Şimdi Ara

★★★ NINTENDO® SWITCH ANA KONU ★★★ (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
15 Misafir (1 Mobil) - 14 Masaüstü1 Mobil
5 sn
48.374
Cevap
456
Favori
1.649.103
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
61 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Region free olursa anında yapıştırırım bir tane.
  • quote:

Orijinalden alıntı: takeru

8k da oynatacak diyorlar. x2 leri ayrı ayrı takabliyormuşsun. her taktığın x2 ile 2 ye katlıyor performans

Altı üstü mobil işlemci arkadaş. 4k ile 2d oyun ya da sistem zorlamayan 3d oyun oynarsın ancak. Masaüstü değil taşınabilir konsol bu. Beklentiler de ona göre olmalı.

Tak çıkar joypad tasarımını beğendim. Piyasada telefon tabletler kullanılan benzer söktak aparatlar vardı. Japon yaparsa böyle yapıyor. Güzel olmuş.
    Nintendo yine yaratıcılığını göstermiş

Beni cihazdan çok çıkacak oyunlar ilgilendiriyor. Bir Final Fantasy ve benzeri güzel RPG ler görürüz umarım. Dönüp dolaşıp Mario ve Zelda oyunlarını çıkışta önümüze koymasınlar.
    Ayrıca Ultimate Team açılabilen bir Fifa gelse tadından yenmez

• Frostbitelı Fifa ya da BF gelir mi oynayabilir miyiz bu alette?
  • Sonunda pokemon oyununu tvde de oynayacağız. Artık grafikler de coşar. Gerçi kim takar grafiği de. İşlem gücü daha iyi olduğu için çok fazla yenilik gelir mi acep
  • quote:

Orijinalden alıntı: copyhaluk

Sonunda pokemon oyununu tvde de oynayacağız. Artık grafikler de coşar. Gerçi kim takar grafiği de. İşlem gücü daha iyi olduğu için çok fazla yenilik gelir mi acep
    Gerçekten şu XBOX fanboylarının yorumlarından dolayı kafayı yiyeceğim. Şu Amerikanların ''cringe'' dediği şey oluyor okuduğumda. Biri dockın sadece TV'ye bağlama aparatı olduğunu bilmeyip laf eder, öbürü güçlü olsun olsun der. Eee adamlar güçlü yapmış? Yok anam, illa 4K olacak. E o zaman PC al. Yok banane. Laf da anlatılmıyor hani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kevin Garnett

Gerçekten şu XBOX fanboylarının yorumlarından dolayı kafayı yiyeceğim. Şu Amerikanların ''cringe'' dediği şey oluyor okuduğumda. Biri dockın sadece TV'ye bağlama aparatı olduğunu bilmeyip laf eder, öbürü güçlü olsun olsun der. Eee adamlar güçlü yapmış? Yok anam, illa 4K olacak. E o zaman PC al. Yok banane. Laf da anlatılmıyor hani.

Alıntıları Göster
    Nintendo dock konusunda o kadar da açık konuşmuyor. Tamam aleti doldurmak için olduğunu, bağlantı için olduğunu söyledi ama ekstra güç vermeyecek demedi. Bakalım ileride ne olacak. Açıkçası bir cihaz duyurulduğunda işte bu dedirtmeli. Switch tanıtım videosu izleyince işte budur dedim. Şimdi nintendonun hamlelerini doğru atması lazım. Japon kafasını bırakması lazım. Konsol oyunlar için region free olmazsa olmaz. Dijital içerikler hesaba bağlanmalı. Önceden olduğu gibi ayrı ayrı her konsol için satmamalı. Gelelim 3.parti desteğine. Cihazın teknik özelliklerini bilmemiz gerekiyor. Daha ortada sadece söylentiler var. Söylentilerdeki donanım büyük ihtimal ilk dev kitlerin donanımı. Yeni cihazın Pascal mimarili ve güçlü cpu çekirdeklerine sahip olacağını düşünüyorum. Böyle olursa sağlam bir destek alması mümkün.

