Şimdi Ara

Netspeed kullananlar yorumlarını yazabilir mi? (45. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.827
Cevap
29
Favori
217.428
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cuhuku

her servis saglayıcı ayını alt yapıyı kullanıyor nereye gitsen takılma olacak fiyat olarak netspeed iyi
    Türknet de sıkıntım yoktu.
    Anladığım kadarı ile bütün sorun telekomda
    telekom alt yapısını geliştirmiyor.
  • Bir ufak yaşanan tecrübeyi akarmak istiyorum.

Telekom bakırköy ve Telekom Gayrettepe de çalışan iki arkadaşım var. Biri saha ekibi, diğeri daha üst mevki. üst mevkideki arkadaşım şunu söyledi. Turknet ile anlaşmamız yok. onlar arıza kaydı açtığında bize elit hizmet iletiyor, ödemesinide yapıyorlar. Ama çoğu zaman biz saha dolabına ancak baktırıyoruz. Bina içi ankastre ye bile baktırmıyoruz. zaten biz müşterinin kimler olduğunu biliyoruz abi. Bina içi kabloya bakma gibi bir anlaşmamızda yok zaten. Çoğu cahil senin kadar teknik bilgisi olmayan insanlar. Adamın sorunlu olduğunu bildiğimiz için çoğu zaman desteği kapatıyoruz. Tabi türknet de bizim sonuçlara bakarak desteği kapatıyor. Millenicom ile ise anlaşmamız var. Ama onlarınkine de en fazla bina içi ankastre ye bakıyoruz. port olayı iki şekilde oluyor abi birisi saha dolabı outdoor diyoruz biride santral binalarında indoor diyoruz. saha dolaplarında genelde yeni Tip 11 ler kullanılıyor. Onlar fiber. Ama ondan sonra sana bakır geliyor. Tip 11 lerdeki kartlar pahalı. Diyelimki 24 portlu var bunda 22 dolu ama yoğun. Telekom tutup da buraya yeni kart koymuyor. Ancak çok talep olunca koyuyor. sayı arttıkça da sen VDSL alsan bile bu dolapta telekom var turknet var millenicom var türkcell var vodafone var. Yani mümkün değil adam gibi bi hız alman zor. Haa bizim telekom müşterisi olursan zaten altyapı bizde olduğu için direk olarak evinden kutuya kutudan santrale ve sonra istediğin yere çıkarsın. ne download da ne upload da sorun yaşamazsın. Yaşasan bile 2 kez 3 kez 4 kez ararsın sonunda çözülür. Ama diğerlerinde yani türknet falan öyle değil. Zaten anca internetten kayıt açarsın, bizimkilerde onu yaparsa yapar. Çünkü yukardan da talimat geliyor abi anlıyormusun.

Bu son yaşanan türknet olayı ise farklı abi. Onların sistemlerinde sıkıntı varmış ama içeriği bilmiyoruz. Bizle alakası yok.

Diğer saha personeli arkadaşımın anlattığı.

Aramızda geçen konuşma.

Halil abi ben senin saha dolabına baktım buldum. sizin bir alt sokakta tip 11 abi, fiber. Senin binanada yakın. Buraya kadar full geliyor abi. Kutuda 3100 var yani upload da rahat rahat 3mbit görürsün.
    Murat bi dakka kardeşim hatta bekle eşimi ariim modemi açsın.
    aradan 1 dakka sonra.
    Abi tamam modemle buluştu sinyal. 3072.
    Bi test yaptırayım murat.
    Speedtest sonucu 31/1,80
    abi ozaman millenicomda bişey var.
    Ama murat türknet de böyle bişey yaşamıyordum ya.
    Doğrudur abi benim verebileceğim bilgi bu kadar ama. Telekom tarafında problem yok abi
    Tamam kardeşim sağolasın hayırlı işler.

Telekom servis sağlayıcılara çok çelme takıyor.

• Arkadaşlar selam benim binada 25 mbps vdsl varken karşıdaki evde 42 mbps çıkıyor her iki evde bizim karşısı boş ve oturanda olmayacak ben oradan benim eve cat 6 uzatmak istiyorum firmalar sorun çıkarır mı bağlantı zamanında?

