Şimdi Ara

Next YE-GA 5720, YE-G 525 ,YE-G 545 Navigasyon Cihazları (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
832
Cevap
4
Favori
61.276
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fatih90216

quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

quote:

quote:

quote:

Merhaba;

Şu an next'in sorunsuz ve navigasyon işini hızlıca yapabilen bir modelini tavsiye edebilir misiniz?

Sorun derken neyi kastettiğinizi anlayamamış olduğumdan; kullanım sorunsuzluğu yönünde cevap vereyim.

Next YE-G515 veya YE-G555 (Trafik bilgisi donanımı içeren model) arasında tercih yapabilirsiniz. Her iki modeli de araştırın forumda konusu var her ikisinin de...

Hayırlı olsun şimdiden

Sorun derken geç bağlanma gibi durumlardan bahsetmiştim.
    İki cihaz arasındaki farklar tam olarak neler?Aralarında 70 lira gibi bir fark var gördüğüm kadarıyla.

Geç bağlanmadan kastınız Uydulara geç bağlanma ise; ben Next modellerde uyduya geç bağlanma sorunu hiç yaşamadım. 525 kullanıyorum bende...

Uyduya geç bağlanma şu sekilde olur, evin içinde bağlanmaya kalkarsanız bağlanmaz veya çok geç bağlanır. Her cihaz böyledir. Sağlıklı ve tam uydu bağlanması için cihazın açık alanda olması gerekir, yani her zaman söylediğimi tekrar yazayım; üzerinizde beton olmayacak...

Aralarındaki 70 liralık fark da TBS-RDS alıcı aparat farkıdır. Birinde cihazın kutusunda yoktur diğerinde dahildir. Bulunduğunuz şehirde TBS/TMC yayını yoksa 515 alın; yayın olan 5 büyük şehirden birinde yaşıyorsanız 555 modeli size göre.

Tercih sizin

http://www.nextburada.com/default.asp?git=9&urun=1092 Bu siteden almamda sakınca var mı?
    Ya da hızlı gönderisi olan bir site önerir misiniz?

Ben bu siteden hiç alışveriş yapmadım; ama fiyat uygun. Kötü bir yorum da okumadım şimdilik bu site hakkında. İsterseniz HB, Bimeks gibi sitelere de bakabilirsiniz.

Aynı gün kargo ibaresine dikkat edin özellikle tavsiyemdir.

Hayırlı olsun diyeyim tekrar.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba;

Şu an next'in sorunsuz ve navigasyon işini hızlıca yapabilen bir modelini tavsiye edebilir misiniz?

Sorun derken neyi kastettiğinizi anlayamamış olduğumdan; kullanım sorunsuzluğu yönünde cevap vereyim.

Next YE-G515 veya YE-G555 (Trafik bilgisi donanımı içeren model) arasında tercih yapabilirsiniz. Her iki modeli de araştırın forumda konusu var her ikisinin de...

Hayırlı olsun şimdiden

Sorun derken geç bağlanma gibi durumlardan bahsetmiştim.
    İki cihaz arasındaki farklar tam olarak neler?Aralarında 70 lira gibi bir fark var gördüğüm kadarıyla.

Geç bağlanmadan kastınız Uydulara geç bağlanma ise; ben Next modellerde uyduya geç bağlanma sorunu hiç yaşamadım. 525 kullanıyorum bende...

Uyduya geç bağlanma şu sekilde olur, evin içinde bağlanmaya kalkarsanız bağlanmaz veya çok geç bağlanır. Her cihaz böyledir. Sağlıklı ve tam uydu bağlanması için cihazın açık alanda olması gerekir, yani her zaman söylediğimi tekrar yazayım; üzerinizde beton olmayacak...

Aralarındaki 70 liralık fark da TBS-RDS alıcı aparat farkıdır. Birinde cihazın kutusunda yoktur diğerinde dahildir. Bulunduğunuz şehirde TBS/TMC yayını yoksa 515 alın; yayın olan 5 büyük şehirden birinde yaşıyorsanız 555 modeli size göre.

