Şimdi Ara

NF560 mı 690G mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    A-DATA 2 X 512MB DDR2-800 CL5
    SAPPHIRE HD2900PRO 512MB 512BIT GDDR3
    SEGATE 320GB 7200 RPM 16MB SATA2 NCQ
    ASUS 1814BLT 18X DVD 8X DUAL LİGHTSCRB SATAFSP BLUESTORM 2 500W 24 Pin

Arkadaşlar yarın nasipse yukarıda yazdığım sistemi toplayacağım.Fakat karar veremediğim şey anakart. Acaba NF560 chipset mi alayım yoksa 690G mi?

malum ob ekrankartına ihtiyacım yok.fakat hangi chipset bana daha fazla performans ve o/c imkanı sağlar.hangi anakartı alırsam sistemim daha stabil ve performanslı calışır...

yardımlarınız için şimdiden teşekkur ederim.

saygılar designerTR...

• İkisi de gayet iyi chipsetler, hangisini alırsan al pişman olmazsın, fakat ben olsam 690G yi alırdım çünkü NF560 a göre daha oturmuş bir chipset...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marstazaman -- 18 Ekim 2007; 20:59:03 >
  • elbette nf560
  • peki neden nf560 ???
  • arkadasım nf560 chıpset 690G chipsetlere göre cok dusuk overclock potasnıyelıne sahıptır. bu tüm dünyada böyle bilniyor. o yüzden overclock yapacaksan sakın tf560 almayın yanı nf560 chıpsetı artı cok ısınıyor
  • isaolasın dostum. şöyle açıklayıcı cevap bekliyordum bende. madem daha cok ısınıyor daha az o/c potansiyeli var 560'ın. o zaman 690g alacağız yani.
  • evet kardesım sakın yanılgıya dusme nf belk ıyenıbır chıpset dıger ozellıklerıde ıyı ancak overclaockta tam bır faciadır. yanı o kadar ısınıyorkı yorumcular suan bu chıpset ıcın adeta alay ediyorlar
  • peki almak istediğim ramler ile sorun yaşarmıyım. uyum ve o/c olarak
  • sanmıyorum o konu hakkında pek bi bilgim yok sadece bildigim bu chipset overclock cok az oluyor ve ısınmıyor adeta yanıyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: barey

evet kardesım sakın yanılgıya dusme nf belk ıyenıbır chıpset dıger ozellıklerıde ıyı ancak overclaockta tam bır faciadır. yanı o kadar ısınıyorkı yorumcular suan bu chıpset ıcın adeta alay ediyorlar

amma sallamışsın sende yaademek, nf overclockta tam bir faciadır heeal bi nf590 chipsetli boardda, bakalım oc nasıl oluyomuş bi gör

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi righteous@ -- 18 Ekim 2007; 23:07:03 >

• Neden atayım kardesım bızzat ben test ettım o chıpsetın tum kartlarıyla overclock ancak yuzde 20 oluyor. dogru daha cok ta oluyor ancak ınanılmaz ısınıyor sonucu sen dusun daha ne dıyeyım
  • Elemanın biri Biostar TF560-A2+ ile FSB'yi 355MHz yapmış.
    http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=150839
  • quote:

Orjinalden alıntı: designerTR

AMD ATHLON 64 X2 4400+

Arkadaşlar yarın nasipse yukarıda yazdığım sistemi toplayacağım.Fakat karar veremediğim şey anakart. Acaba NF560 chipset mi alayım yoksa 690G mi?

malum ob ekrankartına ihtiyacım yok.fakat hangi chipset bana daha fazla performans ve o/c imkanı sağlar.hangi anakartı alırsam sistemim daha stabil ve performanslı calışır...

saygılar designerTR...
    Kardeş sorması ayıp, 2900pro'yu nerden alıyorsun
    ayrıca bende 690G düşünüyorum, buradaki arkadaşlar Sapphire Pure Element 690G için ne diyecekler, benim için çok önemli, yarın alacak kısmetse. Çünkü çatlak sesler var, x1250 onboard var üzerinde sorun yaratıyormuş diyenler var. Sapphire forumda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koftipen -- 19 Ekim 2007; 0:33:47 >

• nf560 yeni nesil işlemcilere de destek vermesi ve 690g chipset gibi ofiler için üretilmediği için bence daha iyi bir tercih bu noktada
  • Sapphire Pure Element (PE-AM2RS690MH)
    motherboard on AMD 690G (Socket AM2) chipset
    bu ana kartı kullanıyorum ve benimde işlemcim 4400
    3000 mhz olarak devamlı sorunsuz kullanıyorum
    iyi cipset
  • Biostar Ta-690G den şaşmayın arkadaş. Uygun fiyatlı DDR2 800 ramlerle harika hızlara ulaşabilirsiniz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: koftipen

quote:

Orjinalden alıntı: designerTR

AMD ATHLON 64 X2 4400+

saygılar designerTR...
    Kardeş sorması ayıp, 2900pro'yu nerden alıyorsun
    ayrıca bende 690G düşünüyorum, buradaki arkadaşlar Sapphire Pure Element 690G için ne diyecekler, benim için çok önemli, yarın alacak kısmetse. Çünkü çatlak sesler var, x1250 onboard var üzerinde sorun yaratıyormuş diyenler var. Sapphire forumda.

kısmetse EXA'dan alacağım...sapphire'i bi arkadaşa alıdık 4000 işlemci ile 2.7 de sorunsuz bir sekilde kullanıyor. gayet memnun...

• yurtdışınde tf560 magdurları dıye bır sıte bıle acıldı aman arkadaslar dıkkatlı olun bu chıpsetten uzak durun
  • quote:

Orjinalden alıntı: barey

yurtdışınde tf560 magdurları dıye bır sıte bıle acıldı aman arkadaslar dıkkatlı olun bu chıpsetten uzak durun

madem bir idda ortaya atıyorusun linkini de ver bi zahmet.nf560 gayet performanslı ve stabil bir chipsettir o.c. performansıda en az 690g chipset kadar yüksektir.
    http://www.anandtech.com/printarticle.aspx?i=3051
  • svideoz arkadasım yanlıs bılgı verıp arkadasları yanlıs yonlendırme senın verdıgın sıte gercegı aysnıtmıyor lutfen forumda gercekcı ve bılımsel olalım
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.