Şimdi Ara

NETWORK UZMANLARI ACİL BAKSIN (İNTERNET CAFE)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
13
Cevap
0
Favori
712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar benim cafe 2 katlı. ve her 2 kattada surecom marka 24 lük ve 16 lık hub mevcut şu demir şeklinde olan modellerinden. Cafemde 36 Pc mevcuttur.
    Kısaca size olayımı özetleyim..

Benim internet bağlantısı çok yavaş. 1024 ile bağ.ıyorum. 2 kere telekom yetkilierini çağırdım hattımı ölçtüler biçtiler bir sorun yok dediler. gayet normal hat dediler. Bilgisayarlarımda virüs, trojan vs.. yoktur. Adsl modemim Zoom X5 4 Portlu ..Modemimdede bir problem bulunmamaktadır. Bağlantı olarak rg45 düz bağlantı kullandım. zoom modemim 24 lük huba ve üst kattaki makinalarıma dağıtıyor interneti 24 lük hubdan uplinkten çıkış yapıp bir diğer 16 lık huba giriyorum ve 16 lık hubda 2.kattaki makinalarıma dağıtım yapıyor.

Tek çaren hub' u değiştirmem kaldı. Bana bu konuda hub tavsiyesi yapacak arkadaşları yardımını bekliyorum...
    yada bu sorunu çözecek network uzmanı arkadaşların cevaplarını bekliyorum..

İnternet bağlantımı hızlandırmam için neleri değiştirmem gerekiyor?

Sizler bağlantıdan memnunmusunuz ?

Siz hangi Hub' u kullanıyorsunuz ?

Yardımcı olarak network uzmanı arkadaşlarımızı meydana bekliyoruz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TURNAM -- 19 Kasım 2006; 20:08:57 >

• koskoca forumda networkcu yokmu yauuu
  • Bunun networkle alakasi yok..
    Siz zoom dı$ında bir modem bulup deneyin
    ama bunun asil nedeni suanki internet sorunlari
    ve 36 bilgisayar icin 1mb hiz gercekten az.
    internet bu aralar zaten vahim durumda
  • hocam bizim cafede 2048 var o bile yavaş bu olay uzun zamandan beri yoksa bunun sebeibi şu anda ttnet.

ayrıca ttnet e burdan adı geçtiği için bir daha
  • bir da benden olsun; yanlış anlamadan dolayı az kalsın pc'mi parçalayacaktım yawaş diyeee
  • benden de bi telekoma

hocam çoklu ağ ortamında cross bağlantı daha iyidir diye biliyorum.cross olunca yalnızca istemci bilgisayara veriler yollanır ağ şişmez diye biliyorum+@serji nin bloğuna bi göz atın..ağ sürücüsüyle ilgili bi konusu vardı yararı olur belki
  • hocam pm attım oradan takip edersen sevinirim
  • Hazır geliyo, bir tanede ben ekliyim izin verin [konu dışı kaldığım için üzgünüm]
  • 1 benden 1 de daha yatırıp 1 daha ben 1024 le yerlerde sürünüyorum.
  • beyler japonya bile evlerde 100m.b ile bağlanıor düşünün artık hemde çekirdek parasına olmaz böyle şey. sözde teknolojik yönden gelişiyoruz diolar. bence daha da gerilioruz

• arkadaşlar ilginize teşekkür ederim..inanın 1024 ile yerlerde sürünüyorum paspas oldum iyice..müşteri çok kaybediyorum..allah sonumuzu hayır etsin artık ne diyim..2048 yapmayı düşünüyorum..birde modemi değiştireceğim bakalım ne olacak..

MemphisLinus ilgin için teşekkür ederim ama ben ankaradayım..

varsa başka formülü olan arkadaşlar anlatırlarsa sevinirim..
  • yau turnam modemi us robotic al

48 lik intel hup var birde ondan al,

birde net hızını 2048 yap

tmm dır

1048 de bende sıkıntı çekiyordm 27 28 pc ile

2048 yaptım 3-4 aydan beri kafam ağrımıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi number_oen -- 20 Kasım 2006; 9:09:50 >
  • Hub yerine switcher kullan artı modem olarak ta ZyXEL P662HW tavsiye ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.