Yüzbaşı
18 Eylül 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 34 (Bu ay: 0)
Gönderileri
İlkokul 2.sınıftan beridir çalışıyorum. Allah'a şükür hem okudum hem çalıştım, mezun olup kurumsal bir firmada yazılım mühendisi olarak çalışmaya başladım. Yaş 32. Tecrübe çok da az değil bu hayatta, yaşıtlarıma göre.

Çok defa evde bir çok şeyi kendim tamir etmişimdir. Kombi, çamaşır makinesi, tost makinesi, süpürge, TV, pek iyi değilim ama öğreniyorum yavaş yavaş.
Geçen sene yine kombiyi parçaladım. Problemi çözdüm, yeni parçayı aldım, taktım. Ama kombiyi çalıştırmayı başaramadım. Netten 10-15 usta ile konuştum. İşte orada tanıştım Bülent usta ile. Yaklaşımı ile zaten usta kendini diğer para avcılarından ayırıyor. Hemen belli oluyor, para kazanmak değil amaç, önce problemi çözmek. Geldi eve, abi şu switch'i kapalı unutmuşsun dedi. O parçayı nasıl değiştirdin dedi, takdir etti. :)))
Sonra da bu gibi durumlarda diğer ustaların neler yapabileceklerini ve ne kadar para talep edebileceklerinden bahsetti. Vialant kombi servisinde 15 yıl servis şefliği ve müdürlüğü yapmış. Sonra ayrılıp Ümraniye de kendi yerini açmış. O zamandan aklımda kaldı bu Bülent usta, çevremde danışılan biriyimdir. 10-15 farklı arkadaşım onla çalıştı bana sorarak. Hepsi çok memnun ayrıldı.
bir çok servisin değişim dediği 200-500 TL arası masraf çıkardığı kombileri 20-30 dk için çalışır hale getirerek sadece 50-80 TL bakım parası alıp gidiyordu.
Ya da parça gerçekten değişmesi gerekiyorsa, ucuz yan sanayi parça yerine, yarı fiyatına belki, orjinal çıkma parça buluyordu. Hiç de problem yaşanmadı şimdiye kadar. Sıfır parçayı alıp takmak kolay. Tek amacı kullanıcıya fazla masraf açmamak.

Yakınlarda bir ev tuttum. Kombi traktör gibi çalışıyordu. Duyan bu kombi mefta der yenisini alır. Aradım geldi 15 dk da. 1 saate kombiyi mercedes gibi sessiz çalışır hale getirdi. Parça değiştirmedi. 80 TL aldı sadece.

Armut'da birinci sıradaymış kendisi, şaşırmadım :)

Bakım yaparken eline cif alıp kombiyi ter temiz yapıyor. Hangi usta yapar bunu Allah aşkına ?

Bulent usta
0532 559 05 69

Not: 1- Ararsanız, ümraniye den müşteriniz verdi dersiniz :) o anlar.
2- Beylükdüzünde de bir arkadaşı var, aynı Bülent usta gibi. Kendisi tavsiye ediyor.

selamlar, maçi kiralayabilecek olan varsa pm atsın lütfen.
Merhaba,

Şehir içi çok km yapacağımız, temiz dizel bir araç bakıyoruz. Maks km 110.000 'dir. 17.000 TL var. Taksiden ve rent a car dan çıkan yıpranmış araçlar ile ilgilenmiyoruz. Sadece aileden biniciden olması gerekiyor.
2005 model üstü olabilir.
Merhaba,

Philips FC8475 torbasız süpürge satın aldık ama çekim gücü beklediğimiz kadar değil. 1900W olan önceki siemens makine ile arada ciddi fark var. Bir de eski siemens makine torbalıydı. Bu torbasız olmasına ragmen 1900W'ın hakkını vermiyor.

