Şimdi Ara

Nikola Tesla Balonu Ne Zaman Patlayacak? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
134
Cevap
1
Favori
1.328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Şunların aynını ilk mesajında düzgün yazacaktın altı üstü, bizde diyecektik ki adam haklı hepsi bu.

Bu kadar kısa yazayım belki bu sefer anlarsın benim neden bahsettiğimi.

Einstein ya da diğerlerine de hayatta sataşmışlığım yok her kim dünyaya bir şey kattıysa ben takdir eder geçerim.

Hadi selametle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Metal-Gear

Şunların aynını ilk mesajında düzgün yazacaktın altı üstü, bizde diyecektik ki adam haklı hepsi bu.

Bu kadar kısa yazayım belki bu sefer anlarsın benim neden bahsettiğimi.

Einstein ya da diğerlerine de hayatta sataşmışlığım yok her kim dünyaya bir şey kattıysa ben takdir eder geçerim.

Hadi selametle.
    Bahsettiğin şeyi yapmışlığım var. Konu kaldırıldı. Artık böyle yapıyorum. Foruma ne yakışıyorsa onu yapıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lars Mikael Akerfeldt

Evrenin sırrı 42'dir[sm.sigaraiçenşapkalıadam.gif]
    bunu yazmaya gelmiştim gidiyorum.
  • derhal şebeke elektriğini kes dc akım kullan ACacAC Tesla Reyiz ACacAC
  • Noktayı koyuyorum evrenin sırrını walter bishop bulmuştur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok haklısınız Youtubede milyon aboneye ulaşmış kanallar clickbait yapıyor ve yorumlarda buna tepki gösteren %1 lik bir kesim . Bence donanımhaber olarak bu konuda bir farkındalık oluşturup artık youtubede kandırılmaktan kurtulmalıyız . Ben Böyle gördüğüm her videonun altına eleştirimi bırakıyorum ve benimle aynı düşüncede olan bir sürü insan olduğunu görüyorum. Özellikle büyük kanallar youtubeyi video çöplüğüne çevirmiş durumda, faydalı içerik üreten çok az youtuber var .
  • Güzel kardeşim, Nicola Tesla yıl eleştiriyorsun ama saydığın diğer bilim adamlarının da saçma sapan teorileri vardı. Bilim adamı olmak, yani onlar gibi bir bilim adamı olmak zaten delilik gerektirir. Bizim memlekete bak mesela herkes akıllı.

• Ona bakarsan newtondan 500 yil once yasayan hazini dunyanin merkezinde kutleleri kendine ceken bir alan vardir diye aciklamis ee nolcak simdi newton yalanci sahtekar cikti hadi buyur :) ilk hazini kesfetmis yer cekimini demekki

Kafaya elma dusmusde bilmemneymisde lan boyle yer cekimimi kesfedilir hicmi havaya tas atmadin yere dusmedi o normal ama elma dusunce vay arkadas bu nasil dustu diyor

• Elan Morin Tedronai kullanıcısına yanıt
    Drama Ekmektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eulogy

Tam bir yalancısın. İşte bu alıntıladığın kısım da yalanların. Ben bunların hiçbirini Tesla icat etmedi diye yazmadım. Tesla neyi icat etmediyse onu yazdım. Burdan bile ne kadar aldatmaca dolu bir yazı yazdığın belli oluyor.

Aslında Tesla icat etti sanılıp icat edilmeyen her icatı da yazmadım. Sadece özellikle üzerinden demogoji yapılan 4 tanesini seçtim yazdım.

Ve tekrar yazayım, Tesla hakkında yazdıklarımın hepsi doğrudur. Ayrıca bu forumlarda defalarca kere Tesla'nın ne yapıp ne yapmadığı paylaşmışımdır.

Senin yazdıkların "baştan aşağı" yanlış,
    wireless 'ın temellerini bundan 120 yıl önce görebilmiş,
    radyo 'nun icadına katkıda bulunmuş,
    el değmeden üretim dediğimiz robotik segmentasyonun temelini atmış,
    Uzaktan kumanda, x-ray 'i icat etmiş bir adamdan bahsediyoruz;

Adam bunları yapıyor diye alternatif akımı icat etmiş olmuyor.

