Şimdi Ara

Nintendo 3DS Rehberi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
279
Cevap
16
Favori
45.320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Modernova

quote:

Orijinalden alıntı: commodore63

nintendo 3ds alacağım fakat karar veremedim nereden alacağıma, oyunları sanırım amerikada ucuz bu yüzden amerikadan alacağım. Garanti olmayacak peki oradan almamım başka eksileri olacakmı? Wireless update gibi.
    Birde oynarken tam karşıdan bakmak gerekiyormuş çokmu sabir tutmalıyız acaba?

Amerika'dan alırsan 3DS'i gümrükte kalır. Amerika'da alınan 3DS'te sadece Amerika'dan alınan oyunlar çalışır. Sadece 3D'de tam verim için olması gerek öyle tam karşıdan bakmanın. Harici pek etki etmiyor. Benim tavsiyem Türkiye'den almanız. En azından sorun yaşamamak için.

Gümrük problemini çözeceğim arkadaşım var, ama buradan alırsam oyunları çok pahalı.

• quote:

quote:

quote:

nintendo 3ds alacağım fakat karar veremedim nereden alacağıma, oyunları sanırım amerikada ucuz bu yüzden amerikadan alacağım. Garanti olmayacak peki oradan almamım başka eksileri olacakmı? Wireless update gibi.
    Birde oynarken tam karşıdan bakmak gerekiyormuş çokmu sabir tutmalıyız acaba?

Amerika'dan alırsan 3DS'i gümrükte kalır. Amerika'da alınan 3DS'te sadece Amerika'dan alınan oyunlar çalışır. Sadece 3D'de tam verim için olması gerek öyle tam karşıdan bakmanın. Harici pek etki etmiyor. Benim tavsiyem Türkiye'den almanız. En azından sorun yaşamamak için.

Gümrük problemini çözeceğim arkadaşım var, ama buradan alırsam oyunları çok pahalı.

Oyunları ShopTo.Net'ten getirttirirsiniz. Amerika regionu size büyük ihtimal sorun açar.

• İçimden gelerek söylüyorum ellerin dert görmesin :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: hbk386

İçimden gelerek söylüyorum ellerin dert görmesin :)

Sağol :)
  • öncelikle bilgiler için teşekkürler.

aslında nintendoya karşı hiç hevesim olmamıştı daha önceleri. psp işimi görüyordu (sattım). ayrıca telefonumda gba oyunlarını rahatça oynadığım için yetiyordu (Nokia N900). Ancak yani çıkan oyunları gba olarak yapmamaya başladıkları için bu cihazlar dikkatimi çekmeye başladı. ds için yapılan pokemon oyunlarından sonra merakım daha da arttı. media markt'ta, 3ds'de street fighter'ı denedim. psp'i sollar nitelikte bir cihaz. fiyatı düşünce almayı ciddi ciddi düşünüyorum.

kendimce şöyle bir durum var. 3ds oyunlarını parasıyla alırım. çünkü hak ettiklerini düşünüyorum. ancak eski ds oyunlarına da ortalama 40pound vermek istemiyorum açıkçası. bunun için r4 denen kartlar iş görüyormuş. ancak modernova'nın verdiği bilgilere göre bunları kullandığımızda sistem logları aracılığıyla internet üzerinden ayvayı yeme durumu varmış. internetteki araştırmalarıma göre bu konuda bir gelişme yok. benim merak ettiğim durum şu, bu r4 loglarını falan silmek için yine cihazın tamamen kırılmış mı olması gerekiyor acaba? keşke 3ds kırılmasa ancak eski ds oyunlarını bu yolla sorunsuzca oynayabilsek gibi bir dileğim var -ki nerdeyse herkes aynı düşünüyordur-. bilenler bilir, mesela psp erkenden kırıldığı için oyun geliştiricileri bu konsoldan uzak durdular. 3ds'te de böyle bir durum olmasını istemem (ileride çıkacak olan psp ngp için de). yoksa alete yazık olur. bu saatten sonra da eski oyunları oynamak için dsi almak falan da saçma geliyor şahsen.

(kusura bakmayın. konudan biraz sapmış olabilirim. daha çok içimi döktüm gibi oldu :) )

edit: ACEKARD 3i denen zımbırtılar varmış. internette 3ds bunları anlamıyor diyenler olmuş. büyük ihtimal hayal ürünü bir yorumdur diye düşünüyorum?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ucahmetuc -- 24 Mayıs 2011; 17:01:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ucahmetuc

öncelikle bilgiler için teşekkürler.

