Şimdi Ara

*** Nikon SLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi *** (2029. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
61.727
Cevap
91
Favori
2.392.330
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20272028202920302031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

f16 1/iso güneşli havada dışarıda her koşula uyar.

Tabi 100 iso kullanıyorsan 1/125 enst. biraz problem yaratır titreme açısından. O zaman formülümüzü

f11 1/2xiso şeklinde varyasyonlar ekleyebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xbagci -- 3 Ağustos 2011; 9:02:04 >
  • Bugün forum biraz sessiz galiba.

Bu arada Kemal bey, tripodum hala arabada, alma niyetiniz yoksa bildirin lütfen. Bu gibi durumlarda genelde ödünç veririm diyen çamura yatar, bizde alırım diyen yatıyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: xbagci

Bu arada Kemal bey, tripodum hala arabada, alma niyetiniz yoksa bildirin lütfen. Bu gibi durumlarda genelde ödünç veririm diyen çamura yatar, bizde alırım diyen yatıyo
    abicim denk düşemedik ki bi yahu...

hakan senden de bi ses çıkmadı ne oldu senin iş patladı mı..?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BRV35

quote:

Orijinalden alıntı: *Furious*

Akşam Vatan' dan, Vanguard Peking 21 aldım 70 Lira' ya. Hoşuma gitti çanta. Son 1 tane kalmış depodan getirdi eleman şansıma.

2 Lens sığacak gibi duruyor ama, bu çantayı kullanıp da 2 lens deneyen oldu mu sığıyor mu?

Hocam hayırlı olsun iyi günlerde kullanın bende gidip bakmak için zaman bulamıyorum bu aralar , Lowpro Adventura 170 veya Peking 21 düşünüyorum 21 e çift lens sığarsa alabilrim ama flickrdan Lowepronun fotoğraflarına baktım 3 lens alır gibime geliyor..

Vanguard Peking 21 hayırlı olsun Seçerken neden Vanguard seçtiniz acaba ? Yani neden Lowepro değil de o
    Ben de 2 lens için Lowepro-Nova 190 AW almayı düşünüyorum.."tabi ilave olarak cüzdan ve cep telefonunu da koyabileyim diye geniş olmasında yarar var diyorum"
    Ama Peking 21 ile Nova 190 arasında 100 lira kadar fark var..Yorumlara göre Vanguard Peking de tercih edebilirim yani
  • Merhaba arkadaşlar,

627 sayfanın tamamını olmasada bir kısmını okudum çok güzel paylaşımlarda bulunulmuş. Bende ufak ufak Nikon SLR almaya hevesleniyorum. Önümüzdeki hafta Tayland ve Singapur gezisi yapacağız. Oralarda bu makinaların fiyatının oldukça düşük olduğunu duymuştum. Tecrübelerinizden faydalanmak bakımından hangi model Nikon almamı önerirsiniz? Yazılanlar arasında birçok lensden bahsedilmiş. Bu lensler her makinaya uyuyor mu? Yoksa her modelin kendine has lensleri var mı? Son olarak hangi lensden almamı önerirsiniz? Teşekkür ederim.
  • @cartok

Bütçenize göre ve ne tarz çekimler yapmayı düşündüğüne bağlı olarak yapılan tavsiyeler daha doğru olucaktır.Bu yüzden bu bilgileri verirseniz iyi olur

@eyoruk

Ben çok memnunum peking 21 den.D5000 + 18-55 ve diğer bütün aksesuarları alıyor.Ayrıca başka bir lens içinde yerim kalıyor.Tavsiye ederim

@_CHARLOTTE_

18-105 lensi en keskin olduğu değerler aşağıda

Kaynak :http://www.photozone.de/nikon--nikkor-aps-c-lens-tests/410-nikkor_18105_3556vr?start=1

18mm : F5.6
    24mm : F5.6
    35mm : F5.6
    50mm : F8
    105mm : F8

Ayrıca D5000 nin ergonomisi bencede çok güzel.Zaten ergonomi genele vurulabilinecek bir konu değil.Herkezin el yapısı ve beklentisi farklı
  • Sn. Sh@rKs-PoWeR

Ordaki fiyatları bilmediğim için maliyet konusunda girmemiştim ama 1000-2000 TL arasında diyelim. Çekimler konusunda da açıkçası herşeyi makinayı aldıktan sonra öğreneceğim. Daha çok gezi ve tatillerimde çekim yapmayı düşünüyorum. Bilmem yardımcı olabildim mi? Bu konudaki cahilliğimin kusuruna bakmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xbagci

Arkadaş buyur sana sihirli formül.

f16 1/iso güneşli havada dışarıda her koşula uyar.

