Şimdi Ara

★★★ NINTENDO® SWITCH ANA KONU ★★★ (44. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
48.372
Cevap
456
Favori
1.648.925
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
61 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: White Room by a Window

Ayrıca redditte bir arkadaş teknik olarak güzelce açıklamış bu spec bile pratikte Xbox One a yakın performansta.

Millet hemen sayı karşılaştırması yapıyor ama bu pratikte işlemez. Zaten ben de tahminimde xone a yakın olacağını söylemiştim. Birebir aynı donanımı o ebatlara sığdırmak imkansız.

Şöyle diyeyim tflops hesabı yapanları hiç sevmem ama sadece fikir olarak söylüyorum,

Xbox one 1.3 ps4 1.8 tflops kabaca. Baktığınız zaman ps xbox ın 1.5 misli güçte dersiniz ama pratikte çıkan oyunlara bakın, reele bakın fark var mı ? Yok.

Ya da ps4 pro kabaca 4.2 standart ps4 1.8

Oransal olarak 2.5 katı deriz ama oyunlara bak dramatik bir fark var mı? Takıntılı biri değilseniz fark yok bile denilebilir.

Yani direk oran orantı hesabı hiçbir işe yaramıyor.

O arkadaş tabii ki şu an sadece öngörü olarak Switch in Wii U dan 2.5 kat daha performanslı olabileceğini, xbox one a da yakın olabileceğini teknik olarak açıklamış. Üstelik bu yerden yere vurulan hız iddialarıyla.

Üstelik Dark Souls 3 ün Switchte çalıştırıldığını duymuştuk bu bile yeterli. Xbox Oneda 1080p 30fps olan oyun, Switchte 900p 30fps olur mesela en kötü. Demek istediğim bu. İş geliştiricilerde bitiyor. Gerekli optimizasyonlar yapılırsa gayet yeterli olur bu donanım da. DS3 ü çalıştıran alet ki en az 30 fpsde açmıştır, yetersiz olamaz.

900P 30FPS el konsolunda, upscale 1080P 30 FPS dockta olacaksa benim için gayet yeter açıkçası.

• quote:

Orijinalden alıntı: ewferofking

quote:

Ayrıca redditte bir arkadaş teknik olarak güzelce açıklamış bu spec bile pratikte Xbox One a yakın performansta.

Millet hemen sayı karşılaştırması yapıyor ama bu pratikte işlemez. Zaten ben de tahminimde xone a yakın olacağını söylemiştim. Birebir aynı donanımı o ebatlara sığdırmak imkansız.

Şöyle diyeyim tflops hesabı yapanları hiç sevmem ama sadece fikir olarak söylüyorum,

Xbox one 1.3 ps4 1.8 tflops kabaca. Baktığınız zaman ps xbox ın 1.5 misli güçte dersiniz ama pratikte çıkan oyunlara bakın, reele bakın fark var mı ? Yok.

Oransal olarak 2.5 katı deriz ama oyunlara bak dramatik bir fark var mı? Takıntılı biri değilseniz fark yok bile denilebilir.

O arkadaş tabii ki şu an sadece öngörü olarak Switch in Wii U dan 2.5 kat daha performanslı olabileceğini, xbox one a da yakın olabileceğini teknik olarak açıklamış. Üstelik bu yerden yere vurulan hız iddialarıyla.

Üstelik Dark Souls 3 ün Switchte çalıştırıldığını duymuştuk bu bile yeterli. Xbox Oneda 1080p 30fps olan oyun, Switchte 900p 30fps olur mesela en kötü. Demek istediğim bu. İş geliştiricilerde bitiyor. Gerekli optimizasyonlar yapılırsa gayet yeterli olur bu donanım da. DS3 ü çalıştıran alet ki en az 30 fpsde açmıştır, yetersiz olamaz.

900P 30FPS el konsolunda, upscale 1080P 30 FPS dockta olacaksa benim için gayet yeter açıkçası.

Switch'in ekranı max 720p'yi destekliyor.

