Şimdi Ara

★★★ NINTENDO® SWITCH ANA KONU ★★★ (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
48.365
Cevap
454
Favori
1.648.170
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
61 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • White Room by a Window kullanıcısına yanıt
    260 denmiş yukarıda ne kadar resmi bilmiyorum.Fiyattan nasıl anladığım ise şöyle:
    300 dolara inmiş ps4 slimi ele alalım.Bildiğiniz masaüstü bir konsol,1080p60fps veremiyor ve 300 dolar.Switch ise bildiğimiz masaüstü bir konsol olmayacak.Sırf ekranı bile kaliteli ise 100 dolar eder.Üstelik Switchin hacmi ps4 slimin 10'da biri falan bu durumda aynı hatta daha yüksek gücü çok daha küçük bir alana sığdırması gerek buda extra maliyet demek.Yani gücü 1080p60fps yi karşılamasa,ps4 kadar olsa bile en az 400 dolar olur.Hadi nintendo zarar ederek satsa 360.Bide 1080p60fps diyoruz o hiç olmaz.Birşeyleri anlatmak konusunda pek başarılı değilimdir ama umarım anlatabilmişimdir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ewferofking

quote:

Orijinalden alıntı: Jetixmen

quote:

Ha bir de, söylentilere göre konsolun basic modeli 260 dolar olacakmış. Amazon.de'den alınacağı için 260 eurodan hesaplarsak vergi dahil 1100 TL gibi bir fiyat çıkıyor. Fiyat bence fazla ama alacaklar için pek sıkıntı olacağını sanmıyorum. Hem PS4 Pro'daki gibi siparişleri iptal edecek bir kurum, kuruluş yok. Yine söylentilere göre 320 dolar da Zelda+Pro Controller olacakmış. 320 eurodan hesaplarsak vergi ile 1355 TL tutuyor. Bence bu paket daha hesaplı.

Al işte
    260 dolar demek 3. Parti oyunlar 1080p 60 fps imkansız,30 fps belki demek.Bu cümle genel olarak 3. parti desteği yok demek.Hay senin o salak ve yaratıcı kafana ben nintendo.
    1080p 60 fps için en az 360 olması lazımdı.Ordan hesap edin artık.

3. parti desteği yok demek mi? Tamamen yanlış düşünüyorsunuz hocam. Wii dönemindeki gibi ucuz olduğu için konsolun alıcısı bol olacak ve her türlü firma oyun çıkaracak. Örnek olarak DS'e GTA çıkmasını verebiliriz. Ve 720p'de 60 FPS olacağını düşünüyorum. Olmasa bile upscale ile 1080P 30 FPS yakalar en az.

Haklısınız,eksik söylemişim.3. parti desteği az ya da çok her halükarda olacaktır.Fakat benim demek istediğim tam anlamıyla 3. parti desteği(bunun literatürde bir adı var mı bilmiyorum).Ps4 'e belli bir büyüklüğün üzerindeki tüm firmaların oyunları çıkıyor(istisnalar).Aynı şeyin Switch'e de olmasını istiyorsa Nintendo güçlü bir alet çıkarmalı.1080p30fps için bile büyük optimizasyon emeği isterse her firma bununla uğraşmaz.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ha bir de, söylentilere göre konsolun basic modeli 260 dolar olacakmış. Amazon.de'den alınacağı için 260 eurodan hesaplarsak vergi dahil 1100 TL gibi bir fiyat çıkıyor. Fiyat bence fazla ama alacaklar için pek sıkıntı olacağını sanmıyorum. Hem PS4 Pro'daki gibi siparişleri iptal edecek bir kurum, kuruluş yok. Yine söylentilere göre 320 dolar da Zelda+Pro Controller olacakmış. 320 eurodan hesaplarsak vergi ile 1355 TL tutuyor. Bence bu paket daha hesaplı.