• CaSsErDoDo C kullanıcısına yanıt
    Bugün gelen başka bir haber dock'un işlemci içerdiği ve performansı arttırdığı üzerine. ;) bakalım ne çıkacak.
  • Kennnn K kullanıcısına yanıt
    http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=1297753

Yorumu yazdım sonra bu başlığı gördüm Bir dock eğer ekstra performans sağlamıyorsa o kadar kalın olmasının anlamı ne diye düşünüyorum açıkçası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CaSsErDoDo

http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=1297753

Yorumu yazdım sonra bu başlığı gördüm Bir dock eğer ekstra performans sağlamıyorsa o kadar kalın olmasının anlamı ne diye düşünüyorum açıkçası.
    Konsolun ekranı 720p gösteriyor diyelim. Ama docka takınca 1080p-4K desteklediğini düşünelim. O zaman oyunlarda değişen şey sadece çözünürlük mü olacak? Mesela 4K low ayarda çalışan bir oyun 720P'de highta çalışır gibi bir durum olması lazım değil mi? Bu grafik muhabbetini yapmaya gerek yok fakat arada bir ayrım olacak mı diye düşündürmüyor değil.

Eğer 4K ekran koyarlarsa böyle bir ayrım olmaz ama 720p olursa işler biraz değişir.

• Ne cozunurlukmus arkadas...
  • quote:

Orijinalden alıntı: wNchstR

Ne cozunurlukmus arkadas...
    Grafikten önce en çok dikkat ettiğim şey pil ömrüydü. Ama gördüğüm kadarıyla pil ömrü 3 saat. Tam da tahmin ettiğim gibi, ancak pek yeteceğini sanmıyorum. Hatta direk yetmez. Powerbank gibi aletler yanımızda olmadıkça gerçekten az. Umarım batarya değişir. Kesin pil kılıfları çıkacaktır ve çoğu Hori vs. gibi şirket bunlar çıkaracaktır. Galiba 350 dolar fiyatı, keşke 50 dolar daha verseydik ve 5-7 saate yakın bir pil ömrü alsaydık. Grafik olayına geçersek, el konsolunda 720p 60 FPS ev konsolunda 1080p 60 FPS olursa gayet iyi olur. Sonuçta PS4 kadar grafik veriyor. 60 FPS de verirse biraz daha kendinden güçlü olan PS4 Pro'ya yaklaşmış olur ki bence PS4 Pro cidden 4K olmayacak, bir pazarlık stratejisi bu 4K meselesi. PS4 kadar grafik ile 1080P 60 FPS verirse konsol uçar kısacası ama pek olacağını sanmıyorum. Umarım olur.

• quote:

Grafikten önce en çok dikkat ettiğim şey pil ömrüydü. Ama gördüğüm kadarıyla pil ömrü 3 saat. Tam da tahmin ettiğim gibi, ancak pek yeteceğini sanmıyorum. Hatta direk yetmez. Powerbank gibi aletler yanımızda olmadıkça gerçekten az. Umarım batarya değişir. Kesin pil kılıfları çıkacaktır ve çoğu Hori vs. gibi şirket bunlar çıkaracaktır. Galiba 350 dolar fiyatı, keşke 50 dolar daha verseydik ve 5-7 saate yakın bir pil ömrü alsaydık. Grafik olayına geçersek, el konsolunda 720p 60 FPS ev konsolunda 1080p 60 FPS olursa gayet iyi olur. Sonuçta PS4 kadar grafik veriyor. 60 FPS de verirse biraz daha kendinden güçlü olan PS4 Pro'ya yaklaşmış olur ki bence PS4 Pro cidden 4K olmayacak, bir pazarlık stratejisi bu 4K meselesi. PS4 kadar grafik ile 1080P 60 FPS verirse konsol uçar kısacası ama pek olacağını sanmıyorum. Umarım olur.

