Şimdi Ara

Netspeed FİBERNET/VDSL2 - ANA KONU / KULÜP

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
9.650
Cevap
139
Favori
369.870
Tıklama
Tüm Forumlar >> Haberleşme >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> NetSpeed >> Netspeed FİBERNET/VDSL2 - ANA KONU / KULÜP
Giriş
    3403 Mesaj

Anladım hocam detaylı bilgi için teşekkür ederim. Peki şimdi sadece kablonet, superonline ve Vodafone fiber kullanabiliyorum o zaman. Başka superonline yada kablonet altyapısı olan sağlayıcı var mı? Onlara da bakayım. Bir de Turk Telekom için vdsl2 dediniz de bu vdsl2'nin tam olarak ne farkı var? Adsl ve fibere göre? Telefon üzerinden mi çalışıyor? Fibere göre kullanımda ne farklılıklar yaşarım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    EnemyTerritory kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Lithium

Anladım hocam detaylı bilgi için teşekkür ederim. Peki şimdi sadece kablonet, superonline ve Vodafone fiber kullanabiliyorum o zaman. Başka superonline yada kablonet altyapısı olan sağlayıcı var mı? Onlara da bakayım. Bir de Turk Telekom için vdsl2 dediniz de bu vdsl2'nin tam olarak ne farkı var? Adsl ve fibere göre? Telefon üzerinden mi çalışıyor? Fibere göre kullanımda ne farklılıklar yaşarım?

Kablonet'in başka sağlayıcısı yok. Sadece kendisinden alabiliyorsunuz. Superonline sağlayıcılarından millenicom, d-smart falan var ama fiyat olarak en uygunu vodafone olduğundan onun linkini verdim. Vdsl2 telefon kablosu üzerinden çalışıyor. Adsl'in bir üstü gibi düşünebilirsiniz. Vdsl'de bölgenizdeki türk telekom kabinine fiber kablo gidiyor. Ordan size bakır kablo ile taşınıyor. Vdsl modülasyonu daha farklı olduğundan, adsl'de en fazla 16 mbps hız alabilirken, vdsl'de 100 mbps'e kadar hız almak mümkün. (Tabi sokaktaki kabine çok yakın olmanız lazım.)

Vdsl'de sokaktaki kabine yakınlık ve bina içi tesisat önemli. Bina içindeki telefon kablosunun durumu kötüyse düşük hız alırsınız. Telefon kablosunu yeniletmeniz gerekir. Onun dışında vdsl modem kullanmanız gerekir, eski adsl modemlerde çalışmaz. Fibere göre ping 3-5 ms daha yüksek olabilir. Bir de vdsl'in doğası gereği aynı anda upload ve download yaptığınızda hattınız yavaşlamaya, durmaya başlar. Fiber'de ve kablonet'te bu sorun yoktur. Onun dışında pek bir farkı yoktur diyebiliriz. Fiberde herkes 100 mbps alabilirken, vdsl'de bina içi tesisat ve kabine uzaklığınız önemlidir.

Onun dışında dediğim gibi, netspeed binadaki ankastreye kadar kurulum yapıyor. Orda kablo çıkartılıyor, o kabloyu sizin evden gelen telefon kablosu ile birleştirmeniz lazım. Daha sonra evde hızınız düşükse, ankastreye inip kısa bir kablo ile ankastrede modemi test etmeniz lazım. Eğer ankastrede hızınız yüksek çıkıyorsa bina içi tesisat sıkıntılıdır. Onu değiştirmeniz lazım. Ha, bir de vdsl modem almanız lazım tabi

Adana'da sizin gibi fiber ya da netspeed arasında gidip gelen biri vardı, netspeed seçmişti. İsterseniz konusunu inceleyebilirsiniz:
    https://forum.donanimhaber.com/netspeed-mi-turknet-mi-millenicom-mu-adana-bolgesi-icin-gorusleriniz-benim-icin-cok-onemli--133501590

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnemyTerritory -- 26 Ağustos 2018; 13:13:03 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    423 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: aleqtro

Netspeed ile Facebook'tan iletişime geçtim. Alabileceğim değerler, alttaki fotodaki gibiymiş. Kutu ile ev arasındaki mesafe çok mu? Teşekkürler.
    Bu verileri netspeed facebook sayfasından mı verdiler ?

