Şimdi Ara

*** Nikon SLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi *** (3079. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
61.727
Cevap
91
Favori
2.392.330
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 30773078307930803081
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  *** Nikon SLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi ***
    Euro 2016 , équipe de France : Morgan Schneiderlin by jean kirtik, sur Flickr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ercan69 -- 3 Temmuz 2016; 19:18:38 >
  • Selamlar,
    yaklaşık 20 aydır D750 kullanıyorum ve de kullandıkça daha da çok seviyorum makinemi...
    Geçende aklıma geldi, elbet bir gün gelecek, seneye öbür sene falan, daha iyi bir makineye terfi etmeyi isteyebileceğim!!!

Terfi edilebilecek makine olarak, (fiyat aralığının çok da fazla dışına çıkmadan tabi) şu anda var olanlar ya da yakında çıkacak olanlar, sizce hangisi olabilir?

İlgilenenlere şimdiden teşekkürler.
  • Selam arkadaşlar...
    Dana önce nikon d90 nım vardı 2 yıl önce idi bazı nedenlerden dolayı satmam gerekti... Şimdi tekrar aranıza katılmak istiyorum ama tavsiyeleriniz benim için önemli olacak... D7... serilerinden birisini almak istiyorum ama aklım karıştı d7200 güzel görünüyor ama d7100 arasında çok fark yokmuş gibi duruyor iki arasında hangisini almamı tavsiye edersiniz ve son olarak aslında fiyat olarak da çok uygun d7000 ler var ama onlarda da kronik sorunlar olduğunu okudum sizce ne yapıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: oist

Selam arkadaşlar...
    Dana önce nikon d90 nım vardı 2 yıl önce idi bazı nedenlerden dolayı satmam gerekti... Şimdi tekrar aranıza katılmak istiyorum ama tavsiyeleriniz benim için önemli olacak... D7... serilerinden birisini almak istiyorum ama aklım karıştı d7200 güzel görünüyor ama d7100 arasında çok fark yokmuş gibi duruyor iki arasında hangisini almamı tavsiye edersiniz ve son olarak aslında fiyat olarak da çok uygun d7000 ler var ama onlarda da kronik sorunlar olduğunu okudum sizce ne yapıyım?

Kroplu düşünyorsanız ve paranız varsa D500, yoksa D7200 alabilirsiniz. Sıfır almadan temiz ikinci el alarak paranız cebinizde kalır.
    Lensleriniz fullframe ise kroplu body yerine D610 veya D800 ikinci elde düşünebilirsiniz. D750 de olur fiyatına göre.
    nikon d4s by jean kirtik, sur Flickr
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ed -

quote:

Orijinalden alıntı: xbagci

finansmen1 teşekkür ederim.

Yok be Yasin hocam. Beni senden başka kimse tanımaz buralarda artık

ben tanirim :)

eline saglik abi :) topagin eski gunlerini hatirlattin

Şener, sen unutmamışsın ama Hasan Abin seni çoktan unutmuş
    Bu arada, bu vesileyle de olsa tüm topağın Ramazan Bayramını kutlarım.Kalın sağlıcakla...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    nikon d4s by jean kirtik, sur Flickr
  • Merhaba,

D3100 Body' AF-S özelliği olan bir lens taktığımda otomatik netleme yapabiliyor, eyvallah..
    Bunun haricinde 50mm 1.8D lens taktığımda tamamen manuele dönüyor. Peki D3100 yerine, otomatik netleme özelliği olan bir body almış olsam, 50mm F1.8D lensimi kullanırken herhangi bir değişiklik olacak mıdır ? Yani netlik ayarını lensin üzerindeki bilezikten yapmaya devam mı edeceğim yoksa body kendisi mi netleştirecektir ?

İyi günler
  • Selam,

Canon kullandım uzun bir süre. Eylül'de Japonya'ya gidiyorum.

Nikon D7200 body + Sigma 17-50 f2.8 totalde 3000 liraya geliyor. Lens konusunda karar verdim gibi fakat 70d ile d7200 arasında kaldım.

D7200'e yakın olmamın sebebi küçük netlik, iso testleri falan değil 60 fps seçeneği.

Fakat redditte bazı kişiler canondan sonra nikon kullanımının ilk başta ağır gelebileceğini bahsettti. Özellikle Japonya'da vaktimi bunla harcamak istemiyorum. Siz ne düşünüyorsunuz

Not:D5500'e de kayabilirim bir ihtimal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IgorStravinsky -- 23 Temmuz 2016; 10:47:41 >
  • 7200 hojdur.
    5000li ve 3000li seriden uzak durun. onlar giriş seviye SLR'lerdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasin_kaya -- 24 Temmuz 2016; 20:52:13 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Rasco&Şener selamlar

• Gövdede motor olan makine aldığınızda tüm af-d lensleri afs lensler gibi kullanabilirsiniz.
  • D3300 başlangıç için nasıldır?

• Bu zaman da temiz d90 alınır mı? ne dersiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasin_kaya

7200 hojdur.
    5000li ve 3000li seriden uzak durun. onlar giriş seviye SLR'lerdir.

Yasin d5200 nedenuzak duralım dedin ben d5200 aldım yaklaşık 3 ay önce ilk dsrl makinam sıfır ı uygun fiyata geldi 1400 tl makine + 18x55vr kit ile o zamanda bana 7200 önermiştin ama bütçe yetmemişti 2. elden de çok çekinmiştim 5200 ile 7200 arasında ne gibi farklar var
  • En önemli fark body af motorunun olmaması. Eski af-d lensleri ve lenste af motoru olmayan lensleri otofokus olarak kullanamaması.

Örnek tokina 11-16 f2.8 1. Versiyon. Nikon 50mm f1.8d, 50mm f1.4d gibi.

