Şimdi Ara

*** Nikon SLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi *** (2383. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61.727
Cevap
91
Favori
2.392.328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23812382238323842385
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: etacarinae32

selamlar herkese, harici flaşı uzaktan çalıştırmak için uzatma kablosu gibi bir şey var mı acaba?

Bilgim dahilinde flaşınız Nikon CLS ile uyumlu, wireless remote slave olarak kullanabilirsiniz. Flaştan ayarlarını bilmediğim için yardımcı olamıyorum fakat gövdeden flaş ayarlarınızı commander mode'dan eşleştirirseniz flaşla dilediğiniz gibi çaktırabilirsiniz kablosuz olarak
  • @semb; görür sanırım
    @plutosdaddy; hocam doğrudur, built in flaşı commander, harici flaşı slave olarak kullanırsam wireless olarak kullanabilirim ama benim built in flaş çakmadıgı için (ampülünde arıza var sanırım) bu işlemi yapamıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: spex

*** Nikon SLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi ***

Bu fotoğrafı çok beğendim.
  • güzel resimler
  • @mertguz, teşekkür ederim, sağolun :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: pirmes

quote:

Orijinalden alıntı: koolandgang

Bu fotoğrafa 3D gözlük ile mi bakacağız? Ben olayı çözemedim. :)

Pirmes

Adem, @yaman3445 , @xbagci, @Sh@rKs-PoWeR , @semb ve Özcan teşekkürler
  • quote:

@semb; görür sanırım
    @plutosdaddy; hocam doğrudur, built in flaşı commander, harici flaşı slave olarak kullanırsam wireless olarak kullanabilirim ama benim built in flaş çakmadıgı için (ampülünde arıza var sanırım) bu işlemi yapamıyorum.

O vakit tetikleyici alabilirsiniz fakat TTL çalışanlar bayağı pahalı; manuel kullanım sorun değilse alabilirsiniz cüzzi bi rakama. Kablo önermiyorum şahsen makro kullanımı harici, zaten kablo parasına wireless tetikleyici bulunabilir aşağı yukarı
  • quote:

Orijinalden alıntı: semb

quote:

Orijinalden alıntı: ambiante

Geçen gecelerden birinde balkondan gece çekim denemeleri yapıyordum.
    Uzun pozlama ile ışığın izi çok enteresan geldi bana ve sizinle paylaşmak istedim. Işık izi araba şeklini almıştı.
    Belki çok enteresan bir an değildir ama ben ilk defa gördüğüm için paylaşmak istedim.

Genellersek, makbul olanı çizgilerde dalgalanma olmamasıdır...

Spex hocam bence çizgiler bi enteresan olmus elektrik akımı gibi mubarek :) Genellemeleri de gösterdiginiz için ayrıca teşekkürler .Hergün bişeyler öğreniyorum sayenizde.
  • quote:

quote:

@semb, bende süper bir şey oldu diye seviniyorum :) Makbul olan dalgalanmamanın olması için ne yapmak lazım?

Daha çok çekim yapıp temiz bir poz almaya çalışacaksın. Oluncaya kadar... Yani ışık kaynağına müdahale edemediğimize göre...

Bir de bu tip fotoğraflarda arkadan ve yol seviyesinden yukarda yapılan çekimler daha hoş ışık efeklerine yol açıyor...

Bir de bu tip fotoğraflarda araçlar şerit değiştirmeden ne kadar uzun süre giderse fotoğraf o kadar güzel oluyor. Ama bizim Türk milleti şerit değiştirmeden duramaz...

On numara yorum olmus :)
  • hocam teşekkür ederim. makro için kullanacağım genelde. 2 lensi ters bağlayıp makro çekim yapmaya çalışıyorum, dolayısıyla ttl zaten çalışmayacak lensten veri alamadığı için (yanılıyorsam düzeltin lütfen). siz ne önerirsiniz? ben google'a tetikleyici, trigger, uzatma kablosu vs. çıktı ama farklı farklı şeyler var, hangisini almam gerektiğini anlayamadım açıkçası.

