Şimdi Ara

Netspeed FİBERNET/VDSL2 - ANA KONU / KULÜP (87. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.534
Cevap
159
Favori
681.399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Telekom kanser edecek beni. Asırlık saha dolabının kapağını açık bırakmışlar, sabahta yağmur yağdı bi güzel. 1mbit netim var şuan. Üstüne çıkınca kopuyor. Zaten bina hattım sıkıntı birde bu çıktı Neyse eski kabinin karşısında yeni t7 kabin var tez ona geçerler umarım.
  • pprc P kullanıcısına yanıt
    Kablolu deneme şansın var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet 1905

Superonline fiber 25Mbps kullanıyorum. Bölgemde Türk telekom VDSL de var. Netspeed kimin altyapısını kullanıyor. 100Mbps alabilir miyim?

Türk Telekom altyapsını kullanıyor. Alacağınız hız saha dolabına olan mesafeye göre değişir. Netspeed facebook sayfasından adres bilginizi mesaj atın, mesafenizi ve alabileceğiniz hızı göndersinler.
  • 1 haftalık bir başvuru sürecinden sonra (müşteri hizmetleriyle çeşitli dialoglar ) sonunda Netspeed'e bugün itibariyle geçişim sağlandı.

Aldığım paket 100mb'e kadar VDSL idi (hattım 75mb destekliyormuş), ancak eve geldiğimde yaptığım hız testinde 16mb dw / 1 up hız aldım. Modem arayüzüne girincede bağlantının Adsl2 Plus göründüğünü farkettim.

Haliyle hata olduğunu düşünerek Netspeed'i aradım ancak durumun normal olduğunu, şu anda telekomun tarafıma VDSL portu ayarlamadığını bu sürecin 1-25 gün arası sürebileceğini söylediler, fatura olarakta mağdur olmamam için sistem otomatik 16mb'lik Adsl tarifesine geçirdi beni(Vdsl portu aktif olana kadarmış). Merak ettiğim bu süreç hepinizde bu şekilde miydi arkadaşlar ? Şu an için ADSL sıkıntılı değil şükür...Ttnette 16mb tarifede 10mb max hız alıyordum burada en azından 16 yı veriyorlar hakkıyla :D Umarım VDSL geçişi bir an önce olur...

Netspeed FİBERNET/VDSL2 - ANA KONU / KULÜP

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Calligiato -- 16 Şubat 2018; 21:16:56 >

• bu firmada patlayacak orta vadede. tarihe not olarak düşüyorum
  • şu an kullandığım Vodafone değerleri şu şekilde Netspeed'den tahminen ne alırım ?Netspeed FİBERNET/VDSL2 - ANA KONU / KULÜP

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ßlaCKFOX -- 16 Şubat 2018; 21:39:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TwisseN

Netspeed sayfasındaki TurkTelekom İzmir yazınca öyle sandım. :)

Test Server Ona Yaptım Ondan Öyle Görünüyor

• quote:

Orijinalden alıntı: pprc

arkadaşlar merhaba. nihayet bugün netspeed kullanıcı adım ve şifrem geldi. hemen modeme girdim. internet hemen geldi. fakat hız 10 mb civarı. paketim 100 mb . aradım hızımı güncellediler. modeminizde 100 mb görüyoruz dediler. şu anda kablosuz bağlantı ile 25-30 arası hızım var. apartmanda son kat olan 9. kattayım. eski nesil telefon kabloları geliyor eve. modemimde eski ttnet modemi. markası ve modeli: ZTE ZXHN H168N. mODEM DEĞERLERİM AŞAĞIDAKİ GİBİ:

Bağlantı Durumu Bağlı
    Oran (Yukarı/Aşağı) 4089/99999 kbps
    Gürültü Sınırı (Yukarı/Aşağı) 31.7/13.3 dB
    Modülasyon Tipi VDSL2
    Hat Zayıflaması (Yukarı/Aşağı) 7.4/6.3 dB
    Çıkış Gücü (Yukarı/Aşağı) 7.5/14.5 dBm
    Veri Yolu (Yukarı/Aşağı) Fast/Fast
    Max Oran (Yukarı/Aşağı) 48637/119037 kbps

Evim müsait aşağıya kolaylıkla cat6 kablo atabilirim. yada modemi değiştirebilirim. Sizce hızımın yükselmesi için ne yapabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim. Bu arada binamız eski değil 8-9 yaşında.

şuan senin hattına 100 mb tanımlı fakat wireless hızları her zaman düşük olur (5 ghz dışında) o yüzden kablolu bağlantıyla test yapman gerek... Wireless ile 2.4 bandından 35-40 alırsın en fazla...

