Şimdi Ara

*** Nikon SLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi *** (2483. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
61.727
Cevap
91
Favori
2.392.330
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 24812482248324842485
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • pirmes, keskinlikte sınıfı geçtik herhalde.
    turgay, bu evlilikten güzel çocuklar olacak ileride gibi geliyor bana
    cross, nex ile bol bol leyka çekicez
    iNsTiGaToR, doğan görünümlü şahin bu
  • Küçük Yeşil Ağaçkakan

15m
    f/5.6
    (1/200)
    ISO 1600
    +1.33 EV

Işık şartları zor olduğundan teknik olarak yetersiz bir fotoğraf, türün hatırına paylaşıyorum :)

*** Nikon SLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi ***
  • @xbagci
    87 model i en makbulu ama:)))
    teşekkürler bu arada
  • quote:

Orijinalden alıntı: iNsTiGaToR

Tuz Gölü civarından bir kuş:)

@ademyagiz hocam yardımlarınızı beliyorum...

elinize saglık . Şimdi görünce hatırladım yazın benzeri bi kuş evimin üstünde bi güvercine daldı güvercin 2 elektrik teli arasına düştü çarpıldı ve mefta oldu kendisi de hiç bişey yokmus gibi olay mahallinden uzaklaştı. o zamanlar bende makina yoktu :(
  • @Creative_Director
    size geldiği için şanslı fakat makina olmadığı için şanssız bir durum olmuş.
    bu arkadaş beni yaklaşık yarım saat peşinden koşturdu:)
    beğeniniz için ayrıca teşekkürler...
  • @ademyagiz

iş üstünde mi o

ağaçkakan, karabatak gibi kuşlar tamam da. bu kuşların bazıları birbirinin aynısı ya. oturup incelemeden anlaşılmaz yani. ornitocuların, özellikle adem hocanın kanatlılar üzerindeki bilgilerini hayretle alkışlıyorum. bu zevkin yanında böyle bir bilgi dağarcığı da geliyor demek ki.

@xbagci

şimdi 200mm olsaydı ne takılırdın abi. leica'yı boy portre çek ama ilk zevki alınca kendini dışarı atarsın bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ed - -- 3 Şubat 2012; 0:39:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: quicksand

Artik sat gari fm2 yi bizde hayalimzde ki makineye sahip olalim

Bazen satmaya niyetleniyorum, ama sonra kıyamıyorum.
  • oo sayfa şenlenmiş çok güzel fotoğraflar var.
    Bende bugünden iki adet fotoğraf ekliyim.

2. fotoğrafı çok pozlamışım galiba
  • şu üst geçidin üzerinden hangimiz fotoğraf çekmedik ki bence panorama güzel ama biraz mavileri vermek daha iyi olurmuş.

ikinci evet
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crosshair

şu üst geçidin üzerinden hangimiz fotoğraf çekmedik ki bence panorama güzel ama biraz mavileri vermek daha iyi olurmuş.

ikinci evet

Teşekkürler,İstanbul'a her gelen orada mutlaka bir poz çekmiştir bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xbagci

Güzel yorumlar için tekrar teşekkürler arkadaşlar.
    nexi elime alınca sudan çıkmış başığa dönüyorum, menülerde dolaşmak ne kadar gıcık bişey. Bir diyaframım bir enstantenem vardı şimdiye kadar, kafam rahattı. Yok beyaz ayarı, yok iso, yok af modları, imaj boyutları, sahne seçimleri, ne kadar çok şey biliyor bu nex.

Alışmak biraz zaman alacak

Ama leica lenslerle kullanması çok zevkli gerçekten.
    50mm summicron ile çektiğim bir fotoyu paylaşayım bari, siftah olsun.