şöyle ürünler buldum;

http://www.tripodfoto.com/kaiser-1501-kablosuz-flas-tetikleyici.1998.p
    http://urun.gittigidiyor.com/fotograf-kamera/rf-602-kablosuz-flas-flash-tetikleyici-nikon-n1-48101256

gerçi kablolu olması makro için daha iyi sanırım.
  • İlk linktekinin çakması için yine dahil flaş gerekli sanıyorum. 2 lens kullanılcaksa TTL çalışır fakat fazla patlayabilir mesafeden sebep, yine manuel en sağlıklısı olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crosshair

makinamda ortadaki nokta dışında kalan netleme noktaları sapıtmaya başladı. düşük ışığı geçtim, az önce gün ışığı altında hafif karanlıkta kalan bir yerde en sağdaki nokta ile odaklayamadım, "hunting" yaptı ve bulamadı. sensörü mü temizletmek lâzım ya da nedir?

Sayfa başı fotoğrafını sonradan gördüm... Yazıktır araya kaynayacak

Kimin çekimi o öyle bakem, etinden sütünden yararlandığınız...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Creative_Director

quote:

quote:

Geçen gecelerden birinde balkondan gece çekim denemeleri yapıyordum.
    Uzun pozlama ile ışığın izi çok enteresan geldi bana ve sizinle paylaşmak istedim. Işık izi araba şeklini almıştı.
    Belki çok enteresan bir an değildir ama ben ilk defa gördüğüm için paylaşmak istedim.

Genellersek, makbul olanı çizgilerde dalgalanma olmamasıdır...

Spex hocam bence çizgiler bi enteresan olmus elektrik akımı gibi mubarek :) Genellemeleri de gösterdiginiz için ayrıca teşekkürler .Hergün bişeyler öğreniyorum sayenizde.

Sanıyorum bir karışıklık oldu :)
  • heh, ben de mobilden yazınca sayfa başı olduğumu görmemişim. sonradan koydum bilmiyorum hocam sanırım reklam fotoğrafı çekimi yapıyorlardı. sabah okula giderken denk geldim

önde sağdaki adamda 5D vardı
  • Bende yeni gördüm güzel foto olmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: PlutosDaddy

İlk linktekinin çakması için yine dahil flaş gerekli sanıyorum. 2 lens kullanılcaksa TTL çalışır fakat fazla patlayabilir mesafeden sebep, yine manuel en sağlıklısı olur

hocam son soru, daha fazla yormak istemiyorum sizi.

http://urun.gittigidiyor.com/fotograf-kamera/pixel-ttl-dest-3-6m-flas-uzatma-kablosu-nikon-48849468

bu nasıl sizce?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @spex, crosshair; güzel fotolar elinize sağlık
  • Arkadaşlar yine fotolar şahane ellerinize sağlık. Ben de bi makinemi elime alabilsem ama işler yakamı bırakmıyoooooooooorrrrrr
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: PlutosDaddy

İlk linktekinin çakması için yine dahil flaş gerekli sanıyorum. 2 lens kullanılcaksa TTL çalışır fakat fazla patlayabilir mesafeden sebep, yine manuel en sağlıklısı olur

hocam son soru, daha fazla yormak istemiyorum sizi.

http://urun.gittigidiyor.com/fotograf-kamera/pixel-ttl-dest-3-6m-flas-uzatma-kablosu-nikon-48849468

bu nasıl sizce?

Sadece makro için kullancaksanız gayet yeterli hata 3.6 metreyle portreye bile gider ucundan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crosshair

heh, ben de mobilden yazınca sayfa başı olduğumu görmemişim. sonradan koydum bilmiyorum hocam sanırım reklam fotoğrafı çekimi yapıyorlardı. sabah okula giderken denk geldim

önde sağdaki adamda 5D vardı

Iyyyy Canon di mi o

• 
Sayfa: önceki 23812382238323842385
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.