• Yeni sıfır binada tesisat sorunu çıktı.Arıza kaydı bırakmıştım.Her aramamda tt modem bilgilerinizi sisteme girmemiş diyolardı ama tesisat sıkıntısıymış.Bu arada benim bağlantı 50 mbit e kadar 200 gb akn li fiber paket.Modemi söküp binanın altındaki fiber kutudan bağlantı sağladım hız testide sonuç iyi çiktı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pprc

arkadaşlar merhaba. nihayet bugün netspeed kullanıcı adım ve şifrem geldi. hemen modeme girdim. internet hemen geldi. fakat hız 10 mb civarı. paketim 100 mb . aradım hızımı güncellediler. modeminizde 100 mb görüyoruz dediler. şu anda kablosuz bağlantı ile 25-30 arası hızım var. apartmanda son kat olan 9. kattayım. eski nesil telefon kabloları geliyor eve. modemimde eski ttnet modemi. markası ve modeli: ZTE ZXHN H168N. mODEM DEĞERLERİM AŞAĞIDAKİ GİBİ:

Bağlantı Durumu Bağlı
    Oran (Yukarı/Aşağı) 4089/99999 kbps
    Gürültü Sınırı (Yukarı/Aşağı) 31.7/13.3 dB
    Modülasyon Tipi VDSL2
    Hat Zayıflaması (Yukarı/Aşağı) 7.4/6.3 dB
    Çıkış Gücü (Yukarı/Aşağı) 7.5/14.5 dBm
    Veri Yolu (Yukarı/Aşağı) Fast/Fast
    Max Oran (Yukarı/Aşağı) 48637/119037 kbps

Evim müsait aşağıya kolaylıkla cat6 kablo atabilirim. yada modemi değiştirebilirim. Sizce hızımın yükselmesi için ne yapabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim. Bu arada binamız eski değil 8-9 yaşında.

Kablolu deneyin 80 mbps rahat alırsınız Hocam, bende aynı hız değerlerine sahibim kablolu 80-90 mbps alıyorum kablosuz 30-45 mbps alıyorum. 5 ghz modem olmadıkça kablosuz 45 üzeri alamıyoruz maalesef.

• Beyler ping veya tracert komutlarını kullanabilen var mı ? Ben kullandığımda request time out alıyorum da netspeed'in firewall'ından mı kaynaklanıyor yoksa kullandığım tp-link archer vr600'ün firewall ayarlarından mı kaynaklanıyor tam çözemedim.

Bir de dsl bilgilerindeki hata paketi oranı iç tesisatta bir soruna mı işaret yoksa dış nedenlerden dolayı olabilir mi ?

• sonholigan kullanıcısına yanıt
    Merhaba benimde aynı şekilde ping ve tracert sonuçlarının hepsi zaman aşımına uğruyor.Sanırım CGN'ye dahil olduğumuz için böyle,önceden böyle değildi.
  • sitesine canlı müşteri hizmetleri ne zaman gelecek millet?
  • Bugün bağlandı speedtest sonuçları:

• bugün yani cts günü bağlantı yapılıyor mu? dün ulaştı evreklar dün bağlanacak dedi ama bağlanmadı.

teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fantasticoo -- 17 Şubat 2018; 10:17:4 >
  • Online bankacılık hizmetlerinde, Playstation online oyunlarda vs google play indirme işlemlerinde sıkıntı çeken var mı?

• Fantasticoo kullanıcısına yanıt
    Benim bağlantım cumartesi günü yapıldı hocam,üstelik yağmurda çamurda geldi üşenmeden TT ekibi.Öğleden sonra geldiler,belli olmaz belki size de uğrarlar.
  • Beyler sözleşme şimdi gelmiş ben bunu doldurup mu göndercem yoksa sadece kimlik fotokopisi koyup göndermem yetiyor mu
  • zorbey27 kullanıcısına yanıt
    O sözleşmeyi süs olsun diye göndermiyorlar, imzalı sözleşme olmadan hiçbir firma abonelik yapamaz, mevzuat böyle. Sözleşmeyi doldurup imzalayıp, kimlik fotokopinizi de ekleyerek göndermeniz gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ßlaCKFOX

şu an kullandığım Vodafone değerleri şu şekilde Netspeed'den tahminen ne alırım ?Netspeed FİBERNET/VDSL2 - ANA KONU / KULÜP

bu konuda yardımcı olabilecek kimse yok mu?
  • 
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.