Şimdi Ara

Netspeed FİBERNET/VDSL2 - ANA KONU / KULÜP (243. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.534
Cevap
159
Favori
681.412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 241242243244245
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sorunu nasil cozebilirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mesaopp

Hıcam ilk defa yoğun saatte instagram facebook sorunu oldu. İnstagram video fotoğraf çerçevesi yükleniyor ancak kendisi yüklenmiyordu beyaz sayfa sorunu oluyor. Nasıl çözebilirim?

Alıntıları Göster
    İki platformu da kullanmıyorum.

Özellikle 19:00-01:00 saatleri arasında yoğunluk oluyor ve buna bağlı olarak internet deneyimi olumsuz etkilenebiliyor.

Facebook, Instagram, YouTube gibi çok uzak mesafelerde sunucuları olan sitelerde bu durum daha da gözle görülür olabiliyor.

Bu sitelerdeki internet deneyiminde bir sorun hissettiğinizde, bir de mobil veri kullanılarak giriş yapın. Eğer gözle görülür bir hızlanma varsa, sorun sabit internetteki yorgunluktan kaynaklanıyordur. Maalesef bu konuda yapacak bir şey yok. Mevcut altyapılarla bu durumlar çokça yaşanıyor maalesef. Özellikle 1 Ocak 2019 tarihi itibarıyla AKK denen şey kalktığında, bu tarz sorunlar artarak devam edecektir diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: SixSixSix

İki platformu da kullanmıyorum.

Özellikle 19:00-01:00 saatleri arasında yoğunluk oluyor ve buna bağlı olarak internet deneyimi olumsuz etkilenebiliyor.

Facebook, Instagram, YouTube gibi çok uzak mesafelerde sunucuları olan sitelerde bu durum daha da gözle görülür olabiliyor.

Bu sitelerdeki internet deneyiminde bir sorun hissettiğinizde, bir de mobil veri kullanılarak giriş yapın. Eğer gözle görülür bir hızlanma varsa, sorun sabit internetteki yorgunluktan kaynaklanıyordur. Maalesef bu konuda yapacak bir şey yok. Mevcut altyapılarla bu durumlar çokça yaşanıyor maalesef. Özellikle 1 Ocak 2019 tarihi itibarıyla AKK denen şey kalktığında, bu tarz sorunlar artarak devam edecektir diye düşünüyorum.

Tesekkür ederim açıklayıcı cevabınız için. Aynı sorun ttnette olmuyordu ancak ttnette iken ben cgnde değildim. Cgnden dolayı olduğunu düşünüyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Rica ederim.

Ben de 1 ay önce Millenicom'dan Netspeed'e geçtim. Millenicom'da CGN'de değildim, Netspeed'e geçtikten sonra CGN havuzundan IP almaya başladım. İnternet deneyimimde hiçbir fark hissetmedim açıkçası. Ping/download/upload, her şey aynı.

• hmm.
    şu anki modem hat değerlerim bu. nasıl olacak bu değerlerle 75mb net?
    farklı bir hatmı çekecekler kutuya?
  • quote:

Orijinalden alıntı: akibeel

hmm.

Su an adslde vdsl de farklı olacaktır tabi ki.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: akibeel

hmm.

Su an adslde vdsl de farklı olacaktır tabi ki.

Alıntıları Göster
    anlaşıldı.
    türknet bıtkınlık getirdi dün iptal faksını yolladım ardından fazla para geçirmesinler diye site üzerinden hizmetimide dondurdum.
    bugünde netspeede evraklarımı gönderdim. bir kaç gün internet olmayacak sanırım, umarım en kısa zamanda hattı bağlarlar.

• akibeel kullanıcısına yanıt
    Evet, arkadaşın da dediği gibi, VDSL'e bağlandığınızda hat değerleriniz değişecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nikki Sixx

Rica ederim.

Ben de 1 ay önce Millenicom'dan Netspeed'e geçtim. Millenicom'da CGN'de değildim, Netspeed'e geçtikten sonra CGN havuzundan IP almaya başladım. İnternet deneyimimde hiçbir fark hissetmedim açıkçası. Ping/download/upload, her şey aynı.
    benimde turk telekom taahütüm bitiyor. hangisine geçeyim hocam netspeed mi yoksa millenicom mu?
    şu an tt fiber kullanıyorum. 65tl veriyorum. akn ve hız artsın istiyorum. ne yapayım?
  • Turkcell 4 4luk VDSL musterisiyim. Genel olarak memnundum ancak akıllı paket diye bir saçmalık getirip kota koymuşlar sinir olup iki hattımı da taşıyacağım. Seçenekler arasında Netspeed en mantıklısı. Şu anda 50 Mbps /200 GB akn alıyorum. Hat degerlerime göre 75/200 de sıkıntı çeker miyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: bigadicking

Turkcell 4 4luk VDSL musterisiyim. Genel olarak memnundum ancak akıllı paket diye bir saçmalık getirip kota koymuşlar sinir olup iki hattımı da taşıyacağım. Seçenekler arasında Netspeed en mantıklısı. Şu anda 50 Mbps /200 GB akn alıyorum. Hat degerlerime göre 75/200 de sıkıntı çeker miyim
    Facebookran veya arayarak sor.