Alıntıları Göster
    Anladığım kadarıyla oyunlar çoğunlukla 720p 60fps baz alınarak yapılacak. Dockta ki ekstra işlem gücü(varsa) sadece çözünürlük boyutunu arttırmaya yarar yani detaylar yine aynı kalır.

Ayrıca Nintendo'nun çözünürlükten muaf olma gibi bir durumu yok. Donanım içeren bir alete Nintendo bir açıklık getirmediği sürece insanlar tartışmakta özgür. Herkesin kör kütük almasını bekleyemezsiniz. Sizin yaptığınız telefonun mobil işlemcisinin "Zaten bir Alo diyeceksin ne gerek var artan cpuya, gpuya" demek gibi bir şey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerbuyucu -- 21 Ekim 2016; 20:36:47 >

• esmerbuyucu kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen tablete geçince çözünürlük düşecek dock'un ayrı bir gücü varsa ki bunu artık yapımcı nasıl kullanmak isterse kullanır belki, birşey söylemek için erken. belki oyunların tablet sürümleri 30 fps'de konsol sürümleri 60fps'de çalışır. Birkaç farklı spec sızdı, en kötüsünü baz alırsak ki ondan bile daha farklı birşey çıkacak gibi ki Wii U'dan 3x daha güçlü. diğer speclerden biri gerçekse Xbox One benzeri ki bu nintendonun oyunlarında kullandığı görsel stili baz alırsak gözlere bayram demek. Ancak bu yıl özellikler hakkında birşey söylenmeyecekmiş yani özellikler açıklanmıyor, hazır değildir belki umarım dedikodularda ki iyi specler ayarında birşeyler gelir.

Tablet multitouch muhtemelen 720p ya da en çok 900p dir o da en iyi ihtimalle. 4k ekran onu oynatacak kart falan çok yüksek maliyetli böyle birşey beklemeyin zaten bu kadar şeyi zararına bile olsa 400 dolara yapamazlar.

• Sürekli emirler verdiğiniz büyük ekranlı, iyi görselliğie sahip oyun oynatacak bir sistemde 3 saat iyi bile bana kalırsa. Fiyat falan birşey belli değil yazılıp çizilenlere pek inanmayın. İçinde ki nvidianın neyiyse o asıl fiyatı belirleyecek. fiyatından çok onun görselliğinin iyi, kaliteli olması daha önemli. ps4 kadar grafik vericeği yazmıyor siz nerden okudunuz ? zaten sistem özellikleri eski bir prototip olduğu öne sürülen dışında iki iç tane ayrı spec var. Ps4 ayarı birşey beklemeyin hemen o zor bir iş tablette ama dock'ta işlemci varsa ki var olma ihtimali haberi geldi belki masa üstü halinde ps4 ayarı olur bilmiyoruz henüz, resmi açıklama beklenmeli. onu da bu yıl içinde öğrenemeyecekmişiz.
  • Kennnn K kullanıcısına yanıt
    Videonun altında Switch'e çıkan her oyunun tablette oynanabileceği belirtilmiş yani docka özel oyun çıkmayacak demek gibi bir şey. Bu yüzden fps farkı yaratması abes kaçar diye düşünüyorum. Doğru olanan Nintendo'nun yapımcılara sadece çözünürlük artışı sağlayacak şekilde kısıtlama getirmesiyle olur. Yapımcının eline bırakılırsa denetim sağlanamaz diye düşünüyorum. Çünkü tabletle konsolun aynı deneyimi yaşatması için fps aynı olması lazım.

Tablet şarj açısından 720p olmalı haklısın.

