Şimdi Ara

Nintendo 3DS Eshop İncelemeleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
2
Favori
4.708
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar, bu başlık altında 3DS'i olanlar sadece E-shop'ta bulunan oyunlar,videolar veya E-shop'un genel içeriği hakkında inceleme yapabilecek.İlk incelemeyi ben başlatmayı düşünüyorum.Sanırım yarın E-shopun her türlü incelemesini yaparım.

• Tekrar merhaba,işte E-shop'un detaylı incelemesi:

Sabah 07:00'da kalktım.Anında elime 3DS'i aldım.Sonra da kendim update etmeye başladım.10 dakika sonra update bitti, E-shop yüklendi.Sonra E-shop'a tıkladım yaklaşık 10-15 kez denedikten sonra açıldı.Mâlum herkes aynı anda girerse limit dolar.Ben de 20 dk sonra denedim ve açıldı.İlk açtığımda Nintendo'nun resmi sitesindeki gibi karşıma 3 tane seçenek(Netflix,Dsiware,3DS)çıkacağını sandım.Fakat öyle olmadı direk içerik menüsü açıldı.

Virtual console'ye girdim direk 10 sterlin yükleyip Mario'yu ve Tennis oyununu aldım.Tabi ben Virtual Console'nin de 3D olduğunu sanıyordum.Değilmiş.Sadece klasik oyunların gameboy rom'larını alıp E-shop'a eklemiş Nintendo.Ekran boyutu da küçük kalmış.İşte bu konuda gerçekten Nintendo'dan nefret ediyorum.Neden oyuncularına tam ekranda oyun oynatmak yerine küçük ekranda oynatırsın ki?

Sonra gözüm Netflix'i aradı.Bulduğum gibi kayıt olacağımdan emindim.Fakat daha çıkmadığını Nintendo'nun sitesinden öğrendim.

Daha sonra ise bedava oyunları indirdim(3D Classics: Excitebike ve Pokedex 3D)Excitebike'ı çok sevdim eğlenceli bir oyun.Fakat Pokedex bana biraz ''boş'' bir oyun gibi geldi.3D efektini güzel yapamamış Nintendo.Zaten Nintendo'nun internetten indirilebilir ucuz oyunlarda fazla kaliteli yapımı olmadığını Dsi'da öğrenmiştim.O yüzden şaşırmadım.

Sonra 3DS'in oyun videoları vardı.Ama sadece 2 tane!.Hâlbuki şu anda Amerika'da 6'dan fazla oyun videosu var.Hatta Dsiware oyunlarının videolarını bile koymuşlar Amerikan E-shop'una.Videolar güzeldi fakat beni tatmin etmedi.Ben de settings'ten ülkemi Almanya yaptım.Bakalım içerik değişecek mi diye.Ve değişti yeni bir video geldi Almanca.Nintendo News(Nintendo Haberleri) diye geçiyor.Videoya girdim fakat Almanca olduğundan bir şey anlayamadım.Video da yaklaşık 9 dakikaydı.

Küçük bir özet yapacak olursak:

Şu anda en iyi 3 boyutlu E-shop oyunu Excitebike.
    Şu anda en iyi Virtual Console oyunu Super Mario Land.
    Şu anda E-shop'taki en iyi oyun tanıtım videosu Dead Or Alive:Dimension videosu.
    Şu anda E-shop'ta bulunan en iyi içerik Super Mario Land

Ve bana sorarsanız şu anda E-shop'a para vermenize gerek yok.Sizi tatmin etmeyecektir.Netflix'i bekleyip para yüklemek daha mantıklı.Şonuçta Eurosport'uu 3D izlemek sizi çok daha fazla eğlendirebilir.

İncelemem bitmiştir,okuduğunuz için teşekkür ederim:)

• eShop'a şu an Türkiye'den kayıt olup ulaşmak mümkün mü? Kredi kartı kabul ediyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: icemanF1

eShop'a şu an Türkiye'den kayıt olup ulaşmak mümkün mü? Kredi kartı kabul ediyor mu?

Hayır. Region'u Türkiye harici bir Avrupa ülkesi yapmalısınız. Kredi kartı kabul ediyor.
  • Türkiye'yi denedim olmadı.Hâlbuki Hasan Çolakoğlu geleceğini söylemişti.
  • Nintendo 3DS E-shop Oyun İncelemeleri:

Excitebike 3D Classics

Öncelikle oyunun 3 boyutu harika onda bahsetmek istedim.Oyunu oynarken derinlik çubuğunu kaydırdığınızdaki 3D-2D farkı süper.Oyun da eğlenceli fakat kontrolleri zor.Aynı zamanda çok zor.Fakat eski Nintendo konsollarından bir rom olduğu için bir çok hatası çıkmış.Bir de oyuna kendi pistinizi yapmak da çok eğlenceli.Onun dışında bir artı veya eksisi yok.Şimdi kısa özete geçelim.Daha doğrusu özetin özetini çıkaralım:)

+Etkileyici 3 boyut farkı.
    +Kendi pistinizi yapma özelliği.
    -Zor kontroller.
    -Oyunun zorluğu.
    -Sesin kalitesizliği.