• quote:

Orijinalden alıntı: feykbey

benimde turk telekom taahütüm bitiyor. hangisine geçeyim hocam netspeed mi yoksa millenicom mu?
    şu an tt fiber kullanıyorum. 65tl veriyorum. akn ve hız artsın istiyorum. ne yapayım?

Alıntıları Göster
    Millenicom'dan memnundum aslında. Bırakma sebebim ise taahhüt ve AKK olaylarının olmasıydı.

Millenicom'da taahhutsüz ve AKK'siz VDSL hizmetine başladı. Ayda ₺70'sına 35 Mbps internet veriyor. Bir süre önce 100 Mbps idi, sanırım o olay bitti. Çünkü sitelerinde bulamadım.

Netspeed'te 32 Mbps AKK'siz tarife ₺85. Bu açıdan Millenicom daha mantıklı. Öte yandan; hattınız destekliyor ve 200 GB AKK sizin için yeterli oluyorsa, ₺65'sına 75 Mbps'lik tarife de mantıklı olabilir. AKK'yi geçseniz dahi, hızınız 24 Mbps olacak.

Netspeed'te 1 yıl sabit fiyat garantisi var. Millenicom'da böyle bir şey var mı bilmiyorum.

TurkNet de düşünebilirsiniz aslında. ₺65'sına 35 Mbps internet sunuyorlar. TurkNet altyapısındaydanız 100 Mbps'ye kadar çıkıyor. Üstelik altyapınız desteklediği kadar upload hızına sahip oluyorsunuz (yine TurkNet altyapısında olmanız gerekiyor).

ORIS Telekom'u da bir araştırın derim. 100 Mbps'ye kadar hız, AKK yok, taahhüt yok. Aylık ₺60.

• Millenicom o kampanyayı 35 mbps'e indirdi ve 100 mbps için 80 tl'ye yeni bir kampanya çıkardı:

https://www.milleni.com.tr/eviniz-icin/kampanyalar/internet/prestij-kampanyasi/668768a0-27a4-43a3-9789-d7f25721c5fe

Artık 70 tl'ye 35 mbps, 80 tl'ye 100 mbps veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnemyTerritory -- 31 Ağustos 2018; 0:11:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EnemyTerritory

Millenicom o kampanyayı 35 mbps'e indirdi ve 100 mbps için 80 tl'ye yeni bir kampanya çıkardı:

https://www.milleni.com.tr/eviniz-icin/kampanyalar/internet/prestij-kampanyasi/668768a0-27a4-43a3-9789-d7f25721c5fe

Artık 70 tl'ye 35 mbps, 80 tl'ye 100 mbps veriyor.
    Bilgilendirme için teşekkürler.

Bence gayet iyi ₺80.

• Dünden beri internet yok
    Dsl ışığı yanıyor
    Aradım ışığı yanıp söndürdüler sabitlediler
    Ama hala bağlantı olmuyor
    Connection typePPPoE
    Mi
    Connection statusCouldn't verify user(678), trying special dial mode…
    Diyor
    Xiaomi router 3 ve ttnet tplink9970
    edit: birkaç saat sonra kendi düzeldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alimmm78 -- 31 Ağustos 2018; 18:19:53 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kablonet altyapısını destekliyor mu?

• Dsmart'tan netspeed vdsl'e geçiyorum, ilk defa vdsl kullanıcam acaba modemden başka değiştirmem gereken birşey varmı yoksa kablolarida değiştirmek gerekecekmi bilen arkadaşlar bi yardımcı olabilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: K.J

Dsmart'tan netspeed vdsl'e geçiyorum, ilk defa vdsl kullanıcam acaba modemden başka değiştirmem gereken birşey varmı yoksa kablolarida değiştirmek gerekecekmi bilen arkadaşlar bi yardımcı olabilir mi?
    Vdsl destekli modem lazim sadece

• quote:

Vdsl destekli modem lazim sadece

Alıntıları Göster
    Çok teşekkürler

• GEÇMEYİN ARKADAŞLAR GEÇMEYİN ! Dün internet felaket yavaştı arıza kaydı bıraktım neyse döndüler vs müşteri temsilcisi arkadaş arızayı gideriyim derken dsl sinyali ile oynadı ondan sonra gelmedi internet suçu da bende bulmaya çalıştılar modeminiz bozuk,ev içi hattınız arızalı sinyal gelmiyor vs diye. Gittim modem bile temin ettim sonuç modemde arıza yok arkadaş sinyallerin içine etmiş.Türk Telekomdan arkadaşlar geldi baktılar ana kutudan hallettiler sağolsunlar sorunun benden kaynaklanmadığını belirttiler.Bu firma iletişim olarak ta beceri olarak ta tamamen ÇÖP.
    Kısacası fiyatları makul seviyede,başka bir ISS tarifesi önerebilir misiniz bunlardan biran önce kurtulmak istiyorum.
  • 
Sayfa: önceki 241242243244245
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.