Nintendo ileriye dönük bir hamle yaparak teorik olarak Xbox One dengindeki speci kullanırsa güzel olur yani bu da Tegra X2 olmuş oluyor büyük ihtimal.Tablete Tegra X2(FP16)=1500gflops kullanılıp dockta Tegra X2(FP32)=750gflops şeklinde olabilir mi acaba? Dockta tablettekinden daha güçlü işlemci kullanmayacaklardır mantıken.
  • esmerbuyucu kullanıcısına yanıt
    Valla beklentimiz Tegra X2 hatta özelleştirilmiş birşeyler falan ama ne olur bilinmez, biz ciddi ciddi en kötüsüne kendimizi alıştıralım şimdilik sonuçta nintendo bu amacı ne belli değil, umarım sızan kaynaklar da yazıldığı ve bugün haberi geldiği gibi dock'ta yine hatırı sayılır birşeyler vardır da mutlu eder. Tablet dock olmadan 720p'de aynı oyunu oynatsa zaten yeterli bana göre'de. 3ds ve vita'ya nazaran büyük gelişme olur. Dock ile Xbox ayarı bir grafik sunuyorsa zaten bir gün beklemem. Şimdilik bekleyip görmekten ve en iyisini ummaktan başka birşey gelmez elimizden. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kennnn

Sürekli emirler verdiğiniz büyük ekranlı, iyi görselliğie sahip oyun oynatacak bir sistemde 3 saat iyi bile bana kalırsa. Fiyat falan birşey belli değil yazılıp çizilenlere pek inanmayın. İçinde ki nvidianın neyiyse o asıl fiyatı belirleyecek. fiyatından çok onun görselliğinin iyi, kaliteli olması daha önemli. ps4 kadar grafik vericeği yazmıyor siz nerden okudunuz ? zaten sistem özellikleri eski bir prototip olduğu öne sürülen dışında iki iç tane ayrı spec var. Ps4 ayarı birşey beklemeyin hemen o zor bir iş tablette ama dock'ta işlemci varsa ki var olma ihtimali haberi geldi belki masa üstü halinde ps4 ayarı olur bilmiyoruz henüz, resmi açıklama beklenmeli. onu da bu yıl içinde öğrenemeyecekmişiz.

Yazdıklarımın çoğu tahmin tabiki de, ancak çoğu kişi XB1-PS4 arası bir grafik kalitesinde olduğunu söylüyor. Açıkçası trailerdaki NBA2K17 ve Skyrim çıkmayacak olabilir ama trailerda gayet PS4'e benziyor, zaten buna benzer grafikli oyunlar çıkmayacak olsa Nintendo göstermezdi. Mario da Unreal Engine 4 ile geliştiriliyor gibi. Hem geliştiriciler de anlaşmazdı. Yani çoğu geliştirici destek vereceğiz diyor, aynı olay Wii U'da da olmuştu. Destek vereceğiz dedi EA ve Ubisoft, 1. yılda FIFA ve Assassin's Creed çıkarıp bıraktı. Onları da zamanındaki konsollardan güçlü diye çıkardılar. Açıkçası şüphelerim var. Umarım 60 FPS verir PS4 grafiklerinde. Grafikler o kadar olmasa bile 60 FPS olmalı. Grafikten çok FPS önemli.

• quote:

Orijinalden alıntı: ewferofking

quote:

Sürekli emirler verdiğiniz büyük ekranlı, iyi görselliğie sahip oyun oynatacak bir sistemde 3 saat iyi bile bana kalırsa. Fiyat falan birşey belli değil yazılıp çizilenlere pek inanmayın. İçinde ki nvidianın neyiyse o asıl fiyatı belirleyecek. fiyatından çok onun görselliğinin iyi, kaliteli olması daha önemli. ps4 kadar grafik vericeği yazmıyor siz nerden okudunuz ? zaten sistem özellikleri eski bir prototip olduğu öne sürülen dışında iki iç tane ayrı spec var. Ps4 ayarı birşey beklemeyin hemen o zor bir iş tablette ama dock'ta işlemci varsa ki var olma ihtimali haberi geldi belki masa üstü halinde ps4 ayarı olur bilmiyoruz henüz, resmi açıklama beklenmeli. onu da bu yıl içinde öğrenemeyecekmişiz.

