Şimdi Ara

Nikon 1 J1 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Hocam merhaba,

Makineden beklentiniz yüksek olmasın. Orta segment bir kompakt makineden iyi çeker fakat en kötü dslr nin yakınına yaklaşamaz. Bunu yanı sıra entegre flash olmaması hava karardıktan sonra sizi zorlayabilir. Bu makinenin en güzel özelliği, saniyede 60 kare fotoğraf çekimi, time lapse yapabilme özellği ve düşük çözünürlükte olsa da yavaş çekim bideo özelliği. Zaten kompakt alacaksanız yerine bu alınır fakat vatan bilgisayarda bunu entegre flash versiyonu olan j1 mıdeli 10-30 kit lens ile 530 tl ve sıfırı bence 130 lira fazlasına sıfırını flashı olan modelini taksitle alabilirsiz hem 2 yıl garantisi olur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Enclosure

Hocam merhaba,

Makineden beklentiniz yüksek olmasın. Orta segment bir kompakt makineden iyi çeker fakat en kötü dslr nin yakınına yaklaşamaz. Bunu yanı sıra entegre flash olmaması hava karardıktan sonra sizi zorlayabilir. Bu makinenin en güzel özelliği, saniyede 60 kare fotoğraf çekimi, time lapse yapabilme özellği ve düşük çözünürlükte olsa da yavaş çekim bideo özelliği. Zaten kompakt alacaksanız yerine bu alınır fakat vatan bilgisayarda bunu entegre flash versiyonu olan j1 mıdeli 10-30 kit lens ile 530 tl ve sıfırı bence 130 lira fazlasına sıfırını flashı olan modelini taksitle alabilirsiz hem 2 yıl garantisi olur.

530TL ye göremedim

Vatan bilgisayar dediniz değil mi?

Ben giriş sevisendiyim. Ve taşınması kolay olur diye düşündüm. Sıfırı 530 TL ye varsa tabi o alınır bence de hem flash da varmış. Öğrenciyiz bu arada taksit çook daha işimize gelir.

530 TL için link atabilir misiniz? Veya vatanın indiriminde mi oluyor bu?

• anticor kullanıcısına yanıt
    Dostum,

İnternet sayfalarında yok. En yakın vatan bilgisayara gidip bakabilirsin.

• quote:

Dostum,

İnternet sayfalarında yok. En yakın vatan bilgisayara gidip bakabilirsin.

Teşekkürler hocam. Sınavlardan sonra gidip bakayım.
    Bu arada aynalı/aynasız araştırdım da neden aynasızları pek fazla kullanmıyorlar? Ve zi hangisiniz kullanıyorsunuz? Başlangıçta ne ile başladınız kullanıyorsanız?
    Dostum,

Aynasızlar kötü değil hatta aynalılarla aynı sonuçları veriyorlar (canon eos m ile canon eos 650 d aynı sonuçları veriyor). Sonuçta sensör büyüklüğü ile bağlantılı olduğu için aralarında fark kalmadı hatta bazı konularda (elektronik shutter) aynasızlar önde. Ben 8 yıl önce panasonic lumix fz5 ile başladım fotoğraf çekmeye 5mp fakat tam manuel kontrollü bir makine idi. 4 sene önce d3100 aldım. Şu anda tüm ihtiyaçlarımı karşılıyor. Aldığım lens ve filtreler ile tecrübemi arttırmaya çalışıyorum. Geçenlerde d7100 almaya niyetlendim araştırdım ve denedim baktım ciddi bir fark yok sadece çok büyük boyutlu baskılarda daha başarılı olacak. Ben billboard için fotoğraf çekmiyorum. Hatta bir süre sonra çektiğin fotoğrafları büyütüp bakmayı da bırakacaksın. Çektiğin fotoğraflarda ışık oyunlarına girmeye başlayacaksın. Etrafımdaki fotoğraf makinesi alanlara bakıyorum d7100 alıyor 18-55 kit yanına lens almayı geçtim otomatik ayar dışında fotoğraf çekmiyor. Bir arkadaşımın d7100 ile otomatik modda çektiği fotoğraf ile 7 yıl önce panasonic fz5 ile çektiğim 5mp olan fotoğrafı karşılaştırdık arkadaşım inanamadı. Sonuç evet ekipman önemlidir fakat kullanılırsa. Ben yeniden başlıyor olsaydım nikon d3100-3200-5100-5200, canon 650d, canon eos m makinelerinden birini alırdım. Kit lensin yanına bir tele bir tane de 35 ya da 50 mm f1.8 lens alırdım. Polarize filtre, nd filtre alır geçerim. Sonra baktım bu işi sevdim bir fullframe alırım babalar gibi dotoğraf çekerim.

