Şimdi Ara

Network hız problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
644
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Şirketimize bir firmadan 1gbit download ve 50mbit upload paketli internet kurulumunu yaptık. İlk kurulum yapıldığında switch ten yapılan test ile 900 küsür download ve 50 upload bağlantısını gördük.

Firewall da gerekli kurgular yapıldı ve internet çıkışı test için yeni bağlattığımız network üzerinden çıkış yapıldı.

Hız testleri yaptığımızda;

Windows 2016 serverda çıkan sonuç:

Network hız problemi

Linux bir sunucuda test yaptığımda çıkan sonuç:

Network hız problemi

Testleri şuan yaptım. Arada ki kayıp hızı çözemiyorum. İkisi de sanal. Kendim laptopum ile gbit switchten gelen kablo ile test yaptığımda server 2016 da ki gibi hız alıyorum üstüne çıkamadım.

Firewall olarak fortigate e80 kullanıyorum. Fiziki serverlara omurga switchten bağlı network. Omurga switch e bilgisayarımı bağladığımda da hız 500 bandında oynuyor.

Fikri olan veyahut başına böyle bir durum gelen var mıdır?

Teşekkürler, iyi forumlar.

• Fortigate iptal et .
  • Uzekena kullanıcısına yanıt

Neden öyle dediniz?

• Çünkü güvenlik duvarı hızı yavaşlatır .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uzekena

Çünkü güvenlik duvarı hızı yavaşlatır .

Firewall hızı kesebilir ona pek takılmıyorum. Takıldığım konu linux da yüksek hız testi alırken windows da düşük almam.

• Tahminim Windows da çalışan servis sayısının fazla oluşu . Linux daha sade
  • Merhaba;

Bu sunucuların sanalda olduğunu söylüyorsunuz; fiziksel ortam aynı ancak network kartları işletim sistemine göre farklı sürücüleri kullanıyorlar. VMware kullanıyorsanız VMTools versiyonlarına da bakmak gerekir. Doğru seçim ve ayarlar ile aynı sonucu vermesi gerekir.

"İlk kurulum yapıldığında switch ten yapılan test ile 900 küsür download ve 50 upload bağlantısını gördük." Bu testi hangi PC/Notebook ile yaptıysanız burada da

"Omurga switch e bilgisayarımı bağladığımda da hız 500 bandında oynuyor." deneyebilir misiniz?

Kolay gelsin.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.