Al işte
    260 dolar demek 3. Parti oyunlar 1080p 60 fps imkansız,30 fps belki demek.Bu cümle genel olarak 3. parti desteği yok demek.Hay senin o salak ve yaratıcı kafana ben nintendo.
    1080p 60 fps için en az 360 olması lazımdı.Ordan hesap edin artık.

3. parti desteği yok demek mi? Tamamen yanlış düşünüyorsunuz hocam. Wii dönemindeki gibi ucuz olduğu için konsolun alıcısı bol olacak ve her türlü firma oyun çıkaracak. Örnek olarak DS'e GTA çıkmasını verebiliriz. Ve 720p'de 60 FPS olacağını düşünüyorum. Olmasa bile upscale ile 1080P 30 FPS yakalar en az.

Haklısınız,eksik söylemişim.3. parti desteği az ya da çok her halükarda olacaktır.Fakat benim demek istediğim tam anlamıyla 3. parti desteği(bunun literatürde bir adı var mı bilmiyorum).Ps4 'e belli bir büyüklüğün üzerindeki tüm firmaların oyunları çıkıyor(istisnalar).Aynı şeyin Switch'e de olmasını istiyorsa Nintendo güçlü bir alet çıkarmalı.1080p30fps için bile büyük optimizasyon emeği isterse her firma bununla uğraşmaz.

Zaten alet 720-900P, dock ekstra donanım taşımıyorsa oyunlar 720P 60FPS olup, upscale ile 1080P olur bence. O konuda iyi düşünmüşler ise böyle bir şey yapmışlardır büyük ihtimalle.

• Jetixmen kullanıcısına yanıt
    Maliyeti ele alırsak Xbox One şu anda $249'a satılıyor. Yine tahmin olarak konuşuyorum NS $299'dan satılsa bence ps4 ve one seviyesine yakın olabilir.

Benim ise şöyle bir tahminim var. Nintendo kendi oyunlarını 1080p 60 fps olarak sunabilir. Hadi olmadı diyelim 900p 60fps kesin olur bence konsol ev modundayken. Çünkü adamlar kendi oyunlarını yaparken donanımı sonuna kadar maksimum verimle kullanacaklardır.

3rd party olarak şöyle bir teorim var. Bence NS e yeni nesil multiplatform oyunlar gelmeyecek. Böyle bir seçenek olsa tanıtımda bir şekilde gözümüze gözümüze sokulurdu. Tahminim bir önceki jenerasyon oyunlarının remasterları falan gelir. Yani NS e Mass Effect Andromeda'yı ya da Red Dead Redemption 2'yi beklemiyorum. Ancak remaster halinde mass effect serisi, bioshock serisi vesaire gelebilir. Tahminim bu yönde. Firmalar NS e özel oyun da yapar ama bunlar bu jenerasyonun oyunları( ps4 ve one a çıkan) olmayacaktır.

Ha olursa eğer Nintendo beni yanıltır ve güncel oyunlar NS e çıkarsa değmeyin keyfime.

• quote:

Orijinalden alıntı: White Room by a Window

Maliyeti ele alırsak Xbox One şu anda $249'a satılıyor. Yine tahmin olarak konuşuyorum NS $299'dan satılsa bence ps4 ve one seviyesine yakın olabilir.

Benim ise şöyle bir tahminim var. Nintendo kendi oyunlarını 1080p 60 fps olarak sunabilir. Hadi olmadı diyelim 900p 60fps kesin olur bence konsol ev modundayken. Çünkü adamlar kendi oyunlarını yaparken donanımı sonuna kadar maksimum verimle kullanacaklardır.