Tercih sizin

http://www.nextburada.com/default.asp?git=9&urun=1092 Bu siteden almamda sakınca var mı?
    Ya da hızlı gönderisi olan bir site önerir misiniz?

Ben bu siteden hiç alışveriş yapmadım; ama fiyat uygun. Kötü bir yorum da okumadım şimdilik bu site hakkında. İsterseniz HB, Bimeks gibi sitelere de bakabilirsiniz.

Aynı gün kargo ibaresine dikkat edin özellikle tavsiyemdir.

Hayırlı olsun diyeyim tekrar.

Yardımınız için teşekkürler.
    Hızlıal'la ilgili sıkıntılar gördüm.Nextburada.com da Next'in bayisiymiş.Burdan sipariş verdim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hknbjk

quote:

quote:

Selam,

2011 Haziran ayında YE-G 545 cihaz almıştım. Bu zamana kadar hiç bir güncelleme yapmadım.

Nasıl yapılacağı konusunda resimli anlatım varsa sevinirim. Kendi sitesinden baktığımda PND falan kopyala falan deniliyor ne demektir bilmiyorum.
    Konuyu uzunca bir zamandır takip etmediğimden topik içinde var mı yok mu bilmiyorum.

Bu konulara baktınız mı?

Navi Club Üyelik
    Cihazımı Yeni Aldım - Ne yapmam gerekir.
    Primo Ayarlar - Tüm Sürümler için.

Kolay gelsin

Admin hocam,

Bu konulara önceden de bakmıştım fakat o kadar fotoğraf yazılar varki zamandan dolayı bunları okuyup derlemem çok zor benim için.

Next navi nin sitesinde de 7 haziran 2012 tarihli bir güncelleme var yanındada yama adı altında bir güncelleme var.

Bunları nasıl indirip YE-G 545 e nasıl yüklemesini yapacağım. yada Sultanbeyli merkeze göndersem yükleme yaparlar mı ?

Selamlar;

Aslında bir zorluğu yok ama kendinize güvenemiyorsanız da gönderin servisine veya elden götürün hemen yapıyorlar zaten.

Saygılar :)

Yardımlarınız için tşkler. Next i bu yüzden seçmiştim mahçup etmiyor. Her konuda yardımcı oluyorsunuz.

Son bir kaç sorum daha olacak,

Siteden nextin sitesinden Haziran 2012 trh güncellemeyi pc indirdim ve cihaza attım. Denilen şekilde ekranda değişkilik oldu. Toolbox dan da güncelleme yaptım pc ye bağlayarak. Yama diye bir program var onuda atmam gereklimi cihaza ? birtek o kaldı yapmadığım :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Selam,

2011 Haziran ayında YE-G 545 cihaz almıştım. Bu zamana kadar hiç bir güncelleme yapmadım.

Nasıl yapılacağı konusunda resimli anlatım varsa sevinirim. Kendi sitesinden baktığımda PND falan kopyala falan deniliyor ne demektir bilmiyorum.
    Konuyu uzunca bir zamandır takip etmediğimden topik içinde var mı yok mu bilmiyorum.

Bu konulara baktınız mı?

Navi Club Üyelik
    Cihazımı Yeni Aldım - Ne yapmam gerekir.
    Primo Ayarlar - Tüm Sürümler için.

Kolay gelsin

Admin hocam,

Bu konulara önceden de bakmıştım fakat o kadar fotoğraf yazılar varki zamandan dolayı bunları okuyup derlemem çok zor benim için.

Next navi nin sitesinde de 7 haziran 2012 tarihli bir güncelleme var yanındada yama adı altında bir güncelleme var.

Bunları nasıl indirip YE-G 545 e nasıl yüklemesini yapacağım. yada Sultanbeyli merkeze göndersem yükleme yaparlar mı ?

