Şimdi Ara

Playstation 5 | PS5 Pro | ANA KONU | En İyi Oyun Platformu | (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: A r c h A n g e L. Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 9 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
180.855
Cevap
1.521
Favori
9.826.983
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
349 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Resmi bilgilere göre Death stranding ps4 ve ps5 oyunuymuş yani ps5 duyrulduğunda oyun çıkabilir.Tlou 2 2019 ilk çeyrekte çıkacak gibi duruyor.Geriye uyumluluk var ama Death stranding için vurgu yaptılar.2020 sonu çıkar Death stranding ve ps5
  • quote:

Orijinalden alıntı: FyKy

Yani sayılan özelliklerin 500 dolara satılabileceğini düşünenler hayal görüyor bence.

bugün 2080ti,2 tb nand ssd, 14,2TF işlemci, 24gb ram gibi donanımların total üretici maliyeti bile 500 doların üzerindedir. Bu adamlar kar etmeden ürün satarlar mı? satmazlar. Bu donanımlar bana kalırsa hayal. Belki PS5 pro da buna yakın bişeyler görebiliriz.

Umut edelim ama yine de. :D
    Yapan ekibin başındaki adam açıklıyor bunları, söylenti değil ki
  • FyKy kullanıcısına yanıt
    Konsollardan zaten çok cüzzi miktar kar ediliyor sony birkaç yıl önce konsollardan neredeyse kar etmiyoruz demişti.Onlar servislerden ve firmalar konsola oyun çıkardığında yüzde 20 sanırım kar alıyor.Ayrıca donanımı Mark Cenry açıkladı ps4 ün baş tasarımcısı wired sitesine röportaj vermiş.Ps de twitterdan paylaştı bunu.AMD e3 2019 da olup yeni nesil konsollar ile neler yapılabileceğini anlatacakmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoreGame -- 16 Nisan 2019; 16:39:31 >
  • Her oyunda min 2K 60fps verse benim icin kafi 4K 60fps olursa tadindan yenmez birde ps4 e geriye uyumluluk kismi mutlaka olmali

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arslan0058 -- 16 Nisan 2019; 16:49:3 >
  • Acaba SSD + HDD mi yoksa sadece SSD mi olacak? 2 TB'lık SSD maliyetin büyük bölümünü oluşturur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ygrkmklnc

Acaba SSD + HDD mi yoksa sadece SSD mi olacak? 2 TB'lık SSD maliyetin büyük bölümünü oluşturur.
    Benim düşüncem sadece SSD olacaktır.
    Çünkü SSD'nin boyutuna göre PS5'in de fiyatı yükselecektir. :)

Örnek :

750 GB SSD
    1 TB SSD
    1,5 TB SSD
    2 TB SSD
  • quote:

Orijinalden alıntı: A r c h A n g e L.

Benim düşüncem sadece SSD olacaktır.
    Çünkü SSD'nin boyutuna göre PS5'in de fiyatı yükselecektir. :)

Örnek :

750 GB SSD
    1 TB SSD
    1,5 TB SSD
    2 TB SSD

Alıntıları Göster
    Evet büyük ihtimalle 1 tb modeli 499$, 2 tb modeli 599$ etiketle satabilirler.
  • Biraz donanım bilgisi olan 10 yaşındaki çocuğa şu sızıntıları göstersen güler geçer.

Birde tartışanlar var. Çok garip..
  • Bende aynı sizin gibi düşünüyorum. Birde şu ihtimal var Elimizde olan taşınabilir SSD'yi PS5'e de bağlayabilecekmiyiz PS4'de olduğu gibi.
  • bazıları hala sızıntı diyor haber resmi mark cerny söylüyor bunları resmi haber yani ve fiyatta belirtilmedi büyük olasılıkla tanıtırken söylerler ben 600 dolar diyorum ve bir durum daha var e bu kadar özelliğe nasıl 600 diyorsun diyenlere isem şöyle cevap veriyim psn ve plus plus satışlarından parayı kırıyor sony konsol satışlarından değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Outlaw-E

Biraz donanım bilgisi olan 10 yaşındaki çocuğa şu sızıntıları göstersen güler geçer.

