Şimdi Ara

Nikon D7100 kullanıcıları ve yorumları (14. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
740
Cevap
14
Favori
70.862
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yalnız 2350-2500 aralığı d7000 için sanırsam değil mi? d7100 daha pahalı olması lazım.(bi yerde 3000 tl) diye okumuştum forumda ama biraz eski tarihli. şu anda dolar malum fiyatlar da fırlamış olabilir :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: STRAFORJAMES

yalnız 2350-2500 aralığı d7000 için sanırsam değil mi? d7100 daha pahalı olması lazım.(bi yerde 3000 tl) diye okumuştum forumda ama biraz eski tarihli. şu anda dolar malum fiyatlar da fırlamış olabilir :(

ben sadece body fiyatı için demiştim
  • jiddi kullanıcısına yanıt
    mrb. linki veriyorum
    https://hotfile.com/dl/229980912/2ad2e90/hottfileDSC_1778.zip.html

hala tam konsantre olamıyorum, iso, diyafram, enstantane netlik refleks olarak otomatiğe bağlandığında daha iyi olacak herşey. Yukarıdaki kendini eleştirmezsen daha iyiye ulaşamazsın anlamındaki sözünüz çok hoş geldi, tamamen katılıyorum.
    teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: naturelnomad

mrb. linki veriyorum

hala tam konsantre olamıyorum, iso, diyafram, enstantane netlik refleks olarak otomatiğe bağlandığında daha iyi olacak herşey. Yukarıdaki kendini eleştirmezsen daha iyiye ulaşamazsın anlamındaki sözünüz çok hoş geldi, tamamen katılıyorum.
    teşekkürler

arkadaş, D7100 çok klas bir makine ben hiç sorun yaşamadım ve yaşayan da işitmedim. D7000 ve D600 için arkadaşın dediği gibi sıkıntılar söz konusu oldu. Gönül rahatlığı ile alabilirsin, fiyatlarda body olarak 2.700 TL civarında. kit lens 18-105 vasat bir lens. Tavsiyem, bütçenin müsaade ettiği kadar prime lens al, olmadı git bir 50 mm. 1.8 al.

Ben 18-105'i aldım çünkü hangi lensin bana hitap edeceğini netleştirmemiş idim ve kısa bir zaman içerisinde Sigma 10-20mm ve daha sonra Nikon 60mm. aldım ama bir 35 mm. veya 24 mm. gibi bir ihtiyaç da söz konusu.
  • quote:

mrb. linki veriyorum

teşekkürler

İndirdim ve ilk şu böceğe baktım. Siz fotoğraf makinasının çektiği fotoğrafı inanılmaz derecede kötü şekilde bozuyorsunuz !..

Nikon D7100 kullanıcıları ve yorumları- Nikon D7100 kullanıcıları ve yorumları

Tahmin ettiğim gibi çıktı aslında. Çünki ben o makinanın sizin paylaştığınız fotoğraflar kadar kötü fotoğraf çekebileceğine ihtimal vermiyordum. Hiç bir şey yapmadan direk paylaşın çektiğiniz fotoğrafları bence. Çünki siz program kullanarak mahvediyorsunuz fotoğraflarınızı !.. Diğer fotoğraflar da önceki paylaştıklarınıza oran ile şahaneler diyebilirim. Arabalı vapur biraz parlak çıkmış onu biraz pozlama telafisi ile eksi pozlasaydınız çok daha iyi olurdu ama Photoshop ile de baya bir kendine getirilebiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 24 Haziran 2013; 1:22:30 >
  • Selamlar

Nikon D7100 kullanıcıları ve yorumları

KML_6000 by kkaluc, on Flickr
  • @kalucizmir Mükemmel bir fotoğraf gerçekten. Emeğinize sağlık.
  • bekliyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: kalucizmir

Selamlar

Nikon D7100 kullanıcıları ve yorumları

KML_6000 by kkaluc, on Flickr

Bu ve özellikle geniş açı fotoğraflarınız çok, çok güzeller. teşekkürler. Geniş açılarda hangi lens'i kullandınız.
  • samyang 14mm olsa gerek
    karelenen pozisyon gerçekten çok iyi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkür ederim arkadaşlar. Lens 14mm Samyang f/2.8
  • jiddi kullanıcısına yanıt
    fotoğrafa bakınca ben de aynı düşünüyorum. Kontrastı artırma denemesi yaparken fotoğraf, gerçekten bozulmuş. Aslında müdahaleye hiç gerek yokmuş.
    Bunu 60 mm. ile çektim, 18-105 te kullandığım polarize ve UV filtreler de ayrı bir sıkıntı imiş. Filtresiz çekimlerde sonuçlar bayağı düzeldi. ''Öncekilere kıyasla şahaneler'' değerlendirmeniz için teşekkür ederim.