aslında nintendoya karşı hiç hevesim olmamıştı daha önceleri. psp işimi görüyordu (sattım). ayrıca telefonumda gba oyunlarını rahatça oynadığım için yetiyordu (Nokia N900). Ancak yani çıkan oyunları gba olarak yapmamaya başladıkları için bu cihazlar dikkatimi çekmeye başladı. ds için yapılan pokemon oyunlarından sonra merakım daha da arttı. media markt'ta, 3ds'de street fighter'ı denedim. psp'i sollar nitelikte bir cihaz. fiyatı düşünce almayı ciddi ciddi düşünüyorum.

kendimce şöyle bir durum var. 3ds oyunlarını parasıyla alırım. çünkü hak ettiklerini düşünüyorum. ancak eski ds oyunlarına da ortalama 40pound vermek istemiyorum açıkçası. bunun için r4 denen kartlar iş görüyormuş. ancak modernova'nın verdiği bilgilere göre bunları kullandığımızda sistem logları aracılığıyla internet üzerinden ayvayı yeme durumu varmış. internetteki araştırmalarıma göre bu konuda bir gelişme yok. benim merak ettiğim durum şu, bu r4 loglarını falan silmek için yine cihazın tamamen kırılmış mı olması gerekiyor acaba? keşke 3ds kırılmasa ancak eski ds oyunlarını bu yolla sorunsuzca oynayabilsek gibi bir dileğim var -ki nerdeyse herkes aynı düşünüyordur-. bilenler bilir, mesela psp erkenden kırıldığı için oyun geliştiricileri bu konsoldan uzak durdular. 3ds'te de böyle bir durum olmasını istemem (ileride çıkacak olan psp ngp için de). yoksa alete yazık olur. bu saatten sonra da eski oyunları oynamak için dsi almak falan da saçma geliyor şahsen.

(kusura bakmayın. konudan biraz sapmış olabilirim. daha çok içimi döktüm gibi oldu :) )

edit: ACEKARD 3i denen zımbırtılar varmış. internette 3ds bunları anlamıyor diyenler olmuş. büyük ihtimal hayal ürünü bir yorumdur diye düşünüyorum?

3DS'te brick özelliği vardır. Korsan kullandığınızda bir sonraki update'de banlanırsınız. Bu logları silmenin bir yolu yoktur. Üstelik eski DS oyunları en fazla 30 TL oluyor. Bu arada dediğin gibi oyun üreticileri soğuk durmasın diye brick sistemi konuldu. Merak etme bu alete hep güncel oyunlar çıkcak.

• quote:

Bu logları silmenin bir yolu yoktur.
    Üstelik eski DS oyunları en fazla 30 TL oluyor.

Cevaplar için tekrar teşekkürler. Bir şekilde bu aletten edinmeyi planlıyorum. Umarım psp2'de de buna benzer birşey görürüz de cihaz helak olmaz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ucahmetuc -- 25 Mayıs 2011; 0:30:13 >
  • quote:

quote:

Bu logları silmenin bir yolu yoktur.
    Üstelik eski DS oyunları en fazla 30 TL oluyor.

Cevaplar için tekrar teşekkürler. Bir şekilde bu aletten edinmeyi planlıyorum. Umarım psp2'de de buna benzer birşey görürüz de cihaz helak olmaz..

PSP2 çok rahat kırılıcak gibi. Android tabanlı bir sistem kullanıyor ve Android'i o zamana kadar hacklerler. Android hackinin kodu Android tabanlı bir sistemle uyucak fakat çok az çakışıcaktır. Onu da kolaylıkla hackerler halleder. Amacım asla korsana yöneltmek değil ama bu bir gerçek.
  • quote:

PSP2 çok rahat kırılıcak gibi. Android tabanlı bir sistem kullanıyor ve Android'i o zamana kadar hacklerler. Android hackinin kodu Android tabanlı bir sistemle uyucak fakat çok az çakışıcaktır. Onu da kolaylıkla hackerler halleder. Amacım asla korsana yöneltmek değil ama bu bir gerçek.

Hadi ya. Bunu bilmiyordum. Dediğin gibi, eğer android ya da modifiyeli android falan kullanırlarsa dediğin gibi olma ihtimali yüksek. Ancak bizim bile bunu rahatça söylediğimiz düşünülürse koskoca sony bunun hakkında epey kafa yorup düzgün bir sistemle karşımıza çıkacaktır. Dikkat ederseniz ps3 kırıldıktan sonra 1 güncellemeyle -tam sayılmasa da- işi hallettiler. Neyse, konuya daha fazla saptırmayayım...