Mesafeyi vs ?
    Dns ayarlarım düzgün(OpenDNS,GoogleDNS) olduğu halde wikipedia, imgur gibi yasaklı sitelere giremeyen bir tek ben miyim ?

Evet.
    |
    |
    erha-n kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: PoLLBuLL

Dns ayarlarım düzgün(OpenDNS,GoogleDNS) olduğu halde wikipedia, imgur gibi yasaklı sitelere giremeyen bir tek ben miyim ?
    Dns ön belleği temizl er misin? Bı de mümkünse tüm tarayıcı belleğini silersen sıkıntı kalmaz.

Yeni internet baglaticam netspeed den bina içinde cat5e kablo var evden ankastre ye kadar , evde cat5e kablosu rj11 ile sonlanmış. anlamadığım şu cat5e de 8 kablo var rj11 e 4 kablo baglanmis.cat5e yi ankastre ye 2 kablo ile bağlıyoruz bildiğim kadarıyla ben hangi 2 kabloyu bagliycam ankastre ye?

Evdeki rj11 e bağlı kablolar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frkn44 -- 27 Ağustos 2018; 22:12:43 >

• Yüzbaşı
    575 Mesaj
    An itibariyle Ankara/Keçiören, her akşam 9 dan sonra böyle oluyor bant genişliği az galiba buralarda.

Cat5 in içindeki beyaz kabloların yanı çizgili mevi kahve pembe falan böyle bulabilirsiniz

Rj ucu mdeme takın hangi iki tel temas ediyormış görün sonra rjnin cat a bağlandığı kabloların yanı hangi renkmiş bakın

Ankastreden o kabloları birleştirin

Benim böyle oldu

Amatörüm pek bilgim yom benimde ama böyle yapımca oldu, eskiden2-3 aene önce adsl vardı ondan dolayı da biraz hazır gibiydi ama ankastredeki kabloyu ben buldum seçtim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    frkn44 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sorun büyük ihtimalle saha dolabından kaynaklanıyor. Facebook üzerinden Netspeed ile iletişime geçip bu görseli de göndererek Port değişikliği talebinde bulunun. Umarım sorununuz düzelir.
    |
    |
    runorunoruno kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Çalışma var diyorlar.

|
    |
    NimbleSoul kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: omergokyar

Dns ön belleği temizl er misin? Bı de mümkünse tüm tarayıcı belleğini silersen sıkıntı kalmaz.

Alıntıları Göster
    Önerdikleriniz de dahil olmak üzere birçok farklı metodu denedim ama maalesef hiçbiri işe yaramıyor.
    |
    |
    daha önce başına gelen oldu mu bilmiyorum ama knight online oynuyorum oyuna gireyim dedim baktım server hatası veriyor. internetten araştırdım aynı ipden başka biri girerse bu hatayı verir demiş herkes. evde başka bilgisayar yok wifi şifresiyle de giremezler wifide mac koruması var. neyse modemi resetledim internet bağlantısı tam gelecekken windows bir ip adresi çakışması algıladı diye bir uyarı çıktı. servis sağlayıcı benle aynı ipyi başka birine mi veriyor yani sorun nedir sizce çok sinirlerim bozuldu
    Asus Maximus V Gene z77, i7 2600K, Kingston Hyperx 16GB DDR3, ASUS Geforce GTX1070 ROG STRIX OC, CORSAIR 120GB Force 3 GT SSD, Seagate 2TB HDD, Akasa Venom 750W, Akasa Venom Voodoo, Corsair Carbide 300R, BENQ 24" XL2420T 3D, Nvidia Geforce 3D Vision Gözlük, Logıtech g400, Microsoft hd3000
  • Yüzbaşı
    575 Mesaj