3rd party olarak şöyle bir teorim var. Bence NS e yeni nesil multiplatform oyunlar gelmeyecek. Böyle bir seçenek olsa tanıtımda bir şekilde gözümüze gözümüze sokulurdu. Tahminim bir önceki jenerasyon oyunlarının remasterları falan gelir. Yani NS e Mass Effect Andromeda'yı ya da Red Dead Redemption 2'yi beklemiyorum. Ancak remaster halinde mass effect serisi, bioshock serisi vesaire gelebilir. Tahminim bu yönde. Firmalar NS e özel oyun da yapar ama bunlar bu jenerasyonun oyunları( ps4 ve one a çıkan) olmayacaktır.

Ha olursa eğer Nintendo beni yanıltır ve güncel oyunlar NS e çıkarsa değmeyin keyfime.

Abi Skyrim gösterdiler, NBA gösterdiler. Kocaman liste verdiler multiplatform oyun yapacak firmalar için. Nasıl yeni nesil oyunlar gelmeyecek ki?

• Skyrim yeni nesil değilki. Nba de bence xbox one, ps4 ayarında olmaz downgrade yer. Yani sen şimdi mesela atıyorum The Witcher 3 NS e gelecek diyebiliyor musun?

• quote:

Ben 2 sene önceki (hatta 2 buçuk) halinden daha iyi görüneceğini düşünüyorum. Sonuçta adı üstünde teknoloji demosoydu o. Benim için o kadar da önemli değil grafik ama Wii U'ya göre belirgin bir fark olacağını düşünüyorum.

İlk gösterilen 2014 tarihli video'dan bahsediyorsan o zaten ps4 ayarı ve ya üstü bir sistemde oynatılmıştır. Wii U'nun kaldırabileceği birşey değildi o. Zaten sonra downgrade yedi. Nintendo Switch'i en az 2-3x daha iyi güçlü bir konsol olarak çıkarıyorsa mutlaka switch'te yer alan Zelda sürümü bundan nasiplenmiştir. Hani direkt switch odaklı hazırlanıyor ve Wii U için downgrade yiyorsa olabilir, belirgin farklar görebiliriz. 2014 sürümünde oble detayları, kaplama, ışıklandırma, anti-aliasing muazzamdı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kennnn -- 13 Kasım 2016; 11:23:47 >

• Kennnn K kullanıcısına yanıt
    Bir daha izledim o videoyu sanırım o Botw için hazırlanan bir konsept. Oyun aynı oyun değil gibi yani evren yaratılırken oluşturulmuş techdemo. Benim demek istediğim günün sonunda Botw hem Wii U hem NS e çıktıktan sonra görünüş olarak belirgin bir fark olacaktır.

Oyun NS için bu kadar bekletildi, yoksa bu zamana kadar Wii U için çıkardı. Oyun NS'de geliştirildi, downgrade yiyerek Wii U'ya gelecek diye tahmin ediyorum.

• quote:

Aynen,demek istediğim buydu.1080p olmazsa yeni multiplatformlar'ın bir kısmı gelmez.Ayrıca dediğiniz gibi 300 dolara gelirse anca ğs4'e yakın bir performansta olur.

• Yanlış düşünüyorsunuz. 2013 yılının 300 dolarıyla 2017 yılının 300 doları bir değildir. Enflasyonu işin içine katmalısınız.
  • esmerbuyucu kullanıcısına yanıt
    2013te 300$ değildi zaten ne xbox one ne ps4. Şu an 249$'dan Xbox One alınabiliyor.

Aaa haklısın bak onu unutmuşum. Şuan ki küçük modelleri Xbox One S - PS4 Slim 300 dolardan başlıyor sonuçta.

Yani Switch 300 dolardan çok çıkarsa şaşırmaya gerek yok. Daha önceki mesajlarda belirtmişsiniz Nvidia ile olan bir anlaşma varsa daha ucuza gelme ihtimali de var. Ama umarım PS4 Pro ve Xbox Scorpio'da olduğu gibi ara nesil çıkartmazlar. Bu anlaşma ister istemez bana onu anımsattı. Sanki her sene yeni model çıkacakmış gibi aman aman. Gerçi Nintendo'nun böyle bir şeyi hayatta kabul edeceğini düşünmüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerbuyucu -- 13 Kasım 2016; 17:1:12 >
    Acaba bi zaman sonra yeni bir dock tanıtılabilir mi onu düşünüyorum. Mesela 400$ a yeni konsol çıkarmaktansa 200$ a yeni dock çıkar o da tv modundayken NS e ekstra güç ekler. Gpu, cpu ve ram e. Olur mu olur .

