıntı: çirkin ördek yavrusu

almera 3 senede bize bakımları haricinde masraf çıkarmadı ama megane zırt pırt tamir ediyoruz dedi.mutlu olmadım değil.bir kez daha doğru karar verdiğimi düşünüyorum.sürekli diğer kulüpleride takip ediyorum.ne kronik arızalar ne şikayetler var

dostum nissan satış müdürü arkadaşım, almerayı almadan önce onla konuştum, arabayı çok önerdi, keşke yine üretilse peynir ekmek gibi satarız dedi,
    benim araç antalyada abim tarafından alındı, hafta sonu ankaraya gelecek ve kavuşacağız. abim çok çok beğendi ki araba konusunda kıldır, hatta acele etme bir ara getiririm arabayı demeye başladı :))
  • mrhb.arkadaşlar 2004 model 49000km almeram var.çok sevdiğim arabmı satmaktayım.
    bakımları zamanına titizlikle yaptırdım.aracım ful olup,ses sistemi,ve en önemlisi car pc var.
    car pc'yi çok büyük çabalarla yaptım.ilgilenen olursa-0535 214 28 01'den ulaşabilirsiniz.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-nissan-almera-taniyan-bilir-kendi-sinifinda-coook-cimri-30652766/detay
  • quote:

Orijinalden alıntı: baybey

mrhb.arkadaşlar 2004 model 49000km almeram var.çok sevdiğim arabmı satmaktayım.
    bakımları zamanına titizlikle yaptırdım.aracım ful olup,ses sistemi,ve en önemlisi car pc var.
    car pc'yi çok büyük çabalarla yaptım.ilgilenen olursa-0535 214 28 01'den ulaşabilirsiniz.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-nissan-almera-taniyan-bilir-kendi-sinifinda-coook-cimri-30652766/detay

ne yalan söyliyim benim arabayı 15000 e vermedim versem üste biraz param olsaydı alırdım
    arabada değişen boya durumu nedir ?
    muayyene durumu felan

• arkadaşlar, malum yeni aldık arabayı,
    araba hafif sola çekiyordu, usta yönlü lastik takılı olduğunu ondan olacağını söyledi, düzelttiler ama yine de çok hafif var,
    tekerleri mi değiştirsek dedim de usta bunun olabilecek en iyi teker olduğunu eski sahibinin paraya kıydığını söyledi,
    yönlü lastik dedikleri performans lastiği oluyor sanırım, bu ne işime yarar, fren mesafesini yakıtı vs etkiler mi?
    sola çekmesi normal mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozkanduzgun

arkadaşlar, malum yeni aldık arabayı,
    araba hafif sola çekiyordu, usta yönlü lastik takılı olduğunu ondan olacağını söyledi, düzelttiler ama yine de çok hafif var,
    tekerleri mi değiştirsek dedim de usta bunun olabilecek en iyi teker olduğunu eski sahibinin paraya kıydığını söyledi,
    yönlü lastik dedikleri performans lastiği oluyor sanırım, bu ne işime yarar, fren mesafesini yakıtı vs etkiler mi?
    sola çekmesi normal mi?

1 nisan şakası mı yapıyorsun dostum bilmiyorum ama Yönlü lastikler , yanak üzerinde oklar ile gösterilen dönüş yönünün tekerleğin dönüş yönüyle aynı olacak şekilde takılan lastiklerdir.lastik bir tarafa yönlüyse diğer tarafındaki lastik de simetrik olarak öbür tarafa yönlüdür.ancak gerçekten lastikten kaynaklanıyorsa çapraz şekilde yerlerini değiştir arkalı önlü çapraz dene düzelecektir.normal olan tüm ayarları yapılmış olan hiçbir yönlü yönsüz lastik bir yöne çekme yapmaz.eğer bir yöne çekmeye sebeb olan marka lastik varsa otomotiv dünyasında kızılca kıyamet kopar.bu ne biçim bir ustaymış.sola çekmesi lastik,jant,rotiller,alt tabla vs vs sebeb olabilir.acaba sol taraftan kaza var mı,çukura girme var mı.kaldırıma çarpma vs işte.bence işi ciddiye al sonuna kadar durumu didikle ve düzeltmeye çalış.hızlı bir sollamada çok çok az bir dikkatsizlik direksiyon hakimiyetinin kaybetmesine yol açar.