Selamlar;

Aslında bir zorluğu yok ama kendinize güvenemiyorsanız da gönderin servisine veya elden götürün hemen yapıyorlar zaten.

Saygılar :)

Yardımlarınız için tşkler. Next i bu yüzden seçmiştim mahçup etmiyor. Her konuda yardımcı oluyorsunuz.

Son bir kaç sorum daha olacak,

Siteden nextin sitesinden Haziran 2012 trh güncellemeyi pc indirdim ve cihaza attım. Denilen şekilde ekranda değişkilik oldu. Toolbox dan da güncelleme yaptım pc ye bağlayarak. Yama diye bir program var onuda atmam gereklimi cihaza ? birtek o kaldı yapmadığım :)

komple proğramı indirip hakkında kısmı sitedeki ile aynı olmuşsa yamaya gerek yok.

• ok. tşk.ler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: İmkansız

quote:

Orijinalden alıntı: conq_34

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: conq_34

harita gördüğüm kadarıyla güncel ama bundan sonra güncelleme yapmak istediğimde böyle hata mı çıkacak karşıma onu bilmiyorum

Dilerseniz aşağıda yazdığım işlemi deneyin.

Cihazınızdaki pnd klasörünü ve diğer dosya klasörleri komple silin BURADAN Next Navigator v9.6 (9.6.5.240090) - 7 Haziran 2012 komple yazılımı indirin,(yama olanı değil) ve cihaza atın sonra aynı yerde kişisel bilgileriniz menüsünden cihaz lisansınızı indirin ve orada tarif edilen yere atın.Cihazı pc den ayırıp navigasyona girin harita ekranına gelince navigasyondan çıkın.Cihaz ana menüde iken cihazı pc ye bağlayıp toolbox ile güncelleme yapın.

Not:İsterseniz her ihtimale karşılık cihazınızdaki pnd klasörünü pc nizde next_yedek adında klasör oluşturup bu klasöre yedek alınız.

hocam çok teşekkür ediyorum şu an oldu bir sıkıntı yok fakat üzüldüğüm nokta şu ben cihazımı daha önce hoparlörü patladığı için servise göndermiştim. Geri geldiğinde şuan daki arayüzden yani ana harita ekranının sağ üst kısmının menüsünde biraz değişiklik vardı müzik falan ordanda çalıyordu şimdi eskisine döndü yamayıda yükledim ama olmadı sağlık olsun tekrar teşekkür.

Yazılım için lisansı indirdiğiniz yerde müzik çalar lisansıda var,onuda cihazda lisans klasörüne attınızmı?

kusura bakma hocam ben dün işteydim ancak yazabiliyorum.... evet iki lisansıda attım klasörün içine.

• Anladım sizin müzik çalar harita ekranında sağ üstten açılan hızlı menüde yok.Onun için diğer/ayarlar/hızlı menüyü özelleştir tıklayıp açılan ekranda kullanmadığınız bir özelliği seçip oraya müzik çaları atayabilirsiniz.
  • quote:

Anladım sizin müzik çalar harita ekranında sağ üstten açılan hızlı menüde yok.Onun için diğer/ayarlar/hızlı menüyü özelleştir tıklayıp açılan ekranda kullanmadığınız bir özelliği seçip oraya müzik çaları atayabilirsiniz.

denemedim de birazdan yaparım denerim teşekkürler hocam tekrar....
  • Admin hocam şimdi bir şey daha fark ettim,

Next kendi sitesinde

Versiyon nasıl kontrol edilir:

Menüden Diğer-Yardım-Hakkında-Diğer-İçerik-Haritalar'a giriniz. giriyorum

bende

TEMEL HARİTA 2009.09
    NIVA VMAPO (091215) yazıyor

Sitede

TEMEL HARİTA 2010.12
    NIVA VMAPO (110221)

Bi sorun teşkil eder mi ?

