Şimdi Ara

Nikon 1 J1

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 800 tl ye nikon 1 j1 çift lens ile almak mantıklı mı? Ya da tek lensi 10-30 ya 10 mm f2.8 birini seçip 520 ye almak olabilir mi? Düşük fiyat olması yüzünden diikatimi çekti. D7000 sahibiyim bunu taşıabilirlik için düşünüyorum. Fiyatı göz önünde bulundurarak cevaplamanızı rica edeceğim.

• Enclosure kullanıcısına yanıt
    ilk önce bu fiyata göre başka makine varmı ona bakmak lazım,e tabi 0 makine düşünürsek 1000 lira altı aynasız modeller bulmak zor,d7000 varsa eğer çift lens almanın mantığı yok,hele hele bunlardan birisi 10mm diğeri de 10-30 mm ise.10-30 alıp geçmek daha mantıklı,diyaframı yüzünden 10 mm yi almak saçma olur bence :)
  • ShutterSpeed kullanıcısına yanıt
    10-30 lens ile fiyatı 520 tl ye geliyor kompakt makine fiyatına. Sensoru ne kadar küçük olursa olsun eş değer fiyatlı kompaktlardan hatta üst seviye kompaktlardan daha iyi görüntü verir diye düşünüyorum. Sadece sensör çarpanının 2,6 olması beni düşündürdü. En geniş lens açısı 26 mm olacak :( aslında megapiksel olayına takılmam ama 10 mp yerine bari 12 falan olsaymış iyi olacakmış

Sizce de zannediyorum 400 tl ye kompakt almaktansa 520 tl ye bunu almak daha mantıklı olur herhalde.
    elbette hocam her halükarda kompakttan daha iyi seçim olacağı kesin,çarpan konusunda bu fıyattakı makineden 1,6 carpan beklemek de sacma olur:) 10 mp işinizi fazlasıyla görür bence,sonuçta amaç temiz fotoğraf almak o yüzden kafanıza takmayın bunu.en kötü aynasız makine bile standart kompakttan daha iyidir
    Son birşey daha sorayım, kusura bakmayın aynasız konusu ayrı bir derya anlayan birisini bulunca kaçırmak istemedim. Canon eos m konusunda ne düşünüyorsunuz. 18-55 lens ile fiyatı 800 tl bunun yerine almaya değer mi yoksa 300 tl cepte kalsın filtre falan alırız ne düşünürsünüz.
    estağfurullah ,elimden geldiği kadar yardımcı olurum :)
    yüklediğim fotoğraflarda özellik kıyaslaması var,lakin eos M de bazı özellikler sensör bariz şekilde üstün j1 e göre.mesela (çarpan 1.6).megapiksel değeri keza üstün,HDR özelliği var vs.eos m de ilk firmware sıkıntılılydı özellikle autofocusta ama onu düzelttiler diye biliyorum güncellemeyle. bence aradaki farka değer :)
     Nikon 1 J1

Nikon 1 J1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShutterSpeed -- 16 Aralık 2014; 18:03:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ShutterSpeed

estağfurullah ,elimden geldiği kadar yardımcı olurum :)
    yüklediğim fotoğraflarda özellik kıyaslaması var,lakin eos M de bazı özellikler sensör bariz şekilde üstün j1 e göre.mesela (çarpan 1.6).megapiksel değeri keza üstün,HDR özelliği var vs.eos m de ilk firmware sıkıntılılydı özellikle autofocusta ama onu düzelttiler diye biliyorum güncellemeyle. bence aradaki farka değer :)
     Nikon 1 J1

Nikon 1 J1

Hocam canon m de autofokus hala yavaş diyiyorlar.

• Arkadaşlar,

Nikon 1 J1 10-30 lens ve 10 mm f2.5 lens ile birlikte 650 tl ye geliyor muhtemelen alacak gibiyim. Bu paraya orta üstü kompakt bir kamera ancak alınabiliyor. DSLR nin yanına almak için en mantıklı seçenek gibi. Timelapse özelliği, dakikada 60 kare fotoğraf çekmesi işime çok yarayacak. Bunun yanı sıra ne kadar kullanışlı olur bilmiyorum ama slowmotion video çekim (1000 fps) çöznürlük düşük olsa da deneyimlemek için bir fırsat gibi duruyor. 10 mp bile olsa en iyi kompakt ile aynı sensör boyutunda olması (1") ile kompakt üstü sonuçlar alabileceğime işaret ediyor.
    Canon eos m de çok düşünmüştüm fakat odaklama sorunu önceye göre iyi olsa da bas çek yerine kullanacağım bir makinede odaklama sorunu yorabilir. Üstelik fiyat olarak tek 18-55 lens ile 800 tl, çift lens ile fiyatı 1100 tl ye çıkıyor.