Bu arada nexle xbagci stayla fotsu bekleyen arkadaşlar 3-5 ay bekleyecekler gibi geliyor bana

leica öksüz kalmış sanki abi :(
  • arkadaşlar nikon d700 bakıyodum nette birkaç ilan gördüm şok oldum.sıfır 2 yıl garantili fiyatı 2000 tl deniyor!bu normal mi yahu?d800 yüzündenmi bu durum?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: quicksand

Artik sat gari fm2 yi bizde hayalimzde ki makineye sahip olalim

Bazen satmaya niyetleniyorum, ama sonra kıyamıyorum.

berbat kondisyonda ki makinelere çok para istiyorlar .. Belki uygun fiyata kıyıp verirsen abi çok iyi bakarım ki :)

takılıyorum bu arada abi öğrenci adamım çok para fm2 .. Satmayın siz dursun belki miras bırakırsınız bana :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi q7uicksand -- 3 Şubat 2012; 1:44:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: haliTR3

arkadaşlar nikon d700 bakıyodum nette birkaç ilan gördüm şok oldum.sıfır 2 yıl garantili fiyatı 2000 tl deniyor!bu normal mi yahu?d800 yüzündenmi bu durum?

2000$dır o .. yoksa o fiyata imkansız .. en uygun en düşük en mantıklı fiyat 3500TL dir
  • Makine üzerindeki dahili flaşların Kılavuz No: diye tabir edilen GN'si ne kadar bilgisi olan varmı
  • quote:

50mm summicron ile çektiğim bir fotoyu paylaşayım bari, siftah olsun.

Ne kadar da mahsun kalmış...
  • @ambiante & @Creative_Director, teşekkür ederim arkadaşlar,
    @Skepo, bir Fenerbahçeli olarak tamamen tesadüf olduğunu söyleyebilirim,
    Adem & @iNsTiGaToR, elinize sağlık arkadaşlar...
  • ufak bir tavsiyeye ihtiyacim olacak

hali hazirda 18-55 ve 55-200 lenslerim var

bir adet te prime lens almak istiyorum

ama 35 le 50 mm arasinda kararsiz kaldim ikiside 200 dolar civarinda bu fiyatlarin ustune simdilik cikmam mumkun degil gibi

50mm ile portlerde cok daha rahat olurum ama 35mm de genel amac icin cok daha uygun

portre fotograflari cekmeyi seviyorum ama genede elimdeki lensin biraz daha genel amacli olmasini istiyor gibiyim :)

suan icin 35mm e daha yakin gibiyim ama genede sizin tavsiyelerinizi yorumlarinizi almak isterim
  • @dreamman115, öncelik portre olacaksa bence 50mm...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dreamman115

ufak bir tavsiyeye ihtiyacim olacak

hali hazirda 18-55 ve 55-200 lenslerim var

bir adet te prime lens almak istiyorum

ama 35 le 50 mm arasinda kararsiz kaldim ikiside 200 dolar civarinda bu fiyatlarin ustune simdilik cikmam mumkun degil gibi

50mm ile portlerde cok daha rahat olurum ama 35mm de genel amac icin cok daha uygun

portre fotograflari cekmeyi seviyorum ama genede elimdeki lensin biraz daha genel amacli olmasini istiyor gibiyim :)

suan icin 35mm e daha yakin gibiyim ama genede sizin tavsiyelerinizi yorumlarinizi almak isterim

omuzdan yukarı portre çekiyorsanız ve her seferinde değişik insanları çekmiyorsanız bir süre sonra sıkıcı oluyor. çünkü hep aynı kadraj oluyor. 50mm'in portre ve sokak fotoğrafı dışında pek kullanışlı bir yeri yok açıkçası.

35 daha geniş kullanım sunar, manzara da çekebilirsiniz. iki kişiyi yan yana da çekebilirsiniz. evde de kullanabilirsiniz.

zaten genişten teleye kadar seti yapmışsınız. aslında 55-200 VR ile de güzel portreler çekilebilir. oldukça keskin bir lens. böyle bir setin yanına alacağınız prime lensin amacı düşük ışıkta kullanmak olmalı bence. ben 35 derim.
  • 
Sayfa: önceki 24812482248324842485
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.