Next YE-GA 5720, YE-G 525 ,YE-G 545 Navigasyon Cihazları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hknbjk -- 23 Ocak 2013; 16:59:58 >
  • Temel haritanın tarihinin bir önemi yok.Temel harita ülke sınırlarının belirlendiği bir altlık sadece
  • quote:

Orijinalden alıntı: sallami

Önceki mesajlarda denizden rota çizme hatasından bahsetmiştim. Ama kimse inanmadı sanırım. İspatı aşağıdaki resimde. Ancak bir noktayı vurgulamalıyım. Şu an evimde olmadığımdan durumu simüle edebilmek için başlangıç noktasını evim yaptım (bu da otomatik olarak GPS'i kapatıyor.). Hedef 2.3 km uzaktaki piri reis ilköğretim okulu. Merak edenlere burası tuzla. Bu rotayı ilk girdiğimde GPS açıktı ve mevcut konumdan okula rota istemiştim. Mesafeyi 2.3 km göstermişti yani mesafe konusunda 545'in yalancısıyım. Ancak rotayı denizden körfezi geçip pendiğe oaradan da karayolu ile tuzlaya okula çizmiş ve 31 ya da 34 km demişti.

Simülasyonda ise rotayı bu defa daha da abarttı ve büyük körfezi (İzmit Körfezini kastediyorum) dolaştırıp 181 km olarak ve bir kısmı da denizden olacak şekilde çizdi. 545'ten resim almayı hiç denemediğim için az önce cep tel ile resmini çektim meraklısına...

Tekrar ediyorum HTC telefonda yüklü olan igo 8.5 yazılımında da aynı hata vardı bu nedenle bu yazılıma sahip cihazları almayı hiç düşünmedim. primo 1.2 son yazılımı tercih ettim ama bunda da aynı sorun var. Bu sadece Next markasına haz bir sorun değil sanırım yazılımla ilgili. Ancak sygic bu hatayı hiç bir zaman yapmadı. Hatta daha da abartıp yolların hiç olmadığı yerlerde bile saçma rotalar çizmek yerine önce gideceğim yere bir yol olmadığını belirtti ardından da götürebileceği yere kadar makul bir rota çizdi yani sallamadı...

NOT: "31 ya da 34 km demişti." yerine "21 ya da 34 km demişti." yazmışım düzelttim.
    NOT 2: Başlangıç noktası için büyütülmüş resim ekledim. Son paragrafı ekledim. resimleri küçülttüm. Sayfa açılma hızını etkilememesi için.

Burada denizden çizilen rota feribot rotası mı? Ben bunu denizde rota çizdirmek için kullanmak istiyorum, bu cihaza deniz üzerinde rota çizdirebilecek bi yazılım kurmak mümkün mü?

• Arkadaşlar yaklaşık 1 senedir güncellemiyordum . Bİr güncelleme yaptım veri alanları kısmına pusula eklenmiş. oldukça hoşuma gitti. bunun gibi yeni güncellemeler varmı benim farketmediğim model G 525

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ornapsen -- 17 Şubat 2013; 1:39:38 >
  • arkadaşlar next 555 , 565 yoksa 585'i mi tercih etmeliyim birde bu TMC nin RDS olması ile Opsiyenel olması arasında nasıl bir fark var
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beyaz Kartal

quote:

Önceki mesajlarda denizden rota çizme hatasından bahsetmiştim. Ama kimse inanmadı sanırım. İspatı aşağıdaki resimde. Ancak bir noktayı vurgulamalıyım. Şu an evimde olmadığımdan durumu simüle edebilmek için başlangıç noktasını evim yaptım (bu da otomatik olarak GPS'i kapatıyor.). Hedef 2.3 km uzaktaki piri reis ilköğretim okulu. Merak edenlere burası tuzla. Bu rotayı ilk girdiğimde GPS açıktı ve mevcut konumdan okula rota istemiştim. Mesafeyi 2.3 km göstermişti yani mesafe konusunda 545'in yalancısıyım. Ancak rotayı denizden körfezi geçip pendiğe oaradan da karayolu ile tuzlaya okula çizmiş ve 31 ya da 34 km demişti.

