Şimdi Ara

Niş Parfümler / Dekantlar / Nadir Kokular / (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
16
Favori
20.284
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
Şehir #Ankara İlan Türü #Satılık Kondisyon #Kullanılmış
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kardeş bir şeyi anlamadım kusura bakma 10 ml parfümü almak ne işine yarayacak alanın açıklarmısın sana zahmet kafam karıştı .
  • quote:

Orijinalden alıntı: HercuL

kardeş bir şeyi anlamadım kusura bakma 10 ml parfümü almak ne işine yarayacak alanın açıklarmısın sana zahmet kafam karıştı .

Açıklarım tabiki bir kaç sebepten ötürü:

1) Mağazalarda gidip deneyebilirsin bu parfümleri ve beğendiğini şişe olarak alabilirsin, ama her ilimizde parfüm deneyebilecek mağaza sayısı sınırlı.
    2) Denemeye çekiniyor utanıyor olabilirsin, diyelim sevilde tekin acarda vs. denerken almanız için sizi deli bir ikna çabası, başka parfümlere yönlendirmeler derken rahat deneyemezsiniz.
    3) Mağazada kokladığınız koku sadece açılış notasıdır, belki bileğinize veya el üstüne sıksanız gün içinde deneyimleyebilirsiniz ama tek deneme asla bir parfümün performansını ve kokusunu anlamanıza yetmez.
    4) Bir mağazada 3-4 koku denedikten sonra koku algınız karışır, başınız ağrır ve yeni parfümleri deneyemezsiniz. Bir kerede en sağlıklısı tek parfüm denemektir.
    5) Bütün bu üstte saydıklarımı evde istediğin gün istediğin saatte yapabilirsin 10ml'lik parfüm ortalama 4-5 fıs ile 12-18 gün arası parfümü deneme imkanı sağlar.
    6) Bir parfümün denemek için küçük boyunu almak pahalıdır, 30ml,50ml fiyatlarına bakınız. Ama dekant alırsanız genelde ben ve benim gibi bir kaç arkadaş bu işi yeni kokular öğrenmek için yaptıkları için maliyetine ve bazen zararına paylaşırlar.
    7) Tek parfüm size yetmiyordur, ya yeni kokular keşfetmek istiyorsunuzdur beğendiğiniz birinin tek şişesini alırsınız, ya da güzel olan tüm kokulara meraklısınızdır benim gibi :), aç gözlü gibi ne varsa alırsınız. Elinizde 200 tam dolu şişe olması yerine %20'si dolu 200 şişe olması maddi olarak beni rahatlatır, siz de denemiş olursunuz. Ben de dekant olarak 200 civarı koku var başka üyelerden alınmış sattığımdan çok merakımdan alıyorum diyebilirim.
    8) Mesela bende piyasada zor bulacağın kokular var, gerçi ilanlarda anında bitiyorlar ama (bunlara niş özel parfümevleri) diyoruz şişeleri 600-700TL, buna benzer 5 koku denemek istiyorsun 5-10ml denediğini veya hepsinden birer şişe aldığını düşün. Ki dünyanın bazı kentlerinde satılıyorlar bazı kokular, oraya gidenlerden istemek gerekiyor işte paris champs elyess, italya'da bazı butikler vs. vs.

Yani göründüğünden karmaşık bir hadise hocam, koku sevdalıları bilir :).. Bu kadarı yeterlidir diye daha fazla da uzatmak istemiyorum lafı.. Güzel kokulu günler..

• anladım kardeşim kusura bakma gerçekten bilmediğimden sordum çok mantıklı yazdıkların hayırlı satışlar .
  • quote:

anladım kardeşim kusura bakma gerçekten bilmediğimden sordum çok mantıklı yazdıkların hayırlı satışlar .

ne kusuru hocam, ben nasıl sormak istediğinizi anladığımdan açıklamak istedim zaten.. parfümler hakkında bir çok şeyi danışabilirsiniz, sıkılmadan anlatırım :)
  • valla o zaman sorayım bana kalıcı bir parfüm lazim geçende mizu dan joop aldım fiyatıda uygundu 3 saat sonra hiç bir şey kalmadı geri yolladım ama kokusu harikaydı varmı bana önerebileceğin bir parfüm gerçi parfüm ten seçer ama sen detaylandır ben anlatayım =)
  • banada kalıcı koku lazım yardım lütfen. markalar hakkında bi fikrim yok öneri lazım sadece
  • quote:

Orijinalden alıntı: gilemma

banada kalıcı koku lazım yardım lütfen. markalar hakkında bi fikrim yok öneri lazım sadece