• quote:

Orijinalden alıntı: çirkin ördek yavrusu

quote:

Orijinalden alıntı: ozkanduzgun

arkadaşlar, malum yeni aldık arabayı,
    sola çekmesi normal mi?

1 nisan şakası mı yapıyorsun dostum bilmiyorum ama Yönlü lastikler , yanak üzerinde oklar ile gösterilen dönüş yönünün tekerleğin dönüş yönüyle aynı olacak şekilde takılan lastiklerdir.lastik bir tarafa yönlüyse diğer tarafındaki lastik de simetrik olarak öbür tarafa yönlüdür.ancak gerçekten lastikten kaynaklanıyorsa çapraz şekilde yerlerini değiştir arkalı önlü çapraz dene düzelecektir.normal olan tüm ayarları yapılmış olan hiçbir yönlü yönsüz lastik bir yöne çekme yapmaz.eğer bir yöne çekmeye sebeb olan marka lastik varsa otomotiv dünyasında kızılca kıyamet kopar.bu ne biçim bir ustaymış.sola çekmesi lastik,jant,rotiller,alt tabla vs vs sebeb olabilir.acaba sol taraftan kaza var mı,çukura girme var mı.kaldırıma çarpma vs işte.bence işi ciddiye al sonuna kadar durumu didikle ve düzeltmeye çalış.hızlı bir sollamada çok çok az bir dikkatsizlik direksiyon hakimiyetinin kaybetmesine yol açar.

yok şaka değil ÇÖY
    usta zaten bunun normal olduğunu söylemedi, sadece bu sola çekmenin sebebinin yönlü lastikler olduğunu gördü, dediğin gibi lastiklerin yerlerinin değişmesi gerektiğini vs söyledi, bu arada abim götürdü ustaya, vakti olmadığı için o an yaptıramadı, rot balans vs ayarından sonra düzelmiş büyük ölçüde, ilk fırsatta da dediğin işlemleri yaptırıcam, çok sağol,
    hocam ilk arabamız böyle böyle öğrenicez işte.

• quote:

...hizimiz 100-120 arasinda dolasirken yakit 7.9 litre gaz yaktik.

...100 u pek gecmeden sakin bir kullanim ile 6.5 litre yi tutturduk....

...Ortalama hiz 135-140 civari denilebilir. Almera yakit olarak hic bu hizlarin arabasi degil. Yaklasik 11 litre yakarak bizi sok etti.

Sizi şoke eden Almera değil. Fizik konusunda öğrenmeniz gereken şeyler var.

Hız ve rüzgar direnci arttıkça; gereken enerji bunların artışının karesi oranında artar. Araçların son hızlarının birbirine çok yakın olmasının nedeni budur. Bir arabanın 200km/h yerine 250km/h ile gidebilmesi için %50 civarında daha çok güç üretmesi gerekir.

100 yerine 140 ile giderseniz, motoru yine 2 kat daha fazla güç üretmek zorunda bırakırsınız. 2 kat gücü, 1.4 kat daha kısa bir süre boyunca ürettiği için de yakıtınız %50 oranında artar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soğutucu -- 2 Nisan 2011; 10:51:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: vipmail123

quote:

...hizimiz 100-120 arasinda dolasirken yakit 7.9 litre gaz yaktik.

...100 u pek gecmeden sakin bir kullanim ile 6.5 litre yi tutturduk....

...Ortalama hiz 135-140 civari denilebilir. Almera yakit olarak hic bu hizlarin arabasi degil. Yaklasik 11 litre yakarak bizi sok etti.

Sizi şoke eden Almera değil. Fizik konusunda öğrenmeniz gereken şeyler var.

Hız ve rüzgar direnci arttıkça; gereken enerji bunların artışının karesi oranında artar. Araçların son hızlarının birbirine çok yakın olmasının nedeni budur. Bir arabanın 200km/h yerine 250km/h ile gidebilmesi için %50 civarında daha çok güç üretmesi gerekir.

100 yerine 140 ile giderseniz, motoru yine 2 kat daha fazla güç üretmek zorunda bırakırsınız. 2 kat gücü, 1.4 kat daha kısa bir süre boyunca ürettiği için de yakıtınız %50 oranında artar...

bu fizik bilgisiyle nasaya atanırdım bende olsaydı.harika bir bilgilendirme olmuş.emeğine sağlık.

• 
Sayfa: önceki 120121122123124
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.