CGN yüzünden galiba, benim başıma hiç gelmedi fakat en iyisi Facebook'dan Netspeed'e ulaşmak olacaktır.
    |
    |
    freedomfighter kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    cgnat yapmaktalar yani sizin ip başka kişilerle aynı olabilir. Ben de evimdeki kamera sistemlerine ulaşamıyordum. Kullanmak için vpn sunucum üzerinden yönlendirme yaptım. Gerçekten berbat bir uygulama

İletişime geçsenizde call center'daki elemanlar cgnat'ın ne olduğunu bilmiyor. Bilen birine ulaştığınızda da bu yönde çalışmalar devam ediyor diyorlar yani çok fazla bir çözüm beklemeyin derim.

Orijinalden alıntı: istanbulccc

cgnat yapmaktalar yani sizin ip başka kişilerle aynı olabilir. Ben de evimdeki kamera sistemlerine ulaşamıyordum. Kullanmak için vpn sunucum üzerinden yönlendirme yaptım. Gerçekten berbat bir uygulama

İletişime geçsenizde call center'daki elemanlar cgnat'ın ne olduğunu bilmiyor. Bilen birine ulaştığınızda da bu yönde çalışmalar devam ediyor diyorlar yani çok fazla bir çözüm beklemeyin derim.
    en fazla 1 hafta uğraşırım hocam yapamazlarsa iptal ederim sözleşmeyi başka yere geçerim muhtaç değiliz kimseye sonuçta ip paylaştırmak nedir saçmalık değil mi...
    Asus Maximus V Gene z77, i7 2600K, Kingston Hyperx 16GB DDR3, ASUS Geforce GTX1070 ROG STRIX OC, CORSAIR 120GB Force 3 GT SSD, Seagate 2TB HDD, Akasa Venom 750W, Akasa Venom Voodoo, Corsair Carbide 300R, BENQ 24" XL2420T 3D, Nvidia Geforce 3D Vision Gözlük, Logıtech g400, Microsoft hd3000
  • Yarbay
    2210 Mesaj

Bütün ISS ler cgn kullanıyor.

|
    |
    freedomfighter kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iso.gomez -- 29 Ağustos 2018; 16:54:45 >
    FIFA 20 (PC) 1on1 Open Cup #15 Europe 1.
    FIFA 20 (PC) 1on1 Open Cup #16 Europe 1.
    FIFA 20 (PC) 1on1 Open Cup #17 Europe 1.
  • Yüzbaşı
    321 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: iso.gomez

şu kısmı hat geçişi için bizim dolduracağımız söylendi, nerden bakıcaz arkadaşlar buradaki bilgileri? mevcut ttnet müşterisiyim.

Verici işletmeciye TTNET - TÜRK TELEKOM yazman yeterli.
    Yalın internet kullanmıyorsan bağlı olduğun telefonu koduyla yaz 0212 XXX XX XX gibi. Yalın internet ise boş bırak orayı.
    Hizmet numarasıda TTNET'ten gelen faturalarda yazar. Ya da aç TTNET'e telefon ordan öğren.

• Yarbay
    7781 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: tjodalv

Verici işletmeciye TTNET - TÜRK TELEKOM yazman yeterli.
    Yalın internet kullanmıyorsan bağlı olduğun telefonu koduyla yaz 0212 XXX XX XX gibi. Yalın internet ise boş bırak orayı.
    Hizmet numarasıda TTNET'ten gelen faturalarda yazar. Ya da aç TTNET'e telefon ordan öğren.

Alıntıları Göster
    teşekkür ederim.
    |
    |
    FIFA 20 (PC) 1on1 Open Cup #15 Europe 1.
    FIFA 20 (PC) 1on1 Open Cup #16 Europe 1.
    FIFA 20 (PC) 1on1 Open Cup #17 Europe 1.
Reklamlar
kolayoto.com
bankalar.org
emek server
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,745
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.