• Aynen. Zaten fena olmayan bir pcim var. Oynayacağım batılı oyun yok diyebilirim. Switch kaldırmazsa da tekken i ,dark souls u, resident evil i vs pcde oynarım. Bana konsol aldıran zaten exc oyundur. Diger konsollarda zaten ilgimi çeken oyun kalmadı o zaman pc çok daha mantıkli benim için. Uzun bi süre pc+ nintendo olarak devam edicem sanırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: esmerbuyucu

quote:

Orijinalden alıntı: ewferofking

quote:

Switch'in ekranı max 720p'yi destekliyor.

Daha iyiymiş, 720P 60 FPS olur

• White Room by a Window kullanıcısına yanıt
    Dediğin gibi Xbox One ve PS4 arasındaki pratik fark ekrana yakından bakmadığın sürece belli olmuyor. Böyle deyince Pollyanna tesellisi gibi duruyor ama gerçekler böyle. Switch'te de dikkatli bakmayınca belli olmayacaktır.

Zaten üçüncü parti desteğini arkalarına aldıklarını açıkladılar. Maksat Switch ile istediğin yerde oynayabilmek. Skyrim'i uçakta veya Resident Evil'i geceleyin parkta gibi. Neden birinci parti birinci parti diye tutturmuş millet bir türlü anlayamadım. Ortada karşılaştırmalı grafik testleri de yapılmadı, insanlar ne ara bu kadar öngörüye sahip olmuş...
  • esmerbuyucu kullanıcısına yanıt
    hocam geçtiğimiz ay size mobil bir donanım bu dediklerinizi yapamaz dediğimde bana inanmıyordunuz bu konsolun böyle olacağı belliydi halen ''çıkmamış gta 6'yı bile çalıştırır'' diyormusunuz ?
  • dikkat konuda troll var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ReflexAction

hocam geçtiğimiz ay size mobil bir donanım bu dediklerinizi yapamaz dediğimde bana inanmıyordunuz bu konsolun böyle olacağı belliydi halen ''çıkmamış gta 6'yı bile çalıştırır'' diyormusunuz ?

Haberler yetmedi buraya da mı geldiniz? Ne güç meraklısıymışsınız arkadaş ya, git hadi PS4 Pro'nda o 4K oyunlarını oyna. Ve ben hala GTA çalıştırır diyorum. PS3 bile çalıştırıyor GTA 5'i, aynı oyun ama sizin sevdiğiniz gibi 4K değil.

• Haberlerden önce : Göreceksiniz switch çok güçlü olacak ben ps4 ün biraz gerisinde olacağını düşünüyorum wii u daki hatayı yapmazlar Nintendo'yu kötülemeyin.

Haberlerden sonra : Bize 1.parti oyunlar yeter sen git ps4 oyna.

boşuna demiyoruz işte FANBOYSUNUZ.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ReflexAction -- 21 Aralık 2016; 10:57:54 >
  • PS3 deki gta yı oynadın mı çok merak ediyorum ? konsolu açıp oyuna girmesi bile 10dk sürüyordu ne adam akıllı trafik vardı oyunda nede kaldırımda yayalar 2017 yılında halen bu tarz çağ dışı bir donanım ve ultra kırpılmış oyunlar oynamaya razıysanız sevgili Switch'iniz le mutluluklar
  • quote:

Haberlerden önce : Göreceksiniz switch çok güçlü olacak ben ps4 ün biraz gerisinde olacağını düşünüyorum wii u daki hatayı yapmazlar Nintendo'yu kötülemeyin.

Haberlerden sonra : Bize 1.parti oyunlar yeter sen git ps4 oyna.

boşuna demiyoruz işte FANBOYSUNUZ.

1. parti oyunlar yeter diye bir şey çıktı mı ağzımdan? NBA gibi FIFA gibi oyunlar çıkacak kesin ben bu beklenti ile girdim ve bu beklentim de gerçekleşecek büyük ihtimalle, üstüne Skyrim gibi 3. parti oyunlar da çıkar. Grafik kırpılması da umrumda değil, rahat rahat 30-60 FPS ile oynayayım yeter, daha exclerde 20'yi zor tutturarak oynamaktan iyidir. Ha olur da sadece 1. parti çıkarsa ucuzlayınca alırım. Ve ne güzel fanboymuşum ya PS4'üm var XB1 almayı düşünüyorum ama Wii U hiç istemiyorum. PS3'te oynadım bu arada GTA 5'i, evet kasıyor. Ama çalışıyor mu? Çalışıyor. Haberlerde zaten saçma yorumlar yapıyorsunuz. Bu konuda rahat rahat konuşalım troller, öbür platform fanboyları olmadan diyoruz. Sonra bu oluyor işte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kevin Garnett -- 21 Aralık 2016; 13:50:16 >

