Şimdi Ara

Nikon D5100 duyuruldu (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
139
Cevap
0
Favori
9.762
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

af motoru var mı acaba bu modelde?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Designer83

kimse sormamış veya söylememiş galiba.

af motoru var mı acaba bu modelde?

Merhaba,
    Hayır,d5100 modelinde gövde üzerinde af motoru bulunmuyor.
    Bu arada aşağıdaki sitlerde de d5100'le ilgili ön incelemeler yayınlanmış.
    İyi günler,hoşçakalın..

http://www.bascek.com/10790/nikon-d5100-cikti/
    http://www.log.com.tr/nikon-dslr-serisinin-en-yeni-uyesi-d5100/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c.james -- 20 Mayıs 2011; 3:39:14 >
  • bende d3100 almayı düşünüyordum araştırma yapıyordumda bu af motoru işi biraz garibime gitti.50mm f/1.8 lens alırsam elimle mi yapmak zorunda kalıcam , eğer öyleyse çok zorlanır mıyım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: protherm

bende d3100 almayı düşünüyordum araştırma yapıyordumda bu af motoru işi biraz garibime gitti.50mm f/1.8 lens alırsam elimle mi yapmak zorunda kalıcam , eğer öyleyse çok zorlanır mıyım ?

Merhaba,
    Evet,50mm f/1.8 lens alırsanız d3100 gibi af motorsuz gövdelerde manuel kullanmak zorundasınız.Aslında bazen manuel kullanmak da zevkli olabiliyor ama kaçırmak istemediğiniz bir kare olduğunda biraz zorlanabilirsiniz.
    İyi günler,hoşçakalın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c.james -- 7 Nisan 2011; 23:32:22 >
  • Kendi içinde HDR fotoğraflar cekebilmesi çok güzel bir özellik.. Ekrani acilabilmesi ve dönebilmesi ise zor cekim alanlarida büyük kolaylık saglyacak gibi.. Tahminen Türkiye satış fiyatı ne kadar olur acaba ?
  • Kendi içinde HDR fotoğraflar cekebilmesi çok güzel bir özellik.. Ekrani acilabilmesi ve dönebilmesi ise zor cekim alanlarida büyük kolaylık saglyacak gibi.. Tahminen Türkiye satış fiyatı ne kadar olur acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: c.james

quote:

bende d3100 almayı düşünüyordum araştırma yapıyordumda bu af motoru işi biraz garibime gitti.50mm f/1.8 lens alırsam elimle mi yapmak zorunda kalıcam , eğer öyleyse çok zorlanır mıyım ?

Merhaba,
    Evet, 50mm f/1.8 lens alırsanız d3100 gibi af motorsuz gövdelerde manuel kullanmak zorundasınız.Aslında bazen manuel kullanmak da zevkli olabiliyor ama kaçırmak istemediğiniz bir kare olduğunda biraz zorlanabilirsiniz.
    İyi günler,hoşçakalın..

teşekkürler cevap için.Peki lensin içinde af motoru olan versiyonu yok mu bu 50mm'nin ?
  • quote:

quote:

quote:

Merhaba,
    Evet, 50mm f/1.8 lens alırsanız d3100 gibi af motorsuz gövdelerde manuel kullanmak zorundasınız.Aslında bazen manuel kullanmak da zevkli olabiliyor ama kaçırmak istemediğiniz bir kare olduğunda biraz zorlanabilirsiniz.
    İyi günler,hoşçakalın..

teşekkürler cevap için.Peki lensin içinde af motoru olan versiyonu yok mu bu 50mm'nin ?

Rica ederim.
    Nikon'un Af-s 50mm f/1.4 lensi var ama garantili fiyatı neredeyse giriş seviyesi bir gövde fiyatına yakın.Spot piyasada ise ortalama 550-650 tl gibi rakamlara bulabilirsiniz.
    Alternatif olarak ise,fiyatı daha uygun olan Af-s 35mm f/1.8'i önerebilirim.50mm'lik bir lensin yerini tutmasa da iyi bir alternatif olabilir.
    Bu arada,af-s lenslere çok fazla harcama yapmayı düşünmüyorsanız,o zaman d90 gibi af motorlu bir gövde almanızı tavsiye ederim.
    İyi akşamlar,hoşçakalın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c.james -- 7 Nisan 2011; 18:28:49 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba,
    İyi günler,hoşçakalın..

Rica ederim.
    Nikon'un Af-s 50mm f/1.4 lensi var ama garantili fiyatı neredeyse giriş seviyesi bir gövde fiyatına yakın.Spot piyasada ise ortalama 550-650 tl gibi rakamlara bulabilirsiniz.
    Alternatif olarak ise,fiyatı daha uygun olan Af-s 35mm f/1.8'i önerebilirim.50mm'lik bir lensin yerini tutmasa da iyi bir alternatif olabilir.
    Bu arada,af-s lenslere çok fazla harcama yapmayı düşünmüyorsanız,o zaman d90 gibi af motorlu bir gövde almanızı tavsiye ederim.

anladım hocam.35mm olanın fiyatı da az buz değil 50mm ile karşılaştırıldığında pahalı kalıyor.bu af motoru işi biraz sıkıntı demekki...
    peki canon 500d veya 1100d modellerinde var mı bu özellik ?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba,
    İyi günler,hoşçakalın..