Vanilya, tarçın, tütsü, patchouli gibi yapılar barındıran ve tatlı olan kokular genelde daha kalıcıdır, meyveli, odunsu ve sucul yapıda olanlar da doğası gereği daha uçucu olmaktadırlar. Almak istediğiniz parfümün bütçesi nedir, ona göre yardımcı olayım size?
  • quote:

valla o zaman sorayım bana kalıcı bir parfüm lazim geçende mizu dan joop aldım fiyatıda uygundu 3 saat sonra hiç bir şey kalmadı geri yolladım ama kokusu harikaydı varmı bana önerebileceğin bir parfüm gerçi parfüm ten seçer ama sen detaylandır ben anlatayım =)

edp formundaki kokuları deneyebilirsiniz. viktor rolf spicebomb, dior homme, dior homme intense, loccitane amber, rochas man gibi kokular kalıcıdır. hatta joop da çok kalıcı parfümlerden biridir neden kalmamış teninizde bilmiyorum, belki az su içiyorsunuzdur nemli ciltlerde parfüm daha fazla kalıyor kuru ciltlere göre.. Binlerce parfüm var, siz bana biraz sevdiğiniz tarzdan bütçenizden bahsedin ben de ona göre parfüm söyleyeyim size. Bütçeniz varsa kalıcılık sıkıntıysa alın bi tom ford tobacco vanille harvey nichols mağazalarından tüm dertleriniz kapansın ama 800tl oldu sanırım

• quote:

Orijinalden alıntı: denondj

quote:

banada kalıcı koku lazım yardım lütfen. markalar hakkında bi fikrim yok öneri lazım sadece

Vanilya, tarçın, tütsü, patchouli gibi yapılar barındıran ve tatlı olan kokular genelde daha kalıcıdır, meyveli, odunsu ve sucul yapıda olanlar da doğası gereği daha uçucu olmaktadırlar. Almak istediğiniz parfümün bütçesi nedir, ona göre yardımcı olayım size?

50 tl max
  • quote:

quote:

quote:

50 tl max

50tl parfüm için biraz düşük bütçe, bu fiyata tüm şişe parfüm almanız biraz zor ama o fiyatlarda hoşunuza gidebilecek bir kaç koku önerebilirim, zara man kısmında satılan zara gold, zara amber, oriflame architect, avon fullspeed gibi parfümlere bakmanı tavsiye ederim. Zaralar ucuz ve güzel kokular yapıyor onlardan al..

• quote:

quote:

quote:

quote:

50 tl max

50tl parfüm için biraz düşük bütçe, bu fiyata tüm şişe parfüm almanız biraz zor ama o fiyatlarda hoşunuza gidebilecek bir kaç koku önerebilirim, zara man kısmında satılan zara gold, zara amber, oriflame architect, avon fullspeed gibi parfümlere bakmanı tavsiye ederim. Zaralar ucuz ve güzel kokular yapıyor onlardan al..

eyv hocam tşk ettim bakıcam dediğine

• Atmosphere kullanıcısına yanıt
    Tom Ford Tobacco Vanille var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dnnkys

Selam hocam çok üzgünüm TV kalmadı elimde.. İlandakiler de şimdilik bitti, yenileri ile güncelleyeceğim..
  • Arkadaşlar elinde Azzaro Chrome Pour Homme EDT, Avon Perceive, Jil Sander Sun Men EDT adlı parfümlerin sampleleri olan ve satmak isteyen var mı acaba? Eğer elinizde var ve satarsanız çok makbule geçer, bu parfümleri çok ama çok merak ediyorum ama fiyatları pahalı bu yüzden denemedende almak istemiyorum. Önce denemem lazım. Teşekkürler...
  • PM attım.
  • Arkadaşlar mesajlarınızı cevapladım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denondj -- 22 Temmuz 2014; 11:32:54 >
  • quote:

quote:

Selam hocam çok üzgünüm TV kalmadı elimde.. İlandakiler de şimdilik bitti, yenileri ile güncelleyeceğim..

O parfümden bana da lazım. Fiyat olarak kaç liradır ki?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Şagop

quote:

quote:

100ml'i 900TL falandı sanırım bi arkadaşım harvey nicholstan 630'a aldı geçen ay..
  • quote:

quote:

quote:

quote:

100ml'i 900TL falandı sanırım bi arkadaşım harvey nicholstan 630'a aldı geçen ay..

Hocam hostes arkadasa söylesem de yurtdışından alsa daha ucuza alabilir miyiz ki? Siz bu konuda bilgilisiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam hostes arkadasa söylesem de yurtdışından alsa daha ucuza alabilir miyiz ki? Siz bu konuda bilgilisiniz

yurtdışından alırsan 150TL civarında daha indirimli alman mümkün evet :) bazen yılbaşı babalar günü vs. kampanyalarda %20-25 indirim oluyor harvey nichols, beymenlerde falan o zamanlar yurtdışıyla aynı fiyata gelmiş olur.
    şu an aslında indirim olabilir gidip harvey'e sorabilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.