Şimdi Ara

Nikola Tesla Balonu Ne Zaman Patlayacak? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
134
Cevap
1
Favori
1.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: etkinus

Tesla adamdır adam. İskandinavyanın dağlarından kopup yeni dünyaya amerikaya ilim ışığı götürdü. İlk uzaktan kumandayı buldu. Edison bunu fabrikasına aldı ustabaşı olarak. Orda fabrikanın kârını 4 e katladı. Ama, Tesla edisonun sözüne güvendiği için sözleşme yapmamıştı. Edison bunun meğer işe girişini yapmamış. Sigortasını başlatmamış. 3 ay maaşsız çalışmış Tesla. En sonunda Tesla dayanamamış, edisonla tartışmış. "Seni kaymakamlığa şikayet ederim" diye bağırmış edisona. Edison da altta kalır mı; "git kardeşim kime şikayet ediyorsan et" demiş. Tesla şikayete gitmiş tabi. Müfettişler gelmiş edisonun fabrikasına. Edison bu müfettişleri almış akşam restorana yemeğe götürmüş, 2 tane de ipek kravat vermiş, olay kapanmış. Bunun üzerine Tesla da o hırsla gidip uzaktan kumandayı, kablosuz elektriği, alternatif akımı, wifiyi bulmuş. En son düz dünyayı da bulunca, daha bunun açıklanmasına fırsat vermeden küresel güçler teslanın ipini bir otel odasında çekmiş.
    "Çare Sarıgül" N. Tesla (1856, 1943)

• Recebin balonu patladığı zaman

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Peki sen kimsin, hayatta neyi başardın da Tesla'yı eleştirme yetisini kendinde görüyorsun?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-CE3CA2C3D

Peki sen kimsin, hayatta neyi başardın da Tesla'yı eleştirme yetisini kendinde görüyorsun?
    Hiç bir şey başarmadım. Bakkala ekmek almaya bile gitmedim. 40 küsür yıldır evde odada internet karşısındayım. Nikola Tesla, Albert Einstein'a, Messi'ye falan çamur atıyorum. Mutlu muyuz?

N. Tesla'yı eleştirmek için hiç bir şey başarmam gerekmiyor.

Nikola Tesla Tanrı değil, kaldı ki Tanrı bile eleştiriliyor. Kimse Müslüm'e sen ne yarattın ki Tanrı'ya sitem ediyorsun demiyor.

İstediğiniz kadar kudurun, her zamanki gibi eleştirene saldırın gerçekler değişmiyor.

Dünyada her şey eleştirilebilir. Kaldı ki benimkisi eleştirmek değil bilgi vermektir. Verdiğim bilgilerin hepsi de dorğudur.

Kudurun çıldırın ama gerçek değişmiyor. İstediğiniz kadar yırtının N. Tesla alternatif akımı keşfetmiş olmuyor.

Benim düşünceme göre ancak gerizekalı, beyinsiz, 10 iq insanlar cevap veremedikleri noktada konuyu değiştirip tartışan kişiye saldırmaya başlarlar.

Sıkışınca cevap veremeyince hemen konuyu açana saldır.

Konuyu açarken paylaştığım her şey bilgidir. Tesla'nın yalancı bir insan olması da dahil bilgidir. Benden bağımsızdır.

Ben demedim Tesla'ya Marslılarla konuştum de diye. Ben demedim Tesla'ya herşeyin sırrını çözdüm de diye.

Nikola Tesla dünyanın en büyük balonudur, ne kadar iyi işler yaparsa yapsın bu şişirildiğini değiştirmiyor.

Albert Einstein'a da biri evrenin sırrını çözdü, cep telefonunu icat etti şöyle yaptı böyle yaptı dese ona da aynı şeyi söyleriz. Şişirmeyin deriz.

Her gün N. Tesla hakkında yeni uydurma röportajlar bilgiler üretiliyor. Biz buna karşıyız.

Sonuna kadar haklıyım. Tesla'nın ne övülme sebebi doğru ne övülme derecesi doğru.

Tesla'yı öven kitlenin büyük çoğunluğu gerçek icat ettiklerinden dolayı değil uydurma şeylerden dolayı övüyor. Deprem makinası, bedava elektrik, evrenin sırrı gibi...

Tesla'yı öven kitlenin çoğunluğu Tesla'dan çok daha iyi işler çıkarmış mucitlere gelince tek kelime etmiyor. Sorun değil isteyen istediğini övsün. Banane. sebebini merak edecek değilim. Biri Alan Turing sever diğeri N. Tesla sever.

Lakin Einstein'a sataşacak kadar densizleşildiyse had bildirme zamanı gelmiştir. Gidin kenarda köşede yalan yalan bilgilerle Tesla'nızı övün. Einstein'ı karıştırmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eulogy -- 27 Haziran 2018; 19:39:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: eulogy

Abi herşeyi geçtim. Bak nikola tesla'yı da geçtim.