Pokedex 3D

Oyun tamamen Pokemonları tanıtmak üzerine kurulmuş.Her gün bir Pokemon geliyor oyuna.3D'nin içe derinliği sayesinde daha gerçekçi bir görüntü çıkıyor ortaya.Eğlenceli bir oyun fakat sürekli incelenecek bir oyun değil.Bir kaç gün bakarsınız hevesiniz kaçar.Keşke yanında birkaç mini oyun olsaymış çok daha eğlenceli olurmuş.Şimdi kısa özetimizi yapalım:

+3D'nin içe doğru kusursuz derinliği.
    +Hoş görüntü kalitesi.
    +150 Pokemon görüntüleme.
    +360 derece dönebilme.
    -Oyunun çeşitsizliği.
    -Kötü 3D görüntüsü.
    Super Mario Land

Mario zaten 7'den 70'e herkesin bildiği bir karakterdir.Herhalde bu oyunun nasıl olduğunu da tahmin edebiliyorsunuzdur.Oyun çok güzel özellikle de ses efektleri.Kontrollerde birazcık sorun var ama size engel olmuyor.Fakat Super Mario Land'in Gameboy sürümünde 8 adet(sanırım) Dünya varken E-shop versiyonunda 4 Dünya var.Oyunu daha çok oynamak isterdim.Fakat Mario prensesi erkenden aldı:(
    Kısa özet burada:

+Surround ses kalitesi.
    -Bölüm eksikliği.
    -Kontrollerde sorun.

Not:Bu inceleme sadece E-shop'taki oyun için geçerlidir.Daha önce gamboy'da Super Mario Land oynadım kesinlikle süper.Eğer şu anda o oyunun incelemesini yapıyor olsaydım hiç bir eksik bulamazdım.

The Legend Of Zelda Link's Awakening DX

Oyunda çok çeşitlilik var.Gerçekten aynı The Legend Of Zelda Phantom Hourglass oyununa benziyor.Tek sorun kontroller.Ses ve grafik kusursuz.Oyun da çok uzun sürüyor.Kısa özet:

+Oyunun çeşitliliği
    +Güzel grafikler ve sesler.
    +Oyunun uzun sürmesi
    -Zor kontroller

Tennis

Oyalayıcı bir oyun.Mâlesef devamlılığı yok.Halbuki bir tenis turnuvası filan olsa süper olurdu.Sadece tekli maçlar yapılıyor.Kontroller çok güzel.Grafikleri Gameboy için bile kötü.Kısa özetim:

+Güzel kontroller
    +Gerçekçi sesler.
    -Devamlılığının olmaması.
    -Kötü grafikler

Donkey Kong

Oyunu daha yeni aldım yaklaşık 30 dakika oynadım.O yüzden küçük bir inceleme yapacağım:

Oyun çok ama çok zor.Daha 1. bölümü bile geçemedim.Grafikler güzel.Ama keşke bölümü yapamayınca oyunu atlamak olsaydı.Çok daha yararlı olurdu bazı oyuncular için.

+Grafikler güzel.
    -Oyun çok zor.

Umarım beğenirsiniz incelemeleri:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bamya Avcisi -- 17 Haziran 2011; 19:31:07 >

• quote:

Orijinalden alıntı: korkuadam
    Nintendo 3DS E-shop Oyun İncelemeleri:

Excitebike 3D Classics

Öncelikle oyunun 3 boyutu harika onda bahsetmek istedim.Oyunu oynarken derinlik çubuğunu kaydırdığınızdaki 3D-2D farkı süper.Oyun da eğlenceli fakat kontrolleri zor.Aynı zamanda çok zor.Fakat eski Nintendo konsollarından bir rom olduğu için bir çok hatası çıkmış.Bir de oyuna kendi pistinizi yapmak da çok eğlenceli.Onun dışında bir artı veya eksisi yok.Şimdi kısa özete geçelim.Daha doğrusu özetin özetini çıkaralım:)

+Etkileyici 3 boyut farkı.
    +Kendi pistinizi yapma özelliği.
    -Zor kontroller.
    -Oyunun zorluğu.
    -Sesin kalitesizliği.