Simülasyonda ise rotayı bu defa daha da abarttı ve büyük körfezi (İzmit Körfezini kastediyorum) dolaştırıp 181 km olarak ve bir kısmı da denizden olacak şekilde çizdi. 545'ten resim almayı hiç denemediğim için az önce cep tel ile resmini çektim meraklısına...

Tekrar ediyorum HTC telefonda yüklü olan igo 8.5 yazılımında da aynı hata vardı bu nedenle bu yazılıma sahip cihazları almayı hiç düşünmedim. primo 1.2 son yazılımı tercih ettim ama bunda da aynı sorun var. Bu sadece Next markasına haz bir sorun değil sanırım yazılımla ilgili. Ancak sygic bu hatayı hiç bir zaman yapmadı. Hatta daha da abartıp yolların hiç olmadığı yerlerde bile saçma rotalar çizmek yerine önce gideceğim yere bir yol olmadığını belirtti ardından da götürebileceği yere kadar makul bir rota çizdi yani sallamadı...

NOT: "31 ya da 34 km demişti." yerine "21 ya da 34 km demişti." yazmışım düzelttim.
    NOT 2: Başlangıç noktası için büyütülmüş resim ekledim. Son paragrafı ekledim. resimleri küçülttüm. Sayfa açılma hızını etkilememesi için.

Burada denizden çizilen rota feribot rotası mı? Ben bunu denizde rota çizdirmek için kullanmak istiyorum, bu cihaza deniz üzerinde rota çizdirebilecek bi yazılım kurmak mümkün mü?

Feribotla ilgisi yok. 3 km öteye gitmek için kocaeline oradan feribotla pendiğe oradan hedef noktasına rota çiziyordu. Arkadaşlar harita hatası olduğunu düşünüyordu, ancak ben yazılım hatası olduğu kanaatinde idim. Gerçekten de harita güncellemesi ile değil yeni yazılımla hata çözüldü. Artık aynı yerden rota çizdirmeme rağmen denizden çizmiyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Beyaz Kartal

quote:

Feribotla ilgisi yok. 3 km öteye gitmek için kocaeline oradan feribotla pendiğe oradan hedef noktasına rota çiziyordu. Arkadaşlar harita hatası olduğunu düşünüyordu, ancak ben yazılım hatası olduğu kanaatinde idim. Gerçekten de harita güncellemesi ile değil yeni yazılımla hata çözüldü. Artık aynı yerden rota çizdirmeme rağmen denizden çizmiyor.

Anlaşılan mümkün değil :) teşekkürler.

• Arkadaşlar bizim next g 525 lerde trafik yayını alınıyordu galiba. Bunun için anten mi almak gerekiyordu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ornapsen

Arkadaşlar bizim next g 525 lerde trafik yayını alınıyordu galiba. Bunun için anten mi almak gerekiyordu ?

Yeni yazılımı sitesinden indirdinizse (Naviclub) TBS aparatı alıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

Keyifli navigasyonlar
  • teşekkür ederim . aparatı sipariş verdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ornapsen

teşekkür ederim . aparatı sipariş verdim.

Hayırlı olsun; keyifli navigasyonlar :)
  • Dün akşam uzun zamandır kullanmadığım "YE-G 525" navigasyonuma bakayım dedim. Çekmeceden çıkardığımda ekranın çatlamış olduğunu görerek şok oldum. Biri ya da birileri(gelen misafir çocukları ya da başka biri) ekranı kırıp çekmeceye koymuş.(

Neyse ben bununun ekranını tamir ettirmek istiyorum. Acaba astarı yüzünden pahalı mıdır? Teknik servis oalrak nereye göndermeliyim ya da nerede tamir ettirebilirim. Umarım abartılı bir tamir ücreti istemezler.. :
  • 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.