Ben de öyle bir şey düşünmüştüm. Ama o zaman docku kutu içerisine koymamalılar mantıken. Docksuz almak isteyenlere daha ucuz bir seçenek olmuş olur. Hem de donanımsız dock saçmalığı ortadan kalkmış olur.

Konsol çıkışında iki çeşit olsun. Birincisi sadece Switch. İkincisi Switch+donanım gücü olan bir dock. Yani böylesi daha mantıklı.

Zaten donanım gücü olmayan dockun Switch'in ekranından tvye yansıtmak dışında ne işe yaradığını pek anlayamadım. Oyun neye göre 1080p olucak onu da anlamadım. Herhalde 1080p olacak oyunlar donanım gücü istemeyen indie oyunlar olur.

O zaman da bir anlamı kalmaz bu dockun. Hdmi girişi koysunlar konsola öyle televizyona bağlansın düz mantık. Nintendo'ya anlam verdiremedim şu an.
    Valla zaten şu an konuştuklarımız tahminden öteye gidemiyor. 12 Ocaktaki sunumda herşey netleşecek, konsolun gücü, çıkış oyunları vs.

• Son dakika

Daha önce de çeşitli NS bilgileri sızdıran Laura Dale' e göre Nintendo Switch'in İngiltere fiyatı 199.99 £ olacak! Bir başka paket ise depolaması daha yüksek bir NS artı bir oyun 249.99£ olacak!

İlk paket 800tl, ikinci paket 1000 tlye denk geliyor! Bence çok iyi fiyat.

Kaynak:

http://m.neogaf.com/showthread.php?t=1314048

• quote:

Son dakika

Daha önce de çeşitli NS bilgileri sızdıran Laura Dale' e göre Nintendo Switch'in İngiltere fiyatı 199.99 £ olacak! Bir başka paket ise depolaması daha yüksek bir NS artı bir oyun 249.99£ olacak!

İlk paket 800tl, ikinci paket 1000 tlye denk geliyor! Bence çok iyi fiyat.

Kaynak:

http://m.neogaf.com/showthread.php?t=1314048

Çok satıcak bu konsol, umarım Nintendo bu konsoldan sonra ev konsolu yapmaktan vazgeçmez çünkü ellerinde NVIDIA kozu var.

• Haberler doğruysa ucuz çıkacak.umarım donanım olarak çok zayıf bir ürün olmaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    İkinci paket + 1 tane Pro controller düşünüyorum. İçinden çıkacak oyun MK8 veya BotW çıkarsa kendi adıma(daha doğrusu bir çok kişi adına da) güzel olur.

Euro-Dolar fiyatları $/€249.99 ve $/€299.99 olur. Türkiye'den sipariş vererek getirmek için en uygunu Avrupa gibi duruyor o zaman?
    Aynen, ben zaten bu iddialar doğru ise çıkar çıkmaz alacağım. Amazon.de artık ülkemizden (70 ya da 75 euro üzerine tam hatırlamıyorum) kargo ücreti almıyor. Ekstra gümrük vergisi olacak. Fiyat bence çok uygun. Diğer firmaların oyunları beni çok ilgilendirmiyor zaten ( güç yönünden konuşuyorum). Mario, Zelda, Metroid, MarioKart, Smash, Pokemon, Fire Emblem, Kirby, Donkey Kong, Splatoon, Animal Crossing, Pikmin, Kid Icarus vs... Exclere bak exclere... Ben zaten bunları alınca param kalmayacak .

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.