Yukarıda Robert Hook örneğini verdim. Azıcık okusaydınız insanların ne anlattığını anlardınız.

2. Yalanın - Ben bilmediğim konu hakkında asla konuşmam, konuşmadım. Eğer konuştuysam bilmediğimi mutlaka yazarım. Bu da senin ikinci yalanın.

3- Gelelim 3. yalana Edison'un bilim adamlığından önce yatırımcı ve iş adamı olduğu bilgisi tamamen senin uydurmandır. Kendi kişisel bakış açındır. Edison hem mucittir, hem yatırımcı. Tesla'da hem mucittir, hem yatırımcı. Sadece başarısız bir iş adamıdır.

Edison'un işadamlığını mucitliğinin önüne koymak tek kelimeyle ahmaklıktır. Sizin gibi Tesla mağduriyeti yüzünden Edison'u linç etmeye çalışanların ortak görüşüdür. Tesla patentlerinin çocuğunu kendi başarısız işadamı kimliğinden dolayı kaybetmiştir. Tutsaydı patentlerini.

4. yalanın - Ben ne ego mu tatmin ediyorum ne saldırganlık yapıyorum. Size yakışanı yapıyorum. Gerçek bu. Kuduruyorsunuz ve çamur atıyorsunuz. Iq puanım 156'dır. Zaten mesleğim iq zeka gibi psikolojik değişkenleri ölçmek. O yüzden sizin gibi Tesla'nın binde biri iq'ya sahip insanların iq hakkında boş boş konuşmasına alışığım.

Hep böylesiniz siz çünkü.

5- Bu korkak ve kaçak karaktersiz yazınla kimin ne kadar adam olduğunu belli etmişsin zaten.

İstediğiniz kadar kudurun. Tesla'nın yapmadıklarını söylemeye devam edeceğiz. Bilim dediğiniz şeyin içine dedikodu safsata uydurma bilgiler sokmayacağız.

Tesla'nın neden bu akdar övgüyü şişirilmeyi haketmediğini defalarca kere açıkladım. Anlamıyorsan o senin sorunun.

Tekrar yazayım

1- Tesla alternatif akımı keşfetmemiştir, alternatif akım jeneratörünü icat etmemiştir.

2- Tesla evrenin sırrını çözmemiştir. Birbirinden dandik iki tane teorisi vardır. Bunların ikincisinde evrenin sırrını çözdüğünü iddia etmiştir.

3- Tesla ne şekilde olursa olsun bedava elektrik üretecek bir sistem oluşturması imkansızdır, gerçek dışıdır.

4- Tesla deprem yaratabilecek bir makine icat etmemiştir, edememiştir. Sadece iddia etmiştir.

5- Tesla bolcana yalan söylemektedir.

Alıntıları Göster
    Öncelikle yalancı olan sensin, aldatmaca yazan yok, yazdıklarıma dikkat edersen ki o kadar beynin olduğu şüpheli; icat ettikleriyle gelecek icatların önüne yol açmıştır.
    Tesla hakkında yazdıklarının alayı yanlıştır. İspatsız, sağdan soldan topladığın internet haberlerine dayanmaktadır.
    alternatif akım icat edilmez, alternatif akım bulunur. icat üründür, alternatif akım bir enerji türüdür. beynin yok kardeş, kıraathanede takılmaya devam.
    1,2,3,4,5,6;
    senin hayatın yalan birader.
    Tele-jeodinamik bilim biliyor musun diyeceğim, haberin yok.
    Sağdan soldan topladığın; ispatlayamayacağın şeyler hakkında hala şov yapmaya devam ediyorsun. nickname in gibi meddah, sahtekar yalancı bir oyuncusun.
    Konuna yorum yapıp senin gibi ucuz bir sahtekar karaktersize daha da prim kazandırmayacağım.
    Gündem olmaya çalışmak için adam gibi konular seç, adam sansınlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: CorinaRocchi

