Şimdi Ara

Nikon D5100 duyuruldu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
138
Cevap
0
Favori
9.776
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet biliyorum. Canon'da da aynı sorunu yaşarım herhalde yani Canon 50mm f/1.8 de af yok bildiğim kadarıyla
  • quote:

Orijinalden alıntı: tugtim

Evet biliyorum. Canon'da da aynı sorunu yaşarım herhalde yani Canon 50mm f/1.8 de af yok bildiğim kadarıyla

Yaşamazsınız Canon'un bütün lensleri aflidir. D5100ün sensörü başarılı D7000ininkinin aynısı ancak D3100ün de sensörü de bir o kadar kaliteli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi General Daimos -- 5 Nisan 2011; 14:50:05 >
  • özellikleri iyi ama tipsiz bir makine olmuş. nikon'un kırmızı işareti ve tüm o kısım sanki sıcaktan erimiş de yamulmuş gibi duruyor. d5000'de bile önden bakınca sağ tarafı kısa ve gereğinden fazla yuvarlak buluyordum burda iyice törpülemişler. ama özellikleri iyi. 600d'ye iyi bir rakip olmuş.
  • Hoşgelmiş,
    en azından diğer makinaların fiyatını biraz törpüler.
  • CANON 600D
    CANON 60 D
    NİKON 5100
    NİKON D9O

İLK DSLR MAKİNAM OLUCAK BU DÖRDÜ ARASINDAN HANGİSİNİ TERCİH ETMELİYİM ? TEŞEKKÜRLER
  • quote:

Orijinalden alıntı: mancity

CANON 600D
    CANON 60 D
    NİKON 5100
    NİKON D9O

İLK DSLR MAKİNAM OLUCAK BU DÖRDÜ ARASINDAN HANGİSİNİ TERCİH ETMELİYİM ? TEŞEKKÜRLER

Bu dördü arasından 60D derim.
  • D7000'in sensörü, 920.000 noktalı döner ekran güzel olmuş.

tasarım konusunda bişey diyemicem.
  • quote:

CANON 600D
    CANON 60 D
    NİKON 5100
    NİKON D9O

önce ikincil ekran ve ikinci ayar tekeri istiyor musun makinende (yani orta seviye bir makine) ona karar ver. olmasa da olur dersen d5100 ile 600d arasında seçim yaparsın. olsun dersen de d90 ile 60d kalıyor geriye ama d90 ile 60d aynı dönemim makineleri değil. o zaman da d90 yerine d7000 koyman lazım.

eğer amatör, ev tipi video çekeceksen nikonlardaki (d3100, d5100 ve d7000) video çekiminde fulltime otofokus işine kesinlikle yarar. makineyi tripoda koyup karşısına geçip kendini çekebilirsin, mesela çocuğu olanlar çocuğuyla oynarken vs. doğumgününde makinenin arkasında kalmana gerek olmaz. yerleştirir karşısına geçersin o kendisi netler.

bahsettiğim şey şu videoda 1:28'de gösterilen özellik;

• quote:

CANON 600D
    CANON 60 D
    NİKON 5100
    NİKON D9O

Merhaba,
    Yanlış anlamayın ama daha yeni duyurulmuş ve henüz kullanımı yaygınlaşmamış d5100 modelini sormanız için çok erken.
    Biraz daha beklerseniz daha iyi bir karşılaştırma yapılabilir.
    Ayrıca,sorduğunuz bazı modellerin aynı sınıfta olmadıklarını da belirtmek isterim.
    İyi akşamlar,hoşçakalın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c.james -- 5 Temmuz 2011; 3:38:29 >
  • quote:

CANON 600D
    CANON 60 D
    NİKON 5100
    NİKON D9O

Merhaba,
    Yanlış anlamayın ama daha yeni duyurulmuş ve henüz kullanımı yaygınlaşmamış d5100 modelini sormanız için henüz çok erken.
    Ayrıca,sorduğunuz bazı modellerin aynı sınıfta olmadıklarını da belirtmek isterim.

CEVABINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM,
    BİR ARKADAŞIM HAFTA SONU AMERİKAYA GİDECEK VE ORADA UYGUN OLDUĞUNDAN ALDIRMAK İSTİYORUM,
    BU MODELLER AŞAĞI YUKARI AYNI FİYATGİBİ,
    HANGİSİNİ ALACAĞIMA KARAR VEREMEDİĞİMDEN SİZ TECRÜBELİ ARKADAŞLARDANM YARDIM İSTİYORUM TEŞEKKÜRLER,
    (D5100 BELKİ AMERİKADA ÇIKMIŞTIR DİYE DÜŞÜNDÜĞÜMDEN YAZMIŞTIM)
    TEŞEKKÜRLER

• quote:

CANON 600D
    CANON 60 D
    NİKON 5100
    NİKON D9O

Nikon 5100 İçin henüz birşey söyleyemem ve önermem çünkü makina henüz yeni oldugu için artılari / eksileri kullandıkca görülecektir. O nedenle 5100 elemeniz doğru olabilir bence.. Bir Nikon'cu olduğum için size her zaman Canon'dan önce Nikon öneririm. Belirtmiş oldugunuz modeller gerçekten güzel fakat bazı noktalar var ve o noktalar oldugundan dolayi tam bir karşılaştirma yapmak doğru olmayacaği yönündeyim. Nikon D90 kullaniyorum ve inanin bu zamana kadar kullandigim en iyi makinalardan biri diyebilirim. Canon'un birçok modelini kullandim ama Nikon kadar performans acıkcasi almadim. Nikon D90 size çok rahat şekilde önerebilrim.