Bence böyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Enclosure -- 28 Aralık 2014; 17:46:05 >

• quote:

Dostum,

Aynasızlar kötü değil hatta aynalılarla aynı sonuçları veriyorlar (canon eos m ile canon eos 650 d aynı sonuçları veriyor). Sonuçta sensör büyüklüğü ile bağlantılı olduğu için aralarında fark kalmadı hatta bazı konularda (elektronik shutter) aynasızlar önde. Ben 8 yıl önce panasonic lumix fz5 ile başladım fotoğraf çekmeye 5mp fakat tam manuel kontrollü bir makine idi. 4 sene önce d3100 aldım. Şu anda tüm ihtiyaçlarımı karşılıyor. Aldığım lens ve filtreler ile tecrübemi arttırmaya çalışıyorum. Geçenlerde d7100 almaya niyetlendim araştırdım ve denedim baktım ciddi bir fark yok sadece çok büyük boyutlu baskılarda daha başarılı olacak. Ben billboard için fotoğraf çekmiyorum. Hatta bir süre sonra çektiğin fotoğrafları büyütüp bakmayı da bırakacaksın. Çektiğin fotoğraflarda ışık oyunlarına girmeye başlayacaksın. Etrafımdaki fotoğraf makinesi alanlara bakıyorum d7100 alıyor 18-55 kit yanına lens almayı geçtim otomatik ayar dışında fotoğraf çekmiyor. Bir arkadaşımın d7100 ile otomatik modda çektiği fotoğraf ile 7 yıl önce panasonic fz5 ile çektiğim 5mp olan fotoğrafı karşılaştırdık arkadaşım inanamadı. Sonuç evet ekipman önemlidir fakat kullanılırsa. Ben yeniden başlıyor olsaydım nikon d3100-3200-5100-5200, canon 650d, canon eos m makinelerinden birini alırdım. Kit lensin yanına bir tele bir tane de 35 ya da 50 mm f1.8 lens alırdım. Polarize filtre, nd filtre alır geçerim. Sonra baktım bu işi sevdim bir fullframe alırım babalar gibi dotoğraf çekerim.

Bence böyle

Sanırım parayı biraz daha biriktirip Canon 650D veya Nikon D5100 ek olarak da dediğiniz gibi ekstra lens ( kullanım amacıma göre ) alacağım. 2. el body fiyatları nerdeyse sıfır fiyatlarıyla aynı 200 TL oynuyor ve genelde çekim sayısı yüksek oluyor ... Olmadı kredi kartı ile taksitli alırım + 100 TL gibi de bonus/maxipuan falan gelir...Ekipman kullanmayı severim. Fotoğrafçılıkta denemedim ama kullanacağımdan %99 eminim. Bilgisayarımda birçok ekipman var ve hemen hepsini sonuna kadar kullanıyorum ...

Bu arada hocam arkadaşlık isteğimi kabul ederseniz, makina alacağım vakit soru sorabilirim size, eğer sorun olmazsa. Ve muhtemelen 2 ay sonra falan.

Teşekkürler bu arada cevabınız ve tavsiyeniz için...

Mantıklı bir çıkarım yapmışsın. Herşeyi bilme imkanım yok fakat elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım. Arkadaşlık isteğini kabul ettim.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.