• NBA ve FIFA PS2 ye bile çıkıyordu geçtiğimiz senelere kadar onlar çıksa ne olur çıkmasa ne olur ? 5 sene önce çıkmış Skyrim çıksa ne olur çıkmasa ne olur oynamayan kaldı mı ? bana verecek mantıklı cevabınız yok işinize gelmeyince ''troll'' ne trollük yaptıysak ?
  • Hayatında nintendo wii görmemiş arkadaşım benim eve ilk geldiğinde bu ne nintendomu kaldı mario oynamak için hala bunu tutuyormusun demişti güldüm ve oyunlarını açıp gösterdiğimde wii motion plus ile dibi düşmüştü

Ben bu gün bile nintendo wii kullanmaktan zevk alan hala televizyona bağlı hazırda tutan biriyim ama ne yazıkki herkes bizim gibi değil, haklılık paylarıda var nintendo Türkiyede çok az tanınan, bilinen resmi distribütörü olmayan bir marka ve karşılarında xbox ve ps gibi çok dişli rakipleri var. Fiyatta çok vurucu olamazsa, cihaz yeterince güçlü olmazsa ve güncel oyun desteği gelmezse ölü doğmuş olucak...
  • quote:

NBA ve FIFA PS2 ye bile çıkıyordu geçtiğimiz senelere kadar onlar çıksa ne olur çıkmasa ne olur ? 5 sene önce çıkmış Skyrim çıksa ne olur çıkmasa ne olur oynamayan kaldı mı ? bana verecek mantıklı cevabınız yok işinize gelmeyince ''troll'' ne trollük yaptıysak ?

Sadece Skyrim mi? DS3ler, Sonicler, FFler, SFler falan ohooo sayamayacağım bir sürü oyunu var.
  • Oyungezer`in paylastigi Switch ile ilgili haber

kaynak:http://oyungezer.com.tr/haber/47081-nintendo-switch-in-el-konsolu-cok-daha-gucsuz-olabilir

Nintendo Switch’in en büyük ve en ilgi çekici numarası, cihazın ortasındaki el konsolunu dilediğimiz anda çekip oyunumuza mobil olarak kesintisiz bir şekilde devam edebilmek hiç kuşkusuz. Ama söylentilere bakılırsa durum pek de umduğumuz gibi olmayabilir.

Eurogamer’ın Digital Foundry köşesindeki editörler içeriden sızdırıldığını iddia ettikleri bazı bilgiler ışığında yeni konsolun teknik özelliklerini masaya yatırmışlar. Yapılan incelemede Switch’in masaüstü konsolu ile el konsolu arasında %40’lık bir performans farkı olduğu ortaya çıkmış.

Sızdırılan bilgilere göre Switch’in bünyesinde modifiye edilmiş bir Nvidia Tegra X1 ekran kartı, 6.2 inçlik 720p ekran, 4GB RAM ve 1020 MHz’lik dört çekirdek bulunuyor. Yani PS4 ve Xbox One’dan daha güçsüz bir cihaz. Ama bu durum uzun zamandır bilinen bir şeydi zaten.

Cihaz masaüstü konsol olarak, yani prize takılıyken kullanıldığında ekran kartı 768 MHz, RAM ise 1600 MHz hızla çalışıyor. Fakat el konsolunu cihazdan ayırdığınız anda ekran kartı gücü 307.2 MHz’e ve RAM hızıysa 1331 MHz’e kadar düşüyor. Bununla birlikte CPU hızı her iki durumda da aynı kalıyor (1020 MHz).

Bu güç düşüşünün ısınma sorunun önüne geçmek ve batarya ömrünü uzatmak için yapılmış olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Yine de %40’lık bir performans düşüşü çok bence.

