Şimdi Ara

Nikola Tesla Balonu Ne Zaman Patlayacak? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
134
Cevap
1
Favori
1.328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ruzgar_ressam

Mevzunun Tesla ile alakası yok. Önce insan kendine dönüp bir bakmalı. Bunu farklı bir kişi içi yazsaydınız yine aynı cevabı alırdınız.
    Bana göre sizin forumdan psikolojik çözümleme yapacak bir kapasiteniz yok. Yazdıklarım doğru şeyler.

Bir insanın Nikola Tesla'yı eleştirmesi için dönüp kendine bakmasına gerek yok.

İnsanlar doğru bilgiye ulaşırken kendilerine bakmalarına gerek yoktur.

Bilgi bilgidir.

Bu işler bilgi meselesidir. Üzerine 40'tan fazla uydurma icat atılmış, 300'den fazla uydurma patent atılmış (700-377) bir adamı tartışıyoruz sonuç olarak.

Hatta aksine N. Tesla tamamen toplumun histerisine kurban gitmiş bile diyebiliriz. Dünyada yaptıklarıyla değil, yapmadıklarıyla anılan tek insandır.

Örneğin Cosmos Belgesilini düşünün;

3. bölümünde Robert Hook'a

1- Hırsız imasında bulunuyor.
    2- Yalancı imasında bulunuyor.
    3- Tipsiz imasında bulunuyor. (evet evet bildiğin dış görünüş)
    4- Çirkef imasında bulunuyor.

Kimse belgesilin yapımcılarına egolu falan demiyor. Çünkü gerçekler bunlar. Kimse bu adamlara "sen kimsin tonla şeyi icat etmiş Robert Hook'a, zamanının en büyük deneycilerinden biri olan Hook'a böyle yakıştırmalar yapıyorsun" demiyor. Çünkü gerçekler bunlar.

Fakat biz ne zaman Tesla'ya yalancı diyoruz ki bariz yalan söylüyor hemen Tesla'ya egomuzdan çamur atmış oluyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eulogy -- 28 Haziran 2018; 11:16:51 >

• eulogy kullanıcısına yanıt
    Yok edison şöyle, yok Tesladan cacık olmaz falan hayırdır yahu sen hangi mertebeye yükseldin de, birini övüp öbürünü gömüyorsun?

İyi kötü teslanın bu dünyaya faydası olmuş.

Hayırdır senin ne faydan var Burada ona buna atar gider yapıp ordinaryüs prof havasındasın?

Sabahtan akşama klavye başında oturmaktan başka bir şey yapmazmısın sen?

Pardon sen bir işte çalışıyormusun yoksa gezintinin tekimisin?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: john mclane

Yok edison şöyle, yok Tesladan cacık olmaz falan hayırdır yahu sen hangi mertebeye yükseldin de, birini övüp öbürünü gömüyorsun?

İyi kötü teslanın bu dünyaya faydası olmuş.

Hayırdır senin ne faydan var Burada ona buna atar gider yapıp ordinaryüs prof havasındasın?

Sabahtan akşama klavye başında oturmaktan başka bir şey yapmazmısın sen?

Pardon sen bir işte çalışıyormusun yoksa gezintinin tekimisin?
    5 kişi daha ağlarsa gerçekleri değiştirebiliyormuşsunuz.

Evet N. Tesla yalancıdır. Tonlarca kere yalan söylemiştir.

1- İcat ettim ama patent almamıştım demiştir. (başkasının icadına)

2- Dinamik Yerçekimi Teorisininden bahsederken evrenin tüm sırrını çözdüğünü iddia etmiştir. Hatta yanılmıyorsam insanlık buna hazır değil demiştir.

3- Marslılarla konuştuğunu iddia etmiştir :)

4- Deprem makinasını yarattığını ve sonra türlü bahanelerle imha ettiğini söylemiştir.

İster kabul edin ister etmeyin bolcana başarısız olan ve başarısını kabul etmeyen bir adamdır. Çalışmayan çoğu icadının çalıştığını dik kafalılıkla iddia etmiş veya ödenek gibi bahanelerin arkasına sığınmıştır.

Bunlarla da yetinmemiş çoğu modern kurama fütursuzca dil uzatmıştır. Mishelson-Morley deneyinden sonra 25 yıl boyunca eter teorisini kendi çapında savunmuştur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eulogy -- 28 Haziran 2018; 11:12:5 >

Gezintinin tekiymişsin tamam anladım :)

• quote:

Orijinalden alıntı: john mclane

Gezintinin tekiymişsin tamam anladım :)
    Klasik cehalet :) Tartıştığım konulara cevap veremeyince bana sataşmak :)
  • Nikola Tesla Balonu Ne Zaman Patlayacak?