Pokedex 3D

Oyun tamamen Pokemonları tanıtmak üzerine kurulmuş.Her gün bir Pokemon geliyor oyuna.3D'nin içe derinliği sayesinde daha gerçekçi bir görüntü çıkıyor ortaya.Eğlenceli bir oyun fakat sürekli incelenecek bir oyun değil.Bir kaç gün bakarsınız hevesiniz kaçar.Keşke yanında birkaç mini oyun olsaymış çok daha eğlenceli olurmuş.Şimdi kısa özetimizi yapalım:

+3D'nin içe doğru kusursuz derinliği.
    +Hoş görüntü kalitesi.
    +150 Pokemon görüntüleme.
    +360 derece dönebilme.
    -Oyunun çeşitsizliği.
    -Kötü 3D görüntüsü.
    Super Mario Land

Mario zaten 7'den 70'e herkesin bildiği bir karakterdir.Herhalde bu oyunun nasıl olduğunu da tahmin edebiliyorsunuzdur.Oyun çok güzel özellikle de ses efektleri.Kontrollerde birazcık sorun var ama size engel olmuyor.Fakat Super Mario Land'in Gameboy sürümünde 8 adet(sanırım) Dünya varken E-shop versiyonunda 4 Dünya var.Oyunu daha çok oynamak isterdim.Fakat Mario prensesi erkenden aldı:(
    Kısa özet burada:

+Surround ses kalitesi.
    -Bölüm eksikliği.
    -Kontrollerde sorun.

Not:Bu inceleme sadece E-shop'taki oyun için geçerlidir.Daha önce gamboy'da Super Mario Land oynadım kesinlikle süper.Eğer şu anda o oyunun incelemesini yapıyor olsaydım hiç bir eksik bulamazdım.

The Legend Of Zelda Link's Awakening DX

Oyunda çok çeşitlilik var.Gerçekten aynı The Legend Of Zelda Phantom Hourglass oyununa benziyor.Tek sorun kontroller.Ses ve grafik kusursuz.Oyun da çok uzun sürüyor.Kısa özet:

+Oyunun çeşitliliği
    +Güzel grafikler ve sesler.
    +Oyunun uzun sürmesi
    -Zor kontroller

Tennis

Oyalayıcı bir oyun.Mâlesef devamlılığı yok.Halbuki bir tenis turnuvası filan olsa süper olurdu.Sadece tekli maçlar yapılıyor.Kontroller çok güzel.Grafikleri Gameboy için bile kötü.Kısa özetim:

+Güzel kontroller
    +Gerçekçi sesler.
    -Devamlılığının olmaması.
    -Kötü grafikler

Donkey Kong

Oyunu daha yeni aldım yaklaşık 30 dakika oynadım.O yüzden küçük bir inceleme yapacağım:

Oyun çok ama çok zor.Daha 1. bölümü bile geçemedim.Grafikler güzel.Ama keşke bölümü yapamayınca oyunu atlamak olsaydı.Çok daha yararlı olurdu bazı oyuncular için.

+Grafikler güzel.
    -Oyun çok zor.

Umarım beğenirsiniz incelemeleri:)

Hocam super mario land da zaten 4 bölüm vardi her bölümde 3 er kısım vardi gercek gameboy sürümü bu

• O yuzden yanina emin degilim yazmistim oyunun orjinalinin 8 bolum oldugunu saniyordum.Yanlis bilgi icin ozur dilerim.
  • Hakliymisim, Nintendocu dergisinin gecen sayisinda gecti bu bilgi.Ilk cikan Mario 8 bolumdur.:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: korkuadam
    Hakliymisim, Nintendocu dergisinin gecen sayisinda gecti bu bilgi.Ilk cikan Mario 8 bolumdur.:)

Senin dediğin NES super Mario bros da 8 bölüm.Super Mario land 4 bölüm her bölümde 3 kısım var,İstiyorsan youtubdan bak.
  • Haklıymışsın:P
  • beyler 3ds xl ta add fund yapmaya çalışıyorum fakat sistem ayarlarında seçili olan bölge için para yükleme açık değil uyarısı veriyor sistemde mi sorun var yoksa cihazı karıştırırken region ayarlarına girdiğim için cihaz kilitlenmiş olabilir mi? Yardımcı olursanız sevinirim
  • konu yararlı umarım devamlı bir konu olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • steamworld dig e-shop ta %50 indirime girmiş.
  • Selamlar,

Gectigimiz ay Nintendo Dsi icin destegini sonlandirdi. Dsi Ware'den artik yukleme yapilamiyor.

Dsi Ware'den indirme firsatini kacirdigim bir oyun var, Prehistorik Man.

3ds'de eshop'da Prehistorik Man oyunu var mi? Eger var ve indirilebiliyorsa konsolu degistirecegim ve 3ds'e gececegim.

Kullananlar kontrol edebilir ve bilgi verebilir mi?

Muhtemelen oyun ucretli.

Tesekkurler,

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.