Birde tartışanlar var. Çok garip..
    Artık sızıntı değil, resmi konuşma.
    https://www.wired.com/story/exclusive-sony-next-gen-console/
    https://www.log.com.tr/resmi-aciklama-yapildi-iste-sony-playstation-5-hakkinda-verilen-dev-detaylar/

İlk sızıntılardaki işlemci, ssd, geriye uyumluluk, 8k gibi bilgiler büyük oranda doğru çıktı.

• Unity 2019.1 Released

• quote:

Artık sızıntı değil, resmi konuşma.
    https://www.wired.com/story/exclusive-sony-next-gen-console/
    https://www.log.com.tr/resmi-aciklama-yapildi-iste-sony-playstation-5-hakkinda-verilen-dev-detaylar/

İlk sızıntılardaki işlemci, ssd, geriye uyumluluk, 8k gibi bilgiler büyük oranda doğru çıktı.

Alıntıları Göster
    Yok öyle birşey. O sistemi 10 bine alamazsın. Külliyen hikaye.

• quote:

Yok öyle birşey. O sistemi 10 bine alamazsın. Külliyen hikaye.

Alıntıları Göster
    PS baş mühendislerinden biri söylüyor.
  • quote:

PS baş mühendislerinden biri söylüyor.

Alıntıları Göster
    Sağlam sallamış.
  • Her sene yenisi çıkan telefonlar için bile 1000 Dolar talep ediyor firmalar, PS5 de bu seviyelere çıkabilir. En aşağı 600 Dolar olur diye düşünüyorum ben, gerçi bir yandan konsoldan kâr etmelerine bile gerek yok, gerek oyunlar gerek Plus gibi servislerle baya kâr yapıyorlar zaten. Eğer böyle düşünürsek yine fiyat/performans bakımından bir fiyatla satışa sunulması da muhtemel, yani her şey olabilir.

Yalnız şunu belirtmekte fayda var, bu konsol 400 Dolar'a bile çıksa bizim ülkede 8 bin liradan aşağı çıkmaz Oyunlarda da 600-700 TL standart olur diye düşünüyorum, bizim gibi parası değersiz ülkeler için oyun artık büyük lüks oldu..
  • quote:

Sağlam sallamış.

Alıntıları Göster
    sallamış ne demek yahu :D

Adam bu:https://twitter.com/cerny

8 çekirdekli AMD Ryzen, SSD, Ray Tracing, Standart 4k, AMD Radeon Navi ekran kartı demiş işte hangisine inanmadın? Nerden baksan 2026 senesine kadar kullanılacak konsolda bu özellikler zaten olmalı. Olmazsa PS4 Pro'dan ne farkı kalır? Açıp Spider-Man bile oynamışlar ve PS4 PRO'da 15 saniye süren geçiş ekranı 0,8 saniye sürmüş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ygrkmklnc -- 16 Nisan 2019; 18:56:54 >

• Aslında sallama birşey yok. olması gereken özellikler zaten bunlar. çünkü bir yada 2 yıl sonrasını düşünmüyorlar 6-7 yıl boyunca götürecek hatta 8 yıl bile olacak bir sistem koymaları gayet mantıklı.

Shuhei Yoshida

Lisa Su ( President and CEO of @AMD )

Zen2 ve Navi mimarisi ile özel bir çip tarafından desteklenen yeni nesil konsol ile ortaklığımızı genişletmek için süper heyecanlı demiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A r c h A n g e L. -- 16 Nisan 2019; 18:57:42 >
  • arslan0058 kullanıcısına yanıt
    4k 60fps veremezse xbox fena dalga geçer bunlarla, artık 4k 60fps in standart olması lazım mecburlar bunu yapmaya. Stadia 4k 60fps verecem diyor birde ilerde 8k ve 120fps de olur diyor, bunlar gerçekleşmesi 4yıl sürdü desek ps5 2k60fps verirse alay konusu olur.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.