• Boqe kullanıcısına yanıt
    beklentilerine göre değişir.

fotoğraf sitelerine baktığında D3300 ile çekilmiş, çok başarılı kareler görebilirsin.

fotoğrafçılıkta kısa sürede çok yol almak gibi bir niyetin varsa, kısa sürede yetersiz gelebilir D3300. acelem yok dersen, küçük yapısı ile her yere götürebileceğin kullanışlı bir makinedir.

ilk akla gelen eksiği, kit lensten sonra genelde ilk alınan lens olan 50mm 1.8D ile otomatik netleme yapamayacak olmasıdır. bunun dışındaki eksiklikleri, uygun fiyatı nedeniyle görmezden gelinebilir.

ister giriş seviyesi, ister top model olsun; dijital makinelerde, bilgisayar başında yapılan müdahalelerin de günümüzde "olmazsa olmaz" durumuna geldiğini akıldan çıkarmamak gerekir. yani, makineden çıkan kareler, az yada çok işlenmeden o göz alıcı karelere dönüşme ihtimalleri düşüktür. uygun fiyatlı makine aldım ama çektiği kareler çok kötü, daha yüksek model alsaydım; yada o kadar para verdik, çıkan kareler hiç hayal ettiğim gibi değil dememen için bu hatırlatmayı yaptım.

teknik özellikleri bire bir karşılaştırırsak, başka modeller araya girebilir, ikinci el piyasası aklına gelebilir, vs vs. bunlara girmeyeceğim.
  • quote:

En önemli fark body af motorunun olmaması. Eski af-d lensleri ve lenste af motoru olmayan lensleri otofokus olarak kullanamaması.

açıklamaların için xpug ve yasin çok teşekkürler
    2 veya 3 yıl bu makinayı açıkçası kullanmayı düşünüyorum elimdeki 35mm f/1.8 af-s li bütçek kısıtlı olduğu için kitlensli makine 35mm lens çantaydı hafıza kartıydı falan derken 2200 tl verdim
    bu işte yeni olduğum ve hiçbir zaman 2 elde gülmediğim için kaçındım
    2 saat eğitim aldım siteler derken diyafram ve enstante öncelikli çekimler yapmaya biraz ayarları modları falan kurcalamaya başladım amacım ilerletmek 3 aydır uğraşıyorum hiç sıkılmadı içimden hep resim çekmek geliyor
    zoom lens de sıkıntı çekiyorum 2 kez tekne gezisine katıldım keşke zoom lensim olsa diye çok yakardım açıkçası
    nikonun 55x200 f3,6-6,3 zoom lensi uygun fiyata gördüm bazı birkaç kişi onu alacağına 18x200 tamor yada sigma al tak gez lenstir süperdir diyor sizin başka önerebileceğiniz bir lens varmı dır
    aklımda birde tamor un 17x55 f/2,8 lensi de var ilerleyen dönemde almayı planlıyorum sizce gereklimidir açıkçası bana gereken lensler nelerdir portre ve manzara çekimi çok seviyorum eşim çocuğumu evde doğada çekmek birde tekne gibi ormanlık alanlarda çekim yaparken kullanıyorum makinemi siz olsanız hangi lensleri alırdınız

çok oldu biliyorum da filtre almak istiyorum
    polaroid in bir seti varhttp://www.gold.com.tr/polaroid-58mm-4-lu-filtre-kit_u sizce bu nasıl dır yoksa bunun yerine B&W yada hoya nın uv filtresinimi alayım polarize filtreleri şuan için bana pahalı geliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceramist

quote:

En önemli fark body af motorunun olmaması. Eski af-d lensleri ve lenste af motoru olmayan lensleri otofokus olarak kullanamaması.

açıklamaların için xpug ve yasin çok teşekkürler
    2 veya 3 yıl bu makinayı açıkçası kullanmayı düşünüyorum elimdeki 35mm f/1.8 af-s li bütçek kısıtlı olduğu için kitlensli makine 35mm lens çantaydı hafıza kartıydı falan derken 2200 tl verdim
    bu işte yeni olduğum ve hiçbir zaman 2 elde gülmediğim için kaçındım
    2 saat eğitim aldım siteler derken diyafram ve enstante öncelikli çekimler yapmaya biraz ayarları modları falan kurcalamaya başladım amacım ilerletmek 3 aydır uğraşıyorum hiç sıkılmadı içimden hep resim çekmek geliyor
    zoom lens de sıkıntı çekiyorum 2 kez tekne gezisine katıldım keşke zoom lensim olsa diye çok yakardım açıkçası
    nikonun 55x200 f3,6-6,3 zoom lensi uygun fiyata gördüm bazı birkaç kişi onu alacağına 18x200 tamor yada sigma al tak gez lenstir süperdir diyor sizin başka önerebileceğiniz bir lens varmı dır
    aklımda birde tamor un 17x55 f/2,8 lensi de var ilerleyen dönemde almayı planlıyorum sizce gereklimidir açıkçası bana gereken lensler nelerdir portre ve manzara çekimi çok seviyorum eşim çocuğumu evde doğada çekmek birde tekne gibi ormanlık alanlarda çekim yaparken kullanıyorum makinemi siz olsanız hangi lensleri alırdınız

çok oldu biliyorum da filtre almak istiyorum
    polaroid in bir seti varhttp://www.gold.com.tr/polaroid-58mm-4-lu-filtre-kit_u sizce bu nasıl dır yoksa bunun yerine B&W yada hoya nın uv filtresinimi alayım polarize filtreleri şuan için bana pahalı geliyor

Filtreyi boşver. Ps ile halledersin. Tozdan çarpmadan vs korumak istemiyorsun gerek yok filtreye.

• 
Sayfa: önceki 30773078307930803081
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.