Yine torbasız 350 TL'yi geçmeyen daha güçlü bir makine tavsiye edebilir misiniz? Filtresi 2 senede bir değiştirilen ama 6 ayda bir yıkanabilirlerden olması iyi olur.
alınık gs-bjk maçı. kiralamak isteyenler pm atabilir mi?
Merhaba,

2005 Model Nissan Almere 1.5 Tekna aracım var. Yazın değiştirmeyi planlıyorum. sizlerin fikirleri benim için çok önemli.

Kıstaslarım;
- 2.el
- Maks 37.000 TL
- 2008 Model üstü
- 90.000 km altında
- Benzin/LPG veya dizel (Yılda 10.000 - 15.000 km yapıyorum.)
- Manuel
- Fransız arabası olmaması
- C sınıfı ve üstü

Beklentilerim (öncelik sırasına göre);
- Konfor/Sessizlik
- Sağlamlık
- Bagaj hacmi 375 litre ve üstü (Geniş hatchback araçlar olabilir. Örn: Ford Focus HB :380 Litre)
- Donanım olarak beklentilerim
Kesin gerekli : ESP, Digital klima, hız sabitleyici
Olsa iyi olur : Yağmur sensörü, sunroof, kumanda ile cam/sunroof kapatabilme

Bir japon arabası olan Nissan'a bindiğim için yol/rüzgar gürültüsüne karşı artık antipatim var. Şirket aracım olan hyundai İ30'a biniyorum, mercedes gibi geliyor :) o derece.
Araç önerirken lütfen süspansiyonu yumuşak, rüzgar ve yol gürültüsü az olan bir araç tavsiye edebilir misiniz?
Merhaba,

Ben Beşiktaşlıyım. Bir GS bir de FB taraftarı ile HD digiturk play hesabı alacağım. Ortak olmak isterseniz PM'den cep telefonu nosu gönderirseniz size ulaşabilirim.

Derbiler ne olacak derseniz eğer. Öncelik ev sahibinin, eğer ev sahibi başka bir ortam izleyecekse diğer takım sahibi izleyebilir.

399 TL’ye 1200 ile 1800 kbbs yayın satılıyor. Kişi başı 133 TL’ye takımınızın neredeyse tüm maçlarını izleyeceksiniz. 100cm ekran ve üstünde Lap top ‘u TV’ye bağlayarak gayet izlenebilir bir yayın. Net hızınıza bağlı bir de. 8mbit ve üstü takılmadan izleyebilirsiniz.

Varsa kuzen eş dost haber verebilirsiniz.
Uygun fiyatlı bir Honda PCX arıyorum. Nakit alacagım. İstanbul Ümraniye de oturuyorum. Siyah veya Beyaz tercihimdir. Gri ya da kırmızı olanlar ile ilgilenmiyorum.
Bir sürü forum okudum ama emin olamadım bir türlü.
iki sorum var.

1- Ford Focuslarda hangi yıllarda yarı otomatik şanzıman kullanıldı hangi yıllarda tam otomatik. Kesin net bilgiyi verebilecek bir kişi var mı?

2008 ve sonrası Ford Focus tam otomatik diye biliyorum dogrumudur?

2- İlk çıkan DSG ler tork converter lı diye biliyorum. 2008 ve sonrasında ise kuru kavrama kullanıldı diye biliyorum.
Jetta larda 2008 sonrasın kuru kavrama var diye biliyorum. Dogrumudur?

Üstadlar, yardımcı olabilir misiniz?

Teşekkür ederim şimdiden.
Futbolsever arkadaslarım, bu akşam halı saha macı yapacağız.

Ümraniye de yıldız ve h.alagaş kapalı ver güzel sahalar.

Ümraniye civarında değil de, maltepe , bostancı, küçükyalı, kartal civarında kapalı halısaha var mı bildiğiniz?
Teşekkür ederim.
Hakkında
Forum İkinci El İmzası:
Satış:Sony DSC-T77 (painkiller004)
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 7 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.000
İkinci El Bölümü Mesajları: 73
Konularının görüntülenme sayısı: 105.604 (Bu ay: 616)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 10 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.