Şimdi Ara

Batman Çizgi Romanlarını Okumaya Nasıl Başlanmalı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
19
Favori
18.026
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam arkadaşlar, Batman okumak isteyip nereden başlanması gerektiğini bilmeyenler olduğunu düşündüğüm için böyle bir konu açmak istedim.Kendime göre bir sıralama veriyorum ama okumuş olanların yorumlarına göre listede değişiklik yapabiliriz.

Sanırım bu durumda olan herkes Batman filmlerini izlemiştir, neden Batman olduğu hakkında biraz bilginiz vardır. Batman'in ortaya çıkışını anlatan Batman : Year One sanırım başlangıç için en iyisi olacaktır.

Ardından Batman : The Man Who Laughs, Joker için iyi bir başlangıç olacaktır. İsminden de anlaşılacağı gibi Çizimleri falan çok hoştur bunun

The Long Hallowen - Harvey Dent in Two-Face'e dönüşünü de içerir. (Filmdeki versiyonla biraz daha farklı tabi çizgi roman versiyonu)

Dark Victory de okuyabilirsiniz ardından, Robin : Year One ile taytlı akrobatın olayını öğrenebilirsiniz

The Killing Joke - Bunun da adından anlaşılacağı gibi Jokerli bir seri Kesinlikle okumalısınız bence

Death in the Family - Eğer buraya kadar sıralamayı takip ederek okuduysanız, sizin için erken bir veda olabilir

Knightfall (Knightfall + Knightquest + Knightsend ) Okumayan bizden değil

Bundan sonra kendi araştırmalarınıza ve merakınıza göre devam edebilirsiniz, benim tavsiyem bir de The Dark Knight Returns okumanız

-Daha sonra tekrar güncelleyeceğim, şimdilik konu dursun burda

• Güzel rehber olmuş,teşekkürler.
  • peki türkiyede türkçesini nasıl bulacağız. cbr olarakmı aramamız gerke yazdıklarınızı ?
  • daha önce hiç batman çizgi romanı okumadımhttp://turkcecizgiroman.blogspot.com/2012/01/batman-rip.html bunu indirdim direk bunu okusam anlamakta sıkıntı olur mu?
  • Yazdıklarımın bir kısmı Türkçe'ye çevrilmiş olabilir, genellikle İngilizce olarak okuyorum.

@soranger

Deneyebilirsin, Batman hakkında bilgin varsa bir sıkıntı olacağını sanmıyorum.
  • Year One'ın animasyon filmi de var.super villain olmasa da batman'in çıkışını anlattığı için güzeldir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: soranger

daha önce hiç batman çizgi romanı okumadımhttp://turkcecizgiroman.blogspot.com/2012/01/batman-rip.html bunu indirdim direk bunu okusam anlamakta sıkıntı olur mu?

Biraz karmaşıktır o seri ama çok sağlamdır. Siz okuyun aklınıza takılan soruları biz buradan cevaplayalım.

Bir iki ipucu vereyim, istersen oku. Ama R.İ.P ile ilgili bilgi var biraz, spoiler butonu da yok burada anlamadım mecburen şöyle uyaracağım.

SPOİLEEEER !

Batman' in bazı aşmış meditasyon ve psikolojik yeteneklerini göreceksiniz o seride. Alt benlik yaratarak beyin yıkanmasına direnmiştir. ( o göreceğiniz varlık muhtemelen Bruce Wayne' in hayali arkadaşıdır. Bruce Wayne' in ender durumlarında onunla konuşan - kafayı yediği anlarda diyelim- ona rehber olması için muhtemelen kendi zihninin yarattığı biridir. )

• Dostum güzel bir rehber eline sağlık, bende bir kaç ekleme yaparım daha sonra.

Bu arada SMİLEY lerimiz den ne haber ?
  • Arkadaşlar BATMAN çizgi romanlarında muhtemelen en çok seveceğiniz şeylerden biri BATMAN' in zekası olacak, tabii aynı zamanda dünyanın en eğitimli savaş sanatları uzmanıdır kendisi ve üst düzey ( muhtemelen en iyisi ) bir NİNJA dır.

Bir ara genel olarak BATMAN' i ve özelliklerini tanıtan bir rehber hazırlayabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi urazs -- 8 Ağustos 2012; 0:23:51 >
  • Smileyler eklenecek dediler bugün tekrar mesaj attım eklenir yarına falan sanırım

Biraz daka ekleme yapmak gerekebilir bence de

Batman'i ve özelliklerini anlatacak bir rehber çok iyi olur sanırım. Diğer karakterler içinde lazım aslında
  • quote:

Orijinalden alıntı: EfendiAdam

Smileyler eklenecek dediler bugün tekrar mesaj attım eklenir yarına falan sanırım

Batman'i ve özelliklerini anlatacak bir rehber çok iyi olur sanırım. Diğer karakterler içinde lazım aslında

Yavaş yavaş yaparız hepsini el birliğiyle !

Eski mesajlardan da editleyerek yığınla malzeme çıkar nasıl olsa. Derleriz, toplarız eski yazılarımızı, yenilerini de yazarız, eklemeler yaparız.

O Batman smiley' i bitiriyor beni ya, çok şirin !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi urazs -- 8 Ağustos 2012; 0:23:12 >

• İnternetten okuyabileceğim bir yer var mı türkçe olarak?

Yoksa paraya kıyıp sipariş mi versem?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .Bora. -- 8 Ağustos 2012; 14:44:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: the psikopat

İnternetten okuyabileceğim bir yer var mı türkçe olarak?

Yoksa paraya kıyıp sipariş mi versem?

Türk Çizgi...

Burada sağlam bir Batman hikayesi bulabilirsin mesela...
  • quote:

Smileyler eklenecek dediler bugün tekrar mesaj attım eklenir yarına falan sanırım

imzan güncelliğini kaybetmiş değiştir istersen

• Emeğine sağlık, arkadaşlar çoğunun Türkçesi yok.
  • hocam istde uyguna alabileceğimiz çizgiroman bulabilceğimz yer varmı ya ben yeni başlamayı düşünüyorum ve batman başlıycam bir yardımcı olrsun dil olarakda tabii türkçe varsa tercihimdirr ama yoksa iniglizce cebiri felen yapcaz bisiler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozkaya12

hocam istde uyguna alabileceğimiz çizgiroman bulabilceğimz yer varmı ya ben yeni başlamayı düşünüyorum ve batman başlıycam bir yardımcı olrsun dil olarakda tabii türkçe varsa tercihimdirr ama yoksa iniglizce cebiri felen yapcaz bisiler..

http://forum.donanimhaber.com/m_64394660/tm.htm
  • Killing Joke'da bitti sırada Şşşş! var

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ozkaya12

hocam istde uyguna alabileceğimiz çizgiroman bulabilceğimz yer varmı ya ben yeni başlamayı düşünüyorum ve batman başlıycam bir yardımcı olrsun dil olarakda tabii türkçe varsa tercihimdirr ama yoksa iniglizce cebiri felen yapcaz bisiler..

http://forum.donanimhaber.com/m_64394660/tm.htm

teşekkürler hocam...

• ya bu batman bende feci bağımlılık yaptı :) ama memnunum :)
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.