Rica ederim.

anladım hocam.35mm olanın fiyatı da az buz değil 50mm ile karşılaştırıldığında pahalı kalıyor.bu af motoru işi biraz sıkıntı demekki...
    peki canon 500d veya 1100d modellerinde var mı bu özellik ?

Evet,35mm olan versiyonun fiyatı da çok hesaplı değil ama yine de Af-s 50mm f/1.4'e göre fiyat olarak biraz daha uygun diyebilirim.
    Canon konusuna gelince;Canon'un güncel lenslerinin tamamı af motorlu olduğu için Canon gövdelerde af motoruna gerek kalmıyor ve dolayısıyla Canon gövdeler af motorsuz üretiliyor.Yani Canon alırsanız lens konusunda ikilem yaşamazsınız.
    Bu arada Canon almayı düşünürseniz,500d değil de 550d almanızı daha çok tavsiye ederim.Çünkü 500d ne kadar iyi olsa da,sensör bakımından serinin önceki ve sonraki versiyonları olan 450d ve 550d'nin biraz daha iyi olduğu söyleniyor.
    Son olarak,Pentax'ın k-x ve k-r modellerini de incelemenizi tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c.james -- 7 Nisan 2011; 19:47:45 >
  • Çok enteresan. Dpreview' de D5100-D60-D600 ve K-x için aynı test fotograf üzerinden fotografın ortasında bulunan bir kafa fotografı üzerinde(Alın kısmı) mukayesede bulundum ve çok ilginç bir sonuç var . 600D tümünü açık ara solluyor ve D5100 dahil hepsi hayal kırıklığına uğrattı . Elbette bu mukayeseler hangi lenslerle yapılıyor bir açıklama göremedim. Sabit lensli makinalar için bu netlik ve keskinlik mukayeseleri doğru ama dSLR' ler için ne kadar geçerli tartışılır.
    http://www.dpreview.com/previews/nikond5100/page8.asp
    100 ISO için mukayeseye getirin.
     Nikon D5100 duyuruldu
  • 600D, 550D, 60D'de detaylar nedense hepsinden daha iyi. Özellikle ISO1600'e kadar hemen hiçbirinde o kadar yüz detayı yok. Sebebini anlayamadım, ben de hep o yüz fotoğrafına bakarım, şakaklarındaki çizgiler de aynı şekilde.
  • Gerçekten canon 7d, canon 50d, nikon d7000, d5100 ve de 550d ile kıyasladım. 600d en iyi detayı veren çıktı ama raw dosyaları açamadım update gerekecek sanırım. 50d de en kötüsü kırışık namına hiç bir şey yoktu:)
  • 550d de fena değilmiş bu iso testinde. Nikon ile Canon karşılaştırması yaptım bu testte şöyle birşey var. Kırmızı renkler arasında çok ton farkı var. Canon'un kırmızı renkleri daha koyu ton da iken Nikon'da daha açık. Belirgin bir fark var yani. Sarı renk de ise tam tersi aynı fotoda bu defa Canon'un sarı renkleri daha açık Nikon'unkine göre.
  • Gerçekten garip bir sonuç cıkmış. Nikon D5100 böyle bir sonuc cikaracağini düşünmüyorum, diğer birçok test sitelerinde Nikon d5100 konumu oldukca iyi fakat bu test sonucunda alt sıralarda.. Hangi lens ile böyle bir sonuca varildigi yazılmıyor sanırım.. herhalde üstüne gelen lens ile cekim yapilmiştir.
  • Bence görünümü çok güzel olmuş, full hd video eklemeleri de süper olmuş. 550d almasaydım bunu alırdım heralde :D
  • 600d nin performansı ilginç olmuş, kullanılan lensleri belirtmemişler değil mi?
  • O fark 550D'den beri var zaten. Bir-iki başlıkta da anlatmaya çalışmıştım. Canon'un 18MP'lik algılayıcısı ince detayları yakalamakta cidden çok başarılı. Herkes ISO6400'e baktığı için bunları göremiyor.
  • @ozturert,
    Katılıyorum, Esas performans için 100-200 gibi düşük ISO' lara bakmak lazım. İlk başlarda bende ISO hastasıydım. Kim kullanıyor 3200-6400-12800 gibi ISO' ları. Basıyorlar NR' yi Sonuç detay, keskinlik neredeyse sıfırlanmış suluboya fotograflar.
    quote:

Orijinalden alıntı: ozturert

O fark 550D'den beri var zaten. Bir-iki başlıkta da anlatmaya çalışmıştım. Canon'un 18MP'lik algılayıcısı ince detayları yakalamakta cidden çok başarılı. Herkes ISO6400'e baktığı için bunları göremiyor.
  • Merhaba,
    imaging-resource sitesinin d5100 incelemesini görünce sizlerle de paylaşmak istedim.

http://www.imaging-resource.com/PRODS/D5100/D5100A.HTM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c.james -- 20 Mayıs 2011; 3:42:29 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.