Düşüncelerinizi bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Enclosure

Arkadaşlar,

Nikon 1 J1 10-30 lens ve 10 mm f2.5 lens ile birlikte 650 tl ye geliyor muhtemelen alacak gibiyim. Bu paraya orta üstü kompakt bir kamera ancak alınabiliyor. DSLR nin yanına almak için en mantıklı seçenek gibi. Timelapse özelliği, dakikada 60 kare fotoğraf çekmesi işime çok yarayacak. Bunun yanı sıra ne kadar kullanışlı olur bilmiyorum ama slowmotion video çekim (1000 fps) çöznürlük düşük olsa da deneyimlemek için bir fırsat gibi duruyor. 10 mp bile olsa en iyi kompakt ile aynı sensör boyutunda olması (1") ile kompakt üstü sonuçlar alabileceğime işaret ediyor.
    Canon eos m de çok düşünmüştüm fakat odaklama sorunu önceye göre iyi olsa da bas çek yerine kullanacağım bir makinede odaklama sorunu yorabilir. Üstelik fiyat olarak tek 18-55 lens ile 800 tl, çift lens ile fiyatı 1100 tl ye çıkıyor.

Hocam alın gitsin bence fiyat çok çok iyi bence. M3 gibi ve leica gibi compact makineyi kastetmiyorsak (fiyatı daha Pahalı) makine ÇOĞU compact ve dslr like a bin Çakar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FA9189F46 -- 21 Aralık 2014; 1:43:13 >

• quote:

Arkadaşlar,

Hocam crop yapmayacaksanız mp e gerek yok aldıktan sonra inceleme bekliyoruz

• Hocam bugün mağazada denedim fakat biraz hayal kırıklığı yaşadım. Nikoncu arkadaş yoktu yarın tekrar onunla bakacağız. Fakat beklentimin çok altında bir görüntü kalitesi vardı :( @Montblanc 149
  • Nikon 1 j1 bas çek bir makine değildir. 1/20 ve daha yavaş enstantane değerlerinde kaliteli kotoğraf üretiyor. Yanı dslr nin yanına alınacak gibi değil. Yabancı forumlarda yerden yere vurdukları kadar varmış :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Enclosure -- 25 Aralık 2014; 21:25:21 >
    hocam sensör boyutundan zaten nikonun bu makineyle nereyi amaçladıgı da mechul olmuştur hep,tam biyere oturtamıyosun istesende.eos M bunun yanında kral sayılır bence :)
    Elektronik shutter olduğu için timelapse amaçlı düşünmüştüm fakat bu kadar kötü olacağını tahmin etmiyordum. Timelapse için eos m mantıklı durmuyor. Her ne kadar magic lantern ile yapılabilsede mekanik shutter olduğu için sıkıntı çıkarabilir diye düşünüyorum. Aslında özellikleri açısından nşkon 1 serisinin alternatifide yok sayılır. 60 kare sn fotoğraf, time lapse, slowmotion... Fakat asıl görevi olan fotoğraf çekimi tırt... Ah bir alternatif bulabilsem...
    hocam bu dusundugunuz fıyatlarda malesef pek alternatıf mümkün gozukmuyor :)
  • Alternatif bulamadıkça kendimi fullframe makinelere bakarken buluyorum. Dslr kullanmanın en kötü yönü bu herhalde diğer makinelerin fotoğraf performansı tatmin etmiyor artık. Sony a5000 ya da a6000 bakmaya başladım. Sony nin android uygulması sayesinde timelapse özelliği kazanıyor galiba.
  • quote:

Alternatif bulamadıkça kendimi fullframe makinelere bakarken buluyorum. Dslr kullanmanın en kötü yönü bu herhalde diğer makinelerin fotoğraf performansı tatmin etmiyor artık. Sony a5000 ya da a6000 bakmaya başladım. Sony nin android uygulması sayesinde timelapse özelliği kazanıyor galiba.

Hocam valla bende a6000 alacağım dslr yi sevmiyorum şu fullframe aynasızlar çoğalsın işte o zaman aynalıların işi biter param var diyiyorsanız a6000 alın ;)
  • Yurtdışından almayı planlıyorum. Burada anormal derecede pahalı. Hatta mümkün olursa öakul fiyatlı bir aynasız fullframe bile olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Enclosure -- 26 Aralık 2014; 22:57:12 >
  • quote:

Yurtdışından almayı planlıyorum. Burada anormal derecede pahalı. Hatta mümkün olursa öakul fiyatlı bir aynasız fullframe bile olabilir

Aynasız fullframe sadece sony in var rx1 ve a7 ve a7 nin başka modelleri var örneğin a7r gibi başka fullframe aynasız yok diye biliyorum ama aynalılarda bolca var onlarda bu iki makineden daha pahallılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-FA9189F46

quote:

Yurtdışından almayı planlıyorum. Burada anormal derecede pahalı. Hatta mümkün olursa öakul fiyatlı bir aynasız fullframe bile olabilir

Aynasız fullframe sadece sony in var rx1 ve a7 ve a7 nin başka modelleri var örneğin a7r gibi başka fullframe aynasız yok diye biliyorum ama aynalılarda bolca var onlarda bu iki makineden daha pahallılar

Alıntıları Göster
    Nikon 1 v1 nasıldır arkadaşlar?

Fiyat olarak 400 TL ye 2. el alınır mı?
    1500 kadar fotoğraf çekmiş ve yeni.

Fotoğrafta yeniyim ve öyle profesyonel anlamda uğraşmak için değil de, kendi kendime deniz kenarında dağlarda falan çekmek için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anticor -- 28 Aralık 2014; 15:27:08 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.