Şimdi Ara

Next 585-Tomtom via 135

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Birkaç gün içinde balayına çıkacağım ve birçok şehir gezeceğim için navigasyon cihazı almaya karar verdim. cihazlarla ilgili hiçbir bilgim olmamakla beraber bir navigasyon cihazına dokunmuşluğum yok. Forumdan araştırmalarım sonucu Tomtom ve Next cihazlar aklıma yattı ancak tomtom teleatlas, next ise başarsoft kullanıyor. başarsoftun heranlanlamda teleatlastan önde olduğunu gördüm küçük çaplı bir forum incelemesinden sonra. Ancak cihaz kalitesi olarak siz ne önerirsiniz. Yerli malı yurdun malı deyip next mi alsam yoksa tomtom çok kaliteli teleatlasta gelişmekte deyipte tomtom mu al dersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alignrogue -- 5 Ağustos 2013; 12:09:31 >

• arkadaşlar hem cihaz türk malı hem yazılım türk malı bu next i secmemdeki en büyük etken. ikincisi diğer forumlardanda okuduğum üzere müşteri memnuyeti hat safhada adamlar işlerinin hakkını gerçekten veriyolar tercihim next den yana, tomtom daha iyi deseler bile.

İyi Forumlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alignrogue -- 5 Ağustos 2013; 15:06:08 >
  • tomtom via 135 kullanıyorum memnunum tavsiye ederim next kullanmadığım için bir şey söyleyemem ama arkadaşlarda pirana var onunla kıyasladığımda o tür cihazlar birçok işlevi olamasına rağmen asıl işinde yavaş tomtom onlara göre çok daha iyi bir cihaz olduğunu söyleyebilirim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: yabancı7

tomtom via 135 kullanıyorum memnunum tavsiye ederim next kullanmadığım için bir şey söyleyemem ama arkadaşlarda pirana var onunla kıyasladığımda o tür cihazlar birçok işlevi olamasına rağmen asıl işinde yavaş tomtom onlara göre çok daha iyi bir cihaz olduğunu söyleyebilirim...

peki uydu bulma hızı ve harita yeterliliği açısından ne diyebilirsiniz 135 için
  • quote:

Orijinalden alıntı: fbraptor1907

arkadaşlar hem cihaz türk malı hem yazılım türk malı bu next i secmemdeki en büyük etken. ikincisi diğer forumlardanda okuduğum üzere müşteri memnuyeti hat safhada adamlar işlerinin hakkını gerçekten veriyolar tercihim next den yana, tomtom daha iyi deseler bile.

İyi Forumlar...

Yerinde seçim Next'i piranha vs gibi bir firma ile ne destek nede teknik özellik olarak kıyaslamayın. Eline cihazı almayanlarında yorumlarına bakmayın zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel seçim iyi günlerde kullanın. Tom tom almış olsaydınız tele atlas haritanın başarsoft kadar detaylı olmadığını anlardınız

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

arkadaşlar hem cihaz türk malı hem yazılım türk malı bu next i secmemdeki en büyük etken. ikincisi diğer forumlardanda okuduğum üzere müşteri memnuyeti hat safhada adamlar işlerinin hakkını gerçekten veriyolar tercihim next den yana, tomtom daha iyi deseler bile.

İyi Forumlar...

Hayırlı olsun. Next marka ikinci navigasyonum 5015 modeli daha önce 4624 kullandım ekran kırıldı tekrar next almamdaki tek neden satış sonrası destekleriydi. Maille ne sorsam azami 1 saatte yanıt alıyorum önceki cihazımda araç şarj cihazım aracın çakmaklık sigortasını attıriyordu maille sorun neden olabilir diye sordum bana söylemeden mailde bulunan imza alanındakı adrese yenisini yollamışlar tabi bu beni çok mutlu etti ve cihaz bozulunca düşünmeden next aldım. Siz de yapabileceğiniz en iyi seçimi yapmışsınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar teşekkürler. Türkiye den böyle kaliteli ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan firmalar (milyonda birde olsa) çıkması gerçekten cok mutlu edici bir gelişme, inşallah pişman olmayacağımı düşünüyorum.

Ancak benim navigasyon almamdaki temel amaç navigasyonu kullanmak benim için multimedia 2. hatta 5. planda gps iyi olsun,birde ek olarak BT kullanabiliyim yeter. film, müzik internet falan gibi bi derdim yok olsa zaten tablet alırım. Navigasyonum amacına en iyi şekilde hizmet etsin yeter. İşte bu yüzden nextin biraz daha düşük bütçelilerine yönelebilirim siz ne dersiniz üstadlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alignrogue -- 6 Ağustos 2013; 9:51:11 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yabancı7

tomtom via 135 kullanıyorum memnunum tavsiye ederim next kullanmadığım için bir şey söyleyemem ama arkadaşlarda pirana var onunla kıyasladığımda o tür cihazlar birçok işlevi olamasına rağmen asıl işinde yavaş tomtom onlara göre çok daha iyi bir cihaz olduğunu söyleyebilirim...

peki uydu bulma hızı ve harita yeterliliği açısından ne diyebilirsiniz 135 için

uydu bulma hızı çok iyi zaten bunun için düzenli fix dosyası veriyorlar sitelerinde... harita yeterliliği konusunda ben bulunduğum yerde bir sıkıntı yaşamadım ama başarsoft haritada kullanmadığım için ikisini kıyaslayamam ama ben cihazdan çok memnunum

• Dün itibari ile next 585'i almış bulunmaktayım, ilk şarjımı akşam forumdan takip ettiğim kadarı ile bilgisayarın usb güç ayarlarını kesintisiz güç yaptıktan sonra 6 saat süreli şarj ettim. Sabah kalkınca baktım kırmızı ışık sönmüş bende şarjdan cıkardım 8 saat kuralı aklımdan çıkmış. ürünü inceleme şansım olmadı bugun iş çıkışı ilk iş eve gidip gpsi elime almak.

Dün aslında alırken çok kararsız kaldım almak istediğim cihaz 5015 di. fakat ellerinde birtek teşhir kalmış. İlk önce onu alıyodum kasada vazgeçtim, kendi kendime şimdi bunlar şarj ederken kurala dikkat etmemiştir, makinada birşey olmasa bile pilde sorun olabilir diye düşünerek almaktan vazgeçtim ve sıfır 585 aldım 5015 i seçmemekle hatamı ettim aceba diye düşündüm sonra. Çünkü benim öncelikli kullanım amacım gps ben bu aletten muzükte dinlemem filmde izlemem sadece gps özelliğini kullanırım. Butaraftan bakınca 5015 daha hızlı geldi bana yeni nesil işlemci daha büyük ve ddrIII ram falan filan ama fiyat olarakta 585 daha pahalı. Bu arada bimexten aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alignrogue -- 7 Ağustos 2013; 14:58:50 >

• Hayırlı olsun @fbraptor1907

Kıyaslama düşüncenizden arının öncelikle; hangi cihaz olursa olsun çalışan yazılım aynıdır. Navigasyon öncelikliyse sizin için doğru yazılımı kullanıyorsunuz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

Hayırlı olsun @fbraptor1907

Kıyaslama düşüncenizden arının öncelikle; hangi cihaz olursa olsun çalışan yazılım aynıdır. Navigasyon öncelikliyse sizin için doğru yazılımı kullanıyorsunuz...

Öncelikle teşekkürler. haklısınız ama insan işte bazen düşünmeden edemiyor insan, neyse aldık 585 i uzunca bi süre bunla devam edeceğiz inşallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alignrogue -- 11 Ağustos 2013; 1:37:42 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.