Şimdi Ara

Netspeed FİBERNET/VDSL2 - ANA KONU / KULÜP

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
23 Misafir - 23 Masaüstü
9.664
Cevap
139
Favori
370.402
Tıklama
Tüm Forumlar >> Haberleşme >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> NetSpeed >> Netspeed FİBERNET/VDSL2 - ANA KONU / KULÜP
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    837 Mesaj
    şuan internet hızım çok düşük sizde nasıl durum ve neden kaynaklanır bir kaç saat önce internet bağlantısı gitti wpa2 ile bağlantı gösterip internete girmiyordu şimdi düzelmiş fakat hızım çok düşük normalde 14 mb hız alırken şimdi 3 mb ancak alabiliyorum.sorun ne olabilir?
    |
    |

Orijinalden alıntı: Fantasticoo

bugün yani cts günü bağlantı yapılıyor mu? dün ulaştı evreklar dün bağlanacak dedi ama bağlanmadı.

teşekkürler.

Benimde ilk randevu verildiği tarih gelmediler tekrar aradım ulaşamamışlar göya 2.defa randevu verildi ve bu sefer geldiler arayın mutlaka.
    |
    |

Hocam 4 yıllık binanın iç tesisatı mutlaka vardır, iç tesisat zaten ankastrede sonlarınır, sizin tek yapacağınız sizin dairenize giden kabloyu bulup telekomun sizin için işaretlediği porta bağlamak. Hatta gelen Telekom ekibinden rica etseniz yapabilir bile, netspeedle anlaşmamız yok yapamayız derse ücreti karşılığında yapabilir misiniz deyin, o ücret direk kendine kalacağı için kabul eder.

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
    |
    |
    vinorosso kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1551 Mesaj

Anladın hocam tekrar çok teşekkür ederim, çok gerilmiştim akşam akşam, içimi rahatlattınız. İyi akşamlar dilerim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    SerkanÇelik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Msi Ge60 412 0nd
  • Yüzbaşı
    262 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: cepcep34

Bu tarz kullanıcı yorumlarına denk geldim açıkçası, bir sorayım dedim. Bunlar benim için önemli, buralarda kullanamıyorsam evde internetin ne artısı olacak bana. Bu sebeple onay vermedim henüz.

Ben durumu bildirdim. Bir çözüm olursa size haber veririm.

Geri dönüş yaparlarsa yazarsanız sevinirim. Problem neymiş öğrenmiş oluruz.

|
    |
    Dandy61 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Bende Cat6 ftp var. Modemimin girişi rj11. Ona çaktırmak istedim ama kalın diye boncuk ile ayrı bir kabloya (büyük ihtimal farklı cat6) ek yapıp çaktılar. Cat6 ftp'ye RJ11 çakabilecek elektrikçi nereden bulayım? :/ Eğer çakılmıyorsa 15m cat ftp satılık

Denediğimizde de bir problem vardı. Noise değeri 48 di. Büyük ihtimal o yapılan ek ile alakalı.

|
    |
    TwisseN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    İyi günler, ufak bir sorum daha var. Zyxel VMG3312-B10B modemin var. Modemin dsl girişi sanırım Rj11, sitelere Cat6 rj11 diye arattığımda bir sonuç alamadım, hepsi rj45. Benim bilmediğim, durum ne acaba burada, ethernet kablosu dsl girişine bağlanmıyor muydu, önceki kullanımımda bu şekilde diye hatırlıyorum. Diğer portlar ise rj45, fotoğraf ekte.

Şimdiden teşekkür ederim.

Msi Ge60 412 0nd
  • Yüzbaşı
    460 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: vinorosso

İyi günler, ufak bir sorum daha var. Zyxel VMG3312-B10B modemin var. Modemin dsl girişi sanırım Rj11, sitelere Cat6 rj11 diye arattığımda bir sonuç alamadım, hepsi rj45. Benim bilmediğim, durum ne acaba burada, ethernet kablosu dsl girişine bağlanmıyor muydu, önceki kullanımımda bu şekilde diye hatırlıyorum. Diğer portlar ise rj45, fotoğraf ekte.

Hocam DSL portuna Ankastre'den gelen kabloyu bağlayacaksınız işte,o RJ kaç oluyor bilmiyorum.LAN portlarına da RJ45 olanı yani ethernet kablosu bağlanıyor.