Bu arada şu son 30-40 günlük süreçte deneyimlerimi arkadaşlarla paylaşmak istedim. Lütfen katkı ve eleştiri sununuz.

1-Beyaz ayarını mutlaka kontrol edin ve doğru seçeneği belirleyin.
    2-Digital x1.3 zoom'u kullanmamaları veya bilerek kullanmaları,
    3-EV konusunu ve sonuca etkilerini konusunda bilinçli davranmaları,
    4-Iso'yu dikkatli seçmeleri. Ne kadar düşük Iso o kadar netlik demektir...
    5-Iso, diyafram, enstantane, pozlama telafisi, beyaz ayarı ilişkisini, biribirlerine etkilerini iyice öğrenin, sonuçları iyi değerlendirin ve öğrendiklerinizi içselleştirin.
    6-Iso, diyafram, enstantane, pozlama telafisi, beyaz ayarlarınızı çekime ara verdikten sonra tekrar kontrol edin. Unutkanlık, dalgınlık sıkıntı yaratabilir.
    7-Mümkünse filtre kullanmayın, çok istiyorsanız kalitelisini kullanın.
    8-Görüntü ile sensör arasındaki her mercek ve filtre kalitesine bağlı olarak keskinlik kaybına neden olur. Lenslerde, Zoom oranı arttıkça objektifteki merceklerin sayısı
    çoğalmakta ve bu da keskinlik ve kalite kayıplarına neden olmaktadır ama bu kayıplar sizin kabul limitlerinizde olabilir. Fayda/Maliyet oranı önemlidir.
    9-En azından bir tane prime lense sahip olun.
    10-Auto mod pozisyonundaki diyafram ve enstantane değerlerini dikkate alın,
    11- Gözünüz pozometrenin algıladığı değerlerle eş algı yapabilinceye kadar egzersiz yapın.
    12-Manuel mod çekimleri sizin yaratıcılığınızı geliştirir.
    13-Bir fotoğraf işleme programını iyi öğrenin ve bu kaliteli bir program olsun.
    14-Fotoğraf işleme programını ve özellikle curves yani fotoğraf renk ayarlarını iyice öğrenmeden fotoğrafa müdahale etmeyin.
    15-Fotoğraf işleme programlarınızı kullanırken muhakkak, kopya üzerinden çalışın ve orijinal fotoğrafınıza dokunmayın.
    16-Eleştirileri mutlaka dikkate alın, herbir eleştiri sizin daha iyiye gitmenize katkı sağlar.
    17-Kritik fotoğrafları, auto modda da çekin ve manuel ayarlı olanlarla kıyaslayın.
    18-Çok fotoğraf çekmeniz, fotoğrafları değerlendirmedikçe size katkı sağlamaz. Çok çekin, çok eleştirin, eleştirilin.
    19-Fotoğrafta kompozisyon konusunu iyi öğrenin.
    20-Fotoğraf makinenizin teknik özelliklerini iyice öğrenin.
    21-Makinenizi sevin, konsantrasyonunuzu, maddi ve manevi kaynaklarınızı değiştirme, öğrenme ve alışma süreçleri ile yıpratmayın.
  • Mesajınız da yazdıklarınız gerçekten de çok önemli faktörler. Bende de Panasonic LX5 var 3 hafta filan oldu alalı devamlı otomatik modda çekimler yapıyordum fakat sizin de listede belirttiğiniz üzere manuel modla ikisini karşılaştırdığım zaman artık devamlı manuel modda çekimler yapmaktayım. Forumu takip etmekteyim ve sizin fotoğrafçılık adına gösterdiğiniz gelişme de ayrı bir sevindirici, bu bakımdan da sizi tebrik etmek isterim. @naturelnomad
  • quote:

fotoğrafa bakınca ben de aynı düşünüyorum. Kontrastı artırma denemesi yaparken fotoğraf, gerçekten bozulmuş. Aslında müdahaleye hiç gerek yokmuş.
    Bunu 60 mm. ile çektim, 18-105 te kullandığım polarize ve UV filtreler de ayrı bir sıkıntı imiş. Filtresiz çekimlerde sonuçlar bayağı düzeldi. ''Öncekilere kıyasla şahaneler'' değerlendirmeniz için teşekkür ederim.

Bu arada şu son 30-40 günlük süreçte deneyimlerimi arkadaşlarla paylaşmak istedim. Lütfen katkı ve eleştiri sununuz.