• PEki TR'deki fiyatı ne kadar olur?
  • quote:

quote:

CANON 600D
    CANON 60 D
    NİKON 5100
    NİKON D9O

Merhaba,
    Yanlış anlamayın ama daha yeni duyurulmuş ve henüz kullanımı yaygınlaşmamış d5100 modelini sormanız için henüz çok erken.

CEVABINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM,
    BİR ARKADAŞIM HAFTA SONU AMERİKAYA GİDECEK VE ORADA UYGUN OLDUĞUNDAN ALDIRMAK İSTİYORUM,
    BU MODELLER AŞAĞI YUKARI AYNI FİYATGİBİ,
    HANGİSİNİ ALACAĞIMA KARAR VEREMEDİĞİMDEN SİZ TECRÜBELİ ARKADAŞLARDANM YARDIM İSTİYORUM TEŞEKKÜRLER,
    (D5100 BELKİ AMERİKADA ÇIKMIŞTIR DİYE DÜŞÜNDÜĞÜMDEN YAZMIŞTIM)
    TEŞEKKÜRLER

Rica ederim.Bu arada Nikon d3100,Pentax k-r ve Canon 550d gibi modelleri başlangıç için önerebilirim.Ama bütçeniz müsaitse d7000 veya 60d gibi daha üst sınıf modelleri de düşünebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c.james -- 5 Nisan 2011; 19:17:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: johonwayni

quote:

- 1080p video (30, 25 or 24 kare/saniye)

Fotoğraf makimelerindeki bu video özelligini anlamiyorum. DSL kameralar sadece fotoğraf için tasarlanmıştır ve bu video kaydının sensörü ısıtacagi gibi makinanin ömründen gidiyor.. Kendi kameramda 720p özelligi var ve bu zamana kadar bir kere deneme amacli video cektim o kadar. Bence tamamen gereksiz ve sırf özellik olsun diye eklemiş sistem..

İk örnekler çıkalı (üstelik o da nikondu) iki sene oluyor neredeyse ama siz hala video ne iş sorusundasınız. Dijital sistemler yapısı itibariyle zaten video çekimine müsait. Sadece yazılımla iş bitiyor neredeyse. Video da yeri geldi mi zaruri bir özellik hareketli lcd de. Öyle ya da böyle müşterinin istediğini yapacaklar. Ya birbirlerini zorlayacaklar buna ya da tüketici onları zorlayacak ama öyle ama böyle.
    lifeview de gereksizdi bir zamanlar, video çekimi de. Şimdi hareketli lcd de tercih sebebi oldu nikon da yaptı işte.

• Tanıtım videosunda hdr kendi içindemi yapıyor yoksa benmiş yanlış anladım. Hdr için fotoğraf mı çekiyor.

Canon 60d almadan once baya bekledim bu modeli iyikide daha da beklememisim pişman olmadım canon 60d daha iyi teknik olrak. Bütçeyi zorlamasa d7000 olurdu ama malesef canon tam benim bütçeye göre istediğim özellikte yapmış aleti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cem

Tanıtım videosunda hdr kendi içindemi yapıyor yoksa benmiş yanlış anladım. Hdr için fotoğraf mı çekiyor.

Evet, kendi içinde HDR yapıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: johonwayni

quote:

- 1080p video (30, 25 or 24 kare/saniye)

Fotoğraf makimelerindeki bu video özelligini anlamiyorum. DSL kameralar sadece fotoğraf için tasarlanmıştır ve bu video kaydının sensörü ısıtacagi gibi makinanin ömründen gidiyor.. Kendi kameramda 720p özelligi var ve bu zamana kadar bir kere deneme amacli video cektim o kadar. Bence tamamen gereksiz ve sırf özellik olsun diye eklemiş sistem..

Bence yanlış düşünüyorsunuz çünkü böyle bir akım var. Bunu adı amatör sinema.
    Yıllardır kısa film çekmek isteyen ve sinematik görüntü almak isteyen insanlar , şimdi sadece 2.000 TL vererek , 35mm film görüntüsüne sahip , alan derinliği yaratabilen , bir hd kamera sahibi oluyorlar.

Muadil özelliklerde bir video kameranın , yanından dahi geçemez bu insanlar.

Artık kısa filmci için handycam dönemi bitti.
    Hdslr dönemi başladı. Günden güne kullanıcı sayısı artan , düşük bütçeli film yapmak isteyen , sinematik görüntü hedefleyen bir kitle için yapılıyor o özellik ve sizde farkederseniz eğer , dslr için video çekme yetenekleri , sürekli gelişmekte , her modelde daha ileri seviyeye getirilmekte.

Bu insanlar için çok iyi ve olumlu bir şey.
    Sizler güzel güzel fotoğraflarınızı çekersiniz bu şahane makineler ile , bizde film çekeriz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi velfecir -- 6 Nisan 2011; 1:22:53 >

• kit lens ve 50mm f/1.8 yerine hangi lensi alsak ikisinin yerine de başarılı bir şekilde kullanabiliriz peki? 200 dolar gibi bir fiyat ile tabiki.
  • Piyasadaki en iyi Apsc bence K-5 ve 7D. Bunlardan sonra ne alırım diye düşünüyorum hiç düşünmeden Canon 60D alırım.
    F/P oranı çok çok iyi bence Canon 60D'nin. Uygun fiyatlı.

Bu gövdeye gelince bence satış yapmaktan başka derdi yok En büyük fark tasarımda. Onu da Nikon severler sevmeyecekler
  • quote:

Orijinalden alıntı: tugtim

kit lens ve 50mm f/1.8 yerine hangi lensi alsak ikisinin yerine de başarılı bir şekilde kullanabiliriz peki? 200 dolar gibi bir fiyat ile tabiki.

3 kriteriniz bir arada olmaz ne yazık ki en yakın tamron 17-50 f/2.8 tavsiye ederim tabii fiyatı sizin bütçenin üstünde.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.