Olum evrenin sırrı ne lan? Evrenin sırrı ne?

Böyle gerizekalı bir kavram olabilir mi?

Çözdün mü ki evrenin tek bir sırrı olduğunu düşünüyon, ya da Einstein Tesla farketmez tek bir insanın çözdüğüne inanıyon.

İnsanlar evren hakkında milyonda bir bilgiye sahip olamıyorken, evrenin sırrını çözmek ne la?

Ben de evrenin sırrını çözdüm ama söylemicem :) Çatlayın, kudurun :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-CE3CA2C3D

Peki sen kimsin, hayatta neyi başardın da Tesla'yı eleştirme yetisini kendinde görüyorsun?
    Bak bu sana ikinci mesajım.

Ben evrenin sırrını çözen kişiyim. Aynı N. Tesla iddia ettiği gibi ben de evrenin sırrını çözdüm.

Çözdüm ama sırf sana gıcıklık söylemicem.

Şimdi sen kimsin evrenin sırrını çözen adama soru sorma yetisini kendinde görüyon :)
  • Prestige filmindeki makinayı Tesla'nın gerçekten icat ettiğine inanan var.
  • Bahsettiğim bilgi copluguyle hiç karşılaşmadım çünkü bilimi youtuberlardan değil kitaplardan ogreniyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • eulogy kullanıcısına yanıt
    Niye kudurayım teslamıyım ben boş adamsın hadi

• Bilimsel tartışılması gereken bir konuya "olum, lan, o kim" falan diye girip "çatla, patla, kudur" diye çıkıyor.

Ondan sonra da gel bu adamlarla bilimsel mesele tartış, ya da bilimsel alanda gelişim bekle. Arkadaş maç mı izliyor teslayı mı gömüyor belli değil az daha ana avrat düz gidecek.

Yok ağa ülkenin gençlerinden harbi adam olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Metal-Gear -- 29 Haziran 2018; 13:42:4 >
  • Çekememezlik nedir görün

Ağla

Sahi, Edison kaç para verdi sana bu konuyu açman için

• Şimdi bundan birkaç sene önce yolum Hırvatistan'a düştü,
    orda dolaşırken Tesla heykellerini felan gördüm kim bu adam dedim birine sordum,
    sorduğum kişi yanıma birini getirdi bak dedi bu Tesla'nın büyük torunu dedi ,
    Tesla nasıl bir adamdıdedim ? Benim büyük dedeim Toyota gibi adamdı dedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi riaz -- 28 Haziran 2018; 9:7:47 >
  • Sizin ego balonunuz Tesla balonundan milyarlarca kat büyük. Buluşlar,patentler vs. bu konulara hiç girmeden Allah ıslah etsin diyorum.
  • Sonunda ben gibi dusunen biri edison adamdir binlerce sey icat etmistir bilim adamlarina kaynak yaratıp bir arada calismalarini saglamistir insanliga katkisi cok buyuktur.

• quote:

Orijinalden alıntı: zirve011

Sonunda ben gibi dusunen biri edison adamdir binlerce sey icat etmistir bilim adamlarina kaynak yaratıp bir arada calismalarini saglamistir insanliga katkisi cok buyuktur.
    Sadece karacisim ışıması ve fotoelektrik olayın ortaya çıkmasına yol açtığı için bile Edison övgüyü hakediyor. Ampul icat edilmeseydi bu gelişmeler gerçekleşmezdi veya gecikirdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ruzgar_ressam

Sizin ego balonunuz Tesla balonundan milyarlarca kat büyük. Buluşlar,patentler vs. bu konulara hiç girmeden Allah ıslah etsin diyorum.
    Gerçekleri konuşunca ego oluyor. Nasıl da şişiyonuz.

Oysa söylemişlerdi tr de Nikola Tesla tartışma diye.

Basitçe bir mucitin icat etmediği şeyleri, o icat etmiş gibi gösteren popüler kültür toplumuna karşı gelince bile katlanamıyorsunuz.
  • Mevzunun Tesla ile alakası yok. Önce insan kendine dönüp bir bakmalı. Bunu farklı bir kişi içi yazsaydınız yine aynı cevabı alırdınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ruzgar_ressam -- 28 Haziran 2018; 10:58:20 >
  • Tesla dünyanın düz olduğu gerçeğini kanıtlayınca fişini çektiler mübareğin. Kendisi aslında gizli müslümandır. Asıl ismi Namık Taslamandır. Fişini çektiler fakat öldüremediler. Kensi kaçıp saklanmıştır ve halen yaşamaktadır. Reis başa geçince kendisine ulaştı ve mitin bünyesine aldırdı. Yoksa bu kadar yol nasıl yapıldı sanıyorsunuz? Nükleer santral yeni silahlar. Bunlar hep tesla sayesinde oluyor. Aslında 15 Temmuz da aslında teslayı ortadan kaldırma girişimidir fakat başarılı olmamıştır.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.