1-Beyaz ayarını mutlaka kontrol edin ve doğru seçeneği belirleyin.
    2-Digital x1.3 zoom'u kullanmamaları veya bilerek kullanmaları,
    3-EV konusunu ve sonuca etkilerini konusunda bilinçli davranmaları,
    4-Iso'yu dikkatli seçmeleri. Ne kadar düşük Iso o kadar netlik demektir...
    5-Iso, diyafram, enstantane, pozlama telafisi, beyaz ayarı ilişkisini, biribirlerine etkilerini iyice öğrenin, sonuçları iyi değerlendirin ve öğrendiklerinizi içselleştirin.
    6-Iso, diyafram, enstantane, pozlama telafisi, beyaz ayarlarınızı çekime ara verdikten sonra tekrar kontrol edin. Unutkanlık, dalgınlık sıkıntı yaratabilir.
    7-Mümkünse filtre kullanmayın, çok istiyorsanız kalitelisini kullanın.
    8-Görüntü ile sensör arasındaki her mercek ve filtre kalitesine bağlı olarak keskinlik kaybına neden olur. Lenslerde, Zoom oranı arttıkça objektifteki merceklerin sayısı
    çoğalmakta ve bu da keskinlik ve kalite kayıplarına neden olmaktadır ama bu kayıplar sizin kabul limitlerinizde olabilir. Fayda/Maliyet oranı önemlidir.
    9-En azından bir tane prime lense sahip olun.
    10-Auto mod pozisyonundaki diyafram ve enstantane değerlerini dikkate alın,
    11- Gözünüz pozometrenin algıladığı değerlerle eş algı yapabilinceye kadar egzersiz yapın.
    12-Manuel mod çekimleri sizin yaratıcılığınızı geliştirir.
    13-Bir fotoğraf işleme programını iyi öğrenin ve bu kaliteli bir program olsun.
    14-Fotoğraf işleme programını ve özellikle curves yani fotoğraf renk ayarlarını iyice öğrenmeden fotoğrafa müdahale etmeyin.
    15-Fotoğraf işleme programlarınızı kullanırken muhakkak, kopya üzerinden çalışın ve orijinal fotoğrafınıza dokunmayın.
    16-Eleştirileri mutlaka dikkate alın, herbir eleştiri sizin daha iyiye gitmenize katkı sağlar.
    17-Kritik fotoğrafları, auto modda da çekin ve manuel ayarlı olanlarla kıyaslayın.
    18-Çok fotoğraf çekmeniz, fotoğrafları değerlendirmedikçe size katkı sağlamaz. Çok çekin, çok eleştirin, eleştirilin.
    19-Fotoğrafta kompozisyon konusunu iyi öğrenin.
    20-Fotoğraf makinenizin teknik özelliklerini iyice öğrenin.
    21-Makinenizi sevin, konsantrasyonunuzu, maddi ve manevi kaynaklarınızı değiştirme, öğrenme ve alışma süreçleri ile yıpratmayın.

Listeyi tersten yaz bence. Asıl önemliler en sonda
  • Teşekkür ederim.
    Yukarıda yazdıklarım, aslında benim de yeni yeni pekiştirmekte olduğum konular. Bunu hem kendim, hem de bu dünyaya yeni adım atanlar için yazdım. Daha henüz tam manası ile hazmedip içselleştiremedim ama olacak.
  • ozturert kullanıcısına yanıt
    Mrb. sıralamayı düzenleriz, ben kendi yaşadığım süreçte karşılaştıklarımı, aklıma geliş sırasına göre yazdım. Ayrıca katkıda da bulunun lütfen.
  • quote:

Mrb. sıralamayı düzenleriz, ben kendi yaşadığım süreçte karşılaştıklarımı, aklıma geliş sırasına göre yazdım. Ayrıca katkıda da bulunun lütfen.

Yok sen yazmışsın zaten sadece ters çevir dedim
  • ozturert kullanıcısına yanıt
    Mrb. Yazılarınızı kabaca okudum, ilk fırsatta hazmederek okuyacağım.