Bir ilginç not da Tegra X1’in overclock edilerek 1 GHz çıkarılabildiği bilinmesine rağmen Nintendo’nun böyle bir yol izlememesi ve maksimum 768 MHz verim almayı tercih etmesi.

Digital Foundry ekibi bu sistem özelliklerinin nihai olduğunu ve 12 Ocak’ta yapılacak açıklamaya dek değişmeyeceğini belirtmiş. Bakalım kaynakları ne kadar haklı çıkacak?

• Buraya gelip birbirini destekleyen Nintendo haterlarına bir tokat daha Epic Games'den :

http://nintendoeverything.com/different-settings-for-docked-portable-switch-modes-spotted-in-unreal-engine-4/
  • quote:

Hocam xbox one-ps4 konusunda.Genel olarak birinde oyunlar 920p iken diğerinde 1080p ve ortalama ebatlardaki bir televizyonda bu gayet hissedilebilir bir fark.920x1080 +- 1 milyon civarı piksel demekken 1080x1920 +- 2 milyon piksel demek.Fark az değil.
    Switchi bir el konsolu olarak düşünürsek(ev olarak da düşünmek isterdim ama nintendo böyle düşünmemizi istemiyor ne yazık ki) çözünürlük olarak neden 720p üstü değil diye ağlamanın anlamı yok fakat kesinlikle 60 fps olmalı bence.İddia edilen özelliklerle olmaz ama olmalı.Artık ps3 teki cell teknolojisinden de öte bir teknoloji kullanıp o donanımla bir şekilde başarırlar mı,yoksa iddia yanlış olup donanım daha mı güçlü olur bilmiyorum ama 60fps şart.Bu nesil ps4 ve Xone'ın hayal kırıklığı olma sebebi grafiklerinin kötü olmaları değil 30 fps olmalarıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sisyphus

Ortada birşey var yokken herkes kendi kendine beklentiye girdi. Adam gibi birinci parti oyunları, iyi bir Network sistemi olsa yeter. Kimse AAA oyunları diğer platformlar varken Nintendoda oynamaz zaten. Bırakın da 30-60 fps, 900p-1080p tartışmaları şu platformdan uzak dursun gına geldi artık

Neden oynamasın?Neden switch tek konsol olamasın?

• quote:

Orijinalden alıntı: Jetixmen

quote:

Orijinalden alıntı: Sisyphus

Ortada birşey var yokken herkes kendi kendine beklentiye girdi. Adam gibi birinci parti oyunları, iyi bir Network sistemi olsa yeter. Kimse AAA oyunları diğer platformlar varken Nintendoda oynamaz zaten. Bırakın da 30-60 fps, 900p-1080p tartışmaları şu platformdan uzak dursun gına geldi artık

Neden oynamasın?Neden switch tek konsol olamasın?

Diğer platformlarda piksel fazla ya ondan demiştir vatandaş. Yoksa bu soruya verilebilecek başka mantıklı açıklama yok. 900p-1080p tartışması uzak dursun demiş ama asıl kendi yapmış tartışmayı Switch'i son sıraya atarak

Wii U'nun gayet güzel birinci parti oyunları var. Kimseyi almamak için tutmuyorlar. Bence beklentisi bu yönde olan Wii U'yu es geçmesin derim. Yoksa üzülürler kimsenin üzülmesini istemeyiz şahsen.

Switch'e birinci parti oyunlar yeter ne demek... Nintendo bile bu kadar egolu konuşmuyor. Parsel parsel üçüncü parti desteği açıkladılar. Süs olsun diye yapmadılar.

• Jetixmen kullanıcısına yanıt
    Nintendo da aynı görüşte. Tek konsol olmasını isteyip de teknik açıdan bu şekilde cihaz çıkarmak çelişki olur, aynı zamanda da risk. Kim tek konsol yapacak ki Switchi. 10 küsür yıldır psn veya xbox live hesabı olan adamın tüm konsolları bir yana atıp tek başına Switch almasını beklemek anlamsız. Sony Ps4 Proyu çıkardı, millet 1080p 20 inç monitörde oynamak için elinde normal ps4 varken alıyor. Tablo bu yani.

Nintendo birinci parti oyunlar ve üçüncü partil exc oyunlar ile iddialı olur. Onun dışında maceraya atılmazlar zaten.

• 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.