• Ya "olum tesla kim" nasıl bir üsluptur? Bilimle gerçekten ilgilenen birinin üslubu bu olmamalı. "Olum" ne ya? Kaldı ki ben hala ilkokulda ortaokulda "elektriği Edison buldu" diye bize yutturan hocaları hatırladıkça ne biçim bir eğitim almışız diyorum. Primci youtuberlar yüzünden Tesla'ya saygısızlık etme. Elektriği bulan Tesla'dır. Edison'un bulduğu düz akımdır anca cep telefonunu çalıştırır, Tesla'nın bulduğu alternatif akım bütün dünyayı çalıştırır.
  • Adamda liderlik vasfı yok bi kere

• quote:

Orijinalden alıntı: sinanert21

Ya "olum tesla kim" nasıl bir üsluptur? Bilimle gerçekten ilgilenen birinin üslubu bu olmamalı. "Olum" ne ya? Kaldı ki ben hala ilkokulda ortaokulda "elektriği Edison buldu" diye bize yutturan hocaları hatırladıkça ne biçim bir eğitim almışız diyorum. Primci youtuberlar yüzünden Tesla'ya saygısızlık etme. Elektriği bulan Tesla'dır. Edison'un bulduğu düz akımdır anca cep telefonunu çalıştırır, Tesla'nın bulduğu alternatif akım bütün dünyayı çalıştırır.
    Klasik bir Tesla Fanı :)

0 bilgi. Bolcana traş. Full özgüven :)
    İlgili muhattabın seviyesi ölçülür ve tartışma burada kesilir. Hadi sana Teslasız günler.
  • Bu ülkede bu tartışmaların olması güzel, daha da artmasını umarım. Çünkü tartışmalarda birçok bilgi açığa çıkmakta. Bilmeyen insanlar öğrenmekte. Ya da fazlasıyla ortada dolaşan boş tartışmaları okumak yerine belki bunları okumakta. Fakat millet olarak tartışma üslubunu bir türlü ayarlayamıyoruz. Bir iddia ortaya atabilirsin, iddian doğru da olabilir. Fakat iddianı daha düzgün üslup ile ifade edebilirsin. Düzgün üslup, tam zıttı düşünen insanı bile o düşünceye çeker. Fakat kötü üslup tartışmayı alevlendirir.
  • Adam bana "oksijen yakan organizma" "Erzurumun çayırında otlayan sığır bile bilir" hakaretleriyle forumda serbestçe dolaşıyor. Forumda yönetici sorunu var galiba. Ya da hakaret etmek serbestse söyleyin biz de edelim çünkü karşıdaki anca bundan anlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MoRaCe

Bu ülkede bu tartışmaların olması güzel, daha da artmasını umarım. Çünkü tartışmalarda birçok bilgi açığa çıkmakta. Bilmeyen insanlar öğrenmekte. Ya da fazlasıyla ortada dolaşan boş tartışmaları okumak yerine belki bunları okumakta. Fakat millet olarak tartışma üslubunu bir türlü ayarlayamıyoruz. Bir iddia ortaya atabilirsin, iddian doğru da olabilir. Fakat iddianı daha düzgün üslup ile ifade edebilirsin. Düzgün üslup, tam zıttı düşünen insanı bile o düşünceye çeker. Fakat kötü üslup tartışmayı alevlendirir.
    Dostum kesinlikle haklısın. Dediklerini de çok denedim. Ama bence dh forumalrında olduğunu hatırlamalısın. Bu üsluptan anlıyorlar. Çok ciddi ve samimi söylüyorum.

Kaldı ki bir de şöyle bir şey var. İnsanlar o akdar fütursuzca konuşuyorlar ki gerçekten çileden çıkabiliyorsun.

Basitçe bir örnek vereyim.

1927 Solvay Kongresine neden Tesla katılmadı?

Ben bu soruya eskiden hoşgörüyle yaklaşır, açıklamaya çalışırdım. Artık asla yapmam bunu. Dh forumunda ise asla asla yapmam.

İçi boş, cahil cahil konuşacağıma üslubu sert konuşmayı tercih ederim.

Bu konu zaten densizin birinin Tesla üzerinden Einstein'a giydirmesiyle açıldı.

Popüler kültürün yüzeysel bilgilerle konuşması oldum olası beni sinirlendirmiştir.

Bir konu daha var?

Tesla kim lan? kadar doğru bir soru olamaz.

Tesla ona neden katılmadı, şuna neden Tesla'yı davet etmediler.

Bunun Kemal Kılıçdaroğlu neden Nasa'da çalışmıyordan farkı yok.

Tesla Allah değil. Herşeyi bilmek zorunda da değil. her şeye görüş bildirmek zorunda da değil.

Hele hele kuantum fiziği hakkında tartışmaya sokulacak son bilim insanlarından biri.

Tesla oldukça başarılı ve üretken bir mucit. İnsalığa büyük katkıları olmuş, ilginç bir yaşam hikayesi olan biri. Bu kadar. Fazlası değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eulogy -- 28 Haziran 2018; 12:21:37 >

• Bay Nikola Bay tesla ne yaptınız ne icraat gösterin..

• quote:

Orijinalden alıntı: matmuhendisi

Bay Nikola Bay tesla ne yaptınız ne icraat gösterin..
    Kanka şu forumda Tesla'nın yapmadıklarını değil de, yaptıklarını yazabilecek çok çok az adam var. Yıllardır yapmadıkları üzerinden övüldüğü için kimse adamın gerçekten yaptıklarıyla ilgilenmiyor.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.