Yazdıklarımın çoğu tahmin tabiki de, ancak çoğu kişi XB1-PS4 arası bir grafik kalitesinde olduğunu söylüyor. Açıkçası trailerdaki NBA2K17 ve Skyrim çıkmayacak olabilir ama trailerda gayet PS4'e benziyor, zaten buna benzer grafikli oyunlar çıkmayacak olsa Nintendo göstermezdi. Mario da Unreal Engine 4 ile geliştiriliyor gibi. Hem geliştiriciler de anlaşmazdı. Yani çoğu geliştirici destek vereceğiz diyor, aynı olay Wii U'da da olmuştu. Destek vereceğiz dedi EA ve Ubisoft, 1. yılda FIFA ve Assassin's Creed çıkarıp bıraktı. Onları da zamanındaki konsollardan güçlü diye çıkardılar. Açıkçası şüphelerim var. Umarım 60 FPS verir PS4 grafiklerinde. Grafikler o kadar olmasa bile 60 FPS olmalı. Grafikten çok FPS önemli.

Wii U pek rağbet görmediğinden terk edildi aslında çok satan bir konsola her şekilde bir yolunu bulup oyun yapıyorlar Wii'de Call of Duty var mesela :) nintendonun kendisi dahi resmen konsolu oyunsuz çıkardı başta. wii U sunumda ubisoft'un AC3'ün den medet umuldu resmen. 3ds için çıkan oyunlar Wii U'ya çıkanlardan daha çok rağbet görüyordu sonradan toparladı biraz ama düzeltemedi işte. Şu an Switch'te ise tam tersi çıkışta iyi oyunlar ile piyasa da olmaya çalışıyorlar yeni metroid'in bile geldiği söyleniyor. Sistem olarak bilmiyoruz henüz en kötüsüne hazırlayalım da kendimizi biz :) İyi çıkarsa mutlu oluruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kennnn -- 21 Ekim 2016; 21:59:08 >

• quote:

quote:

quote:

Wii U pek rağbet görmediğinden terk edildi aslında çok satan bir konsola her şekilde bir yolunu bulup oyun yapıyorlar Wii'de Call of Duty var mesela :) nintendonun kendisi dahi resmen konsolu oyunsuz çıkardı başta. wii U sunumda ubisoft'un AC3'ün den medet umuldu resmen. 3ds için çıkan oyunlar Wii U'ya çıkanlardan daha çok rağbet görüyordu sonradan toparladı biraz ama düzeltemedi işte. Şu an Switch'te ise tam tersi çıkışta iyi oyunlar ile piyasa da olmaya çalışıyorlar yeni metroid'in bile geldiği söyleniyor. Sistem olarak bilmiyoruz henüz en kötüsüne hazırlayalım da kendimizi biz :) İyi çıkarsa mutlu oluruz.

Açıkçası X2den umutluyum. Bakalım bakalım, en az 720p bekliyorum. Gerçi o bile sorun değil gerçek Nintendo oyuncuları için.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Açıkçası X2den umutluyum. Bakalım bakalım, en az 720p bekliyorum. Gerçi o bile sorun değil gerçek Nintendo oyuncuları için.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar dockta ekstra bir donanım yok konsolun tüm donanımı o taşınabilir kısımdaymış ama dock a takıldığında konsol mobil durumundaki güç tasarrufu modundan çıkıp tam performans + overclock yapıyormuş,dock'un üstünde ev modundaki halinde cihazı soğutması için fan varmış yani ev modunda bir performans artışı olacak ancak yinede bir ps4-xbox one beklentisine girmek doğru olmaz ps3 - xbox360 klasmanında olabilir ev modundayken

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ReflexAction -- 22 Ekim 2016; 0:19:18 >

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.