Öncelikle yalancı olan sensin, aldatmaca yazan yok, yazdıklarıma dikkat edersen ki o kadar beynin olduğu şüpheli; icat ettikleriyle gelecek icatların önüne yol açmıştır.
    Tesla hakkında yazdıklarının alayı yanlıştır. İspatsız, sağdan soldan topladığın internet haberlerine dayanmaktadır.
    alternatif akım icat edilmez, alternatif akım bulunur. icat üründür, alternatif akım bir enerji türüdür. beynin yok kardeş, kıraathanede takılmaya devam.
    1,2,3,4,5,6;
    senin hayatın yalan birader.
    Tele-jeodinamik bilim biliyor musun diyeceğim, haberin yok.
    Sağdan soldan topladığın; ispatlayamayacağın şeyler hakkında hala şov yapmaya devam ediyorsun. nickname in gibi meddah, sahtekar yalancı bir oyuncusun.
    Konuna yorum yapıp senin gibi ucuz bir sahtekar karaktersize daha da prim kazandırmayacağım.
    Gündem olmaya çalışmak için adam gibi konular seç, adam sansınlar.

Alıntıları Göster
    Yazdıklarım tamamen doğrudur.

Alternatif akım icat edildi yazmadım beyinsiz. Okuduğunu anlama özürlü. Daha okuduğunu anlamaktan aciz, bir de gelmiş yorum yazıyor.

Bak ne yazmışım sana 10 kere daha yazayım. Belki okuduğunu anlarsın.

Tesla alternatif akımı keşfetmemiştir, alternatif akım jeneratörünü icat etmemiştir.
    Tesla alternatif akımı keşfetmemiştir, alternatif akım jeneratörünü icat etmemiştir.
    Tesla alternatif akımı keşfetmemiştir, alternatif akım jeneratörünü icat etmemiştir
    .

Keşfetmek ile icat etmek arasındaki farkı bilmeyen beyinsiz. Şimdi gir TDK'ya, keşfetmek ve icat etmek arasındaki farkı öğren. Alternatif akım ile alternatif akım jeneratörü arasındaki farkı öğren.

Hayatında bir tane bilimsel makale okumamış cahil, 18 yıldır üniversitede hocalık yapan adama kıraathane diyor.

Alternatif akımı enerji türü sanan beyinsiz bu konuya yazıyor düşün yani.

Bu gerizekalıya bir de alternatif akım jeneratörünün Tesla doğmadan 24 yıl önce icat edildiğini anlatacan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eulogy -- 16 Temmuz 2018; 2:50:55 >

• Nikola Tesla balon falan değil.İnsanlık tarihinin en önemli mucidlerinden biri.Ama sosyal medyada şişirildiği konusuna kesinlikle katılıyorum.

O konudaki ana başlıklar kesinlikle doğrudur.Bir iki tane ben ekleyeyim.Doğru bilinen yanlışlar olarak.

-Dünyada en çok patent sahibi olan kişi Tesladır.(200 kusürdü patenti alamadıkları vardı tabi)
    -Radyoyu ilk Tesla bulmuştur.(Radyo dalgalarını ilk Heartz bulmuştur)
    -Tesla insanlara bedava elektrik verecekti.(Hayır Elektrik dağıtıcımcıların maliyetlerinin neredeyse bedava ucuza mal etmeleri)
    -Tesla otel masraflarını ödeyecek durumu yoktu.(Westinghouse şirketi yardımcı oluyordu)
    -Ölümcül Tesla silahları(Yalan)
    -Öldükten sonra bütün çalışmalarına notlarına FBI el koymuştur.(Akrabası vasisi olmadığı için teslim alınıp Sırbistan'a teslim edilmiştir.Müzesinde sergileniyor)

Bunlar ilk aklıma gelenler.Ben o parantez içleri kısa tuttum.Siz araştırınca detaylı bilgiye ulaşırsınız zaten...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaxPayne87 -- 30 Aralık 2022; 9:20:4 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.