Şimdi Ara

Netspeed rezaleti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
804
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ortalama 3 yıldır netspeed 100mb kullanıyorum.

Ama günlük olarak belli saatlerde net kopuyor ve modemi aç kapa yapmadıkça ip alamıyorum.

Aç kapa yüzünden bı kere modem bozdum,şimdi Asus ac750 aldım.

Müşteri hizmetleri sordum, malesef zaman zaman böyle hat üzerinden genel bir bakım yapıyoruz, rutin olarak aç kapa yapmanız lazım dediler.

Muhtemelen fazla kullanıcı yüklenince, bunlar serverlarini yeniden başlatıp, anlık yığılmayi karşılayamıyor ve bu şekilde kurnazlık yapıyorlar.

Kullanıcı sayısı arttıkça, alt yapı yatırımı yapmadiklari için böyle rezil şeylerle uğraşmak zorunda kalıyoruz.

Benzer sorunu yaşayan var mı ?

Btk'ya cimerden şikayet ettim, 200.000 bin abonesi olmadığı için, İSS olarak firmayı muhatap bile almiyorlarmis ;) ancak yazılı dilekçe vermem lazımmis, ozaman inceleme tabi tutacaklarmis.

Dilekçe yazıyorum, inşallah ayar verirler

• Öncelikle merhaba. Söylediğin şeyleri birebir olarak yaşadım. Bende 3 yıldır bu iss üzerinden alıyorum hizmet ,sana garip gelebilir ama ben şöyle tanık oldum oyunlarda ping vs için zamanında 2.5 yıl önce kadar online çok oynuyordum diye Statik İp aldım 3 ay önce iptal ettim boşa şarj etmesin diye iptal eder etmez netin tabiri caizse anası ağladı 3 saatte 2 saatte bir kopuyor tekrar da bağlanmıyor modeme res ata ata bi hal oldu. Tekrardan Statik Ip aldım kopma olmadan 24 saati geçirir oldu 3 defa denedim ne zaman statik ip den çıksam net folloş oluyor. Sanırım santralde bunlara çöp modemleri var birde şu cihpsel dsl uyumsuzluğu muhabbeti de var.

bakmak istersen ilgili konum:

https://forum.donanimhaber.com/statik-ip-ve-stabilete-iliskisi--152802635

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.