Asıl konuyla ilgili bir sorum olacak:
    ben psp'mi spot olarak almıştım. bugün olsa yine spotu tercih ederim. çünkü garantili ürünü 2 katına aldığınız halde garanti şartları çok saçmaydı (en azından benim çevremde). Bir arkadaş analog'u bozduğu için parayla yaptırdı. Bu ürünü spot olarak almamak için ciddi bir sebep var mı? (Spot ürünün PAL olduğunu varsayıyorum)

• quote:

quote:

Hadi ya. Bunu bilmiyordum. Dediğin gibi, eğer android ya da modifiyeli android falan kullanırlarsa dediğin gibi olma ihtimali yüksek. Ancak bizim bile bunu rahatça söylediğimiz düşünülürse koskoca sony bunun hakkında epey kafa yorup düzgün bir sistemle karşımıza çıkacaktır. Dikkat ederseniz ps3 kırıldıktan sonra 1 güncellemeyle -tam sayılmasa da- işi hallettiler. Neyse, konuya daha fazla saptırmayayım...

Asıl konuyla ilgili bir sorum olacak:
    ben psp'mi spot olarak almıştım. bugün olsa yine spotu tercih ederim. çünkü garantili ürünü 2 katına aldığınız halde garanti şartları çok saçmaydı (en azından benim çevremde). Bir arkadaş analog'u bozduğu için parayla yaptırdı. Bu ürünü spot olarak almamak için ciddi bir sebep var mı? (Spot ürünün PAL olduğunu varsayıyorum)

Şu anda 3DS sadece garantide tamir ediliyor. Tamir eden bir spotçu yok. Bildiğim kadarıyla.

• 41- Film ve TV yayınları Türkiye'de olucakmı?
    Cevap- daha belli değil. Ama hayır diyebilirsiniz.

Bu sorunun kesin yanıtı verildi.Hasan Çolakoğlu Netflix servisinin Türkiye'de de olacağını açıkladı.
  • Sözde eShop'ta olucaktı. Region'u Türkiye yapınca eShop açılmıyor. Netflix açılana kadar bu sorunun yanıtı olmuycak gibi.
  • Aslında Netflix çok büyük ihtimalle açılabilir.Çünkü Wii'deki ve Ps3'deki Netflix servisi de Türkiye'de çalışıyor bildiğim kadarıyla.Ama biliyorsunuz Nintendo biraz gıcıklık yapar arada bir.(örneğin E-shop'a çıkan Japan Special oyunlar)
  • quote:

Orijinalden alıntı: korkuadam

Aslında Netflix çok büyük ihtimalle açılabilir.Çünkü Wii'deki ve Ps3'deki Netflix servisi de Türkiye'de çalışıyor bildiğim kadarıyla.Ama biliyorsunuz Nintendo biraz gıcıklık yapar arada bir.(örneğin E-shop'a çıkan Japan Special oyunlar)

Netflix'in henüz Türkiye servisi yok PS3'te. Sadece PS3 değil, hiçbir servis sunmuyor Türkiye'ye. Yasal olarak tabi.
  • Rehber güncellendi.
  • Nintendo 3ds aldım fakat yarın elime geçecek kargo ile geliyor garantili. Oyunlar şuan benim için pahalı, ingiltereden veya Almanyadan alınan oyunlarda bir sıkıntı yaşarmıyım sizce, örneğin oyunun bölge kodu Pal-Uk olarak belirtilmiş oyunda.
  • Herkese merhaba, suan nette r4 kartlar(100 oyun iceren) var, bunlari alip oynarsak aleti brickmi oluyor. Bunlari alip oynarsak bi daha hic nete girmemiz lazim, cevaplar icin tesekkurler. Cihazi yurt disindan 2 oyunla 450 e aldim, kucuk oglum icin bide oyunlar icin fazla para vrmek istemiyorum, cihaz ucuza geldigi icin aldim yoksa hic almaya niyetim yoktu.
  • Benimde öyle bir sorum var. Ben sistemimi 1 kere update yaptım ama sonra otomatik update geldi. Yani sistemi her açtığımda update yapılsınmı diye soruyor. Bende Supercard DsTwo almak istiyorum bu yüzden sistem update yapmak istemiyorum. Ama bu kartı bulamadım bana 1 hafta içinde lazım yurtdışından getirtme uzun sürecek. :( Şehir dışına çıkacağım için buradan kartıda güncellerim. Eğer 1 hafta içinde getirtebilecek yada varsa satabilecek varsa çok memnun olurum. GBA oynamak ve mkv videolarını izlemek istiyorum.
  • Çok faydalı rehber olmuş ellerine sağlık bu rehberden çok yararlandım ALLAH razı olsun. Hocam bir sorum olacak 3DS için DEMO oyunlar çıkacak mı ki birde Film izleme felan
  • quote:

Orijinalden alıntı: SouthPark_Konsol delisi

Çok faydalı rehber olmuş ellerine sağlık bu rehberden çok yararlandım ALLAH razı olsun. Hocam bir sorum olacak 3DS için DEMO oyunlar çıkacak mı ki birde Film izleme felan

Konuyu güncelliyorum herşeyi yazıyorum. DS bölümünü yeniden canlandırmayı planlıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.