Şimdi Ara

*** Nikon SLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi *** (2063. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61.727
Cevap
91
Favori
2.392.330
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20612062206320642065
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fotoğraf exifin gölgesinde kalmış, bida exif mexif yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasin_kaya

quote:

Orijinalden alıntı: koolandgang

Bu arada Samyang 14mm f/2.8 arıyorum.Olur da gören duyan olur,paylaşırsa sevinirim.

Düşünürsen

Zenitar 16mm satıyor birisi fiyatı da çok uygun.

http://www.fotokritik.com/forum/155894

F16'da sonuçları harika. Ancak F2.8 berbat. internetten bir incele istersen.

Ben bakana kadar uçmuş zaten
    Ama samyang düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sh@rKs-PoWeR

quote:

Orijinalden alıntı: efkorn

@Sh@rKs-PoWeR
    Burdaki fotoğraflar gayet keskin güzel sonuç vermiş gibi :)

Burayıda inceleyebilirsin

Nikon D90 ve sigma 50 mm F2.8 Macro ile çekilmiş fotolar.Ancak bütçen uygun olursa sigma 105 macro çok daha iyi bir tercih olur

sigma 150 mm macro da var fotokritikte hani ilgilenen olursa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KcRasco

quote:

quote:

@Sh@rKs-PoWeR
    Burdaki fotoğraflar gayet keskin güzel sonuç vermiş gibi :)

Burayıda inceleyebilirsin

Nikon D90 ve sigma 50 mm F2.8 Macro ile çekilmiş fotolar.Ancak bütçen uygun olursa sigma 105 macro çok daha iyi bir tercih olur

sigma 150 mm macro da var fotokritikte hani ilgilenen olursa.

Hocam fotokritikte hep canon uyumlu sigma 150mm var
  •  *** Nikon SLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi ***

Biraz geyik yapmıştık da... Affınıza sığınarak yayınlıyorum...
  • Hoş olmuş semb hocam.:)

Bir sorum var lens af de iken netleme halkasını çevirmemiz lense zarar vermez herhalde?
  • Nikon 18-55 de lens AF de iken netleme halkası çevrilmiyor ancak sizin lensinide durum ne olur bilemem
  • quote:

Nikon 18-55 de lens AF de iken netleme halkası çevrilmiyor ancak sizin lensinide durum ne olur bilemem

İlginç bende çevriliyor.

Bazen kötü ışık şartların Af'a yardımcı olmak için önce odaklama halkasını çeviriyorum. Gayret sorunsuz dönüyor.

Canon'da bu olmuyordu denek 18-55'de de durum bu belkid90'ın gövdesinde Af motoru olmasının bir avantajı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknikkonular

quote:

Nikon 18-55 de lens AF de iken netleme halkası çevrilmiyor ancak sizin lensinide durum ne olur bilemem

İlginç bende çevriliyor.

Bazen kötü ışık şartların Af'a yardımcı olmak için önce odaklama halkasını çeviriyorum. Gayret sorunsuz dönüyor.

Canon'da bu olmuyordu denek 18-55'de de durum bu belkid90'ın gövdesinde Af motoru olmasının bir avantajı...

Bendeki 18-55 ' de de netleme halkası dönmüyor ama 18-105 18-135 de dönüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: semb

Biraz geyik yapmıştık da... Affınıza sığınarak yayınlıyorum...

Hocam bu ne, çok komik
  • quote:

quote:

quote:

İlginç bende çevriliyor.

Eyvallah ...

Acaba bu durum makinaya zarar verir mi o kafama takıldı.

Hoşuma gitti, çünkü lensi Mf ye almaya gerek kalmıyor.
    Bir bir fotumda şötle bbir yorum okudum, umarım doğrudur.

quote:

O lens internal focus ozelligine sahip. Halka donmedigi icin deklansor yarım basılıyken odaklanmaya elle ince ayar yapabilirsiniz. Mesela makina motorunu kullanan 50mm gibi bi lenste halka doner. af acıkken ellerseniz ya makinaya ya lense zarar verirsiniz.

http://www.fotokritik.com/forum/149692
  • quote:

quote:

quote:

quote:

İlginç bende çevriliyor.

Eyvallah ...

Acaba bu durum makinaya zarar verir mi o kafama takıldı.

Hoşuma gitti, çünkü lensi Mf ye almaya gerek kalmıyor.
    Bir bir fotumda şötle bbir yorum okudum, umarım doğrudur.

quote:

O lens internal focus ozelligine sahip. Halka donmedigi icin deklansor yarım basılıyken odaklanmaya elle ince ayar yapabilirsiniz. Mesela makina motorunu kullanan 50mm gibi bi lenste halka doner. af acıkken ellerseniz ya makinaya ya lense zarar verirsiniz.

http://www.fotokritik.com/forum/149692

:) Valla adamlar boşuna MF - AF butonu yapmışlar. Dönüyorsa bile yinede MF için Mf'ye alıp çekmekte fayda var
  • Mantıklı bir cevap

Ama ne bilim ters bir şey yapmıyorum gibime geldi
  • quote:

Mantıklı bir cevap

Ama ne bilim ters bir şey yapmıyorum gibime geldi

• @Sharks bu böcükte ne var bilmiyorum ama gözüme ayrı bi güzel geldi biraz daha vibrance verilebilirdi sanki?
  • Eyvallah hocam.O foto aslında biraz göz yoruyor.Bunun nedenide hayvanın kanatlarının şeffaf olması.F22 ile çekince arka fondaki fluluk azalıyor

*** Nikon SLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi ***

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CanTnçr -- 17 Ağustos 2011; 19:02:01 >
  • Sh@rks - Power , hocam sen nerede yaşıyorsun ya Bu kadar böcek böyle , bu değirmenin suyu nereden geliyor
  • Sayın xbagcı;sizin fotografla ilgili exifi veren program, programı çalıştıracak bilgisayar,o bilgisyara aktaracak fotograflar ve makinanız bir bütün.Gölgede kalsa kalsa benim gibi acemi amatörler kalır.
    Çok güzel işleri ve çok faydalı bilgileri izlemeye devam ediyorum şimdilik.
    Hesapları denkleştirebilirsem aranıza katılmak deneyim ve birikimleriden faydalanmak ümidi ile herkese saygılar.
  • 
Sayfa: önceki 20612062206320642065
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.