Birde netspeed ile net galaksi arasında kaldım hangisini tercih etsem?
  • bende vdsl ye geçtim ne hikmetse 16 mbt altı alıyorum. upload 1. neden acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: okirgil

bende vdsl ye geçtim ne hikmetse 16 mbt altı alıyorum. upload 1. neden acaba?
    Hayırlı olsun netspeed demi patladı :) ben millenicom dayım, turknet de sıkıntılı, millenicom da.
    Demekki Telekom herkese çakıyor :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hgurbuz50

Hayırlı olsun netspeed demi patladı :) ben millenicom dayım, turknet de sıkıntılı, millenicom da.
    Demekki Telekom herkese çakıyor :D

Alıntıları Göster
    lokal sıkıntı yaşayan kullanıcılar tüm hepsinde yaşıyor ( tt netsped milleni turknet farketmiyor ) saha dolabı ile alakalı birşey.

ben yaklaşık 8 aydır aboneyim. internet hızım 72mb ın altına inmedi.

prime time netflix test

şuanda 8 cihaz bağlı

Netspeed kullananlar yorumlarını yazabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M_aTRa_X -- 13 Haziran 2019; 21:34:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: M_aTRa_X

lokal sıkıntı yaşayan kullanıcılar tüm hepsinde yaşıyor ( tt netsped milleni turknet farketmiyor ) saha dolabı ile alakalı birşey.

ben yaklaşık 8 aydır aboneyim. internet hızım 72mb ın altına inmedi.

prime time netflix test

şuanda 8 cihaz bağlı

Alıntıları Göster
    Hımmm.
    Netspeed iyi diyorsunuz yani :)

• quote:

Orijinalden alıntı: hgurbuz50

Hımmm.
    Netspeed iyi diyorsunuz yani :)

Alıntıları Göster
    evet bir problem mi var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: M_aTRa_X

evet bir problem mi var?

Alıntıları Göster
    Var tabi.
    Türknet ve Millenicom da sürekli problem var :)

• 7 Haziran Cuma günü evrakları hem mail attım hem mng kargo ile gönderdim , 10 Haziran Pazartesi saat 11 de aradılar onay aldılar öğleden sonra 14:00 da kullanıcı adı şifre gönderildi , akşam eve gittim ankastrede kablom duruyor , iş yerinden multimetre getirmiştim kısa devre yaptırarak kabloyu buldum bağladım modemi kurdum , 35 mbit e kadar olana başvurmuştum , hız sonucu 30-32 mbit çıkıyor

Memnunum şimdilik

Yer Maltepe / İstanbul

• Bulunduğum yerde Türk Telekom fiber 24 mbps kullanıyorum. Takılma hız düşüşü yok sorunsuz kullanıyorum. Netspeed'de Telekom altyapısını kullandığı için yine sorunsuz kullanabilir miyim.Saha dolabı santrale uzaklık gibi teknik konulardan anlamıyorumda yardımcı olabilir misiniz.
  • Netspeed kapattırmak isteyince ekstra ücret alıyor mu?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gyroppa

Netspeed kapattırmak isteyince ekstra ücret alıyor mu?
    6 ayı geçirdiyseniz hiç bir şey almıyorlar
  • YirmiDortUzeriiki Y kullanıcısına yanıt
    Ayın ortasında kapattım mesela. Ayın tamamını mı alıyorlar yoksa kullandığın kadarını mı alıyorlar?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gyroppa

Ayın ortasında kapattım mesela. Ayın tamamını mı alıyorlar yoksa kullandığın kadarını mı alıyorlar?
    Kullandığınız gün sayısı kadar fatura keserler.
  • 16mbps paketine ocak ayında geçiş yapmıştım sorunsuz kullanıyordum ama mayıs ayı başında beridir hattım 8mbps hızın üzerine çıkmıyor kesinlikle... yinede 48 tl ye uygun olarak kullanıyorum
  • Arkadaşlar bu ankastreye kablo bırakma olayı falan nedir anlamadım konu tam olarak nedir?
  • interneti kesilen var mı?
    yarım saattir adsl ışığı yanıyor ama internet yanmıyor. Aynı bakımdaki gibi oldu. umarım modemim bozulmamıştir.

• zero-man kullanıcısına yanıt
    Gece 1.30 gibi gitmişti benim de. İlginç tarafı iki ışıkta yanıyor fakat internet çıkışı yapamıyordum. Modemi resetledim internet ışığı gelmedi. :) Sabah kalktığımda düzelmişti.
  • Sabah 7.30 gibi baktım modemin internet ışığı kırmızı yanıyordu. Hala kırmızı ve internet yok. Talep gönderdim ses yok henüz.

Yalnız aynı hat aynı modem tt de 1 yıl boyunca belki hiç kesinti olmamıştı. Netspeed de günde 2-3 git-gel kesinti garanti oluyor. Onlara alıştık ama bugün ki gibi gidip gelmediği olmuyordu.

• 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.