Bu modem zaten çok acayip,ne ZYXEL'in sitesinde ne de TT'un sitesinde varlığı var.Kutusu dışında doğru dürüst bir bilgi bulunamıyor

• Teğmen
    146 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: vinorosso

Benim modemde benzer zyxel vmg3312-b10a dir.Vdsl bağlantısı telefon jackı gibi olan yere bağlantıyı yapıyorlar...
    |
    |

• Yüzbaşı
    524 Mesaj

Dsl girişine RJ11 telefon hattı takılır. Mavi renkli wan girişine RJ45 fiber hat takılır.
    |
    |
    vinorosso kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |
    |
    |

Netspeed ile Android cep telefonunda 0 upload sonucu alan var mı? Iphone'de sorun yok. Ping süresi de paylaşımlarda ki gibi düşük çıkmadı. Aslında diğer internet aboneliklerinde de böyleydi. Düşük ping sürelerini görünce aynısını bana da verecekler sanmıştım. Ping süresine müdahale edemediklerini söylediler.

İyi akşamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KenNoKage -- 18 Şubat 2018; 22:30:10 >

• Çavuş
    77 Mesaj

Bende çok sevinmiştim kaliteli ve hızlı internet kullanacağım Ping sürem 6 8 çıkacak diye fakat 20 çıkıyor ping. TTnet de iken 10 çıkıyordu. Olsun yinede bu fiyata bu hızlar

|
    |
    KenNoKage kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben aksine uploadta telefonda daha yüksek alıyorum. Pingim 8-9 ve max 10 harici görmedim. Download ta gayet iyi derecede. Upload 4mbit ama kablo ile alanadığım upload hızını mobilde alıyorum. Hala anlamış değilim. (4.6-7 mbit)

|
    |
    KenNoKage kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Daha eksikleri var galiba.
    |
    |
    TwisseN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: KenNoKage

Esselamü Aleyküm,

Netspeed ile Android cep telefonunda 0 upload sonucu alan var mı? Iphone'de sorun yok. Ping süresi de paylaşımlarda ki gibi düşük çıkmadı. Aslında diğer internet aboneliklerinde de böyleydi. Düşük ping sürelerini görünce aynısını bana da verecekler sanmıştım. Ping süresine müdahale edemediklerini söylediler.

İyi akşamlar.

Wi-fi ile bağlanırken aldığınız ping değerlerinin hattınızın gerçek ping değeriyle alakası yoktur, kullandığınız kanala bulunduğunuz ortama göre acayip şekilde değişiklik gösterebilir. Eğer telefonda düşük ping değerlerine ihtiyacınız varsa(telefondan düşük ping gerektiren online oyun oynuyorsanız vainglory vs. gibi) 802.11ac destekli ekstra bir cihaz almanız gerekir hocam. Düşük ping sizin için önemli değilse modeminizin marka modelini söylerseniz wi-fi ayarları için özelden size yardımcı olabilirim, en azından android upload sorununuzu çözebiliriz.

Ek olarak, benim yukarıda paylaştığım 5-6ms ping süresi aldığım 90mbit'in üzerinde hız aldığım test ethernet kablosuyla bilgisayara bağlantı sağlanarak yapılmıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi confuest -- 19 Şubat 2018; 9:0:49 >

Bir Yol Vardır Hak Yoludur, Bul Oğlum!
    Yeri Bilmek, Göğü Bilmek Bir Oğlum!
    Çabuk Büyü Çabuk Yetiş, Tez Oğlum!
    Hain Gezen Şu Dağlarda Gez Oğlum!
    Gez Oğlum, Vatanına Göz Dikeni Ez Oğlum!!

• Yarbay
    2824 Mesaj

Modeminizin fabrika ayarı kablosuz güvenlik şifresini değiştirmiştiniz değil mi
    |
    |
    technique24 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    ITX PC : Ryzen 1600 AF|| Asrock Fatal1ty B450 Gaming ITX || 32GB G.Skill TridentZ Neo || Ekran kartı || Monitor ||Sabrent Rocket 1TB || Silverstone SG13B || Silverstone SST-PF120-ARGB || Seasonic SGX-650 SFX-L|| Asus Tuf Gaming K5 Klavye || Fare ||Corsair MM300 Pad

Oyun Konsolu : PS4 Pro (CUH 7216B) || Ev Sineması :LG PF1000UT UST Projektör, Specta 120" Motorlu Perde ve LG SH3B Soundbar
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
kolayoto.com
Sohbet
bankalar.org
Media Sözlük
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,569
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.