Tabi 100 iso kullanıyorsan 1/125 enst. biraz problem yaratır titreme açısından. O zaman formülümüzü

f11 1/2xiso şeklinde varyasyonlar ekleyebiliriz.

usta verdi formülü bu benim manuel 35'te de çok işime yarar

bu formülün bi ismi de vardı sanırım
  • @cartok

Yok hocam ne cahilliği hepimiz geçtik bu aşamalardan

Yeni başladığınız düşünerek ve oradaki fiyatları bilemediğim için D7000 + 18-200 veya D5100 + 18-55 + 55-200 olabilir diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CanTnçr -- 3 Ağustos 2011; 13:27:04 >
  • arkadaşlar bu arada 18-70'im satılık. isteyen olursa forumdan birine vereyim. tertemiz lens, akarı, kokarı yok

350 TL'ye vericem. isteyen olursa irtibata geçebilir, lensin fotoğraflarını filan da gönderirim.

daha açık bir diyaframa veya VR'li bir lense geçeceğim, ihtiyacım o yönde karar verdim.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-kamera-fotograf-lens-filtre-nikon-18-70-mm-f3-5-4-5-lens-55674420/detay/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ed - -- 3 Ağustos 2011; 13:40:39 >
  • Hayırlı satışlar.Güzel lens gerçekten.

Hem üstünde yaprak parasoley var.Kullanan kişiyi daha prof gösterip , daha çok iş çeker

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CanTnçr -- 3 Ağustos 2011; 13:48:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sh@rKs-PoWeR

@cartok

Yok hocam ne cahilliği hepimiz geçtik bu aşamalardan

Yeni başladığınız düşünerek ve oradaki fiyatları bilemediğim için D7000 + 18-200 veya D5100 + 18-55 + 55-200 olabilir diyorum.

Teşekkür ederim hocam. Peki bu lensleri alırken dikkat etmem gereken birşey var mı? Her modelin lensi ayrı mı? Yoksa yazdığınız 18-200 lens hem D7000 e hemde D5100 e uyar mı?
  • Üstünde nikon yada nikkor yazıyorsa uyar.Diğer markaların (Tokina , Sigma , Tamron vb..) ise kutsunda nikon uyumlu yada nikon bayonet diye yazar
  • quote:

Üstünde nikon yada nikkor yazıyorsa uyar.Diğer markaların (Tokina , Sigma , Tamron vb..) ise kutsunda nikon uyumlu yada nikon bayonet diye yazar

Sağolasın hocam çok yardımcı oldun
  • Rica ederim.
  • quote:

@cartok

Bütçenize göre ve ne tarz çekimler yapmayı düşündüğüne bağlı olarak yapılan tavsiyeler daha doğru olucaktır.Bu yüzden bu bilgileri verirseniz iyi olur

@eyoruk

Ben çok memnunum peking 21 den.D5000 + 18-55 ve diğer bütün aksesuarları alıyor.Ayrıca başka bir lens içinde yerim kalıyor.Tavsiye ederim

Teşekkürler.Düşünelim o halde..Direk Nowa 190 almayalım..
    Bende D5000 , 18-55 ve 35 mm için alacağım.
  • Rahat rahat sığar hocam merak etmeyin
  • quote:

Hocam uğraştırıyorum ama biraz açıklarsan sevinirim. Neden en mantıklısı K-R, hangi açılardan üstün?

• Keşke [simage][/simage] koysaydınız
  • 1400x900 ve ortalama 400kb için simage gereği duymadım.
    İsterseniz değiştiririm.
  • 
Sayfa: önceki 20272028202920302031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.