Fotoğraf Dünyasına adım atarken….[/color]
    1-Bir fotoğraf makinesi almadan önce iyice araştırın, sizden önce başlayanların deneyimlerinden istifade edin, karar verme sürecinde ne kadar bilgili
    olursanız, makine seçiminden sonraki süreç daha keytfli olur ve kısa sürede tatminsizlik yaşamazsınız. Belki de elinizdeki ile yetinirsiniz.
    2-Full frame mi, croplu mu konusuna çok takılmayın, eğer yolun sonuna gelmediydeniz bu çok önemli değil,
    Full frame makinelerin sensörünün yaklaşık 2.25 kat daha büyük olması büyük avantaj olmakla birlikte iyi fotoğrafın tek ölçütü değildir.
    Full frame makinelerin Size en büyük avantajının geniş açılı lensler ve geniş açılı çekimlerde olduğunu bilin yeter.
    3- Makinenizde odak motoru olmaması sizi hep odak motorlu lensler almaya sevk edeceğinden hayat biraz daha maliyetli olabilir.
    4-Makinenizi sevin, konsantrasyonunuzu, maddi ve manevi kaynaklarınızı değiştirme, öğrenme ve alışma süreçleri ile yıpratmayın.
    5-Fotoğraf makinenizin teknik özelliklerini iyice öğrenin.
    6-Iso, diyafram, enstantane, pozlama telafisi, beyaz ayarı ilişkisini, biribirlerine etkilerini iyice öğrenin, sonuçları iyi değerlendirin ve öğrendiklerinizi içselleştirin.
    7-Makinenizi kullanmadan önce, Beyaz ayarını mutlaka kontrol edin ve çekim ortamınıza göre, doğru seçeneği belirleyin.
    8-Iso, diyafram, enstantane, pozlama telafisi, beyaz ayarlarınızı çekime ara verdikten sonra tekrar kontrol edin. Unutkanlık, dalgınlık sıkıntı yaratabilir.
    9-Mümkünse filtre kullanmayın, çok istiyorsanız kalitelisini kullanın.
    10-Görüntü ile sensör arasındaki her mercek ve filtre kalitesine bağlı olarak keskinlik kaybına neden olur. Lenslerde, Zoom oranı arttıkça objektifteki
    merceklerin sayısı çoğalmakta ve bu da keskinlik ve kalite kayıplarına neden olmaktadır ama bu kayıplar sizin kabul limitlerinizde olabilir.
    Maliyet/Fayda oranı önemlidir.
    11-En azından bir tane prime lense sahip olun.
    12-Digital x1.3 zoom'u kullanmamaları veya bilerek kullanmaları,
    13-EV konusunu ve sonuca etkilerini konusunda bilinçli davranmaları,
    14-Iso'yu dikkatli seçmeleri. Ne kadar düşük Iso o kadar netlik demektir...
    15-Auto mod pozisyonundaki diyafram ve enstantane değerlerini dikkate alın,
    16-Gözünüz pozometrenin algıladığı değerlerle eş algı yapabilinceye kadar egzersiz yapın.
    17-Manuel mod çekimleri sizin yaratıcılığınızı geliştirir.
    18-Fotoğrafta kompozisyon konusunu iyi öğrenin.
    19-Bir fotoğraf işleme programını iyi öğrenin ve bu kaliteli bir program olsun.
    20-Fotoğraf işleme programını ve özellikle curves yani fotoğraf renk ayarlarını iyice öğrenmeden fotoğrafa müdahale etmeyin.
    21-Fotoğraf işleme programlarınızı kullanırken muhakkak, kopya üzerinden çalışın ve orijinal fotoğrafınıza dokunmayın.
    22-Eleştirileri mutlaka dikkate alın, herbir eleştiri sizin daha iyiye gitmenize katkı sağlar.
    23-Kritik fotoğrafları, auto modda da çekin ve manuel ayarlı olanlarla kıyaslayın.
    24-Çok fotoğraf çekmeniz, fotoğrafları değerlendirmedikçe size katkı sağlamaz. Çok çekin, çok eleştirin, eleştirilin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi naturelnomad -- 26 Haziran 2013; 10:49:30 >
  • Nikon D7100'e güncelleme geldi !..
    -
    Nikon firmware C 1.01

Modifications enabled with this upgrade of firmware, release date June 25, 2013:

When images captured using a flash in Manual or Repeating flash flash mode were played back with the “Overview” display enabled, flash output level was displayed in the flash compensation portion of the display. This issue has been resolved.
    When the AE/AF lock button was pressed with Special Effects mode enabled, Selective Color selected, and the view magnified with selective color options displayed in live view, the image did not change while live view was active. This issue has been resolved.
    An issue that caused the Viewfinder Virtual Horizon to freeze when certain operations were performed has been resolved.
    When images captured with white balance bracketing enabled were played back, a white balance fine-tuning value of 9 (steps) was displayed even for images captured with a fine-tuning value of 10 (steps) applied. This issue has been resolved.
    An issue that prevented cursor movement when certain operations were performed in calendar playback mode has been resolved.
    The size of some text displayed in calendar playback mode has been modified.
    Display of focal lengths in 35mm [135] format recorded in image Exif data has been corrected.
    With movie recording at 1920 × 1080/24p in M exposure mode, subject brightness did not change, even when shutter speed was adjusted. This issue has been resolved.

Click here to download firmware v C 1.01 for Nikon D7100 :https://support.nikonusa.com/app/answers/detail/a_id/18539
  • Tşk. Jiddi